Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Tole je noro.. kot ka?e imamo opravka z neprilagojenim povratnikom in ?e narkomanom po vrhu pa dr?ava ne zna ukrepat in ga spravit s cest, da ne bi povzro?il to?no take nesre?e. Va?no, da znajo ostro kaznovat manj?e in nepomembne prekr?ke.

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/s-...ne-nesrece.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sva?ta na teh na?ih cestah dogaja.

 

Hvalabogu me je izu?ilo ?e, ko sem imel svoj prvi avto (Opel Vectra 2.0, letnik 1989). Hotel sem biti frajer z telefonom na bu?i pa cigaretom v ustih + muzika, da gate spipa, pa sem mel malce neprijetno izku?njo, ko je voznik za mano (seveda z neprilagojeno hitrostjo) podrajsal celotni levi del mojega vozila. Na sre?o se je vse skupaj kon?alo le z nekaj zvitega plehovja. Zgleda da je soudele?enec ?e vnaprej vedel, da bo njegova zavorna pot glede na njegovo hitrost prekratka, in me je sku?al prehiteti, vendar je bilo malce tesno...

 

Skratka, konec dober, vse dobro, od takrat naprej v avtu ve? na kadim, niti pod razno (pa ?e grdo smrdi not, ?e se kadi v avtu), muzika je ob?asno ?e zmeraj glasna, na telefon se pa med vo?njo ne javim, pa da me j*b*jo vsi po spisku...

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, sej, vsakdo rabi kak?no lekcijo. Vendar mora biti taka, da ne boli preve? - ne telesno, ne finan?no. Jaz sem kak?nih 10 let nazaj svojega Mondea zapeljal s ceste. Razlog je bil v malo preveliki hitrosti in slabih zimskih gumah. En pred mano je namre? z Golfom ovinek normalno zvozil z isto hitrostjo, jaz sem pa letel v gozdno pot. Skratka, od takrat dalje bolj previdno jemljem ovinke in ne ?param na gumah. Sploh zato ne, ker vozim s 15-kami, ki so poceni :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za zmeraj, o?itno imamo res obilo takih ekstremistov na biciklih. -_-

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

... Za posledicami petkove prometne nesre?e, ki se je zgodila v petek zve?er ...

Ali se petkove nesrece lahko dogajajo tudi kaksen drug dan... recimo v sredo ali cetrtek? :harhar:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali se petkove nesrece lahko dogajajo tudi kaksen drug dan... recimo v sredo ali cetrtek? :harhar:

 

To bi morali pa Sebastjana Cimiroti?a vpra?at, ker tale stavek je podoben nekaterim njegovim (bolelo me je koleno, na nogi). :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Take situacije kar se ti?e obna?anja kolesarjev in pe?cev so le odraz dejstva, da zaradi neznanega vzroka vse te obravnavajo kot ?ibkej?e udele?ence in da morajo vsi drugi pazit nanje. :blink: Vsak mora biti odgovoren za svoja dejanja in po?asi je dost teh for o ?ibkej?ih in ne vem kak?nih udele?encih. Vsak naj se dr?i pravil pa bo za vse dobro.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Take situacije kar se ti?e obna?anja kolesarjev in pe?cev so le odraz dejstva, da zaradi neznanega vzroka vse te obravnavajo kot ?ibkej?e udele?ence in da morajo vsi drugi pazit nanje. :blink: Vsak mora biti odgovoren za svoja dejanja in po?asi je dost teh for o ?ibkej?ih in ne vem kak?nih udele?encih. Vsak naj se dr?i pravil pa bo za vse dobro.

 

me prav zanima, ?e je ta ki ga je zbil tudi fasal kako kazen :glare:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med tistimi na dveh kolesih je v Slo. to?no toliko debilov, kolikor jih je med tistimi na ?tirih. Sepravi, kar precej.

 

 

Nekateri so celo podvojeni, torej v obeh vlogah, izmeni?no. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenari...i-vedela-kje-je

 

Objavljena slika

 

Mamca je imela gromozansko sreco, da je se med zivimi :(?zmeden? >>

...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenari...i-vedela-kje-je

 

Objavljena slika

 

Mamca je imela gromozansko sreco, da je se med zivimi :(?zmeden? >>

...

 

?ena je imela sre?o, da ji je u?la. :notworth:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, da po dolgih letih je kon?no en ?lanek, ki govori o Romunih in o te?avah, ki jih imamo z njimi.

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/ro...-dokumenti.html

 

pol pa bere? komentar nekega policaja na to temo pa, ?e je to res te kr stisne.

b-king 06.08.2013 23:00:37

61

hmm ne vem kaj v posnetku folk nabija in vsem povprek la?e v obraz. Sam delam pri Policiji, in vam iz prve roke lahko povem, da Romunov oziroma ljudi z Romunskimi registrskimi tablicami sploh NE SMEMO USTAVLJAT, oziroma se obrnemo pro?, edino ko gre za res vrelike prekr?ke in nesrece. Dejstvo je, da takoj ko je Slovenija vstopila v EU, se je na na?ih cestah pove?al promet Romunskih dr?avljanov. Takoj je bilo o?itno, da so to ljudje, katere boli K....C za vse in vsakogar (da o izpravnosti avtomobilov niti ne govorim). Posledi?no smo pri?eli z poostrenin nadzorom Romunskih dr?avljanov in vedno na vsakem vozilu, ki smo ga zaustavili, na?li nepravilnosti (napa?na registracija, prete?ena registracija vozila, vinjeni in nenaspani vozniki, preveliko ?tevilo potnikov, da o pnevmatikah niti ne govorim, o obvezni opremi isto, vo?nja po sredini avtoceste....). Te?ava je nastopila, ko smo enega dne prejeli obvestilo iz MNZ na naj spu??amo Romunske dr?avljane, ker so bojda preko njihovega ata?eja v Ljubljani zahtevali, da izvajamo prekomerno kontrolo njihovih dr?avljanov in da se bo Romunija pritozila na Evropsko razsodi??e zaradi oviranja prostega gibanja in blaga.... Resnica je ena, drugo pa nakladajo po TV prispevku

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No fantje, kak?ne so krivde v tej situaciji? To se mi je danes pripetilo...odlo?im punco doma, pripeljem iz stranske ceste (rumeno vozilo) ustavim, pogledam na mojo levo ?e gre kdo, cesta prazna. Jaz speljem, naenkrat pa ko sem bil ?e na glavni cesti pred mano sivo vozilo prehiteva v kri?i??u ?rno vozilo. Jaz sem se seveda na milimeter ustavil, ?e ne bi on po?il vame, ko je ?el ?karjice nazaj notri, je pa tudi izsilil ?rno vozilo da je nekoliko zmanj?alo hitrost...

 

 

 

To je pa kri?i??e za v loko pri meng?u, sicer je cesta izven naselja, vendar je tu v kri?i??u omejeno na 60km/h...

 

Bi bil jaz kriv v tem primeru? Bi mazdo sploh lahko popravil, glede na to da bi ?el stavit da je imel vsaj ene 80km/h na uro, jaz pa sem stal na mestu?

 

Malo se zamisli? vse skupi <_<

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Popravlat se skor definitivno ne bi spla?al, krivdo bi pa glede na pamet na?ih :policaj: dobila ?e celo deljeno..kao na to varjanto, da se nisi prepri?al, ?e je varno zapeljat na glavno cesto, ?eprav bi po vsej logiki moral zato biti kriv tist, ki prehiteva.

 

Vsaj tko si js razlagam, loh pa proba? ?e enkrat pa poro?a? :bravo:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomemben detajl - je crta po glavni res stalno prekinjena in ali je v smeri belega kak znak prepov. prehitevanje? Verjetno je samo trikotni znak z debelo crto in tanko crto na levi, ki opozarja on ne prepoveduje.

 

Na to bi se bodo policisti ozrli verjetno pogledali se v svojo CPP knjigico in ne etiko...

 

Kar pomeni da bi najebal ti in cebelica...kajti prehitevanje v kriziscu ni izrecno prepovedano. Je celo dovoljeno, ampak s posebnimi pogoji

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eto

http://www.sodisce.si/vislj/odlocitve/62312/

 

Prekinjena crta - si kriv in najebal

Neprekinjena - nisi kriv, a bi pa najebal....

 

No to bom pa pogledal naslednji? ko grem tam ?ez...pa sporo?im, ker ?isto to?no nisem zihr...mogo?e celo poslikam :)

 

Zgleda bi bil res jaz kriv, ampak sploh ne pri?akuje? tega, da ti kdo tkole pripelje :angry2:

 

Glede na to da je nimas prednosti znak, je crta verjetno prekinjena, drugace bi imel znak obvezno desno verjetno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa smo spet pri?li do nauka zgodbe, da je danes cesta ?e cela loterija in lahko le ?aka? kdaj te bo kdo pospravil :D

 

Bolj trikrat preverit ?e je frej, pa naj za tabo trobjo kokr ho?jo :prstgor:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Kr?e, mene so u?ili v avto?oli, da ko zapeljem na prednostno cesto takole kot si ti, se moram prepri?at v OBE smeri, ?e je varno in naj ne bi bilo dovolj da pogleda? le levo, kar je seveda najbolj logi?no. ?al v praksi vozim to?no tako kot ti in desno skoraj nikoli ne pogledam, jebiga stara navada je ?elezna srajca pravijo. :closedeyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaradi tocno tega primera konca veliko motoristov s porocilom neprilagojena hitrost. Pri njih pa takoj pozabijo na ves CPP...

 

Je pa logicno, opozorilo za prikljucek neprednostne je 150m prej, ti pa lahko zacnes nekoga prehitevati 300m prej, pred tvojimi ocmi ni nikjer prepovedano prehitevati. Vidis le ravno cesto, za kamionom pa sigurno ne znaka.

 

@Kr?e, mene so u?ili v avto?oli, da ko zapeljem na prednostno cesto takole kot si ti, se moram prepri?at v OBE smeri, ?e je varno in naj ne bi bilo dovolj da pogleda? le levo, kar je seveda najbolj logi?no. ?al v praksi vozim to?no tako kot ti in desno skoraj nikoli ne pogledam, jebiga stara navada je ?elezna srajca pravijo. :closedeyes:

 

Levo-desno-levo :ninja:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.