Skoči na vsebino

Mazda 6 2.2 Diesel 150KM 2013


Priporočeno sporočilo

Ni problem v ceni verige tle, kolk razumem. Ampak v tem, da je motor trenutno uni?en, glede na to, da je ?e potem laufal brez ?rpanja olja, in ja vrjetno je zdej celo sranje v motorju.

 

Drga? pa veriga za oljno pumpo, 14-151 CHAIN,OIL PUMP:
https://www.ilcats.ru/mazda/?function=getParts&market=euro&model=AEGA12&cd=A1&group=K1&subgroup=1200C&language=en

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pre?ekiral malo forume in ugotovil sem, da je to bil problem ve? ali manj pri prvem etniku 2013.Pozneje nisem ve? zasledil tega problema. To naj bi se zgodilo predvsem zaradi tega, ker so bile prve serije odmi?nih slabe kvalitete(kar vemo ?e od prej),kovinski delci in ostala nesnaga se nalagajo na sito olja,ta se zama?i, pumpa ne ?rpa ve? olja, gre nekaj ?asa na "suho", zariba in posledi?no naj bi se utrgala veriga pumpe. .Kot jaz razumem jecto samo posledica in ne vzrok okvare motorja, ki itak se ve, da ne more delovat na suho.

Podobno se je dogajalo pri 1.generaciji Mazd 6 dizel,ko je zmanjkovalo olja zaradi prekurjenih bakrenih podlo?k in kdor ni kontroliral vsaj enkrat na 14. dni olja in ugotovil, da manjka liter olja na 1000 km, je ?la ma?ina, po doma?e je zaribala. Bilo je ne?tero primerov.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma glede na to, da Mazda ve za to napako in bi jo lahko z "vpoklicem re?ila", obstaja kak?na mo?nost, da bi z prito?bo uspel popraviti na stro?ke Mazde (npr. samo z delnim lastnim sofinanciranje razlike)?

Saj za to gre za okvaro, ki uporabnik ne more vplivati.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No upam, da ti tale plan rata ;)

 

O kterem dru?inskem podjetju pa se pogovarjamo?

Bom jutri ali v nedeljo dal linke ko se vrnem iz ogleda... morda kdaj komu drugemu pride prav, ker imajo same Mazde...

Ma glede na to, da Mazda ve za to napako in bi jo lahko z "vpoklicem re?ila", obstaja kak?na mo?nost, da bi z prito?bo uspel popraviti na stro?ke Mazde (npr. samo z delnim lastnim sofinanciranje razlike)?

Saj za to gre za okvaro, ki uporabnik ne more vplivati.

Se strinjam popolnoma, morda bi bilo dobro povpra?ati direkt na Mazdo Slovenija odkoder sem dobil vpoklice in bi lahko resno razmislili tudi o tem vpoklicu... saj ta veriga bi naj bila lifetime ali pac napa?no razumem...

 

Pa sem ?el gledat ?e star manual za Laguno 3:) (pa ta je imela na 30km servise z original oljem) in tudi za glavno verigo je tam predpisana v servisni tabeli po kilometrini vsaj pregled, tukaj pri Mazdi pa ?isto ni? predvidenega, pa sem nekje zasledil, da se lahko raztgne po nekem ?asu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, da pritisne? na mazda slovenoja, da ti vsaj nekaj stro?kov krijejo oni, ker jim je stvar sigurno poznana.

V nekaterih dr?avah je bil mislim da celo vpoklic zaradi teh te?av.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?i. Ne mojem linku iz te teme so nemcu na mazdi povrnili 50 %, a je bilo govora o 1.900 soudele?be, saj tam motor o?itno ni zaribal.

Ne zariba, ?e pogleda? enkrat na vsaka dva tedna ali tri nivo olja. ?e zaradi tega, da ni nivo previsok zaradi pogostih prekinitev regeneracije. ?e pa opazi?, da se nivo olja drasti?no zni?uje je to alarm, da je oz. bo nekaj hudo narobe.Takrat ?e lahko re?i? motor pred po?kodbo.Ko se enkrat pri?ge rde?a lu? stop in znak za olje, je ponavadi ?e prepozno. Zato pravim, raje poglejte nivo olja bolj pogosto, kot pa niti enkrat med intervaloma rednega servisa. Veliko ljudi misli, da je dovolj, da vsako leto enkrat peljejo avto k mehaniku, ko zasveti lu?ka za redni servis in to je to. Da bi vrgli eno oko na posodico z zavorno teko?ino, pa pogledali nivo hladilne teko?ine to je pa ?e preve?. Marsikatero te?avo in stro?ek si prihrani? s tem. Avto je treba tudi poslu?ati in se vsakr?ni spremembi v zvoku ali obna?anju posvetiti. A kaj, ko je ve?ina voznikov taka, da samo pali in vozi. Pa tudi, ?e gre z napol prazno pnevmatiko naprej.

Nekaterim modelom gori samo ena lu? in tega sami ne opazijo lahko tudi mesec dni... dokler jih kdo ne opozori.

In tako naprej...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne zariba, ?e pogleda? enkrat na vsaka dva redna nivo olja. ?e zaradi tega, da ni nivo previsok zaradi pogostih prekinitev regeneracije. ?e pa opazi?, da se nivo olja drasti?no zni?uje je to alarm, da je oz. bo nekaj hudo narobe.Takrat ?e lahko re?i? motor pred po?kodbo.Ko se enkrat pri?ge rde?a lu? stop in znak za olje, je ponavadi ?e prepozno. Zato pravim, raje poglejtecnivonolja bj pogosto, kot pa niki med intervaloma rednega servisa. Veliko ljudi misli, da je dovolj, da vsako leto enkrat peljejo avto k mehaniku, ko zasveti lu?ka za redni servis in to je to. Da bi vrgli eno oko na posodico z zavorno teko?ino, pa pogledali nivo hladilne teko?ine to je pa ?e preve?. Marsikatero te?avo in stro?ek si prihrani? s tem. Avto je treba tudi poslu?ati in se vsakr?ni spremembi v zvoku ali obna?anju posvetiti. A kaj, ko je ve?ina voznikov taka, da samo pali in vozi. Pa tudi, ?e gre z napol prazno pnevmatiko naprej.

Nekaterim modelom gori samo ena lu? in tega sami ne opazijo lahko tudi mesec dni... dokler jih kdo ne opozori.

In tako naprej...

...in kopica senzorjev in sistemov za pomo? vozniku, dostikrat ?e potencira ta dar dolo?enih ljudi,ki NIKOLI ne pogledajo pod haubo, se nikoli ne sprehodijo okoli avta....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej vecina renoldov ima pogon zadaj.

 

Ko jih rines, ker se skoz kvarijo ane

 

?e enkrat spra?ujem. A nek avto vesoljskega dizajna s tehnologijo 22stoletja, z asisten?nimi pripomo?ki 23stoletja in s 26 tiso? senzorji ne premore senzorja tlaka olja, ki bi pravo?asno zaznal da se cedilo ma?i?

 

Kar se renoldov ti?e je pa res problem ta da njihovi vozniki ne vedo, kako se odpre hauba oz kje sploh je. . Med rednimi servisi jim ni treba gledat nivo olja. Kaj ?ele da bi to morali po?eti vsak teden. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sodelavka,ki mi je na sveto zatrjevala,da scenic ima pogon zadaj...

Mogo?e je pa mislila Twingo.

 

Druga? mi pa ?e danes gre nasmeh, ko me kli?e kolegica pred nekaj leti in me vpra?a kako odpre havbo od motorja Twingota.

 

Jaz: odpre? pokrov, dvigne? oblogo in spodaj je ?e en pokrov, ki ga mora? od?raufat.

Ona: serje?, kak?no oblogo, saj ?e havbe ne morem odpreti.

Pol se mi posveti, da ne ve kje je motor.

Jaz: Zadaj ima? motor, odpri prtlja?nik in dvigni poden. Spodaj je ?e en pokrov.

Pol pa po?as tud men kliker potegne:

Jaz: Zakaj pa rabi? motor odpirat? Saj tam ni ni? takega kar lahko sama zrihta??

Ona: Prijateljici je crknil avto pa bi ga radi na kleme v?gali.

Jaz: Aja, aku je pa spredaj.

Ona: Ma ti se norca dela?.

Jaz: Ne, ne resno, samo baje je cel postopek, kako to odpre?. Sem sli?al, da so neki zati?i, pa klju? mora? uporabit.

Ona: Ma dej se zajebavat, bom raj? enga druzga poklicala.

Klik...

Jaz:?????

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e je pa mislila Twingo.

 

Druga? mi pa ?e danes gre nasmeh, ko me kli?e kolegica pred nekaj leti in me vpra?a kako odpre havbo od motorja Twingota.

 

Jaz: odpre? pokrov, dvigne? oblogo in spodaj je ?e en pokrov, ki ga mora? od?raufat.

Ona: serje?, kak?no oblogo, saj ?e havbe ne morem odpreti.

Pol se mi posveti, da ne ve kje je motor.

Jaz: Zadaj ima? motor, odpri prtlja?nik in dvigni poden. Spodaj je ?e en pokrov.

Pol pa po?as tud men kliker potegne:

Jaz: Zakaj pa rabi? motor odpirat? Saj tam ni ni? takega kar lahko sama zrihta??

Ona: Prijateljici je crknil avto pa bi ga radi na kleme v?gali.

Jaz: Aja, aku je pa spredaj.

Ona: Ma ti se norca dela?.

Jaz: Ne, ne resno, samo baje je cel postopek, kako to odpre?. Sem sli?al, da so neki zati?i, pa klju? mora? uporabit.

Ona: Ma dej se zajebavat, bom raj? enga druzga poklicala.

Klik...

Jaz:?????

Ne,ne , je kar prvo generacijo scenica mislila, ki ga imajo doma.

 

Nov Twingo; a nima spredaj odprtine za nalivanje vitrexa in olja? Vem da je nek glup/cenen na?in odpiranja nekega miniaturnega pokrova.

 

Motor in pogon sta zadaj, nimam pa pojma kje je AKU,oziroma plac za kleme....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se renoldov ti?e je pa res problem ta da njihovi vozniki ne vedo, kako se odpre hauba oz kje sploh je. . Med rednimi servisi jim ni treba gledat nivo olja. Kaj ?ele da bi to morali po?eti vsak teden.

Itak da ne, renold se ni vidu rednega servisa, to je 15.000km kar noben renild ne premore.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni danes sem bil na ogledu motorja... izgleda ok, na njem je zamenjana ?e novej?i model te ?rpalke in verige, tako, da naj nebi pri?lo ve? do trga te verige... ko dobim serijske teh delov napi?em... da si lahko ?e kdo drug preventivno zamenja... 2 dni potrebujejo za zamenjavo motorja in 2 dni za test avta po vgradnji, da vse ?pila ok... so mi pa rekli, da so ?e re?evali nekih 50 primerov trga te verige in ravno vmes stopi gospod z istim problemom, in mi pove, da je totalno razo?aran in da po popravilu gre avto takoj v prodajo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni danes sem bil na ogledu motorja... izgleda ok, na njem je zamenjana ?e novej?i model te ?rpalke in verige, tako, da naj nebi pri?lo ve? do trga te verige... ko dobim serijske teh delov napi?em... da si lahko ?e kdo drug preventivno zamenja... 2 dni potrebujejo za zamenjavo in 2 dni za test avta po vgradnji, da vse ?pila ok... so mi pa rekli, da so ?e re?evali nekih 50 primerov trga te verige in ravno vmes stopi gospod s istim problemom, in mi pove, da je totalno razo?aran in da po popravilu gre avto takoj v prodajo...

Torej ne bo nekega hudega stro?ka?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej ne bo nekega hudega stro?ka?

3000EUR se mi zdi kar precej zverinska cifra (je zgoraj navajal da naj bi motor dobil za 2000 in 1000 potem ?e vgradnja). Sicer ne vem zakaj bi vgradnja stala 1000 pri identi?nem motorju, ampak ok :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • @Agerg; probaj s tem, to sem dobil na H forumu -> Frenk ,Šmartno ob Paki, 041 804 988
    • Sicer stara tema, a še moja izkušnja s tem Tertinekom.   Najprej, na avtomobilu je bilo potrebno popravilo gibljive cevi pri izpušnem sistemu, urejeno kot potrebno, le pri posegu je očitno bil odlomljen kar zajeten del plastike pri sprednjem odbijaču, ki se več ne drži ogrodja in vsake toliko podrsava po tleh, ampak prav, to lahko sam nekako zalepim nazaj.   Kot drugo, zaradi okoliščin spet odšel v to delavnico, bolniška domačega mehanika ter bližina servisa, za zamenjavo obeh prednjih končnikov kot so ugotovili na preventivnem tehničnem pregledu, avtomobil pred posegom posegom popolnoma izpraven, razen končnikov seveda, v zameno dobim avtomobil brez delujočega ABS sistema, brez delujoče samodejne ročne zavore, brez delujočega merilca hitrosti, brez delujočega radijskega sprejemnika, prav tako ne deluje potovalni računalnik, ki ne beleži več ničesar, niti motor več ne deluje s polno močjo, saj računalnik več ne regulira vseh procesov, ker so pri servisnem delu očitno nekje prekinili tokokrog oz. povezavo z računalnikom.   Avtomobil je neizpraven, ne morem ga ne registrirati niti zavarovati, niti prodati, odpeljem ga kvečjemu lahko le še na smetišče, vse to zaradi menjave sprednjih končnikov, pooblaščen servis ocenjuje ceno popravila na več kot je vrednost avtomobila, skratka, vozilo je po dveh posegih v tej mehanični delavnici le še za odpad.   Močno odsvetujem.
    • Tole bi pa res rabil razlago, ker potem je podrt kompleten smisel tako silike v zmesi kot mehkejše gume, kot lamel, ki se premikajo zato, da nastavijo rob in zarežežejo v sneg.   Gume, ki se počasi vrtijo veliko bolj drsijo kot guma, ki se vrti hitro, da sneg odnese iz rež. Kolk guma boljš prime od določene hitrosti naprej, ko zmeče sneg iz zarez in kolk slabše, ko se sneg nabira na obodu in je centrifugalne sile premalo, da bi ga odneslo iz rež.     Če bi tvoja razlaga veljala potem bi se lahko vozil, le do določene hitrosti, ko sneg še ne zleti iz profila, pri višjih pa ne bi bilo šanse da ostanemo na cesti. Tist model iz Tyre Review pa lahko takoj zapre YT kanal in pozabi na hitro vožnjo in driftanje.   Kaj pa v primerih, ko imamo sneženo podlago, kjer je sneg že toliko zvožen, da se sploh ne nabira več v profilu - a se takrat sploh lahko še premikamo?   V glavnem, za zimsko je pomembno, da je mehka tudi pri nizkih temperaturah in da lahko lamele ter tele male zareze na njih delujejo kot krempeljci, ki se zarežejo v sneg in preprečujejo, da guma zdrsne. Velike zareze v profilu same gume pa so zato, da sneg čimprej zapusti sam profil gume in da se ne nabira na njej.        
    • Sem ženo presenetil... 😊😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.