Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

zadnje case se meni zdi, da sem sred kaksne balkanske drzave, tko da me ne cudi...se nikoli odkar sem tukaj nisem videl, da bi kdo sel cez rdeco luc, zdaj pa to vidim parkrat na teden...pa ne uno, da se lovi semafor, ampak prav cez rdeco sred krizisca...da ne omenjam, kako so ratali kar naenkrat vsi zivcni na avtocesti ce ne peljes 130-140, ce vozis manj so zivcni in grozijo, ce gres hitreje pa ne spustijo, ker so zavzeli levi pas in tempomat...

pa to govorim za SLO tablice, RO pa BG pac imajo svoje finte, za katere ze v startu si pripravljen, da bo kaj narobe ze s tem ko se jim priblizujes tko da ni tok hudo

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? kot je prometa, ve? je nervoze - to je fakt.

 

Ko se pelje? po ?tajerki in je 5km konvoja kamionov, ki vmes malo ven ska?ejo (tudi ?ez trojanske tunele, kjer je prepovedano prehitevanje kamionov) in se prehitevajo s +0,87km/h verjamem, da nekomu popustijo ?ivci. Problem je tudi, da zarad policijske stavke, begunskega problema, policije prakti?no ni na cestah in zato vsak za?ne vozit po svoje v stilu kaj mi pa morejo. Vo?nja v rde?o so nekateri razumeli, da je po novem dovoljeno za zavijanje desno, kar je spet delo medijev, ki je zadevo tako predstavilo, kot novo pravilo in ne da se o tem le razmi?lja.

 

Potem ima? ?e dolo?e procent samomorov (da ne bo kdo zdejle odmajeval z glavo - samo lani je bilo v slo okoli 450 uspe?nih samomorov (4x ve? kot smrti v prometu)), potem ima? udele?ence v prometu, ki no?ejo upo?tevati niti enega CPP pravila, ker pa? sami niso nevarni za druge, samoohranitveni nagon pa so pustili bohvedi kje.

 

In dejstvo je, da v soboto zve?er na ?tajerki vidi? prakti?no 80% tranzita s kombiji in priklopljenimi prikolicami in le 20% doma?ih, To se v ponedeljek ponovi, le da so takrat v glavni vlogi ?leperji iz celotne vzhodne evrope.

 

V glavnem bi morali prometno statistiko prera?unat, ne na ?tevilo prebivalcev ampak na ?tevilo vozil oziroma ?e bolje na ?tevilo prevo?enih kilometrov. Sem 100% prepri?an, da ?e bi obstajala ta statistika, da imamo bolj?o prometno varnost kot na Malti na prevo?en kilometer.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V primerjavi z malto sigurno ne...so cista flegma in se vozijo ultra pocasi, tam se prvic vozil z volanom na desni pa je blo cist kul zaradi teh skuluranih maltezanov.

 

Pomoje pri nas je res problem, ker imajo policaji druge tezave....verjetno tile prometni geniji bojo dosegli, da bojo visje kazni. Najlazje:-)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V primerjavi z malto sigurno ne...so cista flegma in se vozijo ultra pocasi, tam se prvic vozil z volanom na desni pa je blo cist kul zaradi teh skuluranih maltezanov.

 

?e pravi?, da so taki, potem statistika ne govori njim v prid. Malta je velika cca dobrih 300km2 in ima gostoto prebivalstva ogromno (dobrih 1400prebivalcev/km2)napram cca 100prebivalcev/km2 v Sloveniji. Na Malti je iz ene strani na drugo stran ve?jega otoka cca 20km (tolk je po obvoznici iz ene na drugo stran Ljubljane), kar pomeni, da je vpra?anje, ?e povpre?ni voznik na Malti naredi 3.000km na leto. V slo je povpre?je ve? kot 13.000km/leto.

 

Ker poro?ila za 2015 ?e ni, vzamem tega za 2014

 

Malta 22 mrtvih/1m preb

Slovenija 52 mrtvih/1m preb.

 

?e pa damo v obzir ?e koli?ino prevo?enih kilometrov

 

Malta 73 mrtvih/1m preb/10.000 prevo?enih km

Slovenija 40 mrtvih/1m preb/10.000 prevo?enih km

 

kje je pa ?e tranzit pa poletne migracije turistov?

 

?tos je pa samo v tem, da ?e v ko?aro nekdo zme?a hru?ke, jabolka in slive je nemogo?e izvle?t ustreznega zaklju?ka. Zato je statisti?ni podatek o ?tevilu mrtvih na milijon prebivalcev bistveno preohlapen podatek in skoraj ni? ne pove o dejanski prometni varnosti v neki dr?avi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem bil na Malti davnega l.96 in so vozili takrat kot norci.

Ne bom pozabil na?ega voznika kombija,ko je vedno imel eno roko zunaj na ogledalu in ga ob vdakem sre?anju zaprl,da mu ga niso odnesli.

Verjetno je sedaj kaj bolj?e...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem bil na Malti davnega l.96 in so vozili takrat kot norci.

Ne bom pozabil na?ega voznika kombija,ko je vedno imel eno roko zunaj na ogledalu in ga ob vdakem sre?anju zaprl,da mu ga niso odnesli.

Verjetno je sedaj kaj bolj?e...

Avtobusi so zakon....ampak uni ta original, ne te novi :zvizga:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno se ubijejo pijani turisti z rentacarji in pol napacna stran voznje.Razen anglezev, ti so na pravi strani, le da imajo neprilagojeno hitrost haha

Tako nekako kot pri nas... samo lani je bilo pri nas na cestah mrtvih 39 tujih dr?avljanov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dolenjci so zakon. Danes sem v NM v kri?i??u kjer ni prepovedano polkro?no obra?anje, s pasu rezerviranem za vo?njo levo ?el polkro?no obra?at v kri?i??u. Pri tem po?etju me je nek genij poskusil prehitet po levi in je zelo malo manjkalo. in potem je ta genij ?e piskal. :vskalo:  Prav neverjetno kaj dela ?marnica.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam letos je neki narobe...sploh ne vem, kdaj sem nazadnje videl kaksnega policaja na cesti, mogoce potem zaradi tega, tudi vozniki si vec upajo...vsak dan vidim take pizdarije, ki se jih ne bi sramovali niti v albaniji

 

btw, vceri je mazdi delala sramota ena kura na avtocesti...vozila je 110kmh na avtocesti po levem pasu, spremljal sem jo iz Lj nove jarse pa do izhoda za Domzale, Dob itd., kjer sem dokoncno obupal in jo prehitel po desni.

Ni pomagalo, da sem blendal, hupal, da se je naredila kolona za njo...

nova mazda 3 limuzina, soul red, CE velenje tablice.

Ce imajo tile novi avti toliko brezvezne opreme, lahko namestijo tudi tako, da se sam avto odpelje na desni pas, ko je konec prehitevanja.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel tudi enega zanimivega. Avstrijski enoprostorec se je o?itno pripravljal, da bo ?el mimo kamiona na AC. Ampak kamion se je medtem izklju?il na severno obvoznico, model v enoprostorcu pa je kljub praznemu pasu izvedel dolgo pripravljeni manever, ki se je nato prelevil v "prehitevanje zraka". S tem, da me je izsilil sploh ne bom govoril saj sem ga pa? pri?akoval, ?etudi mu je ?migovec delal preglavice in je v vsem razburjenju prehitevanja pa? pozabil kje se nahaja ro?ka le tega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobr tujci so vseen dalec od doma na neznanem terenu in seveda, da je moznost, da naredijo pizdarije vecja...

tudi slo tablice v tujini so ziv obup, se posebej v nemciji, kjer ne zmorejo dojet, da levi pas ni 130km/h +- 20km/h

 

sam tale ga pa zmaga, itak po levem pasu kaj drugega

http://www.siol.net/avtomoto/novice/na-nasih-avtocestah-vozniki-med-voznjo-tudi-berejo-foto-414815

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa tudi SCT ni tako mocan kot narava :). Voda rusi vse, dobro in slabo grajeno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa tudi SCT ni tako mocan kot narava :). Voda rusi vse, dobro in slabo grajeno

Dr?i - samo projektant je tisti, ki bi moral to predvideti. Verjetno niso bili prvi? taki valovi?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nesre?a na dolenjski avtocesti: vozniki v koloni obra?ajo, nekateri celo zapu??ajo svoja vozila

 

 

Zaradi prometne nesre?e tovornega vozila je zaprta polovica dolenjske avtoceste med priklju?koma Bre?ice in Drnovo proti Ljubljani. Iz posnetkov prometnoinformacijskega centra se vidi, da ?tevilni vozniki v koloni obra?ajo, nekateri pa so celo zapustili svoja vozila in stojijo na cesti, kar je izjemno nevarno.

 

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/zaradi-nesrece-tovornega-vozila-zaprta-polovica-dolenjske-avtoceste-med-prikljuckoma-brezice-in-drnovo.html

 

IMG_9798-20160429-132724.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.