Skoči na vsebino

Kako tankate


Gorjup13

Priporočeno sporočilo

Evo ?isto iz firbca odpiram tole temo, ker me zanimajo va?e navade tankanja goriva.

Sam sem v zgodnjih ?tudentskih letih tankal po potrebi in v majhnih koli?inah, ker denarja ni bilo situacija je bila pa taka da ?e je bil bencin v tanku sem imel ob?utek da ga lahko tro?im in se vozim tudi po nepotreben in ker nekateri kolegi niso imeli avtomobilov, vozili pa bi se, je bil moj odgovor da peljem kamorkoli samo bencin naj nato?ijo. Odkar imam pa redne prihodke pa tankam ko je prazen in tankam polno, ali pa pa? potrebam primerno, ?e vem da grem v tujino kjer je cena goriva vi?ja ali ni?ja, tankam pri nas temu primerno.

no pa da vidimo ?e vas :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se sicer prete?no vozim na LPG in to ?e kar nekih 7 ali 8 let, kar pomeni da cca. 1x mese?no to?im benz za 15?.

 

Ko sem se ?e vozil na benz, je bilo pa zelo razli?no in odvisno od financ. Tudi sam sem v ?tudentskih letih (diplomiral davnega leta 2004), najraje tankal "Pre?erna", ker sem imel s tem samega sebe nekoliko bolj pod kontrolo in se nisem kar vozil za brez veze (kar bi se zgodilo, ?e bi tankal za "Kobilico" ali "Cankarja").  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem vedno, tudi v ?tudentskih letih vedno tankal na polno. Ali zapravim 1x 4000 sit ali pa 4xpo jurja je itak vseeno. Na koncu si 4 jurje la?ji. Pa? sem vedno tako ?paral z denarjem,da je blo za benz. Ja pa blo tut la?je hendlat, glede na to da sem bolj srame?ljive/zadr?ane pasme pa? nisem letal na vsako pasjo procesijo ali pijanico (predvsem ker v?asih nisem pil alkohola... no tu je tudi razlog zakaj so bili cekini za benz :D )

 

Bolj sem kazni na obroke odpla?eval. Nakazal 5000sit namesto 20.000. Pol ko so ?ez eno leto pogruntali sem pa nakazal ?e tistih 15.000. Ker takra? pa? ni blo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj LPG je tudi gorivo, ne vem pa ali se tam da tankat ne polno , ampak predvidevam da se da :) tako da kljub temu lahko odgovori? ;)

Ja, seveda se da tudi tam tankat le "delno kapaciteto", zlasti tam kjer si gorivo to?i? sam, mora? v ve?ini primerov celoten ?as polnjenja rezervoarja ti??ati zeleni gumb, ker v trenutku ko ga izpusti? se zaustavi in po tej logiki lahko prav tako nacentrira? polnjenje za 10? recimo, ?e ve? ne znese ali ne ?eli?. :prstgor:

 

Osebno pri polnjenju LPG-ja tolk u?ivam, da ?e ne bi bilo res strahovite finan?ne krize, na kaj drugega kot polnega niti ne pomislim. (U?ivam zlasti v Evrskem delu, ko litra?a bistveno prehiteva znesek v Evrih).  :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem vedno, tudi v ?tudentskih letih vedno tankal na polno. Ali zapravim 1x 4000 sit ali pa 4xpo jurja je itak vseeno. Na koncu si 4 jurje la?ji. Pa? sem vedno tako ?paral z denarjem,da je blo za benz. Ja pa blo tut la?je hendlat, glede na to da sem bolj srame?ljive/zadr?ane pasme pa? nisem letal na vsako pasjo procesijo ali pijanico (predvsem ker v?asih nisem pil alkohola... no tu je tudi razlog zakaj so bili cekini za benz :D )

 

Bolj sem kazni na obroke odpla?eval. Nakazal 5000sit namesto 20.000. Pol ko so ?ez eno leto pogruntali sem pa nakazal ?e tistih 15.000. Ker takra? pa? ni blo.

 

To sem tudi jaz mislil, ampak ?e pomisli? da bencin tudi doda nekaj kil, bolj pri?ara? ?e gre? 4x po jurja, kot pa 1x po 4000 tankat :)

 

Jaz tankam glede na to kdo pla?a, ?e pla?am jaz je vedno 20?, ?e kdo posodi "kartico" pa polno. Vedno pa tankam ko sem na rezervi, razen ?e sem kje na kak?en izletu, pa ne vem to?no kje so ?rpalke. Enkrat sem bil tam nekje v okolici Bleda oz. Bohinja, in nikjer ?rpalke js pa na zadnjih kapljicah. Sem jaz bil bolj BLED kot BLED :D Pol na sre?o sem zagledal neko majhno ?rpalko :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam dokaj podobno situacijo kot zmaj..1x na mesec tankam 10? bencina, ostalo pa LPG po cca 25? na tank.

 

Pri 6ki pa ?e jo redno vozim prav tako, poleg nekaj malega bencina enkrat na mesec, ponavadi kr poln tank LPGja za okol 50?, ker ima 90litrsko bombo. Da bi hodil tankat po 10? pa razen v kak?nih izjemnih primerih niti ne razmi?lam, ker se tolk kilometri obra?ajo, da bi po nepotrebnem ?e ve? ?asa porabil za tankanje, pa ga ?e zdj ni v izobilju :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem ?e sem kdaj tankal manj kot polno, ker mi je vo?nja na bencinske in zgubljanje ?asa s tankanjem pa? nekaj bolj brezveznega v ?ivljenju tako, da ?im manjkrat sem tam bolje je. Se pravi spraznit do lu?ke in na pumpo do polnega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tankam vedno polno, ker itak v vsakem primeru naredim 40km za sluzbene namene... Edino kadar je avto naprodaj pa res tankam za 20? :)

Sent from Nokia Lumia 930

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sicer ne tankam, a lah podam mnenje haha :D no biv?i je vedno tankal na polno, velikrat tud pred vikendom, ker tam pri nas v hribih ni pump, pa ?e bi se slu?ajno kaj hudega zgodilo.. Pa ne glede na to, da je bil ?tudent.

 

Sva pa velikokrat na pumpah tko rekla, kaj to folk zakaj tankajo za 10?, pa? kaj pol skos hodijo na pumpo, pa kako se jim da :D najbr? s tem pol tud zapravis kar nekaj minut..

 

No ne vem razn ksne izjeme, da morjo kej donkat kar so porabil ali kaj podobnega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sicer ne tankam, a lah podam mnenje haha :D no biv?i je vedno tankal na polno, velikrat tud pred vikendom, ker tam pri nas v hribih ni pump, pa ?e bi se slu?ajno kaj hudega zgodilo.. Pa ne glede na to, da je bil ?tudent.

 

Sva pa velikokrat na pumpah tko rekla, kaj to folk zakaj tankajo za 10?, pa? kaj pol skos hodijo na pumpo, pa kako se jim da :D najbr? s tem pol tud zapravis kar nekaj minut..

 

No ne vem razn ksne izjeme, da morjo kej donkat kar so porabil ali kaj podobnega.

Hmm kako to nardi? da ne tanka? ti? jst bi tut tko, pol bi si tut kej bl posko?nga omislu :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi grem tankat, ko se prizge lucka... in vedno tankam polno...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tankam takoj, ko se pri?ge lu?ka in vedno polno. Edino, ?e grem kam v tujino in tank ni ?e popolnoma prazen, pa? dotankam do vrha.

V slednjem primeru je odvisno, kam v tujino grem... Se je tudi ze zgodilo, da rezervoar se ni bil prazen, ko sem bil v Avstriji in sem sptotoma prisparal se kaksen evro, ker sem tankal tam, kjer je gorivo obcutno cenejse... Za v Italijo pa je ravno obratno... Tam je pa fajn tankat ze v SLO, ker je gorivo v ITA precej drazje... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tankam takrat, ko pridem z lu?ko do nekje konca rezerve, to je po mojih izra?unih od pri?iga lu?ke potem ?e 30-50km. Tankam polno, ?e?rav sedaj v zadnjih mesecih sem pogosto v Avstriji in nekak prilagodim oziroma dotankam toliko, da pridem do tja in tam tankam polno, ker razlike 4-6? na tank je pa ?e nekaj, pa ?e je to 4x mese?no mam pa ?e za eno spodobno kosilo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se pa spomnil, da sem imel enkrat totalno ?ebulo v denarnici (ko noter pogleda? ti gre namre? na jok) in sem tankal ?e se prov spomnim za 5?, ker je ?e konkretno lu?ka svetila in je blo treba nujno nekaj doto?it. Potem drug dan pa sem dobil neki cekinov ali nekaj v tem stilu in dolil malo ve?jo koli?ino. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim da ve?ina ?akate do lu?ke in potem vozite ?e malo. Jaz grev ve?ino tankat preden se lu?ka u?ge. Do zdaj sem imel zelo malokrat, da se mi je u?gala lu?ka.

 

Imam zmeraj rad vsaj ze ene 150km benza not. Nikol ne ve?, kaj se zgodi. mor? kdaj sred no?i kam letet, pa so vse benciske zaprte, ali obti?i? v kaki nori koloni. Sploh pozimi imam raje kar ve? rezerve, da ne bi kje sredi zime obti?al in ?akal na mrazu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako tankam? Te?ko, ?e ?e vpra?a?. Namre?, ?enina petka: ne vem, a je to samo ta taka ali je to pri vseh petkah. Lepo tankam in tankam in ko prvi? vr?e ven, se lotim in kapljam do vrha (sploh pozimi). In "nakapljam" takole ?e kak?nih 8 do 10 litrov. Res mi ni jasno, zakaj tako hitro izklopi?

 

Druga?e pa, ja, ko se pri?ge lu?ka, grem ob prvi priliki tankat. ?e se slu?ajno zgodi na "tisti" ponedeljek, potem malo po?pekuliram, ?e se bo mogo?e slu?ajno pocenil, pa potegnem ?e en dan... 

 

Sem pa tudi jaz nekajkrat pazil, da je bilo v avtih vsaj tretjina rezervarja. Vsakokrat, ko je bila ?ena v osmem in devetem mesecu nose?nosti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.