Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

No saj ...pri vzigu ni fajn, ce so prizgane, ker takrat ponavadi malo ugasnejo... Pri vzigu se normalno prizgejo ksenonke malce kasneje, ko motor ze laufa... Torej ko je tista "konica" mimo...

 

Hmmm...misli?, da se na dolgi rok to pozna na ?ivljenski dobi ?arnice?  :ne vem:

 

Na Seat Leonu sem xenon ?arnice prvi? menjal pri 155.000 prevo?enih km, je pa bil avto moj od za?etka in je imel ti 2 funkciji (coming, leaving home). Dvomim, da bi zdr?ale kaj ve?, ?e teh dveh funkcij avto ne bi imel... ali pa?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsak ima pravico do svojega mnenja ane ejga :)

 

Nekaterim so pa? malenkosti pomembne  :prstgor: in pri?akujemo, da funkcije, ?e jih vozilo ?e ima in za katere pla?a?, delajo brez te?av:

- v mislih imam streamanje glasbe prek BT, ker sem na prej?njih vozilih to vedno uporabljal - tu pa? ?al ne morem torej je isto, kot da BT skoraj da ne bi imel (uporaben je samo za klice in to deluje brez te?av)

- v mislih imam tudi navigacijo, ker ob?asno zmrzne in kdaj pa kdaj tudi zgubi lokacijo in v takih primerih je potrebno ?akat, da se ponovno pove?e na satelite (v?asih tudi ?as ne pomaga, ampak je potrebno SD kartico med vo?njo odstranit in ponovno vstavit v re?o - potem najde satelite IN v?asih niti to ne pomaga, in je potreben ponovni zagon vozila)

- in pa ?e glasovno vodenje, ki se ga sli?i samo v levem zvo?niku pri vozniku  :zvizga:

 

Ne razumem, zakaj samo v levem zvo?niku, ko pa pritisne? na tisto tipko "mikrofon" na volanu, pa se lepo sli?i (stereo HD zvok): "say a command" na vseh zvo?nikih v vozilu - zakaj tega ne naredijo tudi pri vodenju.

 

Smotano je namre? to, ker sta 2 "vira" zvoka:

- en je za glasbo

- en pa za vodenje pri navigaciji

 

in se recimo pelje? po AC in ?e ima? glasbo nastavljeno na jakost 30, more? tudi vodenje nastavit na 30, da sploh kaj sli?i?, ko ti pove navodilo. ?e tega ne naredi? in ima? recimo glasbo na 30, vodenje pa na 20, potem ne sli?i? vodenja in ?e huje - vedno ko ti pove navodilo, se v levem zvo?niku glasba izklopi medtem, ko teta v ozadju "govori", ampak ti je ne sli?i? zaradi hrupa od same vo?nje.

 

Potem se recimo pripelje? v mesto, kjer seveda zni?a? glasbo na 20, more? ?akat, da bo teta iz navigacije ponovno kaj povedala in jo more? "ulovi" ko govori, da bo? ?e njo zni?al na 20, ker je sicer preveeee? glasna, ?e je na 30 v mestu - se jo prav ustra?ijo vsi sopotniki :)

 

No in potem si ponovno na AC, kjer more? glasbo nastavit na 30, in ponovno ?akat, da se bo teta oglasila in jo "ulovit", da bo? ?e njo nastavil na 30 itd itd...

 

In s tem se lahko ukvarja? vedno, ko uporablja? navigacijo  :macek:

 

Evo to mi je tako butasto....da bolj ne bi moglo bit!

 

Lahko bi naredili tako, da ?e povi?a? zvok glasbe na 30, se avtomati?no tudi glasovno vodenje povi?a na 30.

 

 

Skratka - ?e teh nekaj te?av je potrebno odpravit pa bo  :prstgor:

 

 

To, da je samo v enem zvocniku in da je jakost neodvisna od audio sistema je namenoma... ker je naceloma namenjeno samo vozniku... In v sestici to dobro deluje... Trojka nima vec "audio pilota"? To pomeni to, da se ti jakost uravnava glede na hitrost voznje oz. hrup okolice... ? To je imela ze prejsnja sestica ... Obe sem imel z BOSE audio sistemom ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ima audio pilot, ampak samo za glasbo. Za glasovno vodenje pa ne.

 

?e bi ?e za to imela bi bilo super :)

 

Sicer pa je avtek res ?pica kar se ostalega ti?e ;) res nisem vedel, da znajo Japonci tako lepo presenetit.

 

Oblika, izdelava, barva, "minimalisti?na" notranjost, dokaj pregledna, kup dodatne varnostne opreme... - Zoom Zoom!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni je zaenkrat avto super... 9/10

Posko?en, zabaven za vozit, lep zvok in seveda lep izgled. Razna dodatna oprema, s katero se nekateri obremenjujete, me pri tem avtu sploh ne gane.

Ta avto mi je tak u?itek vozit, kot moj prvi avto pri 18ih... in to pove nekaj  :P

 

Ja seveda ima napake... mene npr. malo moti to ropotanje motorja pri hladnem v?igu, predal pri sovozniku je skoraj neuporaben (na splo?no pogre?am kak?no ve?jo odlagalno povr?ino), pa na MZD sistemu bi tudi popravil par stvari. Samo to so malenkosti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ta bi ?e v Mercedes-Maybachu S na?el pomanjkljivosti in jih trobil po ve? forumih... :whatever:

Eni i??ejo zadeve zaradi katerih so lahko nesre?ni, drugi u?ivamo v vo?nji. :punk:

 

Da te pa "NAJBOLJ jezi" odsotnost funkcije, za katero je bilo ob nakupu jasno, da je avto ne nudi - tega res ne razumem. :vskalo: ?e je "come home" tako pomembna zadeva, potem se takega avta pa? ne kupi.

 

Ali pa se kupi naglavna svetilka, pa se ravno tako najde vhod. B)

Saj pravim, kupil si si oh in sploh avto, tvoj je najboljsi.

Ostali gledamo subjektivno na nek predmet vreden toliko in toliko. Nova 6ka tudi nudi veleuzitke v voznji a je za marsikoga neuporabna zaradi majhnega (zmanjsanega prtljaznika)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trenutno mi ful pa?e, da imam infotaiment nastavljen na porabo, da vidim pod kak?nimi pogoji avto koliko porabi... Vedno ko avto ugasnem in ponovno v?gem, gre na za?etni zaslon in potem je potrebno skozi menije klikat, da pride? na porabo. Se da kako nastavit, da ostane na porabi?

Najnovej?i software to omogo?a... Vsaj pri meni ostane na tistem meniju na katerem sem imel predno ugasnem avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni vedno "vr?e" tam, kjer sem ostal predno sem ugasnil vozilo :)

 

Mi pa recimo mp3 skladb iz USB klju?ka v?asih predvaja od tam naprej, kjer sem ostal in v?asih pa kar ?tarta od za?etka, kar me sicer ne moti, ker imam itak ve? ali manj na shuffle.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Po 10-ih letih Toyote spet prehajam na Mazdo, avto je ?e naciljan Mazda 3 sedan, Attraction, G120. Avto nameravam zamenjat v za?etku poletja, torej ravno nekje sovpada z rokom dobave iz centralnega lagra (?e avto ni v SLO), kakor so mi razolma?ili v salonih.

 

Imel bi nekaj specifi?nih vpra?anj glede tega avtomobila, kakor sem ?e zasledil v pre?njih debatah, za odgovore in mnenja se vam vnaprej zahvaljujem.

 

1. Ali je ?e kdo motiral vle?no kljuko, rad bi imel tisto na klipsno, ki je skrita pod odbija?em (nevidna) ?e?ko d.o.o., Socka ima Westfalio za 480,00 z monta?o in vso potrebno in?talacijo in releji...?e kak?na cenej?a varianta mogo?e, ali priporo?ilo?

 

2. Baje ja za stre?ni nosilec potrebno odstranit tovarni?ke stre?ne gume 'plastike' in namestiti nove s pokrov?ki/odprtinami za privija?enje, cena 20,00/komad...mogo?e kaj izku?enj, ?e pa?e kak?em modularni Thule, Fappa, itd, da tega ni potrebno izvajat?

 

3. Nekaj je ?e bilo govora o 'Follow me home' funkciji (zakasnitev ?arometov v temi), da od 5/2015 dalje naj bi ta opcija ?e bila na voljo v avtomobilih, no 'pre?ivel' bom tudi brez tega, pa vseeno bi bilo fajn ?e bi res bilo to v avtu. So ?e mogo?e kak?ne dodatne spremembe na vidiku za leto?nje modelno leto?

 

4. Kako je z update Mazda Connect? Je treba nujno na servis, da to uredijo, ali si lahko nadgradim sam preko USB, ali na kak drug na?in?

 

5. Kak?ne so va?e izku?nje z motorjem G120, zanima me predvsem poraba v mestu, pa tudi nasploh?

 

6. Kje se je najbolje pogajat za dobro ceno? Dosedaj (kolikor sem klical okoli) sem dobre ponudbe dobil v Kopru in Zagorju, ostali nekako niso bili najbolj zainteresirani na pogajanja. Je pa res da Lj in Kr ?e nisem obdelal.

 

Hvala za odgovore in lepo pozdrav. P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Po 10-ih letih Toyote spet prehajam na Mazdo, avto je ?e naciljan Mazda 3 sedan, Attraction, G120. Avto nameravam zamenjat v za?etku poletja, torej ravno nekje sovpada z rokom dobave iz centralnega lagra (?e avto ni v SLO), kakor so mi razolma?ili v salonih.

 

Imel bi nekaj specifi?nih vpra?anj glede tega avtomobila, kakor sem ?e zasledil v pre?njih debatah, za odgovore in mnenja se vam vnaprej zahvaljujem.

 

1. Ali je ?e kdo motiral vle?no kljuko, rad bi imel tisto na klipsno, ki je skrita pod odbija?em (nevidna) ?e?ko d.o.o., Socka ima Westfalio za 480,00 z monta?o in vso potrebno in?talacijo in releji...?e kak?na cenej?a varianta mogo?e, ali priporo?ilo?

 

2. Baje ja za stre?ni nosilec potrebno odstranit tovarni?ke stre?ne gume 'plastike' in namestiti nove s pokrov?ki/odprtinami za privija?enje, cena 20,00/komad...mogo?e kaj izku?enj, ?e pa?e kak?em modularni Thule, Fappa, itd, da tega ni potrebno izvajat?

 

3. Nekaj je ?e bilo govora o 'Follow me home' funkciji (zakasnitev ?arometov v temi), da od 5/2015 dalje naj bi ta opcija ?e bila na voljo v avtomobilih, no 'pre?ivel' bom tudi brez tega, pa vseeno bi bilo fajn ?e bi res bilo to v avtu. So ?e mogo?e kak?ne dodatne spremembe na vidiku za leto?nje modelno leto?

 

4. Kako je z update Mazda Connect? Je treba nujno na servis, da to uredijo, ali si lahko nadgradim sam preko USB, ali na kak drug na?in?

 

5. Kak?ne so va?e izku?nje z motorjem G120, zanima me predvsem poraba v mestu, pa tudi nasploh?

 

6. Kje se je najbolje pogajat za dobro ceno? Dosedaj (kolikor sem klical okoli) sem dobre ponudbe dobil v Kopru in Zagorju, ostali nekako niso bili najbolj zainteresirani na pogajanja. Je pa res da Lj in Kr ?e nisem obdelal.

 

Hvala za odgovore in lepo pozdrav. P

 

Pozdravljen!

 

Dobra odlo?itev :)

 

Nekaj odgovorov na tvoja vpra?anja:

Sam imam montirano vle?no kljuko, skrito, od THULE-a - slika je nekje tukaj na forumu. Evo link:

http://www.mazda-si.net/topic/11977-vle%C4%8Dna-kljuka-mazda3-limuzina-2014/

V Kr?kem (eurokljuke) jo dobi? za manj kot 300?, takrat ko sem jaz kupoval je ?e ni bilo, tako da sem dal za njo cca. 500?.

 

Update ti naredijo na servisu. Enkrat letno mora? itak iti k njim na redni servis, pa ti takrat ?e updatajo.

 

Glede cene sem se sam najbolj izpogajal v Kopru (?eprav sem iz Kr?kega). Najbolj togi in tudi neprijazni so bili v Celju.

 

Z G120 sicer nimam izku?enj, glede na to da je 1,5 meni ve? kot zadovoljiv, poraba super, je lahko G120 kve?jemu ?e bolj?i.

Glede opreme pa meni osebno 2000? ve? za attraction enostavno "ni bilo vredno".

 

Toliko na hitro...

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Po 10-ih letih Toyote spet prehajam na Mazdo, avto je ?e naciljan Mazda 3 sedan, Attraction, G120. Avto nameravam zamenjat v za?etku poletja, torej ravno nekje sovpada z rokom dobave iz centralnega lagra (?e avto ni v SLO), kakor so mi razolma?ili v salonih.

 

Imel bi nekaj specifi?nih vpra?anj glede tega avtomobila, kakor sem ?e zasledil v pre?njih debatah, za odgovore in mnenja se vam vnaprej zahvaljujem.

 

1. Ali je ?e kdo motiral vle?no kljuko, rad bi imel tisto na klipsno, ki je skrita pod odbija?em (nevidna) ?e?ko d.o.o., Socka ima Westfalio za 480,00 z monta?o in vso potrebno in?talacijo in releji...?e kak?na cenej?a varianta mogo?e, ali priporo?ilo?

 

2. Baje ja za stre?ni nosilec potrebno odstranit tovarni?ke stre?ne gume 'plastike' in namestiti nove s pokrov?ki/odprtinami za privija?enje, cena 20,00/komad...mogo?e kaj izku?enj, ?e pa?e kak?em modularni Thule, Fappa, itd, da tega ni potrebno izvajat?

 

3. Nekaj je ?e bilo govora o 'Follow me home' funkciji (zakasnitev ?arometov v temi), da od 5/2015 dalje naj bi ta opcija ?e bila na voljo v avtomobilih, no 'pre?ivel' bom tudi brez tega, pa vseeno bi bilo fajn ?e bi res bilo to v avtu. So ?e mogo?e kak?ne dodatne spremembe na vidiku za leto?nje modelno leto?

 

4. Kako je z update Mazda Connect? Je treba nujno na servis, da to uredijo, ali si lahko nadgradim sam preko USB, ali na kak drug na?in?

 

5. Kak?ne so va?e izku?nje z motorjem G120, zanima me predvsem poraba v mestu, pa tudi nasploh?

 

6. Kje se je najbolje pogajat za dobro ceno? Dosedaj (kolikor sem klical okoli) sem dobre ponudbe dobil v Kopru in Zagorju, ostali nekako niso bili najbolj zainteresirani na pogajanja. Je pa res da Lj in Kr ?e nisem obdelal.

 

Hvala za odgovore in lepo pozdrav. P

Glede stre?nih nosilcev, ja treba je kupiti tiste dve novi letvici, orig. nosilci so pa trenutno v akciji za 170 EUR,

jaz sem kupil kar originalne, katere itak dela za Mazdo Thule, ker so lepi in kvalitetni, ter zmontirani res v 5 min, ostali pa traja dlje.

20150324092759-1resized.jpg

 

20150324092750resized.jpg

 

G120 motor je super, lepo potegne, je izredno tih in brez vibracij, poraba v mestu pri meni zdaj ko je topleje cca 6.5l

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ppresing:

Moja izku?nja s porabo: vozil testno 1,5 in 2.0. Obe le kakih 25 do 40 km. Tako, da podatki niso najbolj relevantni. Bodo bolj to?no povedali ostali, ki si te avte ?e lastijo.

Pri 1,5 je bila poraba 6,7 litra, pri 2.0 pa pri res lepi vo?nji 5,9. Samo taka poraba za 2.0 ni realna, ker ne more? skozi tako paziti pri vo?nji. Baje je realna med 6,5 in 7.  

Druga?e pa mi je Mazda 3 zelo v?e?: fenomenalna oblika, dobro se pelje, odzivno podvozje, udobna-tudi zadaj prostorna, ni? ?ri?kov, v?e?ni materiali. 

Minusi, ki sem jih zaznal: obratomer bi imel ve?ji, tak kot je npr. pri opremi Revolution.

Pa poraba pa mi ni v?e?: tam pri normalni testni vo?nji, je 1,5 tro?il 6,7. To ni malo za "ah in oh in sploh var?en ter inovativen" 1,5 motor.

Mogo?e sem se malo zapi?il v to porabo, samo to je najve?ji stro?ek potem, ko kupi? avto in gledam, da bi bil ?imni?ji.

Fajn bi bilo ?e dizla preiskusiti, samo trenutno ne vem za nobenega testnega v Sloveniji. ?e kdo ve za kak?nega, se priporo?am. 

 

Kot zanimivost - pa ne me lin?ati: sem ?el na testno vo?njo ?e z Aurisom hibridom, brez izku?enj z vo?njo hibridov, prvi? vozil avtomatika. Avto dobro potegne, zanimiva vozna izku?nja, poraba pa 4,8. Super. 

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa poraba pa mi ni v?e?: tam pri normalni testni vo?nji, je 1,5 tro?il 6,7. To ni malo za "ah in oh in sploh var?en ter inovativen" 1,5 motor.

Mogo?e sem se malo zapi?il v to porabo, samo to je najve?ji stro?ek potem, ko kupi? avto in gledam, da bi bil ?imni?ji.

 

 

Ne vem sicer kak?na je bila sicer tvoja normalna vo?nja in pa koliko star/nov avto, jaz imam po prevo?enih 16.000 km skupno porabo 6.0 l/100 km (veliko mestne vo?nje, do slu?be 6 km, nekaj izvenmestne in pa nekaj malega avtoceste). 14 dni nazaj sem imel relacijo Kr?ko-Salzburg, en dan, prevo?enih mislim da 800 km in poraba 6,0, vo?nja po omejitvah +- 15 km/h.

To je moja realnost. Res pa, da sem dokaj umirjen voznik.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obve??am vas, da bo nekje maja za Mazdo 3 na razpolago "SET za coming/leaving home" kot dodatna oprema (dodatno se dogradi nek rele) :)

 

Cena ?e ni znana, ampak glede na to, da bodo nove 3-ke imele to ?e serijsko v najni?ji opremi, cena tega releja ne bi smela biti visoka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, da poraba ni ni? revolucionarnega... samo pri katerem bencinarju pa je? Fordovega ecoboosta so tudi opevali da ima 4,5l, v realnosti ima pa 7l. Dejstvo je, da je nejve?ji dejavnik, ki vpliva na porabo, na?in vo?nje in ne zna?ka na avtomobilu. 

Hibridi, kot so Avris imajo seveda manj?o porabo... samo so tudi 4 jurje dra?ji... zdaj pa izra?unaj koliko bencina dobi? za ta denar. Isto kot da re?em, da se izpla?a kupit Teslo, ker ima 0l/100km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Majer, seveda si vsak ?eli ?im manj?e stro?ke za svojo vo?njo in kar precej se nas z Mazdami (in ostalimi vozili) vozi z najcenej?im alternativnim gorivom, kadar je pa vi?ka cekinov, pa ?e zmeraj lahko preklopimo na bencin (z enim samim pritiskom na gumb in takoj?njim odzivom).  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Obve??am vas, da bo nekje maja za Mazdo 3 na razpolago "SET za coming/leaving home" kot dodatna oprema (dodatno se dogradi nek rele) :)
 
Cena ?e ni znana, ampak glede na to, da bodo nove 3-ke imele to ?e serijsko v najni?ji opremi, cena tega releja ne bi smela biti visoka.

 

 

Malo nefer do tistih, ki so avto ?e kupili... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.