Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

vsak ima po svoje prav ampak na 29. ?len ustave se ne bi glih zana?al, ker je tam dolo?eno za kazniva dejanja v pravnem postopku in ne za prekr?ke.

 

Bolj?e je sklicevanje na

8. ?len ZPrCP

 

(odgovornost lastnika vozila)

(1) ?e je prekr?ek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogo?e ugotoviti, kdo je storilec, se kaznuje za prekr?ek lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, razen ?e doka?e, da tega prekr?ka ni storil.

(2) ?e je lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, s katerim je storjen prekr?ek iz prej?njega odstavka, pravna oseba, dr?avni organ ali samoupravna lokalna skupnost, se kaznuje za prekr?ek njihova odgovorna oseba.

(3) Lastnik, imetnik pravice uporabe vozila oziroma voznik, kateremu je bilo tako vozilo zaupano za vo?njo, ne sme omogo?iti, dopustiti ali dovoliti vo?njo vozila osebi, ki ka?e znake nezanesljivega ravnanja ali osebi, ki ne sme voziti tega vozila.

 

 

in na ZV-1

Postopek pred prekr?kovnim organom
55. ?len
(neuradno pre?i??eno besedilo)

(1) Prekr?kovni organ po uradni dol?nosti brez odla?anja, hitro in enostavno ugotovi tista dejstva in zbere tiste dokaze, ki so potrebni za odlo?itev o prekr?ku.

(2) Prekr?kovni organ ob ugotovitvi oziroma obravnavanju prekr?ka in ?e pred izdajo odlo?be o prekr?ku (56. ?len)  kr?itelja obvesti o prekr?ku in pou?i:

-       da se lahko izjavi o dejstvih oziroma okoli??inah prekr?ka, da pa tega ni dol?an storiti niti odgovarjati na vpra?anja, ?e se bo izjavil ali odgovarjal, pa ni dol?an izpovedovati zoper sebe ali svoje bli?nje,

-       da mora navesti vsa dejstva in dokaze v svojo korist, ker jih sicer v postopku ne bo ve? mogel uveljavljati.

(3) Pouk iz prej?njega odstavka in izjavo kr?itelja prekr?kovni organ vnese v zapisnik ali uradni zaznamek. Vsebina zapisnika oziroma uradnega zaznamka se kr?itelju prebere in se mu vro?i prepis, kar kr?itelj potrdi s svojim podpisom. ?e kr?itelj vro?itve no?e potrditi s podpisom, se to zaznamuje na zapisniku oziroma uradnem zaznamku.

(4) ?e se kr?itelj ni mogel osebno izjaviti o prekr?ku ali mu ni bilo mogo?e dati obvestila in pouka po dolo?bah drugega odstavka tega ?lena , mora prekr?kovni organ pred izdajo odlo?be o prekr?ku kr?itelja pisno obvestiti o prekr?ku in ga pou?iti o pravicah iz drugega odstavka tega ?lena  ter da se lahko pisno izjavi o dejstvih oziroma okoli??inah prekr?ka v petih dneh od vro?itve obvestila.

(5) Odlo?ba o prekr?ku se ne more opirati na izjavo kr?itelja, ?e ta ni bil pou?en o pravicah iz drugega odstavka tega ?lena  ali ?e dani pouk ni vpisan v zapisnik ali v uradni zaznamek oziroma v pisno obvestilo iz prej?njega odstavka.

 

 

Je pa vseeno potrebno najti neizpodbitne dokaze, da lahko to uveljavlja? - avionska karta s tvojim imenom, registracija v hotelu, slu?ben prisotnost na delovnem mestu je ?e vpra?anje, ?e velja, . V glavnem ni tako izi, kot bi ?lovek mislil, da samo re?e?, da nisi ti vozil in da se ne bo? izrekal proti svojim bli?njim. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vsak ima po svoje prav ampak na 29. ?len ustave se ne bi glih zana?al, ker je tam dolo?eno za kazniva dejanja v pravnem postopku in ne za prekr?ke.

 

 

 

Jaz sem se enkrat pritozil z nekim dopisom, ki sem ga dobil od nekoga drugega... kjer pa se je sklicevalo na ta clen ustave ... in s pritozbo sem tudi uspel... Ker nisem vozil in sem takrat bil v sluzbi ... Dodal sem potrdilo delodajalca, da sem takrat res bil v sluzbi 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

enako kot Jest (saj si mi ti poslal se mi zdi), in je uspelo.

Citat

 

Vozilo je imel v uporabi moj bli?nji, zoper katerega pa se ne ?elim izpovedati in se pri tem sklicujem na ?etrti odstavek 29. ?lena Ustave RS in odlo?bi Ustavnega sodi??a iz leta 2008 in 2009. Vozilo je imel v uporabi moj bli?nji, zoper katerega pa se ne ?elim izpovedati in se pri tem sklicujem na ?etrti odstavek 29. ?lena Ustave RS in odlo?bi Ustavnega sodi??a iz leta 2008 in 2009. 

 

Ustava je le nad zakoni, a ni tako?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preverjeno iz lastnih izkusenj: kolegica posodila avto,z njim se je na ac priletelo na stac.radar. sama je tacas bila v sluzbi. V sluzbi je zaprosila za potrdilo o prisotnosti na del. mestu,brez besed so ji ga spisali. Spisala ugovor,nekej v stilu "nisem bila jaz,prilagam potrdilo,ne zelim izdati kdo je vozil"(seveda na bolj diplomatski nacin napisano).

 

Nevem tocno kaj je dobila nazaj,ampak nekaj v stilu,da je ugovor sprejet in je zadeva zakljucena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi poligon za divjanje je odprt - samo en drugmu damo avte v roke pa nobena omejitev ne velja ve?. :lol: 

Tole mi je vseeno ?udno, da se da takole z lahkoto skozi pridet.

 

Ampak 29. ?len govori res samo za kazniva dejanja v pravnem postopku in ne za prekr?ke.

 

Sicer bo tole ZMAJ bolj vedel ampak, kot vem je kaznivo dejanje dolo?eno z zakonom, prekr?ek pa je lahko tudi z odlokom ali uredbo. Se pravi ni nujno, da ima kot podlago ustavo ampak je lahko podlaga tudi v uredbi ali odloku ali pa v nekem drugem zakonu, ki dolo?a prekr?ke.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e malo manjka pa prodam to mazdo blesavo od avta. Danes menjal kolesni lezaj pa se kr tuli ko se peljem po avtocesti. To tuljenje je bolj kot nekaksn pis vetra kot da bi pihal v stekleno flaso od piva. Motece za popizdit. Tud da je radio nazgan se slis. Poka se kr v podvozju mislis nimam vec energije se obadat s tem sranjem... Se clio ni mel teh tezav ko sem ga mel. Naslednji avto ze razmisljam da ne bo mazda zivcev mi je popila...aaaaaaahhhhhh sranje od avta....

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gume sem zamenjal z zimskimi ravno zaradi tega ker sem mislo da so letne ze dovolj znucane in da je zaradi tega prisoten hrup.Zimske so vozene samo eno zimo. Ampak je se kr isto. Najbolj se slisi na avtocesti pri voznji od 120 naprej kar je vec je sam se hrup vecji. Ne vem, ne vem.

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je hrup pri brzini 120km/h tudi, ?e stisne? sklopko in prestavi? v nevtralno, da avto jadra? A je mo?no, da so zamenjali napa?ni le?aj?

 

Mo?no pa je tudi, da ti je kje odpadel kak?en kos za??ite ali plastike in odprl kak?no luknjo v katero se ujame pi? vetra in zato tuli. Na?eloma se namre? le?aj sli?i tudi pri ni?jih hitrostih in navadno se zvok spreminja ?e gre? v ovinek oziroma spet druga?e ?e gre? v nasprotni ovinek.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud takrat je prisoten hrup. Jz ne vem ka bi blo. Malo sumim amortizerje od takrat ko so mi rihtal glede pokanja v podvozju so neki zategoval ne vem to?no kaj. Pa tud prestavno ro?ico so rihtal ker se je zatikovala v prestavah in sem jim omeno da je hrup prisoten od takrat ko sem avto nazaj dobil ko sem se domov pelal. Pa so rekl da ni povezave s tem hrupom... Ne vem bom ?e pogledal odspodi ?e manjka kaka plastika al pa da ni dobro pritrjena tak kot si reko Boss. Druga?e pa le?aj bi se sli?al ?e bi zavijal levo in desno bi bil bolj glasen tuki pa ni razlike. Sej ko je mehanik mel avto na dvigalu je vsako kolo posebej vrtel in pregledal... Ne vem malo sem razo?aran nad avtom... 

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BOB je taaaka driska od operaterja in ob?asno dobivam sms-je z dnevom ali celo ve?imi ZAMIKA, vmes seveda ?e osebo gnjavim, zakaj mi ne odpi?e in tedaj se usujejo sms-ji.  :zvizga:

 

Pa to se dogaja le ob?asno, ni neke ustaljene recepture, vsake tolko, ampak glih da ne more? bit zihr al je al ni oz. kdaj bo odgovor (alpa je ?e bil in ga bom dobu enkrat MAJA - JESENI, post festum.  :vskalo:

 

Sicer je paket na mesec 7,99?, ampak po pravic povedan, tudi ?e bi oni meni mese?no pla?eval teh 7,99 ne bi ve? ?elel nadaljevat z njimi! JAJC!  :ph34r:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BOB je taaaka driska od operaterja in ob?asno dobivam sms-je z dnevom ali celo ve?imi ZAMIKA, vmes seveda ?e osebo gnjavim, zakaj mi ne odpi?e in tedaj se usujejo sms-ji.  :zvizga:

 

Pa to se dogaja le ob?asno, ni neke ustaljene recepture, vsake tolko, ampak glih da ne more? bit zihr al je al ni oz. kdaj bo odgovor (alpa je ?e bil in ga bom dobu enkrat MAJA - JESENI, post festum.  :vskalo:

 

Sicer je paket na mesec 7,99?, ampak po pravic povedan, tudi ?e bi oni meni mese?no pla?eval teh 7,99 ne bi ve? ?elel nadaljevat z njimi! JAJC!  :ph34r:

Kaj pa ce je tvoj telefon tisti, ki dela probleme? ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ker so mi svetovali naj predenem SIM v drug gsm, kar sem tudi storil in testiral, pa ni bilo nic.

 

Sedaj mi ponujajo brezplacno novo kartico, da mi jo posljejo priporoceno po posti. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ker so mi svetovali naj predenem SIM v drug gsm, kar sem tudi storil in testiral, pa ni bilo nic.

 

Sedaj mi ponujajo brezplacno novo kartico, da mi jo posljejo priporoceno po posti. :)

 

Saj potem se trudijo, da bi problem odpravili :) ... Pomoje je nekaj pri tebi narobe (telefon ali SIM kartica... ali kombinacija obojega) ... 

 

Sklepam zato ... ker sam uporabljam Si.mobil (bob je blagovna znamka Si.mobila oz. njihov "nizkocenovnik") ze precej let... pa nimam neki omembe vrednih problemov ... Skoraj cela familija pa je na bob-u (moja druga stevilka, zena, mami, njen partner, zenina sestra in njena familija - izjema je hci, ki ima Si.mobilov Orto tripster plus... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo pa sedaj vsi razen mene slu?beno na telemachu. 4? na mesec pa je notri ?e 500MB, deluje pa bolje kot Telekom, primerjam na poteh, ?e v LJ in okolici imam sedaj velikokrat EDGE....v avtu pa je zelo te?ko poslu?ati internetni radio, stalno ven me?e, medtem ko se pove?em na ?eninga s telemachom pa dela lepo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se trudijo in sem se najprej opravicu pobu na liniji, ce se bom razpizdu nehote nanj, ker vem da nima on nikakrsne krivde za nastalo tezavo! :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sm bil skos na Mobitelu, najprej kot lastnik ?tevilke, nato sem ?tevilko prenesel na firmo kot ?ihten telefon in nisem imel nobenih problemov, ker imamo mobitelov oddajnik v na?i vasi. Potem se je direktorjeva ?ena odlo?ila, da bomo za par centov manj na mesec, vsi, ki smo bli na slu?benih telefonih, ?li na Simobil. Vse lepo in prav, ?e bi mi jeben signal vleku v hi?i. Ma fakof.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi mi imamo te?ave z mobiteli. Pravzaprav z mo?evim mobitelom. Kar naprej se mi dogaja, da dobim samo odzivnik: "?tevilka trenutno ni dosegljiva..." :angry:

 

Potem najdem mo?a na kak?en drug na?in in presene?en ugotovi najprej, da je mobitel ugasnjen, potem da se sploh no?e pri?gat in nazadnje da ga je najbr? pozabil priklopit na polnilca. :angry:

 

Baterija traja en teden, pa ?e to ne utegne baterije na polnilec priklopit... :vskalo:

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem si splaniral,da bom gledal ponovitev tar?e na slo1... tema o prepovedi abortusa...

 

Pa sem zdrzal,recimo, ene 10minut. Ne me je.at... pa v katerem stoletju smo?

 

Velik,velik korak nazaj,vkolikor bo tole sprejeto...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po enem mesecu operem avto v nulo in grem nekaj kupit na hitro v Lidla. Pustim avto na parkingu in ko ?ez 5min pridem nazaj, celotna sprednja ?ipa in streha v pti?jem dreku, kot da je prasec cel mesec ?paral drek, da mi je posral avto.. :(

 

Vrni mu...

 

https://drive.google.com/file/d/0ByS71JHnx5VyZkg1MXNoTzNQX0U/view

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.