Skoči na vsebino

EU vs SLO


Strela

Priporočeno sporočilo

To pomoje ne drzi... Garancijo lahko uveljavlja pri prodajalcu (ki potem izdelek poslje na pooblascen servis) ali direktno pri pooblascenem servisu... Ce gre pa za stvarno napako, pa jo mora uveljavljati izkljucno pri prodajalcu...

 

Zakaj je pa pol zraven sploh garancijski list in poobla??eni serviser? Se pravi, ?e ti crkne pralni stroj ali pa hladilnik, ga odpelje? k prodajalcu al pokli?e? servis? A avto k se pokvari zapelje? tudi v salon al morebiti raje na servis?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj je pa pol zraven sploh garancijski list in poobla??eni serviser? Se pravi, ?e ti crkne pralni stroj ali pa hladilnik, ga odpelje? k prodajalcu al pokli?e? servis? A avto k se pokvari zapelje? tudi v salon al morebiti raje na servis?

 

Oh Boss ne me?aj sedaj dreka. Vsak prodajalec je odgovoren tudi za garancijo. In vsak kupec lahko pripelje izdelek nazaj PRODAJALCU, tudi ?e ni poobla??en serviser, so odgovorni da organizirajo servis, pa ?eprav zunanji.

 

V primeru garancije za brezhibno delovanje je podana tako odgovornost prodajalca kot tudi proizvajalca. Eden ali drug morata v primernem roku stvar popraviti, ?e tega ne storita pa morata kupcu izro?iti stvar, ki brezhibno deluje. Odgovornost obstaja tudi ?e prodajalec ni izro?il garancijskega list ( tako zakon o varstvu potro?nikov). Kupec lahko torej izbira proti komu bo uveljavlja zahtevek na podlagi odgovornosti za brezhibno delovanje stvari. Zahtevo mora kupec podati v garancijskem roku. Kupec ne more izbirati ali bo zahteval popravilo oz. odpravo napake ali pa zamenjavo stvari. Najprej mora primernem roku prodajalec stvar popraviti, samo ?e tega ne stori lahko kupec zahteva zamenjavo stvari za stvar, ki deluje brezhibno. Zakon o varstvu potro?nikov dolo?a v 20. ?lenu, da je primeren rok, v katerem mora prodajalec popraviti stvar 45 dni, ?teto od dneva, ko je poobla??eni serviser prejel pokvarjeno stvar oz zahtevo za odpravo okvare.Kupec lahko terja od prodajalca oz proizvajalca tudi povrnitev ?kode zaradi nezmo?nosti uporabe stvari, za ?as ko stvari ne more uporabljati in mu prodajalec oz. proizvajalec ni zagotovil nadomestnega aparat. ?e pa prodajalec oz. proizvajalec v primernem roku ne popravi ali zamenja stvari pa lahko kupec odstopi od pogodbe ali zni?a kupnino in zahteva od?kodnino.To seveda samo ob pogoju, da ni stvar ne zamenjana ne popravljena.

 

Jaz sem kupil od Petrola, Petrol je dobil mar?o, in terjam njega!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh Boss ne me?aj sedaj dreka. Vsak prodajalec je odgovoren tudi za garancijo. In vsak kupec lahko pripelje izdelek nazaj PRODAJALCU, tudi ?e ni poobla??en serviser, so odgovorni da organizirajo servis, pa ?eprav zunanji.

 

V primeru garancije za brezhibno delovanje je podana tako odgovornost prodajalca kot tudi proizvajalca. Eden ali drug morata v primernem roku stvar popraviti, ?e tega ne storita pa morata kupcu izro?iti stvar, ki brezhibno deluje. Odgovornost obstaja tudi ?e prodajalec ni izro?il garancijskega list ( tako zakon o varstvu potro?nikov). Kupec lahko torej izbira proti komu bo uveljavlja zahtevek na podlagi odgovornosti za brezhibno delovanje stvari. Zahtevo mora kupec podati v garancijskem roku. Kupec ne more izbirati ali bo zahteval popravilo oz. odpravo napake ali pa zamenjavo stvari. Najprej mora primernem roku prodajalec stvar popraviti, samo ?e tega ne stori lahko kupec zahteva zamenjavo stvari za stvar, ki deluje brezhibno. Zakon o varstvu potro?nikov dolo?a v 20. ?lenu, da je primeren rok, v katerem mora prodajalec popraviti stvar 45 dni, ?teto od dneva, ko je poobla??eni serviser prejel pokvarjeno stvar oz zahtevo za odpravo okvare.Kupec lahko terja od prodajalca oz proizvajalca tudi povrnitev ?kode zaradi nezmo?nosti uporabe stvari, za ?as ko stvari ne more uporabljati in mu prodajalec oz. proizvajalec ni zagotovil nadomestnega aparat. ?e pa prodajalec oz. proizvajalec v primernem roku ne popravi ali zamenja stvari pa lahko kupec odstopi od pogodbe ali zni?a kupnino in zahteva od?kodnino.To seveda samo ob pogoju, da ni stvar ne zamenjana ne popravljena.

 

Jaz sem kupil od Petrola, Petrol je dobil mar?o, in terjam njega!

 

ok ok v redu, ne rabi? iz ko?e skakat... ima? prav in jaz sem imel narobe ali pa tudi ne, ker se pa? stvari lotim bolj prakti?no in se zato vedno dogovarjam s servisom, ker tako la?je sledim kako napreduje popravilo in tudi la?je se je pogovarjat s serviserjem kot s prodajalcem, ki se ne razume v popravila in vzroke za napako. ?e da? v ?tacuno, kli?e? ?tacuno, ker ?e je servis dobil stvar za popravilo iz trgovine, mislim, da ti ne sme dajati podatkov (varovanje podatkov), ?e jih pol direktno kontaktira? in spra?uje? glede tvoje zadeve. Ponavadi pa tudi servis ne ve, da je to tvoja roba saj jim navadno pi?e le ime stranke Petrol, ?e bi jo dobili na servis s strani prodajalca.

 

Kar se pa ti?e termina prodajalec je pa to lahko precej nedolo?eno saj na?eloma pomeni tistega, ki je zadevo prodal to pa je Petrol Celov?ka in verjetno je treba dati nazaj tja kjer si kupil, ?e ?eli?, da ti prodajalec uredi zadevo. Druga?e bi teoreti?no lahko odnesel na Petrol Hrva?ka in tam zahteval servis ker po tej logiki bi verjetno lahko Fructalov sok iz Leclercka Rudnik reklamiral direktno v trgovini Leclerck v Franciji. Pozor govorim za prodajalce ne pa za servis, kjer pa velja, da ?e ima izdelek recimo evropsko garancijo, da ga lahko pa? nese? h kateremukoli poobla??enemu serviserju po Evropi.

 

Aja zanimivo je pa tole dolo?ilo iz zakona, ki ?e dodatno govori v prid temu, da je najbolje se obrniti direktno na servis

 

Zakon o varstvu potro?nikov dolo?a v 20. ?lenu, da je primeren rok, v katerem mora prodajalec popraviti stvar 45 dni, ?teto od dneva, ko je poobla??eni serviser prejel pokvarjeno stvar oz zahtevo za odpravo okvare.

Razlaga tega dolo?ila je namre? taka, da lahko prodajalec recimo pol meseca dr?i zadevo pri sebi in jo ?ele potem da na poobla??eni servis in ?ele takrat za?ne te?i zakonski 45 dnevni rok. :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravilno razmi?lja?. Ali pa si to od kod prekopiral?

 

Sicer pa: kaj pa kupuje? kitajsko robo, potem pa po enem mesecu crkne...

 

Made in Germany......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne mi govoriti o na?ih vrlih trgovcih. <_<

Jaz sem pred par leti namre? kupil pralni stroj pri na?mu "najbolj?mu sosedu".

Ogla?evan je bil z petletno garancijo zato sem aga tudi kupil.No, pa tudi dobra in renomirana znamka je.

In po dveh letih in par mesecih se stroj pokvari.Pokli?em trgovca in kaj mita re?e?

Da ,?e sem ob nakupu poslal na nek naslov neko pismo.Le tako velja "podalj?ana" 5 letna garancija.

In slikaj se. Dobro, da sem en kos mekgajverja in sem napako na?el ter odpravil sam.

K "sosedovim" pa me od takrat niso ve? imeli sre?e videvati. Pa dobra beseda dale? nese. Slab?a pa ?e dlje.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ?e ena izku?nja v razmislek...

sem imel telefon na ebayu v bidu...najvi?ji bider je na koncu bil osebek iz Albanije.

 

Po koncu bida me je kontaktiral, da je naredil nap?ako in bi rad skenslal zadevo. Ok, sem pa? naredil zahtevo za prekinitev posla.

 

No, po tem me kontaktira, ?e sem imel kak stro?ek z vsem in mu sporo?im da 4,90?. Na paypal dobim pol ure kasneje 10 USD z opombo:

Se opravi?ujem, sem musliman, in v moji naravi je da ne sprejemam tujega denarja, oz krijem ?kodo ki je nastala tujcu zaradi mene.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To z kak?no oljno barvo zapi?i na zid. Da ostane za vse ve?ne ?ase. Ker ?esa takega ne bo? ve? do?ivel...

 

A vidis, tvoj odgovor je odraz kako razmisljamo slovenci......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kupil polnilec za akumulator za moped v Lidlu, po malo manj kot enem letu je crknil, garancija 2 leti... ?el v Lidl, so mi dali naslov zastopnika v MS, kjer sem enostavno zadevo menjal brez vpra?anj, dobil novo in spet 2 leti garancije (po?templano)...

 

p/s: jaz nisem musliman in sem obenem prepri?an da samo versko prepri?anje nima zveze s takim na?inom razmi?ljanja, pa se vseeno strinjam s tistim stavkom o denarju in stro?kih, in se takega na?ela tudi dr?im

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kupil polnilec za akumulator za moped v Lidlu, po malo manj kot enem letu je crknil, garancija 2 leti... ?el v Lidl, so mi dali naslov zastopnika v MS, kjer sem enostavno zadevo menjal brez vpra?anj, dobil novo in spet 2 leti garancije (po?templano)...

 

p/s: jaz nisem musliman in sem obenem prepri?an da samo versko prepri?anje nima zveze s takim na?inom razmi?ljanja, pa se vseeno strinjam s tistim stavkom o denarju in stro?kih, in se takega na?ela tudi dr?im

 

absolutno. Kot tudi to kje je stvar narejena - ne vem kaj je treba sedaj na plano dajati, ker je ktajsko?? Kaj ma to veze, prodaja se v Slo, in daje se garancija.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve kdo kje se dobi dober, res dober med?

 

 

Letos oz. sedaj je to ze lani... je bila slaba letina... In ga je kolicinskombilo precej manj, kot ponavadi... Vecinoma je verjetno pri domacih pridelovalcih zaloga ze posla... :(

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letos oz. sedaj je to ze lani... je bila slaba letina... In ga je kolicinskombilo precej manj, kot ponavadi... Vecinoma je verjetno pri domacih pridelovalcih zaloga ze posla... :(

 

natanko tako, tisti ki ti ga bo prodajal za doma?ega se la?e, seveda obstajajo redke izjeme, samo ?e dobro pozna?.. Lanska sezona je bila porazna glede tega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saga se nadaljuje....

 

Petrol Celov?ka = morate direktno k proizvajalcu, oz servis

Servis v garancijskem listu = ja veste Petrol je pa to direktno nabavil masovno po svojem kanalu, kar na njih se obrnite....?

 

NAUK ZGODBE, ?e slovencelj ni zaslu?il si obri?i rit!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saga se nadaljuje....

 

Petrol Celov?ka = morate direktno k proizvajalcu, oz servis

Servis v garancijskem listu = ja veste Petrol je pa to direktno nabavil masovno po svojem kanalu, kar na njih se obrnite....?

 

NAUK ZGODBE, ?e slovencelj ni zaslu?il si obri?i rit!

 

 

Klic na TIRS bo precej pripomogel k resitvi tezave ... :jezicek:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko pa potrebuje??

 

?eprav si se malo pozno spomnil na med. To se ponavadi kupuje avgusta... No, ?e si zadovoljen z akacijevim, ga mogo?e dobi? ?e proti koncu maja...

 

Mah za doma?o porabo, tam 5 l recimo.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al ne bo ni?.

 

Ostalo mi ga je le ?e 15 kg, kar je komaj zame do naslednjega to?enja, zato ne morem dati tolik?ne koli?ine (5 litrov je okoli 6,75 kg).

 

Koliko pa lahko manj od tega? Meni je ok tudi je je 1l pa ?e je dober!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko pa lahko manj od tega? Meni je ok tudi je je 1l pa ?e je dober!

 

Zena pravi, da ga je pri nas se za en... mogoce dva kozarca... Je p samo se kostanjev, ce te zanima... Ta je malo bolj grenkast... je pa bolj zdrav menda ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zena pravi, da ga je pri nas se za en... mogoce dva kozarca... Je p samo se kostanjev, ce te zanima... Ta je malo bolj grenkast... je pa bolj zdrav menda ...

 

Ja odli?no. Kostanjev je itak najbolj bogat in antibakterijsko u?inkovit med. Kupim!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.