Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Ma? prav - 28% je in ne 39%, ker je res bumbar procente ra?unal od ?tevila slovenskih "divjakov" in ne od skupnega ?tevila. Ampak vseeno je procent grozljivo visok saj se tujci ve? ali manj samo peljejo skozi in ve?ino po AC-jih. Zajete so pa vse kr?itve in radarske kontrole se v glavnem izvajajo zunaj AC-jev v mestih in na delih stro?jih hitrostnih omejitev.

 

Se bo pa ta procent do konca leta zmanj?eval, ker je konec turisti?ne sezone in temu primerno manj tujih voznikov. Bi bilo pa zanimivo, da bi preverili le kr?itve v poletnih turisti?nih mesecih (junij, julij, avgust) tekom sezone in si upam trditi, da bi bil v tem primeru procent kr?itev tujcev sigurno vi?ji od na?ih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne more? verjeti, kon?no eno 'poro?ilo' iz katerega ve? da je bil motorist kriv, oz predolg v izhodu ovinka.

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/umrl-53-letni-ceh-ki-je-vozil-v-koloni-motoristov.html

 

Da bi napisali neprilagojena hitrost, ne bi verjel.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neprilagojeno hitrost so tudi mojemu fotru napisali, ko se je po naselju peljal 50km/h, nakar mu je voznica vzela prednost in je med izogibanjem padel. Pa ?e kazen za neobvladovanje vozila je dobil :) Do sre?e med avtom in njim sicer ni pri?lo, tako da je bil "vzrok" za nesre?o pa? postranskega pomena. Skratka, vsak si lahko take zadeve tolma?i po svoje. No, potem je ?el v to?bo z zavarovalnico in to?bo dobil. Namesto 900.000sit za ?kodo, mu je potem morala zavarovalnica izpla?at 3x te vsote z zamudnimi obrestmi. Tak da izpla?alo se je :)

 

Kar se pa te grozne grozne hitrosti na na?ih avtocestah ti?e, pa je spet vse stvar osebne interpretacije. ?e bi hitrost iz leta 80 implementiral v dana?nji ?as, bi verjetno omejitev bila okoli 200km/h. Vsaj v Yugu je bil takrat pri 130km/h verjetno podoben ob?utek (ali huj?i). Zakaj nemci ponekod dovoljujejo hitrosti brez omejitev, medtem ko imajo angle?i celo 110km/h, je spet stvar interpretacije. Po raziskavah sode?, so po?asnej?i vozniki manj zbrani za vo?njo, zato so v nekaterih ameri?kih dr?avah omejitve dvignili in ugotovili manj nesre?. Hm :) Tudi pri nas se najve? nesre? zgodi med 130-150km/h. Naj me policijska statistika popravi, ?e ni res. Ali Lojz ;)

 

Torej, ?e bi vsi upo?tevali razmere in se znali njim prilagoditi, bi bilo nesre? nedvomno manj. Pri tem mislim, da bi ga lahko na prazni cesti z Galardom stisnil tudi 300, v jutranjih konicah pa bi po obvoznici upo?teval premikanje kolone (in ne bi zadaj blendal kot bedak, prehiteval v ?karje itd.). ?e ve?ji vzrok za nastanek nesre? je pa "podeljevanje" vozni?kih. Glede na to, da vo?nja velja za eno bolj zahtevnih opravil, medtem ko se kandidat nau?i nekaj prometnih znakov, kje ima pedala in ?althebl, je to vsekakor premalo, da se mu zaupa "oro?je". 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se hitrosti ti?e je res, sploh na obvoznici in avtocesti, je pa problem ne samo v hitrosti ampak predvsem v voznikih, sicer je res da si recimo nekomu ki je nepozoren prej v riti ?e vozi? 160 kot 130, ?e se on pa? odlo?i da bo brez ?esarkoli zavil na prehitevalni pas s hitrostjo 101, ker je pa? s tem hitrej?i od tistega pred njih z 98, to sem sam ?e najve?krat opazil kot problem, ker eni pa? zavijejo brez da bi pogledali, brez smernika, ker tisto ro?ko, ki meni za njim pove bremzaj na tvoj pas gre, je tako te?ko pritisnit, da vrjamem zakaj se je ne uporablja...

V mestu je seveda zgodba druga?na in tam razen cone 30 so po mojem hitrosti kar ok, razen nekaterih izjem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pa gremo novi krog zavajanja in BS-ja. O?itno so bili stari "izra?uni" prenizki in jih je bilo potrebno zvi?at, da se lahko na osnovi teh podatkov posku?a dose?t "vi?je" cilje. Bomo videli kak?ne.

 

http://www.zurnal24.si/prometna-nesreca-stroski-ocena-vrednost-zivljenje-studija-analiza-drsc-varnost-slovenija-bdp-clanek-260455

 

Me res zanima od kje so navlekli celotni stro?ek in kak?ne akrobacije so izvajal, da so pri?li do teh cifer. ?ivljenje je neprecenljivo ampak vseeno od kod jim 1,6m??

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm... policaj je potolkel vse ?ivo, ki se mu ni moglo umaknit - kaj bi ?ele bilo, ?e ne bi stavkali, pol bi vozil ?e enkrat hitreje saj so izjavili, da delajo samo s polovi?no zmogljivostjo zaradi stavke. :ne vem:

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/na-ljubljanski-severni-obvoznici-trcilo-6-vozil-nastaja-zastoj.html

 

Sem posledice videl v ?ivo je bilo pa zanimivo, da je na kraju nesre?e bilo kar ?est policijskih vozil, trije re?ilci in 2 avtovleki - lu?ke so tolk mi?ikale vsepovsod, da je res izgledalo kot veseli december.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak bullshit! Sel mimo na poti domov in policaj z novim golfom je bil z bokom zarit v kamion! Vsi ostali udelezenci so bili pa pred kamionom na odstavnem...

 

Pa se neki kaka je prilagojena hitrost za nujno voznjo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbr? velja isto kot za re?evalna vozila: tolik?na, da ima voznik vozilo ves ?as pod kontrolo.

 

Nujna vo?nja ga sicer ne obvezuje predpisom in lahko pelje skozi rde?o na semaforju in prehiteva ?ez polno ?rto in podobno, zato ga pri tovrstnih kr?itvah policija ne obravnava. Vseeno pa mora imeti vozilo pod nadzorom. ?e pride do nesre?e, je ravno tako kriv za izsiljevanje ali neprilagojeno hitrost. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako kot Slivka pravi - lahko dela prekr?ke samo pri tem ne sme narediti nesre?e, ker je kriv. Se pravi, ?e gre ?ez rde?o mora it s tako hitrostjo, da ga ostali udele?enci alhko opazijo in ustavijo. ?e pa se za?ene ?ez kot teli?ek in naredi bum je pa kriv.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tipi?en primer debila, ki sodi v ustrezno ustanovo, nikakor pa ne na cesto.

sej pa kolker sm prebral je bil ?e prej udele?en v nesre?ah...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tipi?en primer debila, ki sodi v ustrezno ustanovo, nikakor pa ne na cesto.

3x ?e povzro?il hudo nesre?o......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tole pa je nesre?a v pravem pomenu besede:
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/na-primorki-verizno-trcilo-40-vozil-dve-osebi-sta-mrtvi/384666

 

Ravno na tako meglo sem naletel enkrat na istem odseku, od primorske proti Nanosu dol tako, da razumem te nesre?ne?e, da niso mogli storiti ni?. Peljal sem se nekje 110-120, kar naenkrat pride? v zid megle, ne vidi? niti 10 metrov naprej in moli?, da spredaj ni nih?e pani?no zaviral ker sam tudi ne upa? saj te bo kdo nabasal od zadaj. Ne znam povedati kaka jeba je to, dobesedno nemo?en si, karkoli naredi? si ga najebal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale del avtoceste (od morja proti Postojni) je ve?krat problemati?en, pa naj bo megla, sne?ni vihar ali kaj drugega,

pa DARS tudi ni toliko, da bi postavil radarski sistem s semaforji, ki bi promet ?e pravo?asno ustavili.

 

...najbr? je bolj pomembno denar od cestnin basat v lastne ?epe....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pisuka kako ob enem kamionu zmanjka vsega prostora. Nujno rabimo tripasovnice ob takem pretoku prometa.

.

.

.

.

aja neprilagojena hitrost je bla

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, in zdaj bo kriv DARS. Pa poplave v Banglade?u in vihar na Marsu...

 

Bemti?, ?e pa pred seboj ne vidijo, da se bli?ajo megli, potem pa? niso za na cesto. In ?e se bli?ajo megli, lahko priklopijo tisto rde?o lu?, ki mi vedno ?ajna iz pred menoj voze?ega avta ?e ob rahlem de?ju. Sem prepri?an, da ne bi bilo 70 avtomobilov na kupu, ?e bi VSI pri?gali zadnjo meglenko. In sem prepri?an, da ?isto vseh 70 niti pozicijskih lu?i ni imelo, ker imajo spredaj LED lu?i, zadaj pa tema - var?ujejo ne glede na to, koliko ko?ta... 

 

Saj ne re?em, da so na?e avtoceste izvrstne, nikakor ne. Tako avtoceste kot infrastruktura niso vredni, da jih pes o??ije. Oziroma so vredni, da jih pes o??ije... Ampak za ?love?ko neumnost pa DARS vseeno ne more biti kriv. Pelje? proti megli in ne pri?ge? meglenke in ne za?ne? po?asi zmanj?evati hitrosti, ko pa je vidljivost nekaj deset metrov, te je pa presenetilo in pri 140 pribije? v tistega pred seboj. In nato je plo?evina razmetana po celi avtocesti, ?e na nasprotnem voznem pasu.

 

Ma, dajte no! Sem prevozil Evropo po dolgem in po?ez. Do milijona prevo?enih kilometrov sem ?e ?tel, potem nisem ve? niti se?teval, koliko kilometrov sem ?e prevozil. Se pravi, nisem ravno sve?e pe?eni voznik za?etnik. In megla se je pojavljala na tej na?i zemlji ?e vsaj zadnjih 35 let - vem, ker sem videl na lastne o?i. Pa so v?asih vozili s fi?oti in spa?ki in trabanti, pa so imeli dovolj sposobne zavore, da so zmanj?ali hitrost ?e PREDEN so zapeljali v gosto meglo. Ja, je pa res, da niso imeli tempomatov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vprasaj pilote sportnih avionov zakaj se ne upajo iti v oblak. Ker ne vedo vec ali letijo ravno ali pa navzdol....gre za totalno izgubo okolice in orientacije

 

To ni sala, zato je tudi avstrijec v sloveniji diol padel, mislil je da leti ravno pa je pikiral dol da so se krila polomila.

 

Pas nenadne megle je kot stena.....dalec od tega da samo bremzas, kaj ti tista lucka pomaga ce ne ves vec na katerem pasu si, ne vidis bande, ne vidis nic.

 

Ja ti lahko prizges luc pa upocasnis, pa si preprican da so VSI upocasnili na isti tempo, da so vsi se na svojem voznem pasu.....itd

 

Tle nima dars nic, so le izredne razmere, in jaz apeliram da k vsem temu ni niti prostora za kakrsenkoli manever, ker so nase ceste prenatrpane

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.