Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Predlagam podroben ogled vozila; kak?no je kaj stanje glede korozije (glej spodnje robove vseh petih vrat), pragove, zadnje blatnike in seveda celoten "trebuh" vozila. 6-ke prve generacije imajo na?teta kriti?na mesta kar se ti?e korozije. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja pa rekel je tudi avto ni bil ni? barvan, razbit itd. na sliki se mi pa zdi da so vrata druga?ne barve....kdo ve kako je pa z glavnim servisom, kdaj mora biti narejen?

Tak?ne Mazde6 imajo sicer pogonsko verigo in ne jermena, ?e to misli? in cilja? na 120.000km za menjavo. 

 

Druga?e pa, ?e se bo? odlo?al za nakup, ti ZELO priporo?am obisk Simona (Avto Pelko d.o.o.), preden karkoli podpisuje?, da ne bo na koncu, da jih ima namesto 121.000 lepih 321.000, ker v tem primeru se ti bo pa bolj izpla?alo mojo kupit. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po njegovih besedah naj bi avto imel na 80.000 narejen generalni servis, redni pa na 120.000 vse na poobla??enem kar dokazuje servisna knjiga...nevem ?e bi bil prodajalec za - da bi ga peljal iz ?eleznikov do medvod do pelkota. u glavnem bomo vidl kaj bo reku ko me pokli?e nazaj zaradi cene...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po njegovih besedah naj bi avto imel na 80.000 narejen generalni servis, redni pa na 120.000 vse na poobla??enem kar dokazuje servisna knjiga...nevem ?e bi bil prodajalec za - da bi ga peljal iz ?eleznikov do medvod do pelkota. u glavnem bomo vidl kaj bo reku ko me pokli?e nazaj zaradi cene...

Hja, lahko da sem bolj trmaste in trdoglave sorte, AMPAK avto se vendar proda samo enkrat in v kolikor ti ne bo ?el toliko na roke (to sploh ni dolga relacija), ga jaz potem pa? ne bi vzel, ker kot re?eno - ?e samo na "trebuhu" vozila se lahko nahaja par 100 ? velika luknja (v smislu bodo?e investicije), da ne omenjam ?e ostalih zadev, ki ti bodo lahko ostale skrite ob nakupu. 

 

Generalni servis???  :unsure:

(moja pri skoraj 350.000km laufa ko ?us, tale pa generalka pri 80.000)  :whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, prednji diski zeeeelo radi tresejo ob mo?nej?em zaviranju, preveri tudi klimo, ker imajo 1.gen. 6-ke zelo krhek sistem klimatske naprave, stro?ki pa konkretni (npr. nov kompresor me je stal preko 700?).  :closedeyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ko re?em, ker nisem nek ma?ek tega podro?ja, na?eloma mora? za?utit njeno delovanje (ko se vklopi kompresor klime in zalaufa ventilator), pri tem bo testiranje nekoliko ote?eno, ?e bo v trenutku testa zunaj samo recimo 12C, pa bo potem v vsakem primeru mrzlo pihalo iz zra?nikov (obenem pa komentar prodajalca; "saj vidi?, da dela, glej kako ledeno piha").  :glare:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda, ko ni fotke Miate, ker me zanima kak?na je dejanska ohranjenost za to ceno;

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8449630&show=1&avto=Mazda%20MX-5%201.6i

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda, ko ni fotke Miate, ker me zanima kak?na je dejanska ohranjenost za to ceno;

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8449630&show=1&avto=Mazda%20MX-5%201.6i

Slike so se pojavle, ampak se nekak ne skladajo z letnikom, niti konjenico :D

 

Aja pa ?e se prov spomnm je ta zlata ?e neki ?asa nazaj iskala lastnika :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slike so se pojavle, ampak se nekak ne skladajo z letnikom, niti konjenico :D

Aja pa ?e se prov spomnm je ta zlata ?e neki ?asa nazaj iskala lastnika :)

Baje jo ima ?e par let in jo je ?e posku?al prodati. Sedaj pa spet. Je pa brez airbagov in absa.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e potro?nje olja, je verjetno kar po pravici povedal, a redko kdo si upa to navesti ?e v oglasu;

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8395284&show=1&avto=Honda%20CRX%20ED9

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obvezno, vsaj kdor prevozi neko ve?je ?tevilo km-jev letno in ga ne bo imel samo za ob nedeljah.  :party0035:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, tu bi bilo spet treba narediti ra?unico tako kot pri predelavah na elektriko (v neki drugi temi).

 

Avto je star 11 let. In ima 200.000 km. ?e ga predela? na plin, se investicija povrne po... ugibam, ker se mi ne da ra?unati in bom rekel po 75.000 km. Torej bo avto ?e proti 300.000 km. To so pa kar spodobni kilometri. Jih ti motorji zdr?ijo ali bodo prej kak?ne te?ave z ventili, batnimi obro?ki, menjalnikom,...?

 

Kdor dela ve?je ?tevilo km, gotovo ne bo ?el kupovat vozila z 200.000, ker ga bo po najve? dveh letih spet menjal - ?e bo sploh zdr?al toliko ?asa...

 

Kdor pa na leto naredi kak?nih 15.000 km, ga bo pa moral imeti vsaj 5 let, da bo naredil tistih 75.000 km in se bo investicija predelave povrnila... Se bo to ?e vozilo, ko bo staro 16 let?

 

Pa?, ni kar "obvezno predelat na plin", je kar nekaj pomislekov. Saj vem, da ste nekateri tu zaplinjeni in navdu?ujete tudi druge, ampak so ?asi taki, da ni z nobeno investicijo za hiteti. Je treba prej dobro premisliti, ?e se res spla?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, tu bi bilo spet treba narediti ra?unico tako kot pri predelavah na elektriko (v neki drugi temi).

 

Avto je star 11 let. In ima 200.000 km. ?e ga predela? na plin, se investicija povrne po... ugibam, ker se mi ne da ra?unati in bom rekel po 75.000 km. Torej bo avto ?e proti 300.000 km. To so pa kar spodobni kilometri. Jih ti motorji zdr?ijo ali bodo prej kak?ne te?ave z ventili, batnimi obro?ki, menjalnikom,...?

 

Kdor dela ve?je ?tevilo km, gotovo ne bo ?el kupovat vozila z 200.000, ker ga bo po najve? dveh letih spet menjal - ?e bo sploh zdr?al toliko ?asa...

 

Kdor pa na leto naredi kak?nih 15.000 km, ga bo pa moral imeti vsaj 5 let, da bo naredil tistih 75.000 km in se bo investicija predelave povrnila... Se bo to ?e vozilo, ko bo staro 16 let?

 

Pa?, ni kar "obvezno predelat na plin", je kar nekaj pomislekov. Saj vem, da ste nekateri tu zaplinjeni in navdu?ujete tudi druge, ampak so ?asi taki, da ni z nobeno investicijo za hiteti. Je treba prej dobro premisliti, ?e se res spla?a.

@Slivka, tule te moram negirati v parih to?kah in to na podlagi osebnih izku?enj in dokaj natan?ne kalkulacije!  :danzoman:

 

Kupil sem mazdo6, ki je imela na ?tevcu prevo?enih stanje 254.000km, trenutno jih ima 348.000, v kolikor bo v prihodnosti potrebno se bo naredilo kak?en poseg na motorju v smislu male ali velike "generalke" (pri Pelku max. 800?), takrat je potem vozilo spet primerno za naslednjih ohoho prevo?enih kilometrov.

 

Se pravi v mojem primeru, ko naredim preko 30.000km letno in recimo da LPG instalacija za takega forda pride cca. 1.500?, je povrnitev vlo?ka realno pri?akovati nekje (vzemimo, da tro?i 10L benza in bi kasneje ?e 15% ve? avtoplina), pa da malo poenostavim, ne bom upo?teval, da za hladno zagone ?e vedno (ne pa nujno) potrebuje bencin. To pomeni cca. 6? prihranka na 100km, pomeni 60? na 1000 prevo?enih km in se po tovrstni matematiki ra?unica izide ?e po 25.000 in ne 75.000, kar je bistvena razlika. Pa ajde, lahko ?e upo?tevamo stro?ek zagonov na bencin, pa dajmo re?t zelo pav?alno potem 30.000 do za?etka profita.  :cheers:

 

Ok, obstaja opcija, da motor dejansko ne zdr?i, jo karambolira? ali karkoli drugega, ampak tu je potrebno upo?tevati, da omenjena LPG in?talaciji v to vozilo ne bo zabetonirana, ampak se jo v roku par ur prenese in sprogramira v drugem vozilu (nekateri ponudniki ti to naredijo za svoje sisteme dejansko brezpla?no). 

 

Skratka, ni vse tako ?rno kot se zdi.  :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka, tule te moram negirati v parih to?kah in to na podlagi osebnih izku?enj in dokaj natan?ne kalkulacije!  :danzoman:

 

... ... ... ... ... ... ...

 

Skratka, ni vse tako ?rno kot se zdi.  :punk:

 

Primerjat Forda z Mazdo je ?e kar ?aljivo in nespodobno... :glare:

 

Kakorkoli, ?e vpra?a? mene, mora biti vsaj 2,5 turbo dizel s 4x4 pogonom in reduktorjem... :zvizga:

 

Na plin naj pa ?ena kuha... :jezicek:

 

Hotel sem samo povedat, da ni kar vse za predelovat na plin. Je treba le vzeti v ra?un, da stro?ek predelave ni majhen, da se lahko zgodi kak incident z ventili,... ... da pa ima avto kar precej kilometrov in se lahko kmalu zgodi, da malo ve?ja okvara ?e presega vrednost vozila. ?e je kaj mlaj?ega (pa ?e tam "se zgodi") ja, za tako starino pa, ne vem, no. Pa?, dvomim. Sicer pa, naj se odlo?a vsak po svoje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En redkih in zanimiv hondin V6 http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8490095&show=2

 

..?e predelan na plin :D

 

Aja slivka, da te mal podra?im zakaj zaplinit :P

 

post-5512-0-16828000-1400532250_thumb.jpg

(slikano 19.5.2014)

redna cena je pa druga? 0,719?/L

 

No sicer pa, preden se ?e kej nadaljuje v to smer, raj takoj povem, da se vnaprej nimam namena vtikat kaj komu ustreza,prav pride,komu se kaj spla?a itd..kdor ho?e tankat po evro pa pov na liter kr naj, mu n? ne zamerim :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.