Skoči na vsebino

mazda 6 Revolution Top/SD G192 AT


arnus

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni 

 

Sem nov na forumu, potrebujem pa  pomo? oz. va?e izku?nje  glede te izbire ,saj kolebam med tem avtom in novim passatom, novo ?kodo superb,je pa cena za mazdo najbolj ugodna glede cena/oprema,pa ?e zelo mi je v?e?. Sedaj vozim insignio 2.0 cdti 163 hp.

 

 

Revolution Top/SD, 192 hp

 

 http://www.mazda.si/car-configurator/?locale=sl-si&vehicle=M6&bodyStyle=2200&baseUrl=../car-config-html5/&bodyType=limuzina&grade=revolution_top/sd&engine=G192%20AT|6-stopenjski%20samodejni

 

Zanima me slede?e:

 

-kako pro?en je ta motor (ima dovolj navora za premagovanje strmin) - lahko primerjam z mojo insignio,ali pa je ta motor celo bolj?i.upam da je

-pribli?na poraba po mestu

-je odpravljena pomanjkljivost usb-ja in ostalih te?av z multimedijo

-kako deluje avtomatski menjalnik (hitrost pretikanja in zaznavanje samega pretikanja)

-odzivnost pedalke za plin 

-pokvarljivost

-kvaliteta usnja

-hrupnost pri veliki hitrosti,prosim za primer kak?nega avtomobila,da lahko primerjam

-mehkoba avtomobila

-?ri?ki v kabini

- in ?e va?e izku?nje oz kak?ni predlogi

 

Delam pa letno nekje 10.000 km.zato tak?na odlo?itev.Problem pa je ,da ni tak?nega motorja za testirat,imate kak?en predlog,kje bi lahko ta motor testiral?

Pa ?e predlogi za barvo,jaz bi belega,sin rde?ega,drugi sin in ?ena pa neodlo?ena.?e za konec,?elim pa si ,da bi dal na avtomobil body kit,da se namesti ?e na novega.

Kako pa je glede kak?nih popustov?

 

O.k. ,to je to,pa hvala za odgovore

 

L.p.

Sandi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni 

 

Sem nov na forumu, potrebujem pa  pomo? oz. va?e izku?nje  glede te izbire ,saj kolebam med tem avtom in novim passatom, novo ?kodo superb,je pa cena za mazdo najbolj ugodna glede cena/oprema,pa ?e zelo mi je v?e?. Sedaj vozim insignio 2.0 cdti 163 hp.

 

 

Revolution Top/SD, 192 hp

 

 http://www.mazda.si/car-configurator/?locale=sl-si&vehicle=M6&bodyStyle=2200&baseUrl=../car-config-html5/&bodyType=limuzina&grade=revolution_top/sd&engine=G192%20AT|6-stopenjski%20samodejni

 

Zanima me slede?e:

 

-kako pro?en je ta motor (ima dovolj navora za premagovanje strmin) - lahko primerjam z mojo insignio,ali pa je ta motor celo bolj?i.upam da je

-pribli?na poraba po mestu

-je odpravljena pomanjkljivost usb-ja in ostalih te?av z multimedijo

-kako deluje avtomatski menjalnik (hitrost pretikanja in zaznavanje samega pretikanja)

-odzivnost pedalke za plin 

-pokvarljivost

-kvaliteta usnja

-hrupnost pri veliki hitrosti,prosim za primer kak?nega avtomobila,da lahko primerjam

-mehkoba avtomobila

-?ri?ki v kabini

- in ?e va?e izku?nje oz kak?ni predlogi

 

Delam pa letno nekje 10.000 km.zato tak?na odlo?itev.Problem pa je ,da ni tak?nega motorja za testirat,imate kak?en predlog,kje bi lahko ta motor testiral?

Pa ?e predlogi za barvo,jaz bi belega,sin rde?ega,drugi sin in ?ena pa neodlo?ena.?e za konec,?elim pa si ,da bi dal na avtomobil body kit,da se namesti ?e na novega.

Kako pa je glede kak?nih popustov?

 

O.k. ,to je to,pa hvala za odgovore

 

L.p.

Sandi

oj jaz vozima zafiro tourer cdti 165 at:

testiral se mmazdo 175 at in 150 z ro?nim zato lahko ocenim:

mazda ima

1. bolj?i ( ti?ji, pro?nej?i in predvsem v ?ir?em obmo?ju uporaben motor ( oba lahko vozi? od 1000 naprej, mazdinega do 5000, oplov nad 3500-4000 ?e opazno pe?a)

2. insignia je po mojem na ac bolj tiha

3. ?iri?kov v mazdi ni ( vsaj novi)

4. lega, vo?nja v insigni ni slaba ampak je mazdo sigurno lep?e vozit ( ima cca 250kg manj)

5. odzivnost plina je v mazdi bolj?a

6. poraba je po mojem prakti?no enaka

 

tudi sam razmi?ljam za zamenjavo ve? lahko prebere? v temi nakup mazde 6

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ,mene bolj zanima bencinc,pa kak?na je razlika med dizlom  npr. 165hp in bencincom 192 hp,baje pa ne more? primerjat navor med bencincem in dizlom (primer 300 navora dizel- 300 navora bencinc ,vejetno bo bencinc v tem primeru bolj?i),tako da pomo?.Ja,na ac pri 160 km/h insignia tiha

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem februarja narocil tocno taksnega, o katerem razmisljas ti, in cakam na njega, cez nekej 3 tedne bi moral priti.

Baje je konkretna razlika me 165 in 192ps. 192ps je po mojem mnenju polna kapa in je glede na price/performance ter porabo odlicna izbira, brez kakrsnihkoli turbin. Tudi gre konkretno, saj ima mislim da 7.8s do 100km/h. Tako da ne vem zakaj v marsikaterem testu omenjajo, da bi si zeleli vec moci.

 

Prebral in pregledal sem verjetno vse teste FL modela in vecinoma kritizirajo:

- hrup pri AC hitrostih, ki je vecji kot pri marsikaterem drugem vozilu tega razreda

- preslabe zavore

- pnevmatike, s katerimi pride iz tovarne (Bridgestone Turanza T001)

 

Sport mode gumb naredi vozilo dosti bolj odzivnejso in prijetnejso za voziti. Multimedijski sistem je nov (isti kot v Mazid 3 in FL CX-5).

Jaz komaj cakam da ga dobim.

 

Sam sem narocil tudi sportne vzmeti, saj se mi zdi original previsok, zlasti v kolotekih, je kljub 19" platiscem prevec prostora.

Delam okrog 30.000km na leto, pa sem vseeno se odlocil za bencinca, saj ima skupno porabo zelo dobro.

 

Ce ti je 192ps premalo pa pocakaj se kaksno leto, bi naj baje prisel MPS mode s tem 2.5  motorjem in turbo polnilnikom. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne,ni mi ve? za ?akat,imam namen kupit novi avto letos ,konec poletja,moja insignia pa gre v prodajo.?e pa bi bil toliko dober,pa se bi lahko dogovorila za kak?no vo?njo.Laho se samo peljem kot sovoznik,da vidim ,kako se ta avto pelje,bil bi pa  zelo hvale?en,sem pa iz Mb.Tisto,kar pa pi?ejo na testih,pa me ne zanima,?e to?no sledi? raznim testom,vidi?,da samo napravijo copy paste text,in ?e imajo svojo poro?ilo ,v bistvu nezanimivo in nerealno.Najbolj?i testi so testi uporabnikov,ki niso privr?enci nobeni znamki ,ampak produktu ,ki je trenutno v ponudbi na samem trgu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni problema, tudi jaz sem iz MB, ladja z avtom je ravno pred sueskim kanalom, v Antwerpen pride 29.4. tako da za tem pa kaksna 2 tedna in avto bi moral bit moj.

Ej...kako pa si izvedla za te podatke ? Ker jaz tudi ?akam na novo Mazdurino..nekje konec maja so reki.. Lahko prej..kje pogleda? to...lp???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa je kdo upo?teval da padete v 130 + kW pri registraciji, tako da ?e vam je to vseeno, raje vzemte kaj mo?nej?ega registracija bo itaq isti stro?ek.

Iz lastnih izku?enj vem da je BEDNO biti par kW ?ez pa pla?at tolk kot nekdo s 300+ kW.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...kako pa si izvedla za te podatke ? Ker jaz tudi ?akam na novo Mazdurino..nekje konec maja so reki.. Lahko prej..kje pogleda? to...lp???

Na tujih forumih se marsikaj izve :)

 

Katera ladja je odplula z avti za junij zal ne vem. To ki pride konec aprila, pa se lahko spremlja tukaj:

 

http://www.vesselfinder.com/vessels/NEPTUNE-ACE-IMO-9584059-MMSI-311045300

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ,mene bolj zanima bencinc,pa kak?na je razlika med dizlom  npr. 165hp in bencincom 192 hp,baje pa ne more? primerjat navor med bencincem in dizlom (primer 300 navora dizel- 300 navora bencinc ,vejetno bo bencinc v tem primeru bolj?i),tako da pomo?.Ja,na ac pri 160 km/h insignia tiha

 

Res je, tega ne more? primerjat. In kolikor imam jaz izku?nje, bo v takem primeru dizela? bolj?i. Ker pri ni?jih obratih dose?e polni navor. Je pa res, da jaz vozim prete?no po hribih, po ozkih in ovinkastih cestah, kjer hitrost redko prese?e 70 km/h. Imam pa veliko ovinkov, kjer moram zmanj?at, nato pa pospe?evat v strm klanec (tudi do 12% vzponi dol?ine preko kilometer). In dizel tam poka?e precej ve? od bencinarja. Tudi segrevanje motorja je pri dizela?u manj?e. Pri meni je to precej pomembno, ker se na 29 km dolgi poti dvignem za 900 metrov vi?inske razlike... Poleti, ko avto stoji v Novi Gorici na asfaltnem parkiri??u in je zunaj kak?nih 38?C pa se odpravim domov v hribe, se kar pozna. 

 

Seveda je tu govora o po?asni vo?nji po ovinkastih in ozkih hribovskih cestah. Na kak?ni bolj odprti in hitrej?i cesti bo mogo?e druga?no mnenje...

 

 

Sam sem narocil tudi sportne vzmeti, saj se mi zdi original previsok, zlasti v kolotekih, je kljub 19" platiscem prevec prostora.

 

No, glede tega ima vsak svoje mnenje. Jaz imam BTjko, pa je glede tega v redu. ?ena pa ima petko in preklinjam vsakokrat, sploh ?e smo vsi noter pa se avto kljub vsemu tudi spredaj malo posede. Zavedati se je namre? treba, da je Slovenija Alpska de?ela. Torej pozimi sneg ni nobena redkost. In ?e ga je preve?, je potrebno nataknit na gume verige. In takrat je kak?en centimeter ve? okoli pnevmatike zelo dobrodo?el. Pri ?enini petki si v?asih pomagam z dvigalko, da avto malo privzdignem, da la?je dobim roko okoli gume in zakljuknem verige. ?e pa je avto ?e malo bolj "spu??en", je pa to ?e toliko te?je. Potem je pa jok in stok, ker pozimi cestarji ne po?istijo ?isto vsako sne?inko s ceste... 

 

Tako da zame je pri avtu bolj pomembna uporabnost. ?e pa vzame? v zakup, da se tistih nekaj dni na leto pa? ne bo? vozil, pa lahko gleda? na to, kar je tebi v?e?. Konec koncev je avto tvoj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v vseh svojih 21 letih od kar sem voznik, s konkretnim ?tevilom prevo?enih kilometrov, sem potreboval verige 1x, in sem kljub temu se zmeraj pri?el, kamor sem bil namenjen. :)

pozimi pa jokajo tisti, ki se na zimo ne pripravijo ali pa ki jih prime panika ?e pri par cm snega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v vseh svojih 21 letih od kar sem voznik, s konkretnim ?tevilom prevo?enih kilometrov, sem potreboval verige 1x, in sem kljub temu se zmeraj pri?el, kamor sem bil namenjen. :)

pozimi pa jokajo tisti, ki se na zimo ne pripravijo ali pa ki jih prime panika ?e pri par cm snega.

Ce bi zivel v Slivkinem koncu, dvomim, da bi bila taka izjava ;)

 

Jaz imam tudi take izksunje... sicer sem verige natikal vec kot enkrat... Vec kot desetkrat pa tudi ni bilo... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v vseh svojih 21 letih od kar sem voznik, s konkretnim ?tevilom prevo?enih kilometrov, sem potreboval verige 1x, in sem kljub temu se zmeraj pri?el, kamor sem bil namenjen. :)

pozimi pa jokajo tisti, ki se na zimo ne pripravijo ali pa ki jih prime panika ?e pri par cm snega.

 

Pri nas v malo vi?je le?e?ih krajih moja ?ena kva?ka verige ve? kot tri krat vsako leto - pa je brezposelna, torej ne hodi vsakodnevno v slu?bo! Jaz pa niti ne ?tejem... 

 

Ja, ni mo?no posplo?evati, je pa dobro premisliti, preden se kupi avto, da ni potem nepotrebnih porkotov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas v malo vi?je le?e?ih krajih moja ?ena kva?ka verige ve? kot tri krat vsako leto - pa je brezposelna, torej ne hodi vsakodnevno v slu?bo! Jaz pa niti ne ?tejem... 

 

Ja, ni mo?no posplo?evati, je pa dobro premisliti, preden se kupi avto, da ni potem nepotrebnih porkotov...

Slavko

 

za tvojo petko razmisli o tem

 

http://www.spaccer.com/de_DE/marken-und-modelle/mazda/5.html

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pogleda? reiffenkost pa ve? da je desna mazda :):)

 

Pogledas ime slikce, pa vidis, da je Mazda v bistvu taleva tabela :)

 

skitched-20150423-104050.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pogledas ime slikce, pa vidis, da je Mazda v bistvu taleva tabela :)

 

skitched-20150423-104050.jpg

pol pa verjetno velikost valarjev.....v bistvu sem potem duplo razo?aran, ker plusi ta glavni so na desni (vo?nja, menjalnik!!!).......no je pa nem?ki test, razen ?e je manj je ve?.

Pri ADAC-u je "manj je ve?" a ne? Potem je pri "reifenkosten" logi?no, da je desna Insignia. :)

no sej se mi je zdel - predvsem zarad menjalnika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.