Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

ni?


To s temi ciframi je taka bedarija in je cifra samo zato, ker nekateri pa? le skoz dnar razumejo kolk kej stane - in ?e si izmislijo dovolj veliko cifro potem lahko razni ?lendri in podobna svojat agitirajo za postavitve raznoraznih radarjev in drugih neumnosti za colanje. Vse gre v stilu logike; "ni? hudga ?e radar stane 100.000?, va?en da prihrani vsaj eno ?ivljenje pa smo "pri?paral 1,6m?".

 

Sveta prepro??ina.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Ojoj prejoj, spet je ena FDV-jevka na?la neko raziskavo in se obesila nanjo kot klop.

 

http://cekin.si/clanek/zenske-voznice.html

 

Kaj ?e bi tetica malo bolj raziskala in upo?tevala dejanske parametre in povpre?je na prevo?ene kilometre in razmerje med voznicami in vozniki. Bo zelo presenetljivo, sploh ?e vzame ?e profesionalce za volanom, kjer ?ensk skoraj ni oziroma jih je le za vzorec.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, to ima? ti te?ave s tem, da ne prizna?, da so ?enske bolj?e voznice od tebe. Potem se pa nekaj zgovarja? da je statistika fov?, ker ne upo?teva dejansko prevo?enih km. Pa? mo?ki ego je kriv da tud jaz ne morem gledat grozljivke kako npr. moja najdra?ja parkira v gara?o in bi bil sam tisti trenutek najraje kje dale? dale? stran da nebi bilo potrebno gledat.

 

Da ni v formuli 1 nobene ?enske je samo posledica diskriminatornega odnosa do ?ensk.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem gara?o raj zazidal in naredil bivalne prostore iz nje, da sem si prihranil tako horror show kot burlesko. Ampak ?e vedno ji je ratalo z avtom razbit stopnico in presekat dve gumi na tej isti stopnici. Aja pa na konc je bila stopnica kriva, ker je bila na tistem mestu, kjer ne bi smela bit.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je sicer tragi?na zadeva ampak spet je na?a policija v akciji in nas obstreljuje z veleumnimi izjavami tipa

 

Policisti so sestavili tudi zaporedje dogodkov nesre?e. Po do sedaj zbranih obvestilih so policisti ugotovili, da je 50-letni voznik vozil tovorno vozilo znamke Man, s pripetim priklopnikom po prometnem pasu za po?asna vozila iz smeri Logatca proti Uncu. Domnevno je vozil z neprilagojeno hitrostjo, saj vozila ni obvladoval ter ustavil pred oviro, ki jo glede na okoli??ine lahko pri?akuje.

 

Ja lepo prosim no, kamionar ni gledal na cesto ampak je po?enjal vse tisto kar mnogi kamionarji po?nejo - berejo ?asopise, gledajo TV, brskajo po internetu, tekstajo, si delajo malico in podobno. Tukaj ni hitrost vzrok ampak nekaj od prej na?tetega in ?e se samo malo mo?gane vklopi ti je takoj jasno sploh ob dejstvu, da ni zaviral in da je ?lo za zelo pregleden odsek ceste, kar pomeni da ni gledal na cesto, kamioni pa tud ne letijo 300km/h, da bi ga presenetila situacija.

 

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/policisti-bodo-razsirili-akcijo-iskanja-voznika-cisterne-vpletene-v-nesreco-v-kateri-so-umrli-4-ljudje.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Resni?no bi rad zvedel, kaj se je res dogajalo. Tovorno vozilo, ki vozi po ADRu (tudi prazna a neo?i??ena cisterna sodi tja) ima omejitev 70 km/h. Recimo, da je naredil prekr?ek in ti??al do blokade, torej je vozil max 95 km/h. Torej dobrih 26 m/s. Glede na to, da se na avtocesti vidi vsaj 500 metrov naprej, lahko domnevam, da skoraj 20 sekund ni pogledal na cesto, sicer bi vsaj malo zaviral. Saj se ?e 10 sekund sli?i malo, ampak kdorkoli, ki vozi, ve, da je to grozno veliko...

 

Je pa res tudi to, da ABS ne pu??a takih ?rt po cesti kot so jih v?asih, pa je te?ko dolo?iti, ?e res ni ni? zaviral.

 

In, ja, v Sloveniji je VEDNO neprilagojena hitrost, prevelika hitrost, napa?na stran ali smer vo?nje in vo?nja pod vplivom alkohola. In to so edini prekr?ki, ki jih v Sloveniji znamo narediti... Oziroma jih policaji znajo dolo?iti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se ne motim je to bilo na pasu za po?asna vozila, torej v klanec...?e dodaten argument glede hitrosti.....res pa da je ve? kot neumno, da so se romuni tam ustavili, spet pa je lahko v klanec avto crknil, odstavnega ?e se ne motim ni, torej se v primeru kvara LAHKO ustavi? (oz nima? izbire), vse se vidi iz slik, ne tako kot spet natolcujejo da se je prepovedano, ja se je, ampak a naj porivajo avto naprej.

 

Edina opcija je da bi zapeljal v travo, samo v klanec z okvaro je izjemno te?ko manevrirat

 

?e so pa se ustavili kar tako, odpira pa drugo poglavje.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK ampak je pa vseeno nenavadno, da so se ustavili in ?akali v avtu. Z vsem spo?tovanjem do mrtvih ampak kera budala sedi v avtu, parkiranem na AC?? 

Da je ?el z neprilagojeno hitrostjo? Tovornjak? Tam, kjer je taka vidljivost? Dajte no, vsaj naj re?ejo, da je ?lo za nepozornost, karkoli. Kot, da so sami debili na policiji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da je ?lovek u?el in se skriva je jasno sam dal vedeti, da je kriv, verjetno ?e kak alkohol....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, ne vem sam ne bi bil tako prepri?an, ker v takih primerih ?ok in nesoo?anje s stvarnostjo navede marsikoga, da naredi nerazumljivo potezo. To ni nujno povezano s krivdo je pa lahko povezano s stanjem zmanj?ane pri?tevnosti - jaz si ne upam niti pomisliti, kako bi sam odreagiral, ?e v lastnem karambolu vidi? ?tiri trupla.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK ampak je pa vseeno nenavadno, da so se ustavili in ?akali v avtu. Z vsem spo?tovanjem do mrtvih ampak kera budala sedi v avtu, parkiranem na AC??

 

Kolikor je meni znano mora? takoj zapustiti vozilo in se umakniti za ograjo, ki omejuje AC. Ok, mo?no, da jim ni ratalo samo, ?e pa so si privo??ili malico ali pa po?itek, je lahko tole tudi deljena krivda.

 

Druga?e mi je pa padla na misel ena teoreti?na mo?nost in sicer smo pred kratkim imeli en film?ek, kako nekdo zapelje izza kamiona na izlo?evalni pas, kjer ne vidi, da tam stoji vozilo ter pride do silovitega tr?enja.

 

Recimo, da je ?lo za naslednjo situacijo. Cisterna ima ni?jo hitrostno omejitev kot ostali ?leperji ter vozi po voznem pasu. Prehiti jo drugi ?leper in zavije direktno pred njo tako, da zastre pogled naprej. ?ofer cisterne ve da je po?asnej?i od ostalega prometa in se umakne na po?asni pas, kjer pa ravno v tistem trenutku stojijo Romuni, ki jih ni videl, ker mu je spredaj voze?i ?leper zastrl pogled. Se pravi gre lahko dejansko za splet nesre?nih okoli??in.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, ne vem sam ne bi bil tako prepri?an, ker v takih primerih ?ok in nesoo?anje s stvarnostjo navede marsikoga, da naredi nerazumljivo potezo. To ni nujno povezano s krivdo je pa lahko povezano s stanjem zmanj?ane pri?tevnosti - jaz si ne upam niti pomisliti, kako bi sam odreagiral, ?e v lastnem karambolu vidi? ?tiri trupla.

Ze ze, ampak od tega je ze 3 dni

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druga?e mi je pa padla na misel ena teoreti?na mo?nost in sicer smo pred kratkim imeli en film?ek, kako nekdo zapelje izza kamiona na izlo?evalni pas, kjer ne vidi, da tam stoji vozilo ter pride do silovitega tr?enja.

Poznam film?ek, tudi to je ena realna mo?nost, kako nabasati s polnim gasom te ljudi. Oziroma ali pa kontra varianta, vozil je za ritjo drugemu tovornjaku, ta se pravo?asno umakne, ta ?ofer pa v tistih nekaj sekundah ni bil pozoren. Pri 80 km/h je od ?oka lahko samo ?e zmrznil.

 

V takem ?oku lahko ?lovek naredi ?e zadnjo neumnost v ?ivljenju.... mal je nenavadno, da bi ?e tretji dan taval v gozdu.

Tudi meni tole ni v?e?... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

... in sicer smo pred kratkim imeli en film?ek, kako nekdo zapelje izza kamiona na izlo?evalni pas, kjer ne vidi, da tam stoji vozilo ter pride do silovitega tr?enja.

 

 

 

Tole mislis ane?

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tega sem mislil... in ?edalje bolj imam ob?utek, da je bilo nekaj takega, ker naj bi kamion nabasal spredaj desno v stoje?e avtomobile. Se pravi sta samo dve mo?nosti ali se mu je umikal na srednji pas ali pa je prihajal s srednjega na po?asni pas.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh, ja. Se je enkrat sodelavec prito?eval, kak?en je ta svet. Ko je k njemu v stanovanje zve?er pri?la ljubica, je vedel cel blok. Ko so mu vdrli v stanovanje, ni nih?e ni?esar videl in sli?al...

 

Tako pa tudi pri tej nesre?i. Veliko vozil ima vgrajene kamere in snemajo. Ko pa pride do nesre?e s ?tirimi mrtvimi, pa nih?e ni?esar videl in ni?esar sli?al... Pa saj se ni zgodilo ob treh zjutraj, ko je cesta ve?inoma prazna. Saj se je vendar zgodilo dopoldan in na cesti ogromno vozil. Nih?e ni?esar videl? Nih?e ni?esar posnel? Kaj ni bilo udele?eno ?e eno vozilo (mislim da nem?kih tablic, v katerega je odbilo enega od romunskih avtov)? Kaj ni mo?akar ni?esar videl? Pa tisti, ki so vozili tik za njimi? In po zgornji teoriji bi tudi spredaj voze?i lahko vedeli kaj o nesre?i, ker v popolni ti?ini se to ni zgodilo... Ker ko prazna cisterna zgrmi s ceste v jarek, precej doni. ?e pri tem "zmelje" ?e en avto, mora to kar krepko hre??at. ?e se je kak morebitni predhodni voznik umaknil stoje?im avtomobilom, bi s svojo izjavo vseeno lahko pomagal razjasniti okoli??ine prometne nesre?e. 

 

In to me bolj ?udi kot to, da jo je ?ofer cisterne pe? pobrisal s kraja nesre?e, ko je zagledal ?tiri trupla... ?eprav se pa bojim, da bo tudi peto kmalu najdeno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet en frisen posnetek prebijanja gasilcev po AC  :wacko:

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O moj bog, norci iz nori?kega kraljestva so spet udarili na polno in povezali udbo z nesre?o pri Lomu - zanimivo, da murgeljskega pal?ka pa niso omenili (da se jim ni poslab?alo)

 

 

http://www.demokracija.si/fokus/sok-na-avtocesti-je-slo-za-namerno-povzroceno-nesreco

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Nekateri ljudje temu pravijo "večopravilnost".   Jaz temu pravim "delati nekaj drugega, dokler se ne spomnim, kaj za vraga sem sploh začeti delati in kaj sem želel narediti"...
    • Je žena kupila nova sončna očala. Sem jo slikal. In tu je zdaj slika moje žene z novimi sončnimi očali:       Žena ni preveč zadovoljna s sliko. Pravi, da bi moral na kakšen tečaj, da se naučim, kako se slika...
    • Se pogovarjata dve sosedi: - "Z mojim možem seksava trikrat na teden." - "Res? Jaz pa samo enkrat na teden." - "Pa saj ti nimaš moža..." - "Oh, oprosti, mislila sem, da govoriva o tvojem možu..."
    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.