Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Hja, saj je ?isto pravilno. Zakaj bi delali razliko v tem, koga je je.al. ?e je ?efe, je navajen, da nekoga je.e. ?e ni bilo njegovih delavcev, je pa? druge...

 

https://www.zurnal24.si/svet/druzini-odskodnina-ker-je-umrl-med-seksom-na-sluzbenem-potovanju-333935

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kon?no so ljudje ugotovili, da se spla?a uvoziti kako leto star avto za tretjino cene manj kot je nov. Razliko raje porabijo za kaj pametnega.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm ja.. kaj pa sem pisal par postov nazaj, kaj po?enja lastnik in da ga boli organ za Adrio ampak samo kako bo istisnil ?im ve?? Razprodal letala (to je ?e) in nepremi?nine (mislim, da tudi ?e) prekanaliziral denar na ra?une v tujini. Slovenija pa naj se jebe s podjetjem, kateremu je oropal ves kapital in osnovna sredstva. Hmmm, enaka zgodba kot neko? s Toba?no tovarno in seveda se ni? ne nau?imo ter nih?e iz teh zgodb ne nosi nobene odgovornosti.

 

Scat nas pelje kdor ima 5 minut ?asa in dokler bomo bili oprani s to mantro, da ni va?no kdo je lastnik, bomo jebali je?a nonstop. Prekleto pomembno je kdo je lastnik in to da je tujec lastnik nikakor ni garant, da pol bo pa vse v redu. Dejmo si ?e enkrat zabit to v glavo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Va?no, da smo ukinili plasti?ne vre?ke...

 

https://www.regionalgoriska.si/novica/mesta-bodo-preplavili-zeleni-baloni-v-kopru-dogodek-na-titovem-trgu-

 

Mislim, da bi lahko to ozna?ili tudi druga?e...

Jp,pesek v o?i.... Vre?ke so vsaj ponovno uporabne, za tele balone pa res ne vidim kaj je dobrega na njih...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu dama, pa ne zastopm prou preu? ekonomijo. Mi lohko kdo tukaj razlo?i tako, po kme?ko?

 

Berem namre? tale ?lanek:

 

https://siol.net/posel-danes/novice/zaostrujejo-se-pogoji-za-potrosniske-kredite-sprememba-tudi-pri-stanovanjskih-posojilih-509149

 

Vsak dr?avljan, ki ima svojo osebno izkaznico, svoj transakcijski ra?un in svoje dohodke, NAJBI BIL toliko iz?olan in toliko inteligenten, da zna se?tet mese?ne stro?ke in jih nato od?tet od svoje pla?e. Razlika je znesek, za katerega se lahko zadol?i. Enostavno kot koko?i spustit na pa?nik. Zakaj potem mora Banka Slovenije dolo?at, do katerega zneska se ?lovek lahko zakreditira in za kolik?no dobo? A to v Sloveniji postaja tako kot v Ameriki, kjer morajo na mikrovalovno pe?ico napisat, da ni primerna za su?enje ku?kov, druga?e jih lahko kdo to?i, da je po kopanju ku?ka hotel posu?iti, pa ga je scvrl... A res postajamo tako zme?ani kot so hi?ne ?tevilke v Dekanih? Ali pa le jaz ?esa ne razumem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu dama, pa ne zastopm prou preu? ekonomijo. Mi lohko kdo tukaj razlo?i tako, po kme?ko?

 

Berem namre? tale ?lanek:

 

https://siol.net/posel-danes/novice/zaostrujejo-se-pogoji-za-potrosniske-kredite-sprememba-tudi-pri-stanovanjskih-posojilih-509149

 

Vsak dr?avljan, ki ima svojo osebno izkaznico, svoj transakcijski ra?un in svoje dohodke, NAJBI BIL toliko iz?olan in toliko inteligenten, da zna se?tet mese?ne stro?ke in jih nato od?tet od svoje pla?e. Razlika je znesek, za katerega se lahko zadol?i. Enostavno kot koko?i spustit na pa?nik. Zakaj potem mora Banka Slovenije dolo?at, do katerega zneska se ?lovek lahko zakreditira in za kolik?no dobo? A to v Sloveniji postaja tako kot v Ameriki, kjer morajo na mikrovalovno pe?ico napisat, da ni primerna za su?enje ku?kov, druga?e jih lahko kdo to?i, da je po kopanju ku?ka hotel posu?iti, pa ga je scvrl... A res postajamo tako zme?ani kot so hi?ne ?tevilke v Dekanih? Ali pa le jaz ?esa ne razumem?

Prava ludnica, po drugi strani pa je na bankah zmanj?ano povpra?evanje po kreditih in nam mislijo zara?unavati le?arino denarja ki jo imamo pri njih, ker nimajo kam z denarjem oziroma so ful pametni in sposobni da ne vedo v kaj ga vlo?i! Obresti spustite pa bomo pri vas!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu dama, pa ne zastopm prou preu? ekonomijo. Mi lohko kdo tukaj razlo?i tako, po kme?ko?

 

Berem namre? tale ?lanek:

 

https://siol.net/posel-danes/novice/zaostrujejo-se-pogoji-za-potrosniske-kredite-sprememba-tudi-pri-stanovanjskih-posojilih-509149

 

Vsak dr?avljan, ki ima svojo osebno izkaznico, svoj transakcijski ra?un in svoje dohodke, NAJBI BIL toliko iz?olan in toliko inteligenten, da zna se?tet mese?ne stro?ke in jih nato od?tet od svoje pla?e. Razlika je znesek, za katerega se lahko zadol?i. Enostavno kot koko?i spustit na pa?nik. Zakaj potem mora Banka Slovenije dolo?at, do katerega zneska se ?lovek lahko zakreditira in za kolik?no dobo? A to v Sloveniji postaja tako kot v Ameriki, kjer morajo na mikrovalovno pe?ico napisat, da ni primerna za su?enje ku?kov, druga?e jih lahko kdo to?i, da je po kopanju ku?ka hotel posu?iti, pa ga je scvrl... A res postajamo tako zme?ani kot so hi?ne ?tevilke v Dekanih? Ali pa le jaz ?esa ne razumem?

 

NAJ BI BIL, a temu ni tako, veliko je takih, ki ne znajo ra?unati. Nasedejo reklamnemu sloganu "hiper ugoden kredit v samo treh minutah brez odve?ne papirologije", to ali si ga lahko privo??ijo ali ne, je nekje na desetem mestu. Va?no je, da imajo ludje na minimalcih telefone za 1000+ EUR, uvo?ene audije iz njema?ke, ?tiri?lanska dru?ina v 60m2 stanovanju, hrana pa? to kar je trenutno 1+1 gratis vikend bum akcija itd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

NAJ BI BIL, a temu ni tako, veliko je takih, ki je zanjo ra?unati. Nasedejo reklamnemu sloganu "hiper ugoden kredit v samo treh minutah brez odve?ne papirologije", to ali si ga lahko privo??ijo ali ne, je nekje na desetem mestu. Va?no je, da imajo ludje na minimalcih telefone za 1000+ EUR, uvo?ene audije iz njema?ke, ?tiri?lanska dru?ina v 60m2 stanovanju, hrana pa? to kar je trenutno 1+1 gratis vikend bum akcija itd.

Zadel si u nulo,v ve?ini je tako!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo res, ve?ina ljudi, ki najbolj pizdi ima desetkrat bolj?i telefon kot jaz. Pa bi si ga tudi laz z lahkoto privo??il.

Ne razumem ljudi, ki vsako leto kupijo najnovej?i telefon, ?eprav jim stari ?e odli?no slu?i.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo res, ve?ina ljudi, ki najbolj pizdi ima desetkrat bolj?i telefon kot jaz. Pa bi si ga tudi laz z lahkoto privo??il.

Ne razumem ljudi, ki vsako leto kupijo najnovej?i telefon, ?eprav jim stari ?e odli?no slu?i.

Jp,delim to mnenje. Sam sem imel ?e 2leri nazaj telefon za 30eur na tipke.... Zdaj pa najcenej?ega huaweia za 120eur...

 

Pa? mi ni do tega... Vsakemu svoje... Ve?ina tudi ne razume,zakaj imam bajk za 2jurja.... Se pa ?e 2leti vozim brez klime v avtu,ker mi je ?koda dati 200eur za kondenzator :)

 

Naj vsak zapravi svoj denar (ali od banke sposojen denar) kakor ve in zna,samo ne po nakupu ?ivljenjsko ne nujnih stvari , jokati,da so brez ke?a...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Banka se s tem zavaruje, da moroni, ki si tega ne morejo privo??iti (...''people spending money they don't have on things they don't need to impress people they don't even like''...)ne morejo jemati kreditov, zafr?kati ke?a, potem mora pa dr?ava poskrbet, da njihovi otroci (in BMWji) niso la?ni.

 

Na?eloma sem mnenja, da je dr?ava tu zato, da nam da infrastrukturo ter nas ??iti enega pred drugim, nikakor pa ne pred samim sabo. In tole je primer, ko dr?avna banka krije svojo rit in ne daje kreditov ljudem za katere ve, da si jih ne morejo privo??iti; bolj kot morone pred samimi sabo ??iti vse nas, da ne bo treba zopet dokapitalizirat ban?nih lukenj, ko se kreditov ne bo vra?alo. Naj raz?irijo tako poslovanje ?e na firme in bo naslednja recesija (ok, recesija po naslednji, za prihajajo?o smo ?e zajebali) toliko milej?a.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno sem hotel to napisat. Ko vzame? kredit, pla?a? tudi zavarovanje. Torej bo banka svoj denar gotovo dobila nazaj.

 

Problem so podjetja, ki vzamejo kredite, pa gredo v ste?aj. Poleg tega se je najhuj?e primankljaje pridelalo, ko so kredite odobrili posameznikom, za katere so vedeli, da ne bodo mogli vrniti, ampak ker so imeli "klic od zgoraj", se je dalo urediti to, ?esar jaz na primer ne bi mogel... ?emu potem taka varovalka?

 

?e vedno pa ne razumem, kako se odlo?i? za nakup ne?esa tako velikega, da potrebuje? celo kredit, brez temeljitega premisleka. Dobro, ne re?em, da te doleti npr. pu??ajo?i kotel za centralno sredi zime ali pa po?ar in zgori hi?a ali karkoli podobnega in si prisiljen v velike stro?ke proti svoji volji. Ampak takih je najbr? komaj nekaj posameznikov na leto, zaradi njih ne bodo banke propadle, pa ?e jim vse skupaj ?enkajo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ?e je 'zavarovanje' recimo hipoteka na tvojo hi?o (ali so poleg tega ?e ekstra zavarovanja; nisem na teko?em s pogoji kreditiranja), ki je takrat, ko ti jo rubijo vredna pol manj kot ko si hipoteko nanjo vzel je banka ?e vedno na izgubi, pa ?e ti nisi v celoti popla?al svojega dolga; tako sem jest razumel del (!!) ?tale leta 2008. Je pa res da je bilo to najbolj o?itno z Ameri, ki so imeli na isto nepremi?nino ve? kot eno hipoteko, pa ?e te so vsake par mesecev refinancirali.

 

 

V vsakem primeru; alternativa je, da se kredite odobri tudi ljudem, za katere se upravi?eno sumi, da jih ne bodo mogli odpla?ati?

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ?e je 'zavarovanje' recimo hipoteka na tvojo hi?o (ali so poleg tega ?e ekstra zavarovanja; nisem na teko?em s pogoji kreditiranja), ki je takrat, ko ti jo rubijo vredna pol manj kot ko si hipoteko nanjo vzel je banka ?e vedno na izgubi, pa ?e ti nisi v celoti popla?al svojega dolga; tako sem jest razumel del (!!) ?tale leta 2008. Je pa res da je bilo to najbolj o?itno z Ameri, ki so imeli na isto nepremi?nino ve? kot eno hipoteko, pa ?e te so vsake par mesecev refinancirali.

 

 

V vsakem primeru; alternativa je, da se kredite odobri tudi ljudem, za katere se upravi?eno sumi, da jih ne bodo mogli odpla?ati?

Pri nas mora biti nepremi?nina vredna veliko ve? od najema kredita.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu dama, pa ne zastopm prou preu? usega tega. mi lahko kdo razlo?i tako, po kme?ko:

 

Jaz za?nem izmeno, delam, po dveh urah si vzamem 10 minut oddiha, nato spet delam ?e dve uri, potem si vzamem pol ure za malico, nato spet dve uri delam, sledi 10 minut za oddih, nato ?e eno uro delam in se po?asi za?nem odpravljati domov. To je praviloma, v?asih pride pa kak?en izredni dogodek in delam ?est ur brez prestanka in grem na malico ?ele ob 13ih... Pa sem en navaden, ne preve? pomemben energetik.

 

Kako lahko nekdo opravlja kar dve slu?be hkrati? In to vodstvene, ki naj bi bile zahtevnej?e od dela nas, ta ni?jih...

 

https://www.regionalgoriska.si/novica/ne-le-v-izoli-direktoroval-bo-tudi-v-sempetru-radivoj-nardin-nad-rdece-stevilke

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.