Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Mi danes začne en model pametovati, kakšen biznis bi bil tole: Kupiš parcelo v bližini avtoceste, potlakuješ, kupiš elektroagregat, postaviš dva priklopa in kasiraš. Poleti bi gotovo imel ves čas polno. In mi je tumbal in tumbal kot da se je že lotil tega biznisa in da je nek velik mogotec z velikim parkom agregatov po celi Sloveniji. Ko sem ga imel dovolj, ga hitro ohladim z nekaterimi dejstvi (malo se pa spoznam na energetiko) :

- 100 kW agregat, pripravljen na delovanje, je okoli 15.000€. Če rečemo, da zdrži 15.000 delovnih ur, je amortizacija takega agregata 1€/h

- en tak agregat pokuri med 25 in 30 litri nafte na uro. Dobro, lahko točiš tudi kurilno olje, ker ga ne uporabljaš v cestnem prometu, vseeno pa to nanese okoli 28€/h

- tvoja plača bo minimalna (880€ neto), torej potrebuješ vsak mesec še 1.200€ (še za vse prispevke). Če bo agregat delal 24 ur na dan vseh 7 dni v tednu (kar pomeni, da si tudi ti tam na razpolago 24 ur na dan vseh 7 dni v tednu za pomoč in kasiranje), je to 1,5 €/h

Samo tako, na hitro, so stroški okoli 30€ na uro. Če se na tak agregat priklopita dva, pomeni za vsakega 15€ na uro polnjenja. Pri taki ceni ne bo prav zadovoljen noben od udeležencev v tej zgodbi.

 

Sem slišal samo še, da se z mano ne da pogovarjat in je šel drugam...

  • Všeč 3
  • Haha 5
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, lep dokaz, da prodajo električnih gor drži samo subvencioniranje. Dejasnko ljudje ne občutijo drugih prednosti oziroma bolje rečeno je minusov več kot plusov.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En druzinski stromar za Slivko - Kia EV9 ... 7 sedeznik, AWD,... :) ... Cena naj bi se zacela pri okoli 50 jurjev... ceprav bo verjetno z vso opremo precej vec :P 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 5. 2023 ob 15:15 je ignacij napisal:

Očitno bo treba spustiti cene.

 

 

Samo dokaz,da vsi,k kupujejo "električarje" -EVje,PHEVje,HEVje (razen "mild-hibride") računajo na to,kako bi nas-davkoplačevalce,kateri vse te subvencije financiramo..."nategnili"-sami "preračunljivci",katerim pa se račun na koncu ne izide😂🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

700 Nm je podatek, ki navduši.

 

Čas polnjenja 10 ur in 45 minut... No, ja, čez noč bi bil poln.

 

Doseg 450 km? Ni ravno, da bi se hvalil...

 

Polnjenje 11kW AC? Hja, če potegnem podaljške še od petih sosedov, dobim dovolj moči, da to lahko priklopim... Po podatkih pa na enofazni vtičnici z 10A varovalko traja 51 ur in 15 minut. Se pravi je to bolj "vikend-avto". Od vikenda do vikenda se ravno napolni, da gremo potem za vikend lahko na kakšen krajši izlet...

 

Dolžina 5 metrov in en centimeter... Saj ga komaj dobim v našo garažo...

 

Širina (brez ogledal) dva cm manj kot 2 metra... Dimenzije kot kak Iveco...

 

Lastna teža 2550 kg? Saj se te naše hribovske ceste posedejo pod njim... Moraš biti pa kar malo heroj, da se spustiš po 12% spustu kak kilometer daleč z vozilom, ki ne zavira z motorjem - močna vera v tiste štiri kolute, ni kaj...

 

Največja moč polnjenja pa 250 kW... Grem v dolino pa se kar na daljnovod priklopim - in se turbine v hidroelektrarni kar ustavijo... Dobro, to ravno ne, ampak če se pa štirje taki hkrati priklopijo, pa mrkne pol Goriške regije...

 

@Jest, od kod tebi ideja, da bi to bilo zame?

 

 

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Slivka napisal:

@Jest, od kod tebi ideja, da bi to bilo zame?

 

 

Predvsem zaradi AWD in sedmih sedezev... Ni jih veliko, ki bi potrebovali avto s sedmimi sedezi :D 🤣😃😛😆 (sem dal malo vec smeskotov, da se opazi, da je v vsem tudi malo heca ... )

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je ignacij napisal:

Dvomim, da kdo računa kako bo nategnil davkoplačevalce ampak računa kaj se mu bolj izplača. Možnosti za takšen "nateg" imaš tudi ti. Delovati po principu privoščljivosti ni lepa čednost.

 

 

Nisem privoščljiv. Vsak izbere,kar hoče....jaz zase že vem...a kaj eni mislijo mi ni jasno...kot da živijo "na luni",kjer je vse zastonj.

Se še spomnite zastonj polnjenje na prvih polnilnicah?

 

Zmeraj govorim..."če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".

 

In JA-subvencije so "nateg" davkoplačevalcev!!!

Jaz bi vse subvencije ukinil-ko bodo EVji dejansko cenejši in konkurenčni,jih bo folk že kupil-brez skrbi...dokler pa temu ni tako,je pa vso to subvencioniranje "umazana igra" interesov,kateri niso v interesu davkoplačevalcev...pač pokvarjena oblast.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Jest napisal:

 

 

Predvsem zaradi AWD in sedmih sedezev... Ni jih veliko, ki bi potrebovali avto s sedmimi sedezi :D 🤣😃😛😆 (sem dal malo vec smeskotov, da se opazi, da je v vsem tudi malo heca ... )

 

AWD, sedem sedežev in fascinanten navor, to se strinjam. Ampak zame bi bil električni avto samo, če bi bil dizelaš!

Popravljeno od Slivka
  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj sem ze napisal, da idealnega avta, ki bi ustrezal vsem zeljam ni... in je treba znati sklepat kompromise :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Jest napisal:

Saj sem ze napisal, da idealnega avta, ki bi ustrezal vsem zeljam ni... in je treba znati sklepat kompromise :D ... 

 

Seveda je oziroma je bil... Še ne dolgo nazaj, zdaj pa je kar je. Nekoč kupec kralj, ko je izbiral, danes molzna krava.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ni... tisto, kar je tebi idealno... Slivki recimo ni ... :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda ne obstaja "one car fits all". Ampak še ne dolgo nazaj (rečmo 15 let) si pri enem proizvajalcu dobil dobesedno model za vsakogar.

 

Če omejimo samo na Mazdo:

 

Mazda 2 - mestni malček

Mazda 3 - nižji srednji razred in to HB in limo

Mazda 6 - srednji razred v HB, limo in karavan  izvedbi

Mazda 5 - za večje družine in več prostora.

Mazda MX-5 - za uživače brez strehe

Mazda BT-50 - za potrebe prevoza, terenske zmogljivost, pickup

Mazda CX-7 - za terenske in SUV potrebe

Mazda RX-8 - športnik po duši

 

in če z rumeno označim vse kar ni več na voljo ostane bore malo a za vse to manjkajoče so nam dodali kaj:

 

Mazda CX-3 - mali SUV

Mazda CX-30 - malo večji SUV/crossover

Mazda CX-5 - še malo večju SUV

Mazda CX-60 - že kar velik SUV

Mazda CX-80 - velik SUV

Mazda MX-30 - električni SUV

 

 

Ne vem no, po moje še v severnokorejski armadi niso tako uniformirani.

 

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včasih je vsaj bilo kaj izbire. Zdaj pa...

 

Grem k Opelu, pa je tam Berlingo.

Grem k Peugeotu, pa je tam Berlingo.

Grem k Toyoti, pa je tam Berlingo.

Grem k Mercedesu, pa je tam Berlingo.

Grem k Citroenu, pa je tam Berlingo.

 

In to je vsa izbira, ki je na voljo. Isti avto, druga znamka. Dobro, zdaj sem potegnil ven Berlingota, tudi pri ostalih modelih ni bistveno drugače... Mitsubishi dela Capturja in Renault dela Capturja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff ufff, a tole mu je električar zagorel? Upam, da se ne bo razvedelo, ker bo silno slaba reklama za elektromobilnost, če takemu stručkotu zagori EV.

 

WWW.ZURNAL24.SI

Požar je uničil objekt, ne pa podjetja, sporoča eden od najbolj prodornih inženirjev v Sloveniji Andrej Pečjak. Uspeli so rešiti tudi avto, ki je...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Bini napisal:

Pa Mazdo 5 imajo.... 😉

 

In ta Mazda5 oz. "Metron 7" je menda v Guinnessovi knjigi rekordov 👍

 

EAUTO.SI

Opis Med 11.in 12. oktobrom smo postavili rekord v cestni vožnji brez polnjenja in sicer od Bleda do Dubrovnika, kar je zneslo 726 km in med 5000 in 6000 metri dviga. Povprečna hitrost do...

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred dnevi sem prvič videl v Nemčiji, kako izgleda, ko Tesli zmanjka štroma na avtocesti. Izza ograje družina, Tesla priklopljena na kamionček adaca in to kar precej časa. Smo stali celo uro na avtocesti, pa ni še šel naprej. Lahko, da je bilo še kaj drugega krivo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.