Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Pelko je zgre?il znamko. ?e ho?e imet veliko prometa, bi moral imet servis za kaj drugega, ne pa za Mazde. In tukaj niti Zmajska reklama ne bo pomagala...

Kokr js vem ima ?e zdj ve? prometa kot uradni servisi :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da je v celi Sloveniji 11 uradnih poobla??enih Mazdinih servisov, a se ?udi?... Samo za primerjavo: Renault jih ima samo na relaciji Tolmin - Koper pet. ?e se iz Kopra odpravi? v Ljubljano, pa jih je ob poti ?e sedem... Za Renaultove servise ti garantiram, koliko jih je, ker sem vseh 12 omenjenih na relaciji Tolmin - Koper - Ljubljana osebno obiskal. Sem namre? tri leta vozil Reno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, glede na to, da mojstra poznamo in mu zaupamo, ni neke bojazni zaradi bodo?e nategav??ine in skritih interesov.

 

Sej ni bilo napisano nic v skodo Simonu... Sem samo pokomentiral, kako se bere tvoj prispevek ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ...Simon Pelko je res mojster svojega poklica ..Dr.Pelko.pri njemu sem servisiral MAZDO 5 benz.zdaj Nissan Almero pa mamin R.Clio.res ima full gu?vo.?e,bi lahko bi tudi mojo CX5 peljal na servis k Pelkotu.samo ne gre ,ker tako zgubim garancija...in ni te?ko naredit malo ve? km...do njega.LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon vam je v tej temi se naprej na razpolago s strokovnimi nasveti glede vasih morebitnih tezav z vozilom.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole sem ravnokar poslal Pelku, pa bom kar tule prilepil, ?e bo morda odgovor ?e komu drugemu v pomo? pri podobni situaciji;

 

Pozdravljen mojster!

 
Tokrat imam eno vpra?anje povezano z v?igom moje V6 Mazde in upam, da niso na vidiku te?ave.
 
V moji dosedanji vo?nji mi je vedno takoj ko sem obrnu klju? oz. v roku sekunde, prakti?no brez verglanja ?e tudi v?gala.
 
Zadnji teden pa opa?am, da mi vsak dan ta postopek traja nekoliko dlje in se je sedaj razvlekel ?e na nekaj sekund verglanja, kar se mi zdi precej nenavadno.
 
Ker sam nimam kak?nega tehni?nega znanja in sem totalni laik razmi?ljam, ali se obeta te?ava v v?igalni tuljavi, zaganja?u, sve?kah, kablih ali morda akumulatorju (na AMZS so mi pred kratkim izmerili, da ima ?e 400 od 700 mo?i in naj po?asi razmi?ljam o menjavi. Oznake ima sicer 68ah, znamke Varta).
 
Hvala za odgovor in upam, da ni na vidiku kak?nih te?av.
 
Imej se fajn!
 
LP!
 
B.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ni odgovor direkt zate ampak recimo popolnoma nova Toyota Auris bencinar rabi cca 2 sekundi verglanja, da v?ge - tako hladen kot topel motor. ?e sem poskusil tako kot na Mazdi, kjer prakti?no samo zagrabi zaganjalnik pa ?e v?ge, je crknila takoj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni lansko leto, ko sem imel se stari akumulator je bilo tako, da je avto zmeri takoj vzgal, potem sem se pa enkrat pozimi po sihtu hotu odpeljat domu je bil pa avto cist gotov. Ko sem obrnil kljuc se ni zgodilo cisto nic (nobenih opozorilnih luck, sipe niso delale itd.). Ko smo ga pa na kable priklopili je pa takoj vzgal in je bil le akumulator fuc, saj je odfural dobrih 7let :D. In ne nisem imel nobenega porabnika ponesreci prizganega, da bi bil morda to razlog, da se je baterija izpraznila. Sem zelo picajzlast glede tega in vedno avto przgem sele nato po parih sekundah prizgem use porabnike. Ravno tako use izklopim  preden avto ugasnem :)  Hocem sam povedat, da kljub slabi bateriji mi je avto s prve vzigal :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobil sem odgovor;

 

Zivjo

Lahko je napaka na kablih ali sveckah ce niso prave vgrajene notri.
Imel sem na mazda3 2.0 bencin isti problem pa niso bile prave svecke.
Ali imas mogoce ngk svecke ce nimas ti jih priporocam
LP
Simon

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot kaze je bil bencin ze star pa malo ga blo noter in odkar sem dolil Agip100 nekaj frisnega, s5 uziga kot grom: D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes sem ob dolivanju Vitrexa opazil,da se je na pokrovu intercoolerja pojavil nekak?en oljnat film velikosti  nekak 5x5 cm,vsekakor gre za olje,ker ima okus po Castrolu... Po mojem vedenju seveda olje nima kaj iskati tam in mi ni jasno odkod se je vzelo. Olja na merilni palici ne manjka ni?,oziroma ga je toliko kot pred 9 meseci,avto gre normalno,ne gori nobena lu?ka,se ni? ne kadi,ni? ne kaplja in ni? ne ropota. Kaj za hudi?a bi to lahko bilo?

Lep pozdrav in hvala za odgovore. Aja ,avto je cx-7 benc.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem ob dolivanju Vitrexa opazil,da se je na pokrovu intercoolerja pojavil nekak?en oljnat film velikosti  nekak 5x5 cm,vsekakor gre za olje,ker ima okus po Castrolu... Po mojem vedenju seveda olje nima kaj iskati tam in mi ni jasno odkod se je vzelo. Olja na merilni palici ne manjka ni?,oziroma ga je toliko kot pred 9 meseci,avto gre normalno,ne gori nobena lu?ka,se ni? ne kadi,ni? ne kaplja in ni? ne ropota. Kaj za hudi?a bi to lahko bilo?

Lep pozdrav in hvala za odgovore. Aja ,avto je cx-7 benc.

Simonov odgovor oz. nasvet;

 

Pozdravljeni

Lahko pusca tesnilo pokrova ventilov,ni nic nevarno ali urgentno popravilo
Lp
Simon Pelko

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam slede? problem z mazdo 6 letnik 2004.


 


Ko je zapadel sneg sem se ?el na parking malo pozabavat z ro?no . In ?ez nekaj minut sem ugotovil da ro?na zdaj prime ?ele ?isto na vrhu (prej je skoraj takoj).


Zdaj me zanima zakaj. In ali se bo ro?na sama nastavila nazaj, kot so nekateri omenjali, da se nastavlja sama. Ali naj se lotim nastavljanja vijaka pod sredinskim naslonom.


Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Imel bi vpra?anje za Pelka. Imam mazdo 3, 1,6 diesel, 2009, 90 KM. Avto mi je za?el mo?no cukati, ?e posebej ko se ogreje in neglede v kateri prestavi ga vozim - cuka. Ko pohodim stopalko za gas, sploh nima mo?i, avto ne gre ve? kot 120 km/h. Te?ave se stopnjujejo po npr. 20 min vo?nje, avto cuka non stop, v prostem teku crkuje...v?ge normalno, ko je hladen - dela normalno. Zamenjal sem ?e filter nafte, vendar te?ave ostajajo. Bi lahko prosil za nasvet? Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam slede? problem z mazdo 6 letnik 2004.

Ko je zapadel sneg sem se ?el na parking malo pozabavat z ro?no . In ?ez nekaj minut sem ugotovil da ro?na zdaj prime ?ele ?isto na vrhu (prej je skoraj takoj).

Zdaj me zanima zakaj. In ali se bo ro?na sama nastavila nazaj, kot so nekateri omenjali, da se nastavlja sama. Ali naj se lotim nastavljanja vijaka pod sredinskim naslonom.

Pri mojem se ro?na nastavi tako da se pod sredinsko konzolo vijak popusti, potem zapeljem rikverc in parkrat stisnem bremzo. Mogo?e je pri ?estici ?e vedno ista fora.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni! Imel bi vpra?anje za Pelka. Imam mazdo 3, 1,6 diesel, 2009, 90 KM. Avto mi je za?el mo?no cukati, ?e posebej ko se ogreje in neglede v kateri prestavi ga vozim - cuka. Ko pohodim ...

 

 

Pozdravljeni.

Na vasi mazdi je lahko zamasen DPF filter ali EGR ventil.

LP

Simon Pelko

041 667 335

 

 

--

AVTO PELKO d.o.o.

 

Zgornja Senica 46

 

1215 Medvode

 

Tel: 01 3613 107

 

Gsm: 041 667 335

 

E-mail: avto.pelko@gmail.com

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem ob dolivanju Vitrexa opazil,da se je na pokrovu intercoolerja pojavil nekak?en oljnat film velikosti  nekak 5x5 cm,vsekakor gre za olje,ker ima okus po Castrolu... Po mojem vedenju seveda olje nima kaj iskati tam in mi ni jasno odkod se je vzelo. Olja na merilni palici ne manjka ni?,oziroma ga je toliko kot pred 9 meseci,avto gre normalno,ne gori nobena lu?ka,se ni? ne kadi,ni? ne kaplja in ni? ne ropota. Kaj za hudi?a bi to lahko bilo?

Lep pozdrav in hvala za odgovore. Aja ,avto je cx-7 benc.

 

 

A to slu?ajno tale zadeva?

L3K910230.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.