Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Lojz, da ne izmu?i? preve? tipkovnice, predlagam da se za "divjake, dinamike in dinamite" uporablja enostavno kratica DDD, pa bomo vedli za kaj gre. :D:vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ?e se bo? obna?al kaj manj napiflano lahko ?e kak?no re?eva sicer se mi pa resni?no ne da s tabo.

?e enkrat;

Ve?ino divjakov, dinamikov, dinamitov ali kakor jim ho?e? re?, potencira nevarnost kontra vo?nje na AVTOCESTAH. Jaz pa pravim da je zaradi teh kontra vo?enj na AVTOCESTAH relativno malo smrti. JE PA MNOGO MNOGO VE? SMRTNIH ?RTEV ZARADI DIVJANJA. Pa naj bo to divjanje na avtocestah, regionalkah, al pa kolovozih itd....

 

Boss, probaj sprocesirat napisano! Prosim te!

 

Relativno malo smrti je le zato, ker izredno malo ljudi vozi kontra, ?e pa ?e se pa nevarnost za najhuj?o vrsto nesre?e enormno pove?a naparam nekomu, ki recimo pelje 160km/h po AC in ga smatra? za neskon?nega divjaka. Prekr?kov prehitre vo?nje je ogromno v primerjavi s kontra vo?njo ampak je mo?nost nesre?e zaradi prehitre vo?nje na AC neprimerno ni?ja kot z vo?njo kontra. Mislim, ?e pa to ni razumljivo pol pa ne vem ve? kaj je.

 

Gola fizika - ?e se kdo vozi "divja?kih" 200km/h po AC in nekdo varnih 100km/h je razlika v hitrosti med njima 100km/h.

 

?e se nekdo vozi varnih 100km/h in nekdo v kontra smeri "varnih" 100km/h je razlika hitrosti med njima 200km/h.

 

Kaj je torej bolj nevarno? Pa kot sem lahko bral divjaki kaj dosti ne povdarjajo kontra vo?nje, ki je zelo nevarna ampak vse druge vrste neprilagojenosti, ki so tudi zelo nevarne, kot recimo menjava pasov v zadnjem trenutku, vklju?evanje na AC s hitrostmi, ki so za polovico in ve? ni?je od omejitev, nerazumljive po?asne vo?nje, ki so vzrok zgostitvam in nevarnim situacijam, premajhna varnostna razdalja, neustrezna svetlobna ozna?enost vozil (crknjene ali nepri?gane lu?i tudi pono?i in v slabi vidljivosti) itd.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ne morem strinjat dokler ne vidim obnove

Se absolutno strinjam, no sam Litvanke....komi cakam Eurobasket2013 :)

 

Men se pa Malezijke dopadejo (vem, da niso skandinavke, da nebo spet kake pomote :D) :ljubezen:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ni res! Divjaki imajo za najhuj?e zlo na AC ravno to, ?e bi se kdo slu?ajno po AC pripeljal kontra. Zato pa skoz poslu?amo o?itke kot so; Kako mora bit nekdo tolk bedast, da spregleda tisto veliko roko, ki opozarja za napa?no smer, pa da bi blo treba postavt tiste je?e, ki predirajo gumo, ?e kdo zapelje kontra itd... Vsi divjaki o?itajo star?kom, ravno to, ker bojda se na avtocesto zapeljejo kontra zgolj starej?i ljudje, mladoina pa, kao ne. Pol pa padajo take. ?e? kaj majo klobukarji za na avtocesto hodit, ker so itak ?e slepi pa brez refleksov, pa prepo?asi vozijo itd.....

In to?no vem zakaj se divjaki, dinamiki, dinamiti oz DDD-ji tako hudi?evo bojijo avtocestnih kontra?ev! Ker tile DDD-ji pa? konstantno in ve?inoma zaradi svojega divjanja vozijo po prehitevalnem pasu, na tem pasu pa se, kadar se, pripeljejo zloglasni kontra?i. To je to! Vse ostalo je navadna posrana divjakova naklada?ina.

 

Dokaz o moji trditvi je par postov nazaj, ko mi je nekdo dopovedoval kolk so bili pri v?eraj?nji nesre?i nevarni tisti, ki so na avtoceti v?eraj obra?ali in vozili nazaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, ?e ti tko pravi? - men se namre? ni zdelo, da je to v divja?kih glavah ultimativno zlo ... ampak ok jaz gledam to iz svojih o?i, kar me malo bega, ker pol po tvoji definiciji nisem tipi?en divjak. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ni res! Divjaki imajo za najhuj?e zlo na AC ravno to, ?e bi se kdo slu?ajno po AC pripeljal kontra. Zato pa skoz poslu?amo o?itke kot so; Kako mora bit nekdo tolk bedast, da spregleda tisto veliko roko, ki opozarja za napa?no smer, pa da bi blo treba postavt tiste je?e, ki predirajo gumo, ?e kdo zapelje kontra itd... Vsi divjaki o?itajo star?kom, ravno to, ker bojda se na avtocesto zapeljejo kontra zgolj starej?i ljudje, mladoina pa, kao ne. Pol pa padajo take. ?e? kaj majo klobukarji za na avtocesto hodit, ker so itak ?e slepi pa brez refleksov, pa prepo?asi vozijo itd.....

In to?no vem zakaj se divjaki, dinamiki, dinamiti oz DDD-ji tako hudi?evo bojijo avtocestnih kontra?ev! Ker tile DDD-ji pa? konstantno in ve?inoma zaradi svojega divjanja vozijo po prehitevalnem pasu, na tem pasu pa se, kadar se, pripeljejo zloglasni kontra?i. To je to! Vse ostalo je navadna posrana divjakova naklada?ina.

 

Dokaz o moji trditvi je par postov nazaj, ko mi je nekdo dopovedoval kolk so bili pri v?eraj?nji nesre?i nevarni tisti, ki so na avtoceti v?eraj obra?ali in vozili nazaj.

 

sej se skorajda more? vozit skoz po prehitevalnem pasu poglej kolk je tovornjakarjev na cesti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej se skorajda more? vozit skoz po prehitevalnem pasu poglej kolk je tovornjakarjev na cesti...

 

Je pa zanimivo, da tudi varnih 130km/h pri sre?anju s kontra?em ti kej dosti ne pomaga, da si se vozil po vseh pravilih, ?e nima? prostora, da se izogne?. Pri sre?anju z divjakom pa ?e nisem imel te?av sploh ker ne po?nem bedarij in ne ska?em brezglavo na prehitevalni pas ter izsiljujem prednost pred hitreje voze?imi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej se skorajda more? vozit skoz po prehitevalnem pasu poglej kolk je tovornjakarjev na cesti...

 

Saj ne re?em, velikokrat jer res tako. Ampak, ?e bi ljudje dosledo spo?tovali varnostno razdaljo in cestne omejitve, bi se, za prmej, dalo tud kontra?u izognit. Ker pa so, zaradi neupo?tevanja varnostne razdalje, tako kamioni kot tudi osebni avtomobili zalepljeni drug drugemu na rit, pa ni ?ans re?it tako ko?ljivo situacijo. Med kamione se patud ne more? urint, ker so itak ?e vsi skupaj. ?e ?lovek vidi in ima ?as in prostor , potem lahko odreagira. ?e pa se divja in lepi za rit, pa ni ne ?asa, ne prostora in tudi ne vidnega polja za reagirat.

Torej treba je nevarnost opazit ?e pravi ?as. Primer; ?e bi ?el metek iz pu?ke po?asi in ?e bi se ta metek ?e svetil, ne bi blo med drugo vojno tolk partizanov pobitih, ker bi se temu po?asnemu in svetle?emu metku komot izognili not v grmovje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sam te?ko vpliva? na to, da so na voznem pasu tovornjaki zalimani en za drugega kot vlakec in je med njimi manj kot pet metrov razlike. To je ta problem, da ne more? vplivati na vo?njo drugih tako, da kljub temu, da upo?eva? vsa pravila in vse omejitve lahko pride? v situacijo, ko ni? ne more? in pri kontra?u na AC se ti to lahko kaj hitro zgodi, ?e ima? ?e malo smole, da se ne more? umakniti. ?e pa naleti? na kontra?a na dvosmerni cesti mora? imeti pa blazno sre?o, da se mu uspe? izogniti brez po?kodb.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sam te?ko vpliva? na to, da so na voznem pasu tovornjaki zalimani en za drugega kot vlakec in je med njimi manj kot pet metrov razlike. To je ta problem, da ne more? vplivati na vo?njo drugih tako, da kljub temu, da upo?eva? vsa pravila in vse omejitve lahko pride? v situacijo, ko ni? ne more? in pri kontra?u na AC se ti to lahko kaj hitro zgodi, ?e ima? ?e malo smole, da se ne more? umakniti. ?e pa naleti? na kontra?a na dvosmerni cesti mora? imeti pa blazno sre?o, da se mu uspe? izogniti brez po?kodb.

 

Saj ravno to skoz trobim. Spo?tovanjne cestih omejitev, spo?tovanje varnostne razdalje in brez telefonarjenja med vo?njo. Garantirano 70% manj nesre? na cesti. Ampak tega bi se moral dr?at vsi. VSI! Ker druga? se sistem podre in se igra ne da igrat. ?e bi se dosledno dr?ali reda vsi, bi na cesti re?evali samo take "?ivljenske" probleme, kot so zmote. Moti pa se vsak ?lovek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ni res! Divjaki imajo za najhuj?e zlo na AC ravno to, ?e bi se kdo slu?ajno po AC pripeljal kontra. Zato pa skoz poslu?amo o?itke kot so; Kako mora bit nekdo tolk bedast, da spregleda tisto veliko roko, ki opozarja za napa?no smer, pa da bi blo treba postavt tiste je?e, ki predirajo gumo, ?e kdo zapelje kontra itd... Vsi divjaki o?itajo star?kom, ravno to, ker bojda se na avtocesto zapeljejo kontra zgolj starej?i ljudje, mladoina pa, kao ne.

Tis debil! ?e zna? Angle?ko si preberi to, ?e ne pa niti ne rabi? odgovarjati.

Tule je celo nekaj jasnih razpredelnic.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ravno to skoz trobim. Spo?tovanjne cestih omejitev, spo?tovanje varnostne razdalje in brez telefonarjenja med vo?njo. Garantirano 70% manj nesre? na cesti. Ampak tega bi se moral dr?at vsi. VSI! Ker druga? se sistem podre in se igra ne da igrat. ?e bi se dosledno dr?ali reda vsi, bi na cesti re?evali samo take "?ivljenske" probleme, kot so zmote. Moti pa se vsak ?lovek.

 

Ne, Lojz ti trobi? ve?ino samo o hitrosti in divjakih, ostale vzroke pa ve?ino ?asa zanika? oziroma minirizira?, kot, da so manj oziroma nepomembni. Zato pa je toliko revolta proti tvojim izjavam, ker nisi ?elel priznati velike slike in vseh mogo?ih vzrokov. Zdele si prvi? dokaj zavestno priznal, da za nesre?e ni kriva samo hitrost ampak cel kup vzrokov in ?e se kr?ijo raznorazna pravila se nevarnost na cesti pove?uje. Ne samo kr?itve hitrosti ampak vsemogo?e kr?itve kar ti ves ?as dopovedujemo.

 

In da, ?e se ne bi kr?ilo niti enega pravila in da bi vsi vse upo?tevali bi bilo nesre? resni?no precej manj. A je to 70% manj si ne upam ?pekulirat, ker kar nekaj nesre? je posledica neustreznih cesti?? in podlag, tehni?nih vzrokov na vozilih in drugo, sploh pa ne smemo pozabiti na nesre?e povezane z zdravstvenim stanjem voznikov.

 

Se strinjam

 

Blagor tvoji ?eni - ti se danes ?e cel cajt samo strinja? in po moje si ?e tolk ufuran v tole strinjanje, da bo vsaj danes vse po njeno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak v tejle debati pa pogre?am sodelovanje enega foruma?a, ki bi pasal kot nutella na pala?inke ... a kdo ugane koga.

 

 

 

?e ena zadeva, kjer je velika verjetnost, da je zaradi monotone vo?nje voznik kamiona malce dremal, ker te?ko verjamem, da bi bil neprilagojen divjak.

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/v-...i-slovenci.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, vem koga ima? v mislih pa se ne morem spomnit vzdevka :) Ampak Lojzu podoben kaliber. Sicer pa mislim, da se debata razvija v parlamentarno razpredanje, tako da tisti, ki trdi da so tega zmo?ni samo na?i politiki, se moti. Zmo?ni smo vsi in ugotovil sem, da na neki to?ki nima smisla prepri?evat nekoga, ki se je trdno oklepa svojega prepri?anja ali pa zaradi ponosa niti ne bo priznal svoje zmote. No, ?e ne zmote, pa vsaj brezveznega sekiranja za prazen ni? samo zato, ker se mu zdi, da sistem ne funkcionira in je nepravilnosti (recimo nesre?) preve?.

 

Hitrost je za na?e policaje najla?ja mo?na razlaga za vse nesre?e. Zato je tudi "neprilagojena hitrost" popolnoma ohlapen pojem in ni neke splo?ne definicije, kaj naj bi to bilo. Funkcionira pa po na?elu; ?e se ne premika?, se ti ni? ne more zgodit. Vem za primere nesre?, ko je bila kriva neprilagojena hitrost, ?eprav je bila znotraj omejitev. Pa takih primerov ni malo. Poanta znakov o?itno ni zagotovilo za "varno vo?njo" pa? pa bolj za fiskalne dajatve. No, kakorkoli, taka "neprilagojena hitrost" pa? potem po svoje oblikuje statistiko in je kriva za 3/4 nesre?.

 

Na leto naredim 30.000km z avtom pa ?e ene 5.000km z motorjem pa vidim marsikaj. Najve? se zgodi odvzemov prednosti, neopazovanja ogledal, nenakazovanje smerokazev itd. ?e vedno sem prepri?an, da najve? te?av po cesti povzro?ajo alkoholizirani in taki, ki niso zbrani med vo?njo (?eprav so prepri?ani, da lahko po?nejo nekaj stvari hkrati). Malo si poglejte med vo?njo ?e voznike v sosednjih avtomobilih... telefon, ?mikanje, zasanjanost... Eni si celo sede?a ne znajo pravilno namestit in z usti skoraj grizejo v volan.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdele Lojzek na na? ra?un nazdravlja v svoji zidanci in sicer z najkvalitetnej?im cvi?kom doma?e pridelave. :jupiii::vino:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Blagor tvoji ?eni - ti se danes ?e cel cajt samo strinja? in po moje si ?e tolk ufuran v tole strinjanje, da bo vsaj danes vse po njeno.

 

Se strinjam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, Lojz ti trobi? ve?ino samo o hitrosti in divjakih, ostale vzroke pa ve?ino ?asa zanika? oziroma minirizira?, kot, da so manj oziroma nepomembni.

To?no. Ker za VE?INO TE?JIH nesre? je kriva zgolj in samo PREvelika hitrost. Ponavljam; PREVELIKA hitrost. ?e enkrat; Prevelika hitrost! ZA VE?INO! NE ZA VSE, To skoz tridm, ti in ostali divjaki pa tega ne priznate! Ne priznate pa zato, ker se to ti?e TO?NO VAS.

 

 

. Zdele si prvi? dokaj zavestno priznal, da za nesre?e ni kriva samo hitrost

Bosss. la?e?! Na tvoje stalne, otro?je in konstantne la?i pa se mi sploh ne da ve? odgovarjat.

Jaz sem ZMERAJ priznal tudi ostale vzroke, povdarjal pa NAJHUJ?I in NAJPOGOSTEJ?I vzrok, to je PREVELIKA hitrost.

Ampak vi, divjaki, raje ka?ete na vzroke ki so redkej?i in manj pogosti.

 

Jaz celo mislim, da je za NAJTE?JE nesre?e ?e ve?krat kriva PREVELIKA hitrost kot pa to prikazujejo statistike. Za NAJTE?JE nesre?e je sigurno v 80% kriva zgolj in samo PREVELIKA hitrost. 100%

Sem ?e tukaj pisal izid neke raziskave; ?e bi se za 5% zmanj?ala povpre?na hitrost bi bilo za 30% procentov manj nesre?. Za borih 5km/h. Razmisli!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz ti lapa? o nekih nesre?ah ...............?e nisi dojel da hitrost NE ubija!!!!!!!!!!Ubija hitro pojemanje hitrosti!

 

P.S. pozdravi brata Lojza

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz ti lapa? o nekih nesre?ah ...............?e nisi dojel da hitrost NE ubija!!!!!!!!!!Ubija hitro pojemanje hitrosti!

 

P.S. pozdravi brata Lojza

 

Hitro ja! Torej je tud v tvoji tazlagi hitrost.

Ti se preve? ?olano in kun?tno izra?a?, pa te pol ljudje ne zastopjo.

Jaz povem bolj po kme?ko, da me tud ti lahko zastopi?.

 

PS: Pozdravi sestro Uklopko!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.