Skoči na vsebino

Mazda soul crystal rdeca se krusi


Priporočeno sporočilo

Zdaj smo pa spet tam, kjer stalno poudarjam, da niso vsi avti za vse trge enaki. Za nekatere trge so zahteve ve?je(bolj?a za??ita,bolj?a barva) in tukaj mislim, da je enak problem z barvo.

Se strinjam s tabo. Sodelavec je kupil novo CX5 v Avstriji in je imel ze zasciteno podvozje z voskom in votle dele. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja avstrijska 6 pa je bila vsa rjava po podvozju, avto skoraj ni? vo?en (2018 ob nakupu 17.000 km), nem?ka (pri 20k naprej uvo?ena v Avstrijo) pa je bila pri 60k kot nova. V Avstriji je ve? soljenja cest, verjetno je to razlog... poleg tega pa lahko da so prve GJ 2012 oz 2013 premalo za??itili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale korektor morm jst ?imprej dobit, spodnji del prednjih blatnikov sem enostavno za??itu z debelim salotejpom takoj, ko sem na obeh straneh pokasiral 4x pikice prakti?no po prvih 500km prevo?enih. Hauba pa jbg, nazadnje k sm pral so ble ene 3-4 tam vrjetno nebo lukne v pleh zarad tega, pragovi pa blatniki so pa? na udaru.

 

Kak?na je barva za kter trg ... to ne vem ka nej si mislim, moja je bla izdelana za prodajo v Nem?iji, zdej pa preberte zgornji odstavek ?e enkrat xD

 

Drga? pa te korektorje se kupi kje? Sem ?e spra?val, ?e mate mazdine, pa ste rekli da ja, zej me pa zanima kje ste to nabavl. Na servisu?

 

Aja pa tisti ki pravjo da machine gray ni ob?utljiva ... se tut ne strinjam, moja prej?nja 2015 je bla totalno popikana :D Js o?itno neznam vozit al pa neki :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj smo pa spet tam, kjer stalno poudarjam, da niso vsi avti za vse trge enaki. Za nekatere trge so zahteve ve?je(bolj?a za??ita,bolj?a barva) in tukaj mislim, da je enak problem z barvo.

Ehh, to ne dr?i.

Nemci pravtako jamrajo da je lak preob?utljiv in je polno pikic, pa neglede ali je M3, M6, Cx5, Cx3, vse isti ?morn glede barve.

https://www.cx5-forum.de/f11/lack-extrem-anfaellig-7310.html

https://www.mazda-forum.info/threads/bm-empfindlicher-lack.67273/#post-616376

https://www.cx3-forum.de/index.php/Thread/2076-Von-der-Begeisterung-zur-Ern%C3%BCchterung/

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex resno misli, da so evropske pobarvane za vsako dr?avo posebi. ?e ?e razumem recimo razlike med ameri?kimi in azijskimi ampak, da bi se japon?ek spravil in druga? farbal avto za Slovenijo kot za Nem?ijo pa res ne verjamem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh pa te, ki pridejo v Slovenijo, so pomoje preko Mazda Austria... torej bi morali tudi Avstrijci imeti enako gnile ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja avstrijska 6 pa je bila vsa rjava po podvozju, avto skoraj ni? vo?en (2018 ob nakupu 17.000 km), nem?ka (pri 20k naprej uvo?ena v Avstrijo) pa je bila pri 60k kot nova. V Avstriji je ve? soljenja cest, verjetno je to razlog... poleg tega pa lahko da so prve GJ 2012 oz 2013 premalo za??itili.

Nem?ija je prva liga za avte, austrija je tam kot mi, zatorej slab?a kvaliteta. Torej dr?i moja teorija.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh pa te, ki pridejo v Slovenijo, so pomoje preko Mazda Austria... torej bi morali tudi Avstrijci imeti enako gnile ;)

Sej pravim, Nem?ija first, ostalo je bolj tako-tako.

Bomo videli, kako se bodo kaj "na?e" nem?ke odrezale skozi ?as.

Sicer pa, da vas potola?im, danes sem imel vi?ka ?asa, pa lepo sonce je bilo, pa sem malo iz firbca pregledal parkiranje avte na parkiri??u. In kak?en je moj zaklju?ek? Najbolj so popikani volvoti in fordi, takoj za njimi audiji in BMW,tudi ?rni mercedes je bil prere?etan od kamen?kov, ?e najmanj so se mi zdele poikane ta nove kie.Sicer ne vem, koliko je bil kak avto star, a sem gledal samo novej?e modele. Je pa tudi res, da se najmanj vidi na svetlih barvah (bela, srebrna, kaka svetlo siva), najbolj pa na ?rni, rde?i, temno plavi. Vse te nove barve so eko isti ?morn, tudi Porsche uporablja enako. Mogo?e je razlika pri njih edino ta, da polakirajo tri, ?tiri roke prozornega laka na koncu,pri nas pa eno tanko. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk freakov pa pride z merilcom laka. Ok ne recem za avto 30-40ke, ampak cez par let k bo avto vreden cca. 20.000e pa dvomim. Bi bil pa to drag sport in vprasanje ce bi bil odtenek popolnoma isti glede na to, da je ta barva kar zajebana za strihat :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk freakov pa pride z merilcom laka. Ok ne recem za avto 30-40ke, ampak cez par let k bo avto vreden cca. 20.000e pa dvomim. Bi bil pa to drag sport in vprasanje ce bi bil odtenek popolnoma isti glede na to, da je ta barva kar zajebana za strihat :)

Res je te?ko zadeti ta odtenek in, da je vse isto pod razli?nimi koti in svetlobo. Sem se pogovarjal z enim res dobrim pitorjem in je rekel, da mora? tukaj delati hitro in natan?no, da ispade dobro. Tudi on se boji teh barv kakor tudi razne perla barve, ki jih mora? nana?ati z pi?tolo vedno v isto smer zaradi odboja svetlobe.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.