Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Spet sem se spravil uploadati par posnetkov ...

 

Tole je bilo ze ene dva tedna nazaj na poti proti Brezicam ... Nekdo je stresel nekaj prtljage po cesti... verjetno tisti proti koncu posnetka, ki vozi vzvratno na odstavnem pasu in ima trugo na strehi (predvidevam, da se mu je truga odprla) ...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se vklju?evanja na glavno cesto ti?e, sem se spomnu ene prigode, ko sem pred cca. 17-imi leti delal dru?tveni izpit v avto ?oli (sem imel v glavi, da ?e ne bo komisija opazila, da budno spremljam ogledala ter ostale udele?ence v prometu, bom gladko fliknu na izpitu). -_-

 

In je bila neka takale situacija kot pri Kr?etu, pa pogledam levo, pa po?asi desno, pa spet levo in (najmanj) ?e enkrat desno, pa se v tistem raztogoti in?truktor, nekako v smislu; "Pa dobro a se bomo tudi kaj vozil ali le promet spremljal?" Takrat mi je ?lo precej na smeh, saj sem s tem vendarle dobil potrditev, da je opazil kako sem pozoren na dogajanje na cesti. :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je bilo vceraj... na Ljubljanski obvoznici na Rudniku... Italijan se je ze prej meni limal na rit, pa sem se potem, ko sem sel mimo kamiona, lepo umaknil... Potem se je pa kmalu nalimal drugemu... ampak to tako blizu, da ce bi uni spredaj samo malo zmanjsal hitrost, ne bi imel niti casa reagirati ...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa se malo naprej tole >>

 

Tukaj se lepo slisi, ko mi je zapiskalo, ko je sistem zaznal, da se spredaj nekaj dogaja :) ... Hkrati se tudi zasveti rdeci napis "BRAKE"

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je bilo vceraj... na Ljubljanski obvoznici na Rudniku... Italijan se je ze prej meni limal na rit, pa sem se potem, ko sem sel mimo kamiona, lepo umaknil... Potem se je pa kmalu nalimal drugemu... ampak to tako blizu, da ce bi uni spredaj samo malo zmanjsal hitrost, ne bi imel niti casa reagirati ...

 

 

Kakorkoli ?e in je takih italijanov je tukaj lep pokazatelj dveh skrajnosti. Avstrijec v pugiju pa je lepo s svojo nadsvetlobno hitrostjo mirno zasedel levi pas in ga je ravno tako bolel kurac, kaj se za njim dogaja. Ne pospe?i niti se ne umakne ampak o?itno u?iva, da mu ga nekdo ti??i v rit.

 

Jaz bi dal film?ku naslov "Italijanska aroganca in avstrijska brezbri?nost"

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: ravnanje italijanskega voznika ni nikakor opravi?ljivo, avstrijski voznik pa lahko da je vozil glede na gostoto prometa in hitrost s pravilno varnostno razdaljo in se ni ?elel desno vsiliti med 3 vozila, kar se ponavadi "pri?akuje" od dinamikov na AC (pa tudi drugod), saj so ta tri vozila vozila precej eno za drugim...

 

poleg tega so nad glavo ?e table za razvr??anje, kjer se lahko domneva, da je vsaj eden od voznikov spremljal table, da se bo primerno razvrstil.... bla bla bla... skratka po videoposnetku sode?, bi bilo makaron?e takoj potrebno zapreti, saj ne obvlada niti osnovnih pravil vo?nje po cesti!

 

tole pa? ni snemano na open AC v Nem?iji, kjer ni omejitev hitrosti, in to je fakt... hitrej?i vozniki, ki vozimo nad omejitvami, se moramo pa? prilagoditi stanju, in ne obratno... CPP so zgornje meje in ne neka orientacija!

 

 

(fcuk... po kar nekaj prevo?enih kilometrih ne morem verjeti, da sem napisal tole zgoraj, saj sem NFS voznik :) )

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Italjan je manj?al porabo z tehniko draft. Na Mythbusters so dokazali da to dejansko deluje... ampak le ?e vozi? 1-2m za drugim vozilom -_-

 

Druga?e pa odkar sem na cesti po 300-400km na dan (slu?beno) vidim sva?ta, iztopajo pa seveda italjna?ki pa tudi jodlarji pa ?vabi niso kaj bol?i - kot je nekdo omenil, flegma prehiteva po 2 ali ve? kamionov z 110 na uro, med kamionoma pa cela pristajalna steza umes :blink:

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, da po dolgih letih je kon?no en ?lanek, ki govori o Romunih in o te?avah, ki jih imamo z njimi.

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/ro...-dokumenti.html

 

pol pa bere? komentar nekega policaja na to temo pa, ?e je to res te kr stisne.

 

Na?i bi se pa lahko zgovarjali na to, da jih pogosteje ustavljajo, ker so znani po kr?itvah. Tudi, ?e se prito?ijo, rabijo neko osnovo... ki je pa nimajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: ravnanje italijanskega voznika ni nikakor opravi?ljivo, avstrijski voznik pa lahko da je vozil glede na gostoto prometa in hitrost s pravilno varnostno razdaljo in se ni ?elel desno vsiliti med 3 vozila, kar se ponavadi "pri?akuje" od dinamikov na AC (pa tudi drugod), saj so ta tri vozila vozila precej eno za drugim...

 

Hja, kakorkoli obrne?, men se take situacije dogaja tako redko, da se jih komaj spomnim... za razliko od Avstrijca se sam namre? takim prepotentne?em raje umaknem in ne razmi?ljam kdo ma bolj prav... ?e ne gre na desni pas takoj pa malo pospe?im in se s tem posku?am izognit, da bi ga fasal v rit, ?e bi bilo treba bremzat.

 

Vo?nja ni monotono opravilo ampak je "?iva" zadeva in se je treba malo prilagajat situacijam ne pa kot tele skozi zid v Lojzovem stilu "saj imam prav, ker vozim znotraj omejitev" in ker vozim po omejitvah lahko mimogrede ?e malo jebem ostale, ker se striktno ne dr?ijo omejitev. To ni opravi?evanje italijan?ka, ki je eno navadno nevzgojeno tele je le opis situacije, ko se sre?ata eno tako tele in en jebi veter. Takih situacij, zadnje ?ase ve?inoma s strani tujih turistov, je v poletnih mesecih ogromno zato pa konstantno poka in so zastoji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: jasno, tudi jaz sem za prilagodljivost, ampak, na posnetku se 80% ljudi pelje mimo pravil (brez varnostne razdalje), promet poteka po moji oceni v dveh kolonah, in v takih razmerah je nenadno menjavanje pasu prav tako nevarno kot takole siljenje nekomu v "rit" avtomobila...

 

ko se jaz recimo iz prehitevalnega umikam na vozni pas, probam voziti tako, da ohranim neko spodobno varnostno razdaljo glede na za mano voze?ega, in mu ne rinem takoj pred nos vozila... hebat ga, nekateri smo bolj prilagodljivi in imamo/imate ve? izku?enj, nekateri pa malo bolj "levi", in tudi tem je potrebno omogo?iti premikanje po cestah... ;)

 

ostaja dejstvo, da tip s pe?ojem ni ogro?al nobenega, tip v mercedezu pa je ogro?al vse okrog sebe....

 

tadrugi videoposnetek poka?e kaj se zgodi, ?e se nekdo prestra?eno umika tistemu za sabo...in potem imamo takoj dva ki ogro?ata sebe in druge

 

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je bilo vceraj... na Ljubljanski obvoznici na Rudniku... Italijan se je ze prej meni limal na rit, pa sem se potem, ko sem sel mimo kamiona, lepo umaknil... Potem se je pa kmalu nalimal drugemu... ampak to tako blizu, da ce bi uni spredaj samo malo zmanjsal hitrost, ne bi imel niti casa reagirati ...

 

 

 

upam stavit karkoli da so v mećki ita. reg. sedeli trikrat pe?eni ?efurji....tako agresiven stil vo?nje poznajo samo prepotentni auslenderji...a sem zdej politi?no nekorekten ker sm rekel bobu bob? :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako oddajo bi morali imeti tudi pri nas > Canada's Worst Driver >> http://youtu.be/yeanB1P_BVM :jezicek::D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Evo zato se v naselju ne divja. :vskalo: Mulc si je "zjebal kariero" za lep ?as, pa sode? po avtu je zih od star?ev.

No saj v na?em koncu je pa isto en ravno naredil izpit in po dveh dneh ?e razsul Volvota, pa ?e za en podoben primer vem, ko je poba mislil, da je avtomatsko Schumaher ko dobi izpit. O?itno enim NFS znanje preve? stopi v glavo. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes Autobahnu polno nesposobne?ev v Audijih in ostali Premium znamkah na prehitevalnem pasu in se jim gladko jebe , da je desni prazen.

 

Po?ivali??e JURA tako polno svinjarije, huj?e kot na smeti??u. Smeti vseposod.

Zgleda se dogajajo selitve narodov ker je cesta bila polna Transporterjev in Sharanov.

Zaradi gu?ve in delovi?? porabi ve? kot 2 uri ve? kot bi lahko. :vskalo:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Damn Prius drivers... :hudicek:

 

Logi?no, ker je bil po?asen so ga vsi prehitevali in je zapokalo. :zvizga:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Logi?no, ker je bil po?asen so ga vsi prehitevali in je zapokalo. :zvizga:

 

?e je vozil v ECO modusu

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Tole je pa ?e mo?no nenavadno - spet Tu?ev kamion in prakti?no na isti na?in kot pred ?tirimi leti, ko je umrl AMZS-jev delavec in hudo po?kodoval mladeni? osebnega avtomobila, ki mislim, da je izgubil obe nogi ter se je zanj nato zbiralo zama?ke za bolj?o protezo. Da ne omenim spomladanske nesre?e kjer sem tudi sam stal v koloni, kjer je tudi Tu?ev kamion priletel zadnji v kolono.

 

7.10.2013

 

15.5.2013

 

17.1.2009

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp, father se je v tem momentu ravn s traktorjem pelu po nadvozu, ko slisu pok...

Sm pa srecu tovornjak na avtovleki v Sempetru, ko sm sou s sihta...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.istranews.in/article/2874/peter...-i-kombija.html

 

jao 67 ni sli?al niti videl????

 

:blink:

Vilma Depikolozvane

sestra bila u kombiju hitne, sva je slupana ali ?iva!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je pa ?e mo?no nenavadno - spet Tu?ev kamion in prakti?no na isti na?in kot pred ?tirimi leti, ko je umrl AMZS-jev delavec in hudo po?kodoval mladeni? osebnega avtomobila, ki mislim, da je izgubil obe nogi ter se je zanj nato zbiralo zama?ke za bolj?o protezo. Da ne omenim spomladanske nesre?e kjer sem tudi sam stal v koloni, kjer je tudi Tu?ev kamion priletel zadnji v kolono.

 

7.10.2013

 

15.5.2013

 

17.1.2009

 

Pa se na to si pozabu...

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/fo...lo-s-ceste.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.