Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Ja, ?isto verjetno. Mamina sodelavka se je ubila zato, ker se je zadu?ila z lastno protezo :unsure: Ne spomnim se sicer, ?e je zletela s ceste ali je zadela ?e v kak avto. Ampak, kdo bi si mislil?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al pa tale primer:

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/27...kt-in-umrl.html

 

Na konc bo policija kriva, ker si je drznila loviti podivjane neprilagojence. Zaradi takih pacientov smo potem v o?eh raznih lojzekov vsi divjaki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Taka situacija na cesti me kar fajn prizadene;

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/35...oskodovana.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Taka situacija na cesti me kar fajn prizadene;

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/35...oskodovana.html

 

Ne more? verjet kako gre men to na ?ivce, mojim star?em se je pripetilo isto par let nazaj, ampak na sre?o brez smrtne nevarnosti, vem da sem takrat razmi?ljal da bi ga unga voznika pretepu, pa magar do smrti. Sam sem se hvala bogu streznu, n? naredu ker bi se s tem sam spravu na njegovo ravn, ampak kaj pa ?mo? Bo take kaj izu?ilo?

 

?al mi je, da umirajo mlada ?ivljenja k majo ?e vse pred sabo :(

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se take stvari dogajajo, je ve? kot o?itno, da nas dr?avni aparat ne zna zavarovat pred "potencialnimi morilci". Zakon je spisan alkoholikom na roko/fla?o, zato se take stvari tudi dogajajo. In vsi so stari znanci policije. ?e to dejstvo pove veliko, da neka oseba ve?krat kr?i pravila in da je samo vpra?anje ?asa, kdaj se bo komu kaj zgodilo. Potem pa seveda nih?e ne odgovarja. ?e gre za povratnike, o?itno policija opravi svoje delo, kaj pa sodi??e? V takih primerih bi morali soditi samemu sebi. In temu, ki je nesre?o povzro?il.

 

?e koli?ina alkohola v krvi v sorazmerju s ceno, ki jo mora? pla?at je absurdna. ?e se v nekem butastem naselju (npr. Blagovica) peljem 70km/h in s tem ne ogro?am nikogar in ?e bom vozil rahlo okajen z 1 promilom, bo cena tu~tu. Smiselno? Lojz bi rekel, da ja. Vsi ostali pa vemo, da ne.

 

Sicer je pa klasi?na zgodba tak?na; Jo?a se pelje nalit v svojem avtu, ustavi ga policija, vzamejo mu vozni?ko in prometno in mu prepovejo nadaljnjo vo?njo. Osebek se vsede nazaj v svoj avto, iz nekega parkiranega vozila si vzame tablice in gremo dalje. Potem zradira 1 pe?ko ali pa se zaleti v neko drugo vozilo in kaj beremo...? Da so ga tisti ve?er ?e ustavili in mu odvzeli dokumente. ?e kdo ni dojel sporo?ilnosti, naj ?e enkrat prebere zadnji stavek, ki je v posmeh sistemu. Taki Jo?a bi moral it z marico (kareto, ne babo) na streznitev, ker je logi?no, da bo v svoji zmanj?ani pri?tevnosti in pogumu dalje delal pizdarije. Obe zadnji lastnosti NISTA olaj?evalna okoli??ina, kot to velja zaenkrat...! Ker sicer bom, ko bom ?elel takega pijanca spravit iz tega sveta, spil eno tav?entro?o in ga nabil na kol sredi mesta. Spomnil se itak ne bom in potem mi bo zelo ?al :zvizga:

 

Ali ?e huj?i primerek; Jo?a je klasi?ni kronik, nima registriranega avta in ne vozni?kega dovoljenja, ampak je ?e stari znanec policije. Ta ga ustavi in mu odvzame tudi vozilo, potem pa Jo?a ?e isti ve?er naredi prometno nesre?o, ker si je ?e "izposodil" nov avto.

 

Vse to so zgodbe, ki jih dokaj pogosto prebiramo v ?asnikih. Kaj ho?em iz tega povedat; dr?ava nas ne zna za??itit, lahko se edino sami. ?e boste imeli opravka s kakim takim kretenom, ga streznite kar sami. Mislim, da vas nih?e ne bo prijavil, ?e manj pa on sam, ki je ?e itak v prekr?ku.

 

Pa ?e to je; kazni so:

1) neustrezno odrejene (predvsem za pijance)

2) nevzgojne (?e nima denarja, mu itak ne more? ni? stran vzet)

3) ugodne (zapor za X ?asa, kjer se ti lepo godi - namesto prisilnega dela; v na?i vasi ?e vedno ?akamo plinovod in optiko)

4) kurativa! Oziroma, ko se bo nekaj zgodilo, bomo ukrepali...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, ?e ima? ?ist prav - kakor vem jih zdaj dajo na prisilno treznenje tako, da v isti no?i ne more naredit nove pizdarije. Seveda jo pa lahko naslednjo no?, k je spet nadelan.

 

Druga? pa ?e dobro, da ni ve? dolenjskega alkoholika tule na forumu, ker bi ziher za?el razlagat, da ni alko ni? kriv, ?e je divjak norel po cestah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, sem zadnja dva dneva na motorju ?el kdaj hitreje od dovoljenega, sem kdaj prehitel ?ez polno avto - ampak kaj pa kolesarji delajo na cesti.... ?zmeden? .

sekajo, cikcakajo, i??ejo pot kjer se pa? da peljat, malo cesta, malo plo?nik, vsekajo ?ez prehod da ne stojijo pred rde?o, telefonirajo, preobla?ijo med vo?njo, parkirajo na cesti in kramljajo.....pa ?e naderejo te vedno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, sem zadnja dva dneva na motorju ?el kdaj hitreje od dovoljenega, sem kdaj prehitel ?ez polno avto - ampak kaj pa kolesarji delajo na cesti.... ?zmeden? .

sekajo, cikcakajo, i??ejo pot kjer se pa? da peljat, malo cesta, malo plo?nik, vsekajo ?ez prehod da ne stojijo pred rde?o, telefonirajo, preobla?ijo med vo?njo, parkirajo na cesti in kramljajo.....pa ?e naderejo te vedno.

 

to je zato, da si povprecja ne zjebejo :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, sem zadnja dva dneva na motorju ?el kdaj hitreje od dovoljenega, sem kdaj prehitel ?ez polno avto - ampak kaj pa kolesarji delajo na cesti.... ?zmeden? .

sekajo, cikcakajo, i??ejo pot kjer se pa? da peljat, malo cesta, malo plo?nik, vsekajo ?ez prehod da ne stojijo pred rde?o, telefonirajo, preobla?ijo med vo?njo, parkirajo na cesti in kramljajo.....pa ?e naderejo te vedno.

 

Se nemorem bolj strinjat s tabo! Danes recimo, jz s tovornjakom, zavijam levo v kri?i??u, pa model dobesedno sredi kri?i??a gleda in raziskuje nek zemljevid, pa ker zlo hitr ?iv?n ratam, mu zaupijem (da ne more sred kri?i??a stat), pa on hladno nazaj, sej ma? ?e dost placa.... pol da ne govorimo o tem kok izsiljujejo prednos....jz se pa z 20 tonami ustavim na mestu alkaj... ?e bi bilo po moje, nima kolesar, tak?en alpa druga?en kej iskat na regionalni cesti, sploh v primeru da je 20m zraven kolesarska steza. Recimo pri nas je od Italije do Mojstrane urejena, super kolesarska, pa se ?e vedno najdejo pacienti pa po regionalki.

 

 

LP

Jero

s2k_sig_transition_small.gif
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, ?e ima? ?ist prav - kakor vem jih zdaj dajo na prisilno treznenje tako, da v isti no?i ne more naredit nove pizdarije. Seveda jo pa lahko naslednjo no?, k je spet nadelan.

 

Druga? pa ?e dobro, da ni ve? dolenjskega alkoholika tule na forumu, ker bi ziher za?el razlagat, da ni alko ni? kriv, ?e je divjak norel po cestah.

 

Mogo?e, da so kaj spremenili. Prej sem skoz bral neke take zgodbice v ?rni kroniki. Ampak ja, ?e je tip kronik (in to ne ?rni), potem bo drugi dan spet na svojih starih potih :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, kako naj se le druga?e kon?a, ?e bebo vozi v napa?no smer;

 

http://www.24ur.com/foto-41-letnik-umrl-v-...pacno-smer.html

 

?koda nedol?nih ?rtev na na?ih cestah. :angry:-_-

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In proti temu tudi dvig kazni ne bo pomagal, ampak zgolj preventiva (da taki pogrnejo ?e na psiholo?kem testu in izpita nikoli ne dobijo v roke). Ker vo?nja ni pravica, ampak privilegij, ki ga ne bi smeli podeljevat.

 

Poleg tega mi ni jasno, zakaj moramo motoristi delat neke stopnje, medtem ko si lahko z B kategorijo takoj gre? po M3 (karikiram, sej vem, da je ta bil 320). Jaz sem menjal vsaj 2 ?ibkej?a mopeda (izpit za H, pa A do 350ccm), preden sem lahko za?el krotit 165 ihahajev. ?eprav sem bil v?asih mnenja, da je to brezveze, ker ?e bo? ?elel divjat, bo? to delal tako s fr?akom kot nekim te?jim mopedom, sem zdaj bolj v dvomih; lahek moped je bistveno la?je nadzirat in odpu??a ve? napak (obi?ajno), poleg tega te zaradi ?vohotnosti ne mika skoz stiskat po gasu. Zgornji primer pa bi se pa mogo?e bolje iz?el, da ?e bi to BMW-tele imelo neko Kio Picanto in bi z manj?o kineti?no energijo priletelo v Fiesto, ki bi jo posledi?no manj zmu?kalo. Karkokoli, upam, da bo te svoje ?rtve imel na vesti do konca ?ivljenja in da zaradi no?nih mor ne bo ve? spal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj so lani Hrvati to dobro re?ili, omejili mo? avtomobila mlaj?im voznikom. Saj to ?e velja, nje?

 

?e ja...pa tudi Italijani imajo to re?eno...je omejitev in ve?ka ?rka P ?ez zadnjo ?ipo. Sem pa tudi pri nas ?e videl tele s P ?rko zadaj....?e se ne motim je to tista opcija ko gre? mladoletni izpit delat in zraven tebe sedi npr. o?e ki ima ?e toliko in toliko let izpit in brez kazenskih to?k ipd., vsak z izpitom pa ne more zraven sedeti.

 

 

...ste prebrali da se je na istem odseku potem zgodila ?e ena nesre?a ker se je nekdo zaletel v avto ki je stal zaradi nesre?e...aja tip je napihal...wtf pa kolk je to kamikaz na cestah... :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekdo napiha dozo za odvzem izpita bi se mu moralo odvzeti vozilo(pa? ?e je njegovo lastno), orank oglobiti,?e pa nima ke?a pa avto na licitaciji prodati in potem iz tega popla?ati kazen ali vsaj del kazni in potem sama kazen ?e 5 let prepovedi vo?nje in sploh opravljanja vozni?kega izpita. Obvezno poslati v kako svetovalnico. Po 5ih letih spet izpit po 3xni ceni, te?aj varne vo?nje, spet v svetovalnico in potem ko dobi spet izpit na neke redne posvete vsaj ?e 3 leta. Pa jebemti bi ga tako zabediral da ?e kokakole potem ne bi upal spiti!

Tako pa poznam in imam znanca ki je malo nazaj po vsaj 10ih pirih ?el za volan pa so ga dobili, oglobili itd... in pol je pa? pla?al zadevo pa izpit nazaj dobo ker mu je to nuja za delo in ?ivljenje. E pa jaz ti ga nebi dal pa ?e crkne?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.