Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6 (rabljene)


Dejan Mohar

Priporočeno sporočilo

Se en post o porabi...in to minimalni razliki pri avtih, ki stanejo 30000 eur...

To je kot uno, da gres v meka narocis 5 bikmekov na koncu pa diet coke

to?no tako, zato je treba za?eti gledati bencinarje, na dolgi rok te pridejo vsaj 30% ceneje, pa ?eprav ?re par deci ve?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cx7 ni imel problema :) verjetno pa je razlika ko skuri? sklopko...:)- Tukaj je pa avtomatik nepogre?ljiv.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem se odlo?al med novim mazdinim bencinarjem ali dizlom. Oba peljal in se na koncu odlo?il za dizla. Zakaj:

 

- Bolj posko?en avto, hitreje vle?e in res se pozna vi?ji navor, 200km/h ima? res hitro pri bencinarju pa vmes se ta kratko kavico spije?

- Pa kaj ?e ima dizel ve? stvari garancija je pri obeh enaka 5 let do 150.000 po garanciji pa proda?. Dizla velikoooooo la?je kot bencinarja. ;)  

- Zvok omenjega dizla je fantasti?en. Bravo mazdi tukaj ji VW ne BMW ne pride blizu. Res sploh nima? ob?utka da vozi? dizla

- Aja pa ?e poraba glede na to da delam 45.000 letno mazda trenutno 6,1 bencinar pa 7,5. Ja vozim 150km/h in 90% imam avtoceste. Pa je ?e tukaj nekaj prihranka, ?eprav na porabo nisem gledal. 

 

Po dveh tednih uporabe zelo zadovoljen. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil sem na ogledu Mazde 6 Sport CD129 TE in sem pozabil pogledat ali ima ta avto priklju?ek AUX za povezavo mobitela z avtoradiem? Mogo?e kdo to tukaj ve?

 

Hvala. :)

 
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj bi moral biti ?e USB, kjer je kvaliteta precej bolj?a. Pa modri zob recimo..

 

morm priznat, da ?e nism hendlal avta z USB oz. Bluetooth povezavo, tako da sem ?e bolj zelen pri teh zadevah. bom vsekakor sprobal. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aux je, je pa to samo za slu?alke, nima na primer podpore usb za iphone pa te fore, pa da ti delajo gumbi na volanu.

 

JE pa to malo faleno, sem hotel uporabljati, ampak je vti?nica v predalu telefon pa zunaj in ti cvika kabel, tako da je treba met telefon tudi v predalu...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aux je, je pa to samo za slu?alke, nima na primer podpore usb za iphone pa te fore, pa da ti delajo gumbi na volanu.

 

JE pa to malo faleno, sem hotel uporabljati, ampak je vti?nica v predalu telefon pa zunaj in ti cvika kabel, tako da je treba met telefon tudi v predalu...

To pa ni cist res,ker na obeh straneh predala sta kanala za kable

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ja... Pa druga generacija ni imela USBja... iPod connector pa se je dalo dokupit ...vsaj v ceniku dodatne opreme je bilo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?e enkrat pogledal...

vw passat, 150 konjski dizel, ro?ni menjalnik...skupaj povpre?je 6,62.

mazda 6 skyactive 150 konjski dizel, ro?ni menjalni, povpre?je  5,89

Sem ?el ?e enkrat pogledat, gledal letnike 2015 in 2016 in je za mazdo 6 povpre?je 6,03 za pasata pa 6,05. Tako da ljudska vozila res kurijo ve?. :lol:  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po druginstrani pa sva sla jaz exeo tdi 143 in bossova cd140 v monzo vozila en za drugim identicno po omejitvah ac. Oba kot pribito 5,2L

 

Temu bi se lahko dalo primerjavo ker je bila res identicna voznja.

No boss je bil v zavetrju, ha ha ha ha

Hehe, samo, da bi se zavetrje dejansko poznalo bi se ti moral skoraj zalimati na zadnji odbija? tko kot na dirkah WTCC ali pa na NASCAR.

 

?eprav sem pa zadnje ?ase videl take vlakce tujih turistov, ki se vozijo nad 100km/h med avti pa manj kot dva metra placa. A misli?, da ?parajo al se grejo poraba test? ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ampak to je bolj mi?ljeno da gre kabel nazaj, ni? ne pomaga ravno....

To je misljeno tocno za to... Da ti ne cvika kabla in da ni potrebe, da imas oboje v predalu... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aux je, je pa to samo za slu?alke...

 

AUX je vhod, ne pa izhod.

 

 

Jaz imam USB,  FL druge generacije :)

 

?e se ne motim, "serijska" FL ni imela USB, Mirai pa mislim da. Ima pa FL mo?nost predvajanja glasbe preko BT, medtem ko pred FL nima te opcije. Pred FL ?estica je kar se ti?e infotainmenta dejansko kot iz kamene dobe... :blink: Konkretno zaostaja za konkurenco.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.