Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Dobro vpra?anje...jaz sem gledal M3 Revolution in ta ima vse ?tiri ?ipe z avtomatskim odpiranjem. Ker sem tudi sam naro?il opremo Revolution nisem spra?eval za ni?je stopnje opreme. :vskalo:

 

?akaj, gledal si... ali si sprobal? Ali pa je sedaj to zapisano v kak?ni bro?uri oz. je potrdil prodajalec? Ker to, da so na gumbih narisane 4 ?rtice ?e ne vem, ?e nujno pomeni, da se ?ipe odpirajo/zapirajo avtomatsko? Oz. dajmo re?i temu dvostopenjsko, da bodo ?e ostali razumeli o ?em te?e debata...  :prstgor:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?akaj, gledal si... ali si sprobal? Ali pa je sedaj to zapisano v kak?ni bro?uri oz. je potrdil prodajalec? Ker to, da so na gumbih narisane 4 ?rtice ?e ne vem, ?e nujno pomeni, da se ?ipe odpirajo/zapirajo avtomatsko? Oz. dajmo re?i temu dvostopenjsko, da bodo ?e ostali razumeli o ?em te?e debata...  :prstgor:

?akaj, gledal sem....in sprobal ! Potrdil je prodajalec, v bro?uri pa ni zapisano, ker bro?ure ?e ni. Nekateri to razumemo kot avtomatsko, samodejno, nekateri kot "dvostopenjsko", nekateri pa tudi tega ne bodo razumeli. Zato je najbolj?e, da kar sami obi??ejo salon in se bolj natan?no in razumljivo pozanimajo o tej  "totalno brezvezni stvari" :jezicek: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje na netu bi dobil ceni dodatne opreme? Konkretneje me zanima me koliko pride stre?no okno.

 

Za dodatno vgradnjo ga kolikor vem... Je le, ce ga narocis pri novem... v ceniku glej tiste, ki imajo v oznaki se SD (Schiebe Dach) :) Je pa kot kaze na voljo samo pri sestici in CX5 ... pa se to samo pri najvisjih paketih opreme (Revolution Top) ...

 

http://www.mazda.si/assets/slovenia/Pricelist%202015/Cenik%20za%20stranke.pdf?epslanguage=en

 

Mazda_-_Cenik_za_stranke.pdf-20170106-17

 

Bo treba poiskati pri drugih ponudnikih ... recimo Webasto >> https://www.webasto.com/si/programi-in-proizvodi/osebna-vozila/pomicne-strehe-za-naknadno-vgradnjo/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Emmmm.... a ni "SD" mi?ljena navigacijska SD kartica? O.o

 

?e posebi ker je glih +500EUR... stre?na okna prakti?no kjerkoli stanejo ve? kot 1000EUR in kolikor vem jih Mazda v EU ne ponuja?

Ne... SD je stresno okno...

 

Doplacilo za navigacijo je mozno pri vseh modelih, ki imajo touchscreen zaslon... pri paketih opreme od Attraction dalje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi, ki si lastite Mazdo 3 oz. ste ?li na testno vo?njo in vam je naslednja podrobnost ostala v spominu ... Verjetno je stil polo?aj vo?nje odvisen tudi od va?e vi?ine? Zanima me kje/kako imate levo roko naslonjeno? Sam zaradi skoraj?njih dveh metrov v sedanjem avtu uporabljam za naslon spodnji rob odprtine okna in ne naslon v vratih. Okno je pa pri novi Mazdi 3 kar visoko pozicionirano glede na sredino volana in sede?a v spodnji poziciji, naslon za roko pa veliko ni?ji od sredine volana ... :ne vem:

 

Pa? nekaj, kar se je lahko ignoriralo za ?asa testne vo?nje, ko pa je ?e toliko drugih podrobnosti katerim se je "treba" posvetiti...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi, ki si lastite Mazdo 3 oz. ste ?li na testno vo?njo in vam je naslednja podrobnost ostala v spominu ... Verjetno je stil polo?aj vo?nje odvisen tudi od va?e vi?ine? Zanima me kje/kako imate levo roko naslonjeno? Sam zaradi skoraj?njih dveh metrov v sedanjem avtu uporabljam za naslon spodnji rob odprtine okna in ne naslon v vratih. Okno je pa pri novi Mazdi 3 kar visoko pozicionirano glede na sredino volana in sede?a v spodnji poziciji, naslon za roko pa veliko ni?ji od sredine volana ... :ne vem:

 

Pa? nekaj, kar se je lahko ignoriralo za ?asa testne vo?nje, ko pa je ?e toliko drugih podrobnosti katerim se je "treba" posvetiti...

 

 

 

Naslona za levo roko se ne spomnim, vem pa, da je rob vrat, kjer imam v?asih roko v sedanjem avtu, v Mazdi previsoko, da bi bilo udobno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ce bi roke enostavno polozili na volan.....saj baje tja spadajo :)

He he

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima? prav. Tudi jaz sem kot novi kupec opazil, da leve roke ne morem nikamor

nasloniti. Pri desni me pa moti, ker naslona ne morem premakniti.

 

Men se je to pri testu tudi zdelo nerodno, ampak zdaj imam dejansko sede? nastavljen tako da mi leva roka lepo sede na poli?ko pri vratih, desna pa na sredinski naslon. Je pa za to sede? nekoliko ni?je kot pa pri kakem Yarisu :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima? prav. Tudi jaz sem kot novi kupec opazil, da leve roke ne morem nikamor

nasloniti. Pri desni me pa moti, ker naslona ne morem premakniti.

 

Danes sem dobil svojo FL M3 sedan. Torej, avto super, ampak kaj pri Mazdi razmi?ljajo o naslonih za roko, mi pa ni jasno. Sede? imam precej dale? nazaj, naslon tudi v precej "le?e?em" polo?aju ampak naslon za roko je tako dale? zadaj oz. kratek, da komaj naslonim nanj konico komolca. Ne vem kako so si to zamislili in kako, da to ne moti ve? ljudi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ta, sicer malo ?uden sredinski naslon za roko, se s?asoma navadi?. Vsaj jaz sem se pri M6 FL, ki ima narejeno enako in ki sem jo vozil par dni. Imam pa ?e vedno veliko raje klasi?en naslon, ki se ga da po mo?nosti ?e nastavljati naprej in nazaj. Tako ima ve?ina EU avtov, tako ima tudi stara M6 in ne razumem zakaj so pri Mazdi naredili tak ergonomski kiks?  :ne vem:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da. Je pa opcija kot dodatna oprema in sem ga moral dopla?al.

Ja v?asih teh japon?kov ?lovek res ne razume ....

Pa sej cel svet ve da ljudje kupujejo z ocmi. Cx je lep ampak kot 'suv' ne nudimpopolnoma nic terenskega. Se 4x4 je treba dokupiti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cx3 ni misljen da je suv...trend je tak, da so 'in' dvignjeni avti

Saj to sem mislil. Mini, hrosc, polo, q1,2,3,....samo moda

Mazda se je celo odpovedala druzinskim avtom da gre v cx-e

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem bil v BTC, kjer imajo sedaj za ogled tudi FL M3 sedan.  :jupiii:  Kar se mene ti?e sredinski naslon ni tako napa?ne  vi?ine, naslon na vratih pa je res malo nizek, samo tudi ni tako hudo. Vsaj za mojih 176cm vi?ine. ?e na kaj huj?ega se ?lovek navadi pa se bom tudi na to.  :)

 

In ?e uradna informacija: z daljinskim upravljalnikom se tudi pri FL trojki ne da odpret stekla  :mellow:  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.