Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Vsaka ti ?ast si na pribli?ni vi?ini na?e Kredarice,samo glej da nam ne zmrzne?! Lp

Hvala,hvala.. sem prvi? v ?ivljenju vozil specialko z ruzakom,ker sem pri?akoval de? ali pa vsaj ni?je temperature.... In sem potem ugotovil , da sem za preoblect rabil samo dolgo ?vic majico in pajkice ter dolge rokavice...

 

Je pa res; vse kar je nad 2t metri nad morjem, se ni za zana?ati na vreme...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ne vem ampak a ni to jezero Resia?

 

Men je sicer bolj zanimiva tista potopljena cerkev na jezeru Mavrovo v Makedoniji.

 

https://i.pinimg.com/originals/41/58/d3/4158d334d7acba498112078eac2b49e8.jpg

Res je,to je resia. V?eraj sem prvi? sli?al zanjo , ko sem videl tablo zanjo,ko sem ?el z avtom preko Stelvia....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Am,call me stupid,ampak a ni bernina med Tiranom in Sankt moritzom?

Bernina je Bormio - Forcola di Livigno - St Moritz

 

Ne rabis na Tirano

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bernina je Bormio - Forcola di Livigno - St Moritz

 

Ne rabis na Tirano

Ja,danes sem naredil turo iz Bormia preko Umbraila v ?vico in potem na Passo resia ter nazaj dol do Prata in spet ?ez stelvio do Bormia... Karkoli bi dodal bi bilo preve?... ?e tako je bilo preko 140km in 3600visincev....

 

Tole iz Bormia do S.moritza je pa v eno smer skoraj 100km in toliko nazaj... Preve? za en dan s takimi prelazi...

 

Zato razmi?ljam ,da bi ?tartal v Tiranu in cez prelaz do s.moritza in nazaj... Dobrih 100km vse skupaj. In potem v Tiranu prespim....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ce obroc kr dost opleta se da u?timat? treba kolo snet in nesti k profiju al loh kr na zmontiranem kolesu vsak serviser koles nahitro po?tima? rad bi da bi blo vsaj priblizno ok... ne rabim u desetinke milimetra scentrirano.....

Ni treba snet s kolesa, nalo?i? na telefon posebno aplikacijo pa potem z njo ?raufa? :hudicek: . 

 

Ej kak?en bicikel pa ti to ima? da je tako te?ko snet kolesa dol z gi?tela? Pa valjda da bo? snel, je bistveno la?je peljat na servis. Verjetno ti je ?as predragocen, da bi se odpeljal nekam samo zato, da bi imel sam malo na prnbli?n zrihtano pa ?ez nekaj ?asa spet isto. ?e so kak?ne ?ip feltne (?e dosti opleta domnevam da so) zadeva potrebuje resen pristop, lahko da tudi menjava kak?ne ?pice.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni treba snet s kolesa, nalo?i? na telefon posebno aplikacijo pa potem z njo ?raufa? :hudicek: .

 

Ej kak?en bicikel pa ti to ima? da je tako te?ko snet kolesa dol z gi?tela? .

elektricno kolo zadaj... ma kabli pa tko... lih narjen mam pa se mi ne da spet dol dajat, sej bom snel ni druge pol....

ja kupu nov kit za zadaj, zmontiram in vidim da so ene spice bolj narahlo zategnjene in pac opletanje... pele se samo nemore tko bit, slabe volje sm, upam da se bo dalo resit

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj spice lahko s pravim orodjem nasponas tudi od zunaj

Pardon napere....ampak guma mora enostavno dol ne glede na kolo. Drugace bos kaj ob defektu?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni jeba dol snet... par minut dela... vprasal sem samo ?e se da ...da pripeljem bicikl na servis in ga on da na stojalo celega in nato z privijanjem odvijanjem nastavi kolo da je nekje ok, saj ne rabim profi... samo to me je zanimal...

ugl. kolo bom snel dol in ga nesel na

servis, pol pa da vidmo kaj bo ratal...

 

drgac je gorsko kolo navadno...predelan v e kolo, sm se vozu ze danes in je top :)))) ?e bo le tako naprej delal in ne bo crknilo....

 

je pa pr malo hitrejsi voznji cutit da nabija ker opleta .... u izi pa gre

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem ?e rekel, te zadeve se ne delajo glih tolk sam mal, ker bo potem prekmalu isto. Poleg tega je mojstru svetlobno leto ali dve to re? la?je delat na namenskem stojalu za centriranje kot pa na kolesu. O?itno je pri predelavi nekdo nekaj mo?no zaje... sicer ne vem zakaj bi opletalo.

 

?e se v fabriki kvalitetna feltna splete s kvalitetnimi ?picami je to pri normalni uporabi forever, razen ?e te ne povozi avto. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolesarski del dopusta je za mano; 6dni, skoraj 600km (in dodatnih 1400 z avtom), skoraj 15t visincev.

 

Spanje v Cortini in bormiu.

 

Kon?no odpeljal Stelvio iz prata in Giau iz caprille (torej iz "pravih" smeri").

 

Vreme super;le dve no?i je de?evalo in naliv na Passo Giau, ter rahel de? peti dan ,ko sem ?el zgolj krog okoli jezera cancano z MTB (off Day).

 

Zadnji dan je bila dilema Mortirola ali kaj drugega; hvala bogu sem se odlo?il za ?vico,ki me je navdu?ila... Z avtom do Sankt Moritza (preko bernina pass-a) in s kolesom preko Julier pass-a in Albula pass-a nazaj v Sankt Moritz...

 

Ampak.... Gavia.... Gavia ostaja najlep?a...

 

Me je pa presenetil tre cime di lavaredo; sem mislil da je manj strm; ?koda le da je malo bolj odmaknjen od ostalih prelazov.

 

Skratka; fenomenalno...

 

Zdaj pa izlezavanje na pla?i s pivom v roki... Ne, sj ne....

post-9068-0-27118800-1564896614_thumb.jpg

post-9068-0-32237600-1564896635_thumb.jpg

post-9068-0-11879100-1564896651_thumb.jpg

post-9068-0-89359800-1564896669_thumb.jpg

post-9068-0-93939400-1564896699_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..bil na tem prelazu 2284M.junija lepoooo..zoom zoom

Ja lepo je , ?eprav meni je bil mnogo lep?i albuda Pass iz tiefencastla.... Fenomenalen vzpon.

 

In noro prijazni in gostoljubni ljudje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?vicarska Furkapass je ?e vedno kraljica Alp :)

 

Vzpon iz Italijanske strani v ?vico na Grand Sant Bernard pa verjetno en najbolj spektakularnih

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?vicarska Furkapass je ?e vedno kraljica Alp :)

 

Vzpon iz Italijanske strani v ?vico na Grand Sant Bernard pa verjetno en najbolj spektakularnih

Naslednje leto.... :) Edino z finan?no platjo bivanja v ?vici se moram sprijazniti...

 

?eprav so baje cene kampiranja dokaj znosne... Pa? jesti se ne sme zunaj in kofetkat...

 

In telefon na letalski na?in :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

12.8. Kolesarsko drustvo prireja akcijo kolesarskih vzponov na Orle; od 9h do 18h.

 

Za 2vzpona gratis pijaca, 5vzponov gratis pizza.

 

Pizze so kar dobre.

Brez e-koles...

 

Najdem link pa ga pripopam.

https://www.kd-lpp.si/prikolesari-si-gratis-pizzo/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nejc vzpon na nanos pejdi k bo zdej septembra v Vipavi

Morm pogledati... ?eprav se izogibam takih masovnih prireditev... Sem pa ravno v?eraj razmi?ljal da bi ?el spet na Nanos...

Vidim;15.9. . Naj bi bila v celoti asfaltirana?? Torej ni do vrha....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.