Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 3 urami je g.Wankel napisal:

 

Sej si lahko fan nečesa, kar nimaš v lasti. Tako da % prodaje in % navdušencev ne bo enak :)

Ja,saj...jaz sem tudi navdušen nad....🤔npr. Koenigsegg-om...al pa 300kg zlata😃👍 

 

Ful so dobre te ankete🙄-sami strokovnjaki (toliko,da se ne bo kdo predolgo lovil,pa pol spet 3 ure,da razložim,kaj sem mislil)...

Napisano

Lep primer...prbijanja al kaj bi temu rekel...na eni strani "oh in sploh" po drugi strani pa treznitev...

Tokrat "obe strani"

 

WWW.AVTOMOBILIZEM.COM

Večina avtomobilskih proizvajalcev stavi na baterije z elektrolitom v trdnem stanju (solid-state batteries). Te naj bi...

 

QuantumScape😃👍 

 

 

Napisano (urejeno)
pred 17 urami je Jest napisal:


 

Noja…. “derejo” se bolj tisti zagrizeni nasprotniki, kot da jim kdo drzi pistolo na sence in jih sili v to, da morajo nabavit EV… ;)

 

Nikoli in nikdar ni nihče držal pištole na senco fijakarjem, da morajo svojo konjsko vprego zamenjati z vozilom na notranje izgorevanje. 

Dandanes, v "zreli demokraciji", EU (in to samo EU pa nihče drug na svetu) z diktatom o ukinitvi ICE čez desetletje dobesedno počne to:  drzi pistolo na sence 

Popravljeno od Mraušk Mčk
  • Všeč 2
  • Ljubim 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano (urejeno)

Pa počasi nas za vrat stiskajo...še malo,pa še malo...nebi jaz bil na tem forumu,če tega nebi delali🤔...bo že držalo,da je vsaka slaba stvar tudi za nekaj dobra🙄...in sem tako pristal na 2,5L atmosfercu...mi je že dolgo smrdelo,kam gre vsa tehnika...šest turbojev,na "dva štamprla" kubature,CVT-ji z umetnimi "prestavami"......

Sem imel še srečo,da sploh obstaja ena firma kot je Mazda😃👍

 

Sedaj pa "še en žebelj v krsto" brezogljični blaznosti...če koga zanima,kako je to pri avtobusih...elektrika mislim...

Za tisti avtobus v franciji,smo že videli...pol minute in je bil "ognjemet"...sedaj pa neverjeten,a izgleda legitimen posnetek avtobusa,k ga "razčefuka" v manj kot treh sekundah😳...pa si zamisli,koliko časa rabiš,da tak avtobus evakuiraš potnikov...starejsih,odraslih ali pa otrokov...ni važno...in ta "banana efekt" nam silijo...po moje samo vprašanje časa,kdaj bo veliko človeških žrtev.

 

 

Popravljeno od skritikrt
Napisano

Saj veš kako gre tale "igrica" - bolj ko drezamo v osir in sprašujemo glede neprijetnih resnic, bolj nas bodo obkladali s teoretiki zarot, haterji in podobnimi "prijetnimi" označbami. Prav vidi se tudi pri nas, kako korporacije držijo medije v lastnem lastništvu, da jih lahko ustavijo, če bi kaj hotelo priti na plano.

 

Že pri nas smo videli s tistim gorenjem šleperja, kjer se je vžgal naložen EV. Iskalo se je ve mogoče obvoze, besedne akrobacije, lovljenje na najbolj nemogoče bilke, da ja ne bi bil vzrok za požar samovžig baterije. Pa kako so bili srečni, ko se je ugotovilo, da v garaži Kongresnega trga se ni vžgal serijski EV ampak "zgolj" električni vlakec Urban.

 

Način je enak kot smo ga videli pri koroni, kot ga vidimo pri vzrokih za spremembe v klimi - če je najmanjša možnost, da se da ven izmazat jo bodo uporabili.

 

In ko 1x vidiš vse to, kako dejansko je človek nepomemben v vsem tem in da edino važno so koorporacije, podjetja, bogatenje ozkega kroga elite pač vsak pri zdravi pameti vleče zavoro.

 

Pa da ne bo kdo od fanboyev tole narobe razumel - elektrifikacija je sigurno prihodnost, ampak se mora zgoditi evolucijsko brez preskakovanja faz oziroma stopnic. Ker če se preskakuje naravni proces je bilo vedno sranje in nikoli ni bilo sranje, če so ljudje sami opazili, da novosti štimajo in da so res ustrezne in boljše. Takrat pa ne rabiš nikogar silit v nekaj, ker bo sam šel tja brez prisile.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

33112_1.png

Napisano
17 minutes ago, Boss said:

Saj veš kako gre tale "igrica" - bolj ko drezamo v osir in sprašujemo glede neprijetnih resnic, bolj nas bodo obkladali s teoretiki zarot, haterji in podobnimi "prijetnimi" označbami. Prav vidi se tudi pri nas, kako korporacije držijo medije v lastnem lastništvu, da jih lahko ustavijo, če bi kaj hotelo priti na plano.

 

Že pri nas smo videli s tistim gorenjem šleperja, kjer se je vžgal naložen EV. Iskalo se je ve mogoče obvoze, besedne akrobacije, lovljenje na najbolj nemogoče bilke, da ja ne bi bil vzrok za požar samovžig baterije. Pa kako so bili srečni, ko se je ugotovilo, da v garaži Kongresnega trga se ni vžgal serijski EV ampak "zgolj" električni vlakec Urban.

 

Način je enak kot smo ga videli pri koroni, kot ga vidimo pri vzrokih za spremembe v klimi - če je najmanjša možnost, da se da ven izmazat jo bodo uporabili.

 

In ko 1x vidiš vse to, kako dejansko je človek nepomemben v vsem tem in da edino važno so koorporacije, podjetja, bogatenje ozkega kroga elite pač vsak pri zdravi pameti vleče zavoro.

 

Pa da ne bo kdo od fanboyev tole narobe razumel - elektrifikacija je sigurno prihodnost, ampak se mora zgoditi evolucijsko brez preskakovanja faz oziroma stopnic. Ker če se preskakuje naravni proces je bilo vedno sranje in nikoli ni bilo sranje, če so ljudje sami opazili, da novosti štimajo in da so res ustrezne in boljše. Takrat pa ne rabiš nikogar silit v nekaj, ker bo sam šel tja brez prisile.

 

Se strinjam, ampak spomnimo se samo samovžigov pametnih telefonov in vseh zgodb okoli tega. Čez čas je to potihnilo in enako bo pri EV.

Napisano

Seveda, tehnologija napreduje in prav je tako, ampak tu je bisvena razlika. Siljenja v uporabo pametnih telefonov al pa rečmo kar mobilnih telefonov nikoli ni bilo. Sam si se odločil a ga boš imel, nihče te ni strašil, da bodo ukinili klasični telefonski priključek. Če si hotel biti "old fashion" si lahko bil brez razmišljanja. In ko so mobilci ratali prave multiopravilne naprave in je telefoniranje samo ena izmed milijonov različnih funkcionalnosti so ljudje sami se odrekli fiksne telefonije in presedlali na mobilno in danes tipkajo na njih od najmlajših do najstarejših.

 

In pa seveda ta razvoj je prinesel tudi ustrezno varne baterije, ker si noben proizvajalec ne sme privoščiti, da bodo pa njemu gorele baterije. Pri EV-jih je pa trenutno tako, da več ali manj gorijo vsem in da nihče ni glih boljši ali pa slabši. Imajo pa na svoji strani tudi vso politično zaslombo, da se o tem poskuša čim manj govorit. Jaz osebno sem prepričan, da bo nekje v naslednjih 10 letih bila narejena tudi ustrezna baterija, ki bo tudi v EV-jih naredila zasuk v naših glavah in bomo lahko to skrb pri nakupu dali stran. Ampak ta čas bo šele prišel.

33112_1.png

Napisano

Ne vem, če obstaja večja bedarija od električnega avta. Reševali bi svet z njimi... Ja pajade. Isto kot nateg z toplotnimi črpalkami 🤣🤔

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

N7rRRL1.jpg

Napisano

Ameriško start up podjetje je naredilo baterijo, s katero je Tesla, v katero so jo gradili, naredila 1200 km z enim polnjenjem. Pa že vžgala, se ni. 😊

 

AVTO-MAGAZIN.METROPOLITAN.SI

Dva poglavitna razloga, da se več ljudi ne odloča za nakup novega avtomobila sta: cena in doseg. Zdaj...

 

 

 

Napisano
pred 17 urami je Boss napisal:

 ljudje sami se odrekli fiksne telefonije in presedlali na mobilno

 

Sam se nisem nikoli odrekel fiksne telefonije - je bistvenega pomena za uporabo mobilne. S pomočjo fiksne se najlažje najde kje za vraga je ostal mobilnik.

 

Pa še ena o predvidevanjih:

 

WWW.RTVSLO.SI

Minilo bo še kar veliko let, preden bodo na cestah električna vozila izpodrinila vozila z motorji z notranjim zgorevanjem.

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 5 urami je Mraušk Mčk napisal:

S pomočjo fiksne se najlažje najde kje za vraga je ostal mobilnik.

Hint: enak efekt naredi drug mobilec, tako da se fiksne res lahko odpoveš.

 

Mam zjeban fiksni telefonski aparat in še vedno aktiven priključek, ki je del paketa interneta in TV pa se mi zdi brezveze kupit drug aparat, ker dejansko razen bebastih anketarjev tega priključka nihče ne uporablja več.

33112_1.png

Napisano

Točno tako.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 5 urami je Mraušk Mčk napisal:

Pa še ena o predvidevanjih:

 

WWW.RTVSLO.SI

Minilo bo še kar veliko let, preden bodo na cestah električna vozila izpodrinila vozila z motorji z notranjim zgorevanjem.

 

 

Haha, najbolj mi je všeč tale s tovornjaki na elektriko. Za ekvivalent trenutnim bi morale baterije tehtat okoli 8-10 ton. Se pravi cca 7kg/1kWh, rabiš jih pa vsaj 1200kWh v kamionu, da narediš 6-8 urni šiht z enim polnjenjem. Pol pa za 12 ur na ultrahitro polnilnico, ki ti opili 35 centov na kW ali  420€ na polnjenje.

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Boss napisal:

Hint: enak efekt naredi drug mobilec, tako da se fiksne res lahko odpoveš.

 

Mam zjeban fiksni telefonski aparat in še vedno aktiven priključek, ki je del paketa interneta in TV pa se mi zdi brezveze kupit drug aparat, ker dejansko razen bebastih anketarjev tega priključka nihče ne uporablja več.

Jaz imam enako v paketu...pa je telefon tud zjeban,k je na brezžično slušalko...

A imam še enega res vrhunskega Panasonic-a...z spominom za ne vem koliko številk...rabi celo 3xAA baterije...in ga bom najbrž aktiviral zgolj z razloga,k ti "brezžični za fiksno telefonijo" baje od vseh stvari v stanovanju najbolj sevajo...celo dobiš nekaj časa že nove modele,k imajo posebaj majhno sevanje...sam pač stane cvenk...in če itak skor nikol ne uporabljaš...🙄...mogoče kdaj za kake sumljive firme in prodajalce klicat,da ti ne morejo reklam rinit...

 

Pa dajmo še en zanimiv video o Quantumscape...ziher bodo kmalu solid state batetije za EVje...ne.

 

 

Popravljeno od skritikrt
Napisano (urejeno)

Pa dajmo še en zanimiv video od resnega EV fana,kateri ima v lasti Ionic-a,in je v enem od prej objavljenih videov govoril o razsvetljavi in lučeh pri EVjih.

Tokrat torej nobeno "kontra-EV-prbijanje",ampak v smislu "naredimo EVje boljše",ker gre za temo,kjer bi proizvajalci z lahkoto in praktično brez steoškov električni avto naredili tak,kot bi moral biti...pa so se odločili v tem pogledu "prepustiti volan" reklamnim oddelkom oz. ustvarjanju imidža.

Sprva se zdi,da video ne spada v to temo,pa temu ni tako-je zelo prijeten kanal,v glavnem namenjen retro tehniki (glej npr. moj post v temi bele tehnike),a včasih govori tudi o aktualnih tehničnih stvareh in problemih...želim prijeten ogled😃👍 

 

 

Popravljeno od skritikrt
Napisano

Harmonikaš na desni je pa izrezan Will Ferrell 🤣

 

slika.png

  • Haha 2
  • Ljubim 1

33112_1.png

Napisano

Končno iskreno javno opravičilo Cadogana tesli in vsem EV navdušencem,ker je Cybertruck po krivem imenoval "kibernetski pisoar"....tega si ta tovornjak res ni zaslužil...

Zaslužil si je en drugi naziv🧐...pa se zaleti z njim,če imaš jajca.

 

 

Napisano

Verjetno je menjava baterij edini način da EV postane malo bolj zanimiv.

Plus bi bil tudi pri tem da ni take obremenitve omrežja, ker zadevo napolni "pumpa", in imajo oni lahko pri sebi mini elektrarne ki niso priključene v omrežje.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)

Po moje je edino smiselno, da bi imeli vsi proizvajalci EV vozil in to "globalno" že serijsko, brez izjeme in to čimprej, ker je že sedaj skoraj prepozno za to.... :whatever:

Samo kdo bo dal za kaj takega pobudo oziroma zahteve.... . 🤔

Popravljeno od Bini
Napisano

Edino smiselno je izobraževanje ljudi. In pa zamenjava vrste kemije v baterijah za nekaj manj eksplozivnega. To je vse, kar EV svet rabi.

 

Elektriko "pridelujemo" sami, čemu bi financirali Arafate, Amere in ostale, če lahko ta denar ostane doma in gre v razvoj Slovenije?! Nafta naj ostane samo tam, kjer je elektrika še ne more "elegantno" nadomestiti, to je pa tudi vse.

Napisano

Elektriko drago prodamo. Golob majstore to zna dobro unovčiti. 

Vsaki vasi eno mini jedrsko pa bi šlo mogoče.

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 1 uro je dvorjan napisal:

Edino smiselno je izobraževanje ljudi. In pa zamenjava vrste kemije v baterijah za nekaj manj eksplozivnega. To je vse, kar EV svet rabi.

 

Elektriko "pridelujemo" sami, čemu bi financirali Arafate, Amere in ostale, če lahko ta denar ostane doma in gre v razvoj Slovenije?! Nafta naj ostane samo tam, kjer je elektrika še ne more "elegantno" nadomestiti, to je pa tudi vse.

In še cenovno ugodno.... 😉👍

Napisano
Pred eno uro je FuManchu napisal:

Elektriko drago prodamo. Golob majstore to zna dobro unovčiti. 

Vsaki vasi eno mini jedrsko pa bi šlo mogoče.

 

A bi potem tudi vsaka vas posebej hranila jederske odpadke? 🙂

The ability to speak does not make you intelligent.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.