Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Ja ce tako pogledas je bila moja prva mazda totalni obup

Novo kupil

-Pri 6000km odpovedala visokotlacna crpalka - garancija

-Potem odpovedal menjalnik - 1000eur

-Potem odpovedal bat st 4 - 800eur

-karoserija rjavela

In razne majhne stvari

 

Zdajsnja 6ka pa ima cez 230000km od 0 pa je sel en lezaj in dve verigi. Vse garancija

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, potem meni avti ?e kar sluzijo..

 

Prvi avto; kia pride wagon,letnik 2001, kupljena leta 2005 z 80t km, v dveh letih naredil skoraj 60t km ... razen problematicnih plinov na tehnicnih b.p.

 

Drugi avto; volvo 460, 1.8, bencinar , letnik 95, kupljen leta 2007 z vec kot 250t km , v enem letu in 30 t km razen zarustanih zadnjih zavor bp. Pogresam ta avto.

 

Tretji avto ; lancia lybra 2,4jtd letnik 01. Avto kupljen pri lokalnem dilerju, italijansko poreklo... what more can i say.... ni kriv avto, kriva je moja naivna glava,ki se je zaljubila v avto v isti sekundi, ko sem se usedel vanj.

 

Mazda mx5, kupljena leta 2016 z 130t km. Bp.

 

Xsara bo kmalu stara 10let, 150t km. Akumulator je zdrzal 8 let, alternator crknil po 5ih letih, nosilci amortizerjev, koncniki, cinspula, senzor vziga, abs senzor crknili po 7- 8ih letih.

 

Bencinska pumpa crknila po 9ih letih (deloma moja krivda; konstantna voznja na rezervi), za zarustane kljucavnice na vratih pa 99% moja krivda... no, pa zdaj to misteriozno obnasanje ob hladnem vremenu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, potem ima? pa take ekstreme, kot je bilo pri meni: Rena je bila ve? na servisu kot pri nas doma na dvori??u. Naslednji avto je bila Honda. Pri okoli 120.000 km smo imeli prvo te?avo: crknila je ?arnica...

 

Ko je Honda ratala premajhna, smo kupili Mazdo 5. Zdaj ima 253.000 km. Na cesti smo ostali samo enkrat: popolnoma zabasan filter za nafto - o?itno smo nekaj takega natankali, pa ?e pozimi je bilo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes skoraj ra?unovodkinjo vrgel skozi okno...

 

V slu?bi so me poslali na nek seminar v Ljubljano. In sem se pet dni vozil vsako popoldne v Ljubljano. S svojim avtom. Nekaj kasneje pa sem iz tega imel izpit pred dr?avno komisijo. 

 

Torej sem se v enem mesecu ?est krat peljal v Ljubljano. In pri pla?i dobil povrnjene potne stro?ke: ?est krat od Nove Gorice do Ljubljane, torej 642 km. In sem ?enski komaj dopovedal, da sem se vsaki? pripeljal tudi nazaj, torej moram dobiti potne stro?ke tudi za relacijo Ljubljana - Nova Gorica... Ni ji ?lo v glavo, kaj bi rad...

 

:vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes skoraj ra?unovodkinjo vrgel skozi okno...

 

V slu?bi so me poslali na nek seminar v Ljubljano. In sem se pet dni vozil vsako popoldne v Ljubljano. S svojim avtom. Nekaj kasneje pa sem iz tega imel izpit pred dr?avno komisijo. 

 

Torej sem se v enem mesecu ?est krat peljal v Ljubljano. In pri pla?i dobil povrnjene potne stro?ke: ?est krat od Nove Gorice do Ljubljane, torej 642 km. In sem ?enski komaj dopovedal, da sem se vsaki? pripeljal tudi nazaj, torej moram dobiti potne stro?ke tudi za relacijo Ljubljana - Nova Gorica... Ni ji ?lo v glavo, kaj bi rad...

 

:vskalo:

Ra?unovodkinja zelo dobra,kakor za koga!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Xsara ?e naprej vsako hladno jutro dokaze,da ji je bolj v?e? toplo vreme; tudi nova senzorja temperature vode in tlaka goriva nista pomagala.

 

Naslednji teden se proba ?e z novo loputo,potem se mi pa tudi uradno za?ne sladko fu?kati za to kak?en je jebeni prvi v?ig pri minus stopinjah. Bom pa 2x vzigal, ?e ?iv hudi? ne zmore ugotoviti kaj je re?itev....

 

?e od sredine novembra se jebemo s tem... Ni vredno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se nisi dal izmeriti kompresije?

To je ze nekdo vprasal in tudi odgovoril je, da je to ze naredil >> http://www.mazda-si.net/topic/9097-razkurnik-oz-razpiiiizdnik/?p=405938

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je to Mauda - se bere kot hindij??ina. :hudicek:

 

Ne vem kolk bo asistenca krila, ker je tako dale? od Slovenije. Upam, da ni kaj resnega pa da bodo znali lokalni servisi porihtat.

Mednarodni paket AMZS, ki stane 69? letno, ti krije do 1500? prevoza iz tujine. Upam, da ima kaj tak?nega!  :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi MES to krije... ureja se pa na lokalnem pooblascenem servisu... Edino pri icemanu je to problem, da ima verjetno avto starejsi od 10 let in servis verjetno ni opravljen na pooblascenem servisu :) ...

 

Tudi Triglav asistenca naj bi v tem primeru pomagala ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem zakaj bi to sedaj bil problem? Ni vazno kje ti crkne....razen da ni kaka amerika.

 

Kaj pa je slo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Asistenca plus od triglava je pokrila vse.. Prevoz avta do zeljenega avtomehanika.. In oseb v avtu bomo danes vidli kaj je narobe z avtam..

Se ?e kaj ve,kaj je bilo narobe z avtom in kako ste re?ili zadevo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.