Skoči na vsebino

Mobilna telefonija

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 1 uro je Slivka napisal:

Sliši se enostavno.

 

1.) Ne moreš vsakega pretipat in preverit, da nima mobitela kje v žepu.

 

2.) Zadnji primer je bil, ko je sicer oddal mobi, a se je kasneje izkazalo, da je oddal enega starega, nedelujočega. Svojega je imel pa v žepu. Ker je mobi oddal, nisem bil toliko pozoren in sem ga odkril čisto po naključju.

 

Pustimo stat, bomo šli po starem...

 

Ja, to je res. Sem slišal, da imajo v šolah eni mulci rezervni telefon, če jim ga zaplenijo. Nekateri celo ne samo enega. Kdo je tu budala? Najprej verjetno ta stari, ker mulcu pustijo, da ima več kot en telefon.

Napisano
pred 6 minutami je etcho napisal:

Pametni telefon = moderna droga.

šmrc šmrc,..m m m maš kje ? Kje do b b im ? šmrc

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Ker je katastrofa pri RAMih...in bodo tudi telefoni z cenami šli samo še gor...Hynix pravi,da se vsaj do 2028 ne bo umirilo😲

 

 

 

...Xiaomi 17 samo bog ve če bo,in če sploh bo prišel k nam,...moj 12pro ima tri leta intenzivne rabe na grbi...15 Ultra je pri A1 razprodan...in najnižja cena npr. na Amazonu je okoli 1050€+...in sem se na koncu odločil za Xiaomi 15.

 

Sicer je tam-tam z 15TPro...je 15T Pro malce večji,novejši,a so na koncu odločile meni važne lastnosti-boljši procesor,chipset,trajanje baterije...,lasersko ostrenje,nasploh boljša foto sekcija,in zanesljivo podprti formati kot je Sonyjev LDAC,ki ga obvezno rabim ipd....pač 15T Pro ni "flagship" in specifikacije ne povedo vsega,ker seveda so morali nekje šparati.

Če mi bo vsaj približno tako služil kot stari 12Pro bom zadovoljen.

Kupil na Amazonu za 716,37€...pride predvideno 8.Januarja...ma se mi ne mudi...k pri nas pa...v neki "normalni" trgovini ga ni izpod 950€😬

 

WWW.AMAZON.DE

Xiaomi 15 512GB Black: Amazon.de: Elektronik & Foto

 

Napisano (urejeno)
pred 7 urami je skritikrt napisal:

Ker je katastrofa pri RAMih...in bodo tudi telefoni z cenami šli samo še gor...Hynix pravi,da se vsaj do 2028 ne bo umirilo😲

Seveda se ne bo.

 

Če so do sedaj en user pomnilniške čipe delali trije. Zdaj pa je umik napovedal Micron. Ker se mu splača proizvajat za industrijo bolj.

Popravljeno od godlike
Napisano (urejeno)

In glih jaz bi moral zamenajt telefon 2026 🤣

 

Moj trenutni bo imel takrat 6 let,..baterija je slaba,..ekran ima znake burn-ina,..drugače pa šiba še vedno OK.

Sam to pomeni podražitev vseh naprav, nekaterih majn nekaterih več,.. GPS računalniki, ure, TV, Telefoni,..zadnja dva več

Popravljeno od Tilen5

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 2 urama je Bini napisal:

Poglej POCO F8 Pro global je tudi top telefon! Na strani "Kajkupiti" je 700$ 🤗

Cena me ne moti...moti me,da je POCO...brez zamere😉

Kot sem pisal-nekje morajo šparati...in,da vidim za kak cvenk ga bodo prodajali,ko bo v izteku....

Ajd,mogoče celo za enak cvenk kot sedaj,ravno zaradi situacije pri RAMih in SSDjih...kar je seveda spet jeba🥺

K moj 12Pro še v redu dela,in mi ni sila za nov telefon...samo,lahko,da bo čez pol leta malce bolj "počepnil" pri bateriji itd...pol sem pa prec ob veliko večji znesek kot je teh 700€ za 15ko...po moje bodo takrat takšni telefoni normalno v rangu  okoli 1400€ ali pa več.

 

Še dobro,da imam pri PCjih vse poštimano,k po moje bo kmalu tako,kot je bilo za časa covida,ko so smeti prodajali za dragi cvenk,k folk ni imal za mularijo nekih osnovnih PCjev za šolo in delo z doma....smo že malo pozabili,kako je bilo,k so bile npr. nekaj tako banalnega kot so spletne kamere razgrebljene itd...

 

pred 55 minutami je Tilen5 napisal:

In glih jaz bi moral zamenajt telefon 2026 🤣

 

Moj trenutni bo imel takrat 6 let,..baterija je slaba,..ekran ima znake burn-ina,..drugače pa šiba še vedno OK.

Ne da te rinem v stroske samo...jaz nebi cakal še en dan...

 

pred 2 urama je godlike napisal:

Seveda se ne bo.

 

Če so do sedaj en user pomnilniške čipe delali trije. Zdaj pa je umik napovedal Micron. Ker se mu splača proizvajat za industrijo bolj.

Točno to.

 

Piz.. pa lih moj najljubsi proizvajalec RAMov in SSDjev🥺

Napisano
pred 20 minutami je skritikrt napisal:

Cena me ne moti...moti me,da je POCO...brez zamere😉

Kot sem pisal-nekje morajo šparati...in,da vidim za kak cvenk ga bodo prodajali,ko bo v izteku....

Ajd,mogoče celo za enak cvenk kot sedaj,ravno zaradi situacije pri RAMih in SSDjih...kar je seveda spet jeba🥺

K moj 12Pro še v redu dela,in mi ni sila za nov telefon...samo,lahko,da bo čez pol leta malce bolj "počepnil" pri bateriji itd...pol sem pa prec ob veliko večji znesek kot je teh 700€ za 15ko...po moje bodo takrat takšni telefoni normalno v rangu  okoli 1400€ ali pa več.

 

Še dobro,da imam pri PCjih vse poštimano,k po moje bo kmalu tako,kot je bilo za časa covida,ko so smeti prodajali za dragi cvenk,k folk ni imal za mularijo nekih osnovnih PCjev za šolo in delo z doma....smo že malo pozabili,kako je bilo,k so bile npr. nekaj tako banalnega kot so spletne kamere razgrebljene itd...

 

Ne da te rinem v stroske samo...jaz nebi cakal še en dan...

 

Točno to.

 

Piz.. pa lih moj najljubsi proizvajalec RAMov in SSDjev🥺

POCO je Xiaomi 😁😉

Kaj te pa moti? 

Napisano
pred 11 minutami je Bini napisal:

POCO je Xiaomi 😁😉

Kaj te pa moti? 

Kot sem že napisal-nekje so morali šparati.

Poco je najnižji cenovni rang pri Xiaomiju,Redmi je srednja klasa,Xiaomi pa top rang.

Specifikacije so lahko tam-tam,a razlika je v detajlih...kot rečeno-nič ni zastonj.

 

Zanimiv video v tej smeri...pa daleč od trga,da bi bil fan Samsunga.

 

 

Napisano
Pred eno uro je skritikrt napisal:

Ne da te rinem v stroske samo...jaz nebi cakal še en dan...

 

Nimam sile, tako da čakam :D

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Ne vem,kje bolj paše al tukaj,al v temi za vice...

Ma naj bo tukaj.

 

K sem že toliko recenzij pogledal,mi sedaj youtube veliko okoli tega ponuja...in mi ven vrže to recenzijo.

Sem mislil,da crknem od smeha....tip mi ni znan...očitno "bosanc", in izgleda,da ima pojma o telefonih.

Ima pa izjemen "besedni zaklad"😂🤣

 

"Prijatelji"..."do jaja"..."svaka čast...svaka čast...svaka cast......"

Adijo pamet...po dolgem času ena res zabavna in vseeno zelo informativna recenzija...tip je res...."legenda"😄

 

 

  • 1 mesec kasneje...
Napisano (urejeno)

In se je obrnilo čisto drugače...žena mi je 15ko zaplenila,ker jo tako dolgo nisem aktiviral..."kolk je luškan,k je manjši..."😲🤣...njen Redmi 12Pro+5G tudi počasi peša pri bateriji...ma,naj ji bo😄...tako dobrega telefona še ni imela...jaz pa sem vseeno vzel  Ultro😄

Si nisem mislil,da me bo manjši disolay tako...ma ne bom rekel "motil"...čudno mi je bilo🙄...oči tudi že počaai pešajo na blizu,in mi je boljš večji.

Ajd češnja na torti je še malce večja baterija in ultimativna tele-kamera...

Ok,je volk cel in koza sita...al kako se že reče🙄

 

IMG_20260207_190749.jpg

IMG_20260207_190729.jpg

IMG_20260207_190729.jpg

IMG_20260207_190749.jpg

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
  • 3 tedne kasneje...
Napisano

Sedaj sem pri T-2 telefoniji. Dobil sem dobro ponudbo z Telemacha . Kakšne izkušnje imate kaj z Telemachom?

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Sedaj sem pri T-2 telefoniji. Dobil sem dobro ponudbo z Telemacha . Kakšne izkušnje imate kaj z Telemachom?

 

Jaz sem ze vrsto let na Telemach. Lansko leto mi je malo prekipelo ker benih akcij ne dajo za nove narocnike. (mel sem 3 stevilke - dve za 20 eur vsaka in eno za 10 eur).

Sem switchal na HOT za 3 stevilke vsaka po 10. Nekako HOT (ki je a1) ni delal isto kot Telemach. Prenosi so bli slabsi, slabse je lovilo v teh grapah kjer se jaz vozim.

Potem pa mi je lokalno Telemach ponudnik dal akcijo top paket za cca 7 eur za 2 leti. Vzel 3 stevilke in zdaj na telemachu nazaj. Precej bolje dela kot HoT. Jaz sem s samim omrezjem zelo zadovoljen, mores se pa bockat in malo switchat operaterje ce hoces prisparat.

Napisano
pred 54 minutami je Bossek napisal:

 

Jaz sem ze vrsto let na Telemach. Lansko leto mi je malo prekipelo ker benih akcij ne dajo za nove narocnike. (mel sem 3 stevilke - dve za 20 eur vsaka in eno za 10 eur).

Sem switchal na HOT za 3 stevilke vsaka po 10. Nekako HOT (ki je a1) ni delal isto kot Telemach. Prenosi so bli slabsi, slabse je lovilo v teh grapah kjer se jaz vozim.

Potem pa mi je lokalno Telemach ponudnik dal akcijo top paket za cca 7 eur za 2 leti. Vzel 3 stevilke in zdaj na telemachu nazaj. Precej bolje dela kot HoT. Jaz sem s samim omrezjem zelo zadovoljen, mores se pa bockat in malo switchat operaterje ce hoces prisparat.

Meni ponujajo za 6,99€ neomejen internet, neomejeni klici, 44 GB prenosa v Evropi. Pri T-2 mi gre na živce, ker, ko ni signala T-2, se preklopi na A1, ki je kr neki. Celo v Kopru in Izoli ponekod ne dobiš signala. 

 

 

Napisano

Od kar je T-2 šel za roaming iz telekoma na A1 je ratal skret od skreta. Ne glede kaj si kdo misli ampak iz mojih izkušenj je Telekom razred zase, pol pa dolgo nič in šele potem vsi ostali. Smo v letu 2026, A1 pa dela kot pred 20 leti.

33112_1.png

Napisano
pred 14 urami je Alex napisal:

Sedaj sem pri T-2 telefoniji. Dobil sem dobro ponudbo z Telemacha . Kakšne izkušnje imate kaj z Telemachom?

Jaz ga imam že dva meseca za 28€ tri številke. Za dve srednji in za eno št. pa naj višji paket. Dve leti nazaj sem bil pri Telekomu za dve leti in sem imel isto ceno in po 2 letih bi imel ceno za vsakega po 26€🥴🫣

Prej sem pa vedno bil na Telemachu, še prej pri Tušmobilu in pri nas je bilo vedno z omrežjem vse ok👍

Paziti moraš edino, da se pred iztekom 2 let najdeš novega ker potrm boš za te najboljše pakete plačal polno ceno, ki je ohoho..... 🥴

 

Napisano
pred 1 uro je Bini napisal:

Jaz ga imam že dva meseca za 28€ tri številke. Za dve srednji in za eno št. pa naj višji paket. Dve leti nazaj sem bil pri Telekomu za dve leti in sem imel isto ceno in po 2 letih bi imel ceno za vsakega po 26€🥴🫣

Prej sem pa vedno bil na Telemachu, še prej pri Tušmobilu in pri nas je bilo vedno z omrežjem vse ok👍

Paziti moraš edino, da se pred iztekom 2 let najdeš novega ker potrm boš za te najboljše pakete plačal polno ceno, ki je ohoho..... 🥴

 

Hvala, Bini. Še vedno se odločam med Telemachom in Telekomom. Moram še malo premisliti.

 

 

 

Napisano
pred 18 urami je Alex napisal:

Sedaj sem pri T-2 telefoniji. Dobil sem dobro ponudbo z Telemacha . Kakšne izkušnje imate kaj z Telemachom?

Jaz sem imel v službi, v centru MB-ja luknjo v signalu. Za to takrat nisem Telemacha vzel.

 

Poznam pa take, ki jim samo Telemach doma dela, A1 in Telekom pa ne.

Napisano (urejeno)
pred 19 urami je Boss napisal:

Od kar je T-2 šel za roaming iz telekoma na A1 je ratal skret od skreta. Ne glede kaj si kdo misli ampak iz mojih izkušenj je Telekom razred zase, pol pa dolgo nič in šele potem vsi ostali. Smo v letu 2026, A1 pa dela kot pred 20 leti.

 

Ne glede na vse, reklame in antireklame, tudi jaz mislim da je Telekom na večini lokacij v Slo še vedno pred vsemi. Imeli v službi nekaj časa A1, namesto Telekoma (baje zaradi cene in od prodajalca zagotovljene pokritosti A1 po celi Sloveniji), ampak smo v roku meseca že šli nazaj na Telekom :notworth:.

Popravljeno od goB
Napisano
pred 6 urami je Alex napisal:

Hvala, Bini. Še vedno se odločam med Telemachom in Telekomom. Moram še malo premisliti.

 

 

Jest mam Telemach, niti ni tolk slab. Razen v tujini, po dolocenih drzavah te forsirajo na neka obskurna lokalna omrezja k tudi na dober dan dela za en k***.

Bi ti predlagov da vzem telekom, jest bom do konc leta 100% menjov

Napisano

Če je v igri samo Telemach in Telekom, potem je stvar jasna… V tem primeru bi jaz vzel Telekom… Čeprav z A1 nimam problemov… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Potem moram res še enkrat na Telekom, da mi dajo konkretno ponudbo. Izgleda, da so trenutno res najboljši.🤔

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.