Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

V Avstraliji jim tudi o?itno bolj kot ne dol visi za ekologijo, oz. zagotovo niso taki ekoteroristi, kot v Evropi. 114 kW namre? sploh ni mild hibrid, torej so enostavno star motor porabili za nov avto.

 

Glede ?ipanja: dr?i, motor se v bistvu samo odpre na toliko, kot sicer iz tovarne zmore, preden ga s SW zamorijo. Ne gre za prirastek 5 konjev, kot je to pri "obi?ajnih" NA bencincih. Tako kot tudi ni? ne pridobi?, ?e da? ?ipat tovarni?ko povsem odprto skyactiv G165 verzijo. Za 5 konjev se zadeva zagotovo ne izpla?a, vsaj dokler ne menja? ?e nekaj komponent, kar pa je finan?no mucho ???.

 

Alex: 30 konjev dokazanega prirastka verjetno ni placebo efekt, ?e je zadeva ?rno na belem. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e tole: v Avstraliji ima osnovni 2.0 114 kW, torej 155 PS, verjetno odgovarja evropski verziji 165 PS, ki je bila do zdaj na voljo v mo?nej?i razli?ici trojke oz. se povsem odprt motor dobi tudi v 6 in CX-5. Zakaj te verzije ni v Evropi? Avto kar kli?e k mo?nej?emu motorju, chip tunerji pa se ?e veselijo, enako kot pri zdaj?nji razli?ici. :)

 

V Eu so glupi standardi, ki omejujejo proizvajalce glede na izpuste in sicer kot je povpre?je vseh modelov. Tako, naredijo ?ibko verzijo z najmanj izpusti, da zni?uje oziroma lovi zahtevano povpre?je, ki ga zvi?ujejo mo?nej?i modeli. Zato imamo namesto 155 oziroma 165KM modela samo 122KM. Zato so pri nas v ponudbi samo var?en 122KM, verjetno var?en 181KM Skyactiv X motor in seveda pregovorno var?ni dizel. ?e bi imeli recimo 165KM model pa bi ta le zvi?eval povpre?je in bi imeli problem z doseganjem predpisanih povpre?nih izpustov.

 

Itak pa Mazda ve, da si bo dolo?en procent folka tako al tako iz 122km "naredil 165KM ampak uradno je bil prodan kot 122KM in kot tak zabele?en v statistiki. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Avstraliji jim tudi o?itno bolj kot ne dol visi za ekologijo, oz. zagotovo niso taki ekoteroristi, kot v Evropi. 114 kW namre? sploh ni mild hibrid, torej so enostavno star motor porabili za nov avto.

 

Glede ?ipanja: dr?i, motor se v bistvu samo odpre na toliko, kot sicer iz tovarne zmore, preden ga s SW zamorijo. Ne gre za prirastek 5 konjev, kot je to pri "obi?ajnih" NA bencincih. Tako kot tudi ni? ne pridobi?, ?e da? ?ipat tovarni?ko povsem odprto skyactiv G165 verzijo. Za 5 konjev se zadeva zagotovo ne izpla?a, vsaj dokler ne menja? ?e nekaj komponent, kar pa je finan?no mucho ???.

 

Alex: 30 konjev dokazanega prirastka verjetno ni placebo efekt, ?e je zadeva ?rno na belem. :)

Meni sami konji ne povedo ni?. Edino ob?utek je pravi in tam verjetno povpre?ni voznik ne bo opazil ni?.To je podobno kot pri zvo?nikih in watih. Sami wati meni ne pomenijo ni?, va?en je izkoristek (decibeli). Tukaj pri avtih pa navor. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni sami konji ne povedo ni?. Edino ob?utek je pravi in tam verjetno povpre?ni voznik ne bo opazil ni?.To je podobno kot pri zvo?nikih in watih. Sami wati meni ne pomenijo ni?, va?en je izkoristek (decibeli). Tukaj pri avtih pa navor. :)

 

Alex, a ti to resno? Pa ne more? mo? motorja primerjat s fer?terkerijo, k nima ni? skupnega. Ljudje ti posku?ajo razlo?it, da je 122KM motor samo softwersko zadu?en 165KM in tukaj ne gre za klasi?ni turbo tuning ampak zgolj za odstranitev SW blokade. In ja motor je po tem bistveno bolj pro?en in posko?en.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, a ti to resno? Pa ne more? mo? motorja primerjat s fer?terkerijo, k nima ni? skupnega. Ljudje ti posku?ajo razlo?it, da je 122KM motor samo softwersko zadu?en 165KM in tukaj ne gre za klasi?ni turbo tuning ampak zgolj za odstranitev SW blokade. In ja motor je po tem bistveno bolj pro?en in posko?en.

... kot pije manj avto z magnetki. :)Saj sem vozil benzinarja in sem videl, koliko je bil "posko?en".Ko sem zapeljal potem gelipterja z mojo staro 6 ko je mislil, da imam ?ipano, ko ga je prilepilo na sede?. To je posko?en avto. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razlo?i prosim, sama u?esa so me... verjetno zato, ker niso dizli, potem so brezveze...to ti ne rabi?. Nekaj v tem slogu verjetno. :notworth:

 

Sedaj ima tudi slovenski tuner kon?no v galeriji tudi eno bencinsko trojko vklju?no z grafom pred/po: http://www.css-tuning.com/galerija-vozil/mazda/mazda-3-20-skyactiv-g-120-hp

Tole pa ne zgleda slabo  :notworth: , ne vem ?e me ne bo premamilo :zvizga:  ...se moram pozanimat, ?e je to software od g165...to je potem ?isto drugi avto  :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Posko?en, ker vle?e od 2 do 3 k, prej ni?, potem ni?? Ok, a je to zame prej omenjen placebo efekt v smislu wow, kako hiter avto imam.

Tema je sicer o novi mazdi 6, mogo?e bi bilo smiselno, da bi se je dr?ali.

Mazdi 3 :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Posko?en, ker vle?e od 2 do 3 k, prej ni?, potem ni?? Ok, a je to zame prej omenjen placebo efekt v smislu wow, kako hiter avto imam.

Tema je sicer o novi mazdi 6, mogo?e bi bilo smiselno, da bi se je dr?ali.

O novi M 3. Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogledal sem si ?e 3jko s polno opremo. Ob?utek je monogo bolj?i kot pri tisti brez "ustnja". Kvaliteta je na nivoju. Je pa me zmotilo nekaj... ?e se dodatken? stropa na zadnjih sede?ih, tam kjer se pri?ge in ugasne lu?, se cel strop miga, kot da nebi bil vredu pritrejn. Poskusil sme pri dveh razli?nih mazdah 3 in pri obeh se mi je zdelo, kot da strop ni vredu pritrjen.

Dodatno, avto deluje temno, mislim, da zaradi tega ker je obloga stropa temna (na ?alost).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogledal sem si ?e 3jko s polno opremo. Ob?utek je monogo bolj?i kot pri tisti brez "ustnja". Kvaliteta je na nivoju. Je pa me zmotilo nekaj... ?e se dodatken? stropa na zadnjih sede?ih, tam kjer se pri?ge in ugasne lu?, se cel strop miga, kot da nebi bil vredu pritrejn. Poskusil sme pri dveh razli?nih mazdah 3 in pri obeh se mi je zdelo, kot da strop ni vredu pritrjen.

Dodatno, avto deluje temno, mislim, da zaradi tega ker je obloga stropa temna (na ?alost).

lahko pa da je brez izolacije, kar se lahko na glasnosti pozna

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogledal sem si ?e 3jko s polno opremo. Ob?utek je monogo bolj?i kot pri tisti brez "ustnja". Kvaliteta je na nivoju. Je pa me zmotilo nekaj... ?e se dodatken? stropa na zadnjih sede?ih, tam kjer se pri?ge in ugasne lu?, se cel strop miga, kot da nebi bil vredu pritrejn. Poskusil sme pri dveh razli?nih mazdah 3 in pri obeh se mi je zdelo, kot da strop ni vredu pritrjen.

Dodatno, avto deluje temno, mislim, da zaradi tega ker je obloga stropa temna (na ?alost).

Ja na ?alost tipi?no Mazda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni tudi ni jasno, zakaj bi clovek rad imel crn strop ... Pa to je kao "premium" dodatna oprema, ki jo je ponavadi treba posebej narocit :) ... Vsaj sosed je omenjal, ko je lani maja narocal T-Roc, da hoce met bel avto s crno streho in crn strop v notranjosti... :) Jaz imam raje, da je notranjost cimbolj svetla ... se veliko manj utesnjeno pocutim notri ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm pa leta 2019 NO TOUCH SCREEN to pa res ne gre  :vskalo:

 

Zakaj ?e? V bistvu je glih opratno - touch screene mlatijo na poceni avte zato da pri?parajo pri stikalih, potem pa mora? med vo?njo buliti v zaslon zato da prestavi? klimo ali bognedaj popravi? kaj v navigaciji. 

 

Mazda ima tu precej bolj?i vmesnik od ve?ine avtov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj, ?e ga ni. A je bil pred desetimi leti? A takrat pa niste znali voziti avta brez teh igra?k?Hvala bogu, da Mazda ni padla pod vpliv teh neumnosti.

Res,kmalu bodo ljudje samo ?e bulili v ekran,kjer bodo gledali cesto namesto skozi ?ipo.Eh,?e ?al bo ljudem, da so izumili te igra?ke, ko bodo otroci napol invalidi...in, ko bodo zrasli, bodo totalni invalidi,ki bodo ?iveli v virtualnem svetu. Na ?alost.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.