Skoči na vsebino

EU vs SLO


Strela

Priporočeno sporočilo

Zdravo vsem.

Mene pa recimo zanima ?e verjamete v to da so za Evro trg recimo konkretno Nem?ijo nova vozila bolj kvalitetno skup narejena od teh kar so namenjena na?emu ali trgu malo ju?no?

Pa to se lahko nana?a tudi na druge zadeve kot so bela tehnika, zabavna elektronika, hrana.....

lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nikoli ne bom pozabil k sem v Frankfurti par let nazaj kupo 3kg vre?o kikirikija v lupini. Pa to je bil pravi kikiriki. V vsaki lupini po 4je kiki?i pa okus taki da te na rit. Stalo pa 0,99centof! Jao ?e zdaj mi je ?al da nism taktr 10kg tega kupo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spomnim se ?asov, ko je bil identi?en Golf (2.serije), no in so vsi ?eleli nem?kega, ker TAS je bil bolj ?lampasti izdelek. <_<

 

Nekateri pravijo, da je recimo Milka ?okolada, kupljena v Avstriji ali Nem?iji precej bolj polnega okusa kot ?e jo kupi? v RS. :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pamperske made in austria (se dobijo samo v milerju) = ma loh froc cel dan gor (ni glih dobr ampak bi vzdr?ale :) ), ostale ?tacune ala mercator pa made in xxx za vzhodne trge, eno - 2 lulanji vzdr?ijo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zmaj vsakic ko napises RS, mam v mislih republika srbija...jebote, napisi slo pa bo :D

 

 

Hehe... jaz tudi najprej pomislim na to... :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa niti slu?ajno, ker vemo v kateri "drugi ?vici" ?ivimo in na sre?o ?e nismo ni?je dol ju?no oz. vzhodno. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa niti slu?ajno, ker vemo v kateri "drugi ?vici" ?ivimo in na sre?o ?e nismo ni?je dol ju?no oz. vzhodno. :cheers:

 

 

Ampak RS je mednarodna skrajsana kratica za Srbijo (prav tako imajo domensko koncnico .rs) ... Za Slovenijo se uporablja SLO ali skrajsana SI ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo je pa to, da Slovenski proizvajalci hrane se moramo pa dr?ati bolj strogih predpisov kot pa ostali Evropejci... In precej bolj natan?no vodit knjige, kje smo dobili krmo in kak?na zdravila smo uporabili (?e smo jih), s ?im smo ?kropili, kje je bila ?ivina zaklana, kam prodana, kje smo skladi??ili pridelke, kam smo jih prodali,... Imamo cele fascikle vse te birokracije. Ko pa grem kam na obisk pa vidim, kak?no hrano jedo in se ?e hvalijo, da je dobra, ker je iz dolo?ene trgovine, da v drugi imajo pa robo iz Mad?arske in Holandije in ?panije in ne vem od kod vse, se mi pa kar smilijo... Samo ?e ho?em vso to birokracijo podpirat in se res dr?at vseh predpisov, ne morem npr. jajca prodajat po 0,25?, v trgovini so pa po 0,11?. In kg medu ne morem prodat za manj kot 15,50?, v trgovini pa dobi? 900g medu za 8,85?. Imamo HACCP in se ga moramo dr?at. In Slovenci imamo na dolo?enih podro?jih zakonodajo bolj strogo od HACCP. Samo za primer: to?ilnica za med mora imeti vsaj 3 umivalnike: enega za pranje posode, enega za pranje rok "pomo?nega osebja" in enega za pranje rok tistih, ki pridejo neposredno v stik z medom. Po na?i zakonodaji si ne moremo vsi umivati roke v istem umivalniku in tam prat posodo, v katero bomo nato?ili med. In tudi brisa? ne moremo uporabiti istih. In tako naprej. In dokler s(m)o Slovenci kot smetnjaki (po?remo ?isto vse), se mi ne spla?a delat kaj ve? kot samo zase in tistih nekaj posameznikov, ki pridejo k meni. Ostali pa mi re?ejo: "Ti si pa navil ceno. V .......... dobim skoraj pol ceneje". Ja, prav, pa pojdi tja iskat.

 

In dokler bo vsa ?kart roba zginjala s polic, jo bodo vozili v Slovenijo. ?e bi kupci postali izbir?ni in zahtevali kvaliteto, trgovci zagotovo ne bi vozili slabe robe sem, pa da jim ostaja na policah. Pa? ekonomija. Ponudba in povpra?evanje. ?e nam ponujajo Pamperske za eno do dve lulanji, pa jih ne kupimo, ker drugod dobimo take, ki zdr?ijo cel dan (ni glih dobro za otroka, ma plenice bi zdr?ale), bi trgovci za?eli ponujat tudi take plenice. Ker so pla?ani od tega, koliko prodajo, ne od tega, koliko jim stoji na polici. In ?e je Slovenska ?okolada za 0,20? dra?ja od Srbske ali Bosanske ali Makedonske ali Kitajske, pa se jo vseeno pokupi, slab?e kvalitete ne bo na policah. Dokler pa po?remo vse, kot smetnjaki, samo da je poceni, potem pa je tako, kot je. In ne mi jokat.

 

In zanimivi so mi ljudje, ki v trgovini kupujejo jedilno olje: "Glej, glej, tale je za 0,20? cenej?i od tistega, tega bom vzel. Stane samo 1,80?. Super!" Potem pa pelje avto na servis: "Dajte malo bolj kvalitetno olje. Ja, ja, vidim, en liter je 9,40?. Ni problema, samo, da je kvalitetno..." Za v avto vlit mora bit kvaliteta, za vase vlit je pa vseeno kak?en je, samo da je najcenej?i. In potem jok, ker je pri nas slab?a kvaliteta kot v Avstriji in Nem?iji...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mora? vedet da ?e bi bil minimalc v SLO 1.300,00 eur bi ti vrsto za svoje izdelke....do takrat je pa marsikdo prisiljen kupovati najceneje saj enostavno druga?e ne gre ?ez.

Sam ko pa vidim endivjo na tr?nici za 3,5-4,00 eur/kg me pa res srat prime in to je oderu?tvo pa ?e gleda? kakr?nokoli eko,super duper bio pridelavo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kr malo dvomim, da lahko pri avtomobilih tako razliko delajo - recimo Tourani Nemcem glih tako crkujejo kot Slovencem tako da ... :hudicek:

 

crkujejo ?e, ampak razilka je....za WV/audi grupo z zagotovostjo vem da se to?no ve za katero tr?i??e bo avto narejen ?e preden pride iz produkcijske linije...pri njih se ?e iz ?t. ?asije da razbrati podatek za kam je bil narejen, tako da razlike definitivno so.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mora? vedet da ?e bi bil minimalc v SLO 1.300,00 eur bi ti vrsto za svoje izdelke....do takrat je pa marsikdo prisiljen kupovati najceneje saj enostavno druga?e ne gre ?ez.

Sam ko pa vidim endivjo na tr?nici za 3,5-4,00 eur/kg me pa res srat prime in to je oderu?tvo pa ?e gleda? kakr?nokoli eko,super duper bio pridelavo.

 

Glej, ti dam v brezpla?ni najem vrt velikosti 3x4 metre. Pridi, pa si obdelaj, pa zasej in zasadi. Postavim ti samo en pogoj: vse stro?ke si zapi?i. In ko na jesen pobere? pridelek, zapi?i, koliko ga je bilo. Bo? videl, kolik?en bo "dobi?ek". In kolik?na je cena za 1 kg.

 

Potem ti bomo pa dali zraven ?e podatke, koliko je treba pla?at stojnico, pa prispevke in dajatve za pokojninsko in invalidsko in tako naprej. Sam bo? se?tel potne stro?ke, da se pridelki pripeljejo do tr?nice. Zraven bo? sam lahko ugotovil, koliko stane orodje in kolik?na je njegova ?ivljenjska doba (torej mora? vsako leto toliko orodja zamenjati ali pa obnoviti), pa bo? sam ugotovil, kolik?ni so stro?ki. In ko bo? ugotovil, kolik?ni so stro?ki, bo? ugotovil, da ni nekih blaznih zaslu?kov, ?eprav je cena 3,5 do 4 evre na kg. ?e pa zraven se?teje? ?e svoje ure, koliko si delal, pa sploh ne pride? skozi. Razen, ?e ima? urno postavko nekoga v nerazvitem predelu Kitajske...

 

?e te torej zanima brezpla?ni najem vrta, se oglasi, kar tu, na tem forumu. Pa bo? kar tu zapisoval ?e vse stro?ke, da bo pregledno tudi za ostale.

 

In kar se minimalca 1800? ti?e: ja, na? minimalc je precej manj?i. Pa so kljub vsemu najemi stanovanj tudi nekaj manj?i, pa tudi gorivo je kljub vsemu nekaj cenej?e,... tako da ni tako hudo velike razlike, kot bi jo mogo?e ti rad prikazal. Je pa tako, da denarja ni nikoli preve?. In tudi ?e bi imel 1800?, bi v trgovini gledal, kaj je najcenej?e. V?asih imam ob?utek, da so tisti, ki imajo ve? denarja, ve?ji skopuhi kot tisti z manj. Vsaj jaz sem precej ve?krat bil povabljen na pija?o s strani "siromaka" kot pa s strani nekoga, ki ima "kaj ve? pod palcem". Tako da tudi ?e bi imeli 1800? minimalca, ne bi bilo vrste...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz osebno in lampa, ne kupujeva hrane ki ni slovenska, raje doma?e od poznanega kmeta oziroma mesarja ki je moj kolega ki kupuje robo za zakol iz okolice, ne glede na ceno, doma?e je le doma?e. Recimo jajca so od biv?ega soseda ki ima kure zunaj in ne v kurniku ba 20 x 20 cm povr?ine.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko ?e omenja? kure: normativ za koko? je 12,5x20 cm. Sicer si ne predstavljam koko?i, ki je celo ?ivljenje v takem prostor?ku, a na farmah jih imajo. In vsi registrirani kurniki morajo zagotavljat vsaj 250 kvadratnih cm na koko?.

 

No, tudi moje so zunaj in dobivajo samo koruzo. Ostalo si lovijo same.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri avtomobilih so zazlike, glede na to, na kateri trg se prodajajo. Tudi ?e prihajajo iz iste tovarne. Orodje na strojih se z vsakim izdelanim kosom obrablja in ima predpisano ?ivljenjsko dobo. Proizvodnja iz za?etka ?ivljenjske dobe orodja je namenjena zahtevnje?im trgom (zahodna Evropa, ZDA), tista bolj proti koncu pa manj zahtevnim trgom, kamor spadamo tudi mi.

Zadnj? sem za VW izvedel, da je za isto okvaro v Nem?iji imel odpoklic, pri nas pa ne.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej, dejansko tisti ki ima 600 eur pla?e, al pa 1000 in je najem stanovanja 400 eur + polo?nice, si ne more privo??iti doma?e hrane pa da ra?una? kolikor ho?e?. Vrta pa tudi vsak ne more imeti, treba je malo pogledati ?e iz drugega zornega kota. Pa? tisti ki ima, in ki to ?eli, bo lahko kupoval doma?e in dr?aje, marsikdo si tudi ?eli, pa pa? ne more (?eprav kaj je spet doma?e, sem bral da se 3/4 govedine vzrejene v SLO pelje v Avstijo) vse ostalo pa magari mesarji kupujejo uvo?eno in predelujejo z napisi made in slo...ja narejeno je ?e v SLO, potem se pa kon?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka :rispekt: res globok priklon saj si napisal to?no tako kot sam razmi?ljam in ?e enkrat :notworth:

 

Mislim, da bi tole vsak moral prebrat ene parkrat pa tudi razumet zakaj je tako napisano. in ko bomo enkrat vsi razumeli in se dr?ali tega se o nobeni krizi ne bomo ve? niti pogovarjali, ker bomo imeli vsi dovolj.

 

Dokler bo pa med Slovenci prevladoval edini lovski nagon za lovljenjem nizkih cen pa naj stane kar ho?e si pa serjemo v isto skledo iz katere potem jemo.

 

In tukaj ni dosti izgovorov vsaj pri ve?ini ne, da ni denarja - to je BS, ker kdor ne dojame, da je najbolj?a nalo?ba nalo?ba v zdravje in da vsaj za svoje lastne potrebe je bolje vzeti kvalitetno hrano kot pa nekvalitetno, ki ima edino prednost, da je poceni, bo kmalu (pa mu ne privo??im) to svojo ?parovnost lahko nekje drugje precej drago pla?al.

 

Banalen primer, ki najbolje ponazarja kako je to - kupi? najcenej?e ?ang?lang gume, ki so stra?no poceni in si pri?paral neverjetnih 150? nato pa v mokrem zleti? s ceste zaradi kur?evih gum in naredi? ?kode za 1500? ali ve?. Kje je ta ra?unica potem, al gremo na upanje, da se ne bo ni? zgodilo in raje prepustimo sre?i, da upravlja z na?imi ?ivljenji. A ni vseeno bolje, da si zmanj?amo tveganje z nakupom kvalitetnej?ih zadev sploh tam, kjer direktno ali indirektno vplivajo na zdravje.

 

Ja, hrana pri nas je res kategorija 2, ki se prodaja po prvi ceni. ?e ?okolada v M?llerju se razlikuje od ?okolade v drugih trgovinah.

 

To ni ve? res, ker v Mullerju imajo ?okolado od vsepovsod in to, da je bolj?a kot recimo iz drugih ?tacun zdaj ne velja ve?. Tudi nuttela je iz Poljske. Aja sej mogo?e sem butelj sam ve?ino pri nas jemo Gorenjko in meni je to zelo dobra ?okolada.

 

pamperske made in austria (se dobijo samo v milerju) = ma loh froc cel dan gor (ni glih dobr ampak bi vzdr?ale :) ), ostale ?tacune ala mercator pa made in xxx za vzhodne trge, eno - 2 lulanji vzdr?ijo

 

Jok, v Mullerju imajo poljske pamperske natanko tak?ne kot v Mercatorju. So dovolj kvalitetne razen pred kake pol leta je bila serija (tistih z zvezdico), ki pa je res spu??ala. se je pa ogromno mamic prito?ilo na njihov FB profil in o?itno je zaleglo saj zdaj so pleni?ke spet OK.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

gorenjka cokolada je res za en drek no...

lindt so najboljse

 

drugace pa jaz lahk primerjam karkol od teh velikih firm, pa une v nemciji so ble dosti boljse kot tele pri nas

sej pol tud npr. argeta pasteta je na kosovu bolj zanic kot tale v slo....tko je to...juznije tuznije

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka :rispekt: res globok priklon saj si napisal to?no tako kot sam razmi?ljam in ?e enkrat :notworth:

 

Mislim, da bi tole vsak moral prebrat ene parkrat pa tudi razumet zakaj je tako napisano. in ko bomo enkrat vsi razumeli in se dr?ali tega se o nobeni krizi ne bomo ve? niti pogovarjali, ker bomo imeli vsi dovolj.

 

Dokler bo pa med Slovenci prevladoval edini lovski nagon za lovljenjem nizkih cen pa naj stane kar ho?e si pa serjemo v isto skledo iz katere potem jemo.

 

In tukaj ni dosti izgovorov vsaj pri ve?ini ne, da ni denarja - to je BS, ker kdor ne dojame, da je najbolj?a nalo?ba nalo?ba v zdravje in da vsaj za svoje lastne potrebe je bolje vzeti kvalitetno hrano kot pa nekvalitetno, ki ima edino prednost, da je poceni, bo kmalu (pa mu ne privo??im) to svojo ?parovnost lahko nekje drugje precej drago pla?al.

 

Banalen primer, ki najbolje ponazarja kako je to - kupi? najcenej?e ?ang?lang gume, ki so stra?no poceni in si pri?paral neverjetnih 150? nato pa v mokrem zleti? s ceste zaradi kur?evih gum in naredi? ?kode za 1500? ali ve?. Kje je ta ra?unica potem, al gremo na upanje, da se ne bo ni? zgodilo in raje prepustimo sre?i, da upravlja z na?imi ?ivljenji. A ni vseeno bolje, da si zmanj?amo tveganje z nakupom kvalitetnej?ih zadev sploh tam, kjer direktno ali indirektno vplivajo na zdravje.

To ni ve? res, ker v Mullerju imajo ?okolado od vsepovsod in to, da je bolj?a kot recimo iz drugih ?tacun zdaj ne velja ve?. Tudi nuttela je iz Poljske. Aja sej mogo?e sem butelj sam ve?ino pri nas jemo Gorenjko in meni je to zelo dobra ?okolada.

Jok, v Mullerju imajo poljske pamperske natanko tak?ne kot v Mercatorju. So dovolj kvalitetne razen pred kake pol leta je bila serija (tistih z zvezdico), ki pa je res spu??ala. se je pa ogromno mamic prito?ilo na njihov FB profil in o?itno je zaleglo saj zdaj so pleni?ke spet OK.

 

nope v kranju imajo avstrijske

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nope v kranju imajo avstrijske

 

kdaj pa si to nazadnje preveril? V Supernovi majo vzhodnoevropske, dvomim pa da Muller uva?a razli?no za razli?ne trgovine :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kdaj pa si to nazadnje preveril? V Supernovi majo vzhodnoevropske, dvomim pa da Muller uva?a razli?no za razli?ne trgovine :ne vem:

 

bom jutri :) podnajemnica ta mdela :prstgor:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.