Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

Jaz sem tudi kupil kartico iz Aliexpress, kot en  drug član tukaj. Tisto za 25 eur.

Karta je 2022, celo kaže mi moj dom, ki ga na prejšnji verziji ni bilo. Nekaj krožnih, ki so bili zgrajeni letos, tudi ni. Logično, ker je karta iz 2022.

Sem pa zelo navdušen, končno lahko zaupam avtu in ne samo Google Maps. Do zdaj sem namreč bolj kot ne preverjal vse z Google Maps, ker me je Mazda včasih peljala okoli riti v žep, ali pa na XY naslov.

 

Tako da... ne kupujte original posodobitve na servisih za 500 eur, kar naj imajo te karte in si jih vtaknejo v zadnji tunel, kamor ne posije sonce.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Jaka32 napisal:

Tako da... ne kupujte original posodobitve na servisih za 500 eur, kar naj imajo te karte in si jih vtaknejo v zadnji tunel, kamor ne posije sonce.

 

 

To si sedaj tako napisal, kot bi napisal, da ne kupujte avtomobilov uradno za xxx € ampak raje kupujte ukradene za manj denarja :D  ...

 

Itak pa imajo danes vec ali manj vsi ze v osnovi navigacijo zraven (za doplacilo je samo v najnizjih, osnovnih paketih opreme) ... in kolikor vem, vkljucuje 5 let posodobitev ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

To je res, kaj pa po 5tih letih..... 🤔😔$$$ 😊

 

Ce potrebujes pac podaljsas narocnino (okoli 180€) ... Tele, ki se prodajajo po 25€, niso nic drugega, kot piratske kopije ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kopija gor ali dol, če karta za 25 € kaže enako kot karta za 500 €, mislim da je računica jasna, katero boš kupil.

Sicer pa zgolj nasvet, zaradi mene lahko ližete serviserje. Mene Mazda servisi vsekakor ne vidijo več. Ne pri popravilih, ne pri posodobitvah karte. To ni P od premium znamke/storitve, kot se nekateri ven mečete in hvalite.

Popravljeno od Jaka32
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

To je res, kaj pa po 5tih letih..... 🤔😔$$$ 😊

 

Glede na to, kako so novi avti sestavljeni, boš po petih letih menjal kar vse komplet oz. s pet let starim avtom ne boš šel tako daleč, da bi rabil navigacijo... Sploh, ko bodo vsi električni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je Slivka napisal:

 

Glede na to, kako so novi avti sestavljeni, boš po petih letih menjal kar vse komplet oz. s pet let starim avtom ne boš šel tako daleč, da bi rabil navigacijo... Sploh, ko bodo vsi električni...

Si morda pozabil, da imamo eni PREMIUM avteke..... 😁😊😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Bini napisal:

Si morda pozabil, da imamo eni PREMIUM avteke..... 😁😊😉

 

Ma eni boste imeli tudi PREMIUM krepanine. Že pri novih se luščijo volani, pa heroj je tisti, ki upa zapret ogledala,... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

živjo

 

Ali se,da samo kartico preprosto skopirat z novejšimi mapami  na drugo kartico po sistemu clone SD? A noben še ni shekal?

 

lp

 

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je uklopko napisal:

živjo

 

Ali se,da samo kartico preprosto skopirat z novejšimi mapami  na drugo kartico po sistemu clone SD? A noben še ni shekal?

 

lp

 


Ne da se… Kupis za nekje okoli 30-40€ na eBay, Amazon ali pa za malo manj iz aliexpressa, kot je @vzupan3 predlagal… samo tam malo dlje traja, da dostavijo… ;) 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koncno je na voljo aplikacija za nadgradit kartografijo na CX-60 ... in sem seveda takoj nadgradil :) ... Trajalo je pa celo vecnost... dobre tri urce ... 

 

image.png

 

image.jpeg

  • Všeč 4
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 minutes ago, Jest said:

Koncno je na voljo aplikacija za nadgradit kartografijo na CX-60 ... in sem seveda takoj nadgradil :) ... Trajalo je pa celo vecnost... dobre tri urce ... 

 

image.png

 

image.jpeg

Ko sem nedavno vozil po Italiji proti Milanu, sem bil pozitivno presenečen, ko mi je navigacija med vožnjo ponudila alternativno pot zaradi gostote prometa.

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
11 minutes ago, Tine1966 said:

0ila
jaz pa mam drugi problem

pred tremi dnevi se je zgodilo,da se mi noče avto navigacija povezati s sateliti

kaj bi bilo narobe?

a kartica upravlja tudi za povezavo s sateliti?

Imam Mazda 6

 

lp Tine

Ne bi rekel da je problem v kartici. Prej gre za odpoved GPS antene ali kakšne druge hardware opreme. Kaj ti pa napiše? A zemljevide vidiš ali ti samo kompas pokaže?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zemljevide vidim
vse pokaže a ko greš na info,ni nobenga satelita
a je kaka varovalka za GPS anteno
kaj pokaže na računalniku napako?
a lahko sam preverim anteno

 

lp Tine

Popravljeno od Tine1966
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Na voljo je posodobitev kartografije ...

image.png

 

https://www.mazda.si/lastniki/navigacija/

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, Jest said:

Na voljo je posodobitev kartografije ...

image.png

 

https://www.mazda.si/lastniki/navigacija/

 

 

 

Od kar sem si dal AndroidAuto, ne vidim več razloga za "original" navigacijo. Še posebej me impresionira prikaz zastojev v realnem času in samodejni obvoz na lokalne ceste v primeru popolnega zastoja. Po mojem Google preko uporabnikov mobilnih telefonov sledi zastojem na cestah. Ažurnost te informacije je res neverjetna.

Popravljeno od vzupan3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj jaz tudi vecinoma uproabljam Google Maps ... Je pa fajn, da je posodobljena kartografija, da prikazuje omejitve na zaslonu in na HUD-u ... Ceprav veckrat ne kaze prav in je se vedno bolje se zanasati na lastne oci :D ... 

 

 

Sem pa pred nekaj dnevi opazil, ko sem sel v Bukovico pri Vodicah, da recimo obvoznica v Vodicah, ki je bila odprta pred kaksnim mesecem, je sicer na satelitskem posnetku ze vidna, me je pa navigacija vodila se po "stari" cesti ... Sedajle vidim, da Apple Maps bi me prav peljal :D  ... Nisem pa probal z Mazdino navigacijo ... 

 

Google maps:

image.png

image.png

Apple Maps:

image.png

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vodiško obvoznico sem že zdavnaj javljal TomTomu, pa še niso požegnali.
Po drugi strani pa - že nekaj časa imajo vrisano Visoko - Hotemaže, pa sploh še ni dokončana (res je drugače pobarvana).

Saj bo. Eni prej, drugi kasneje. Pa je čisto različno kot spremljam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je vzupan3 napisal:

Od kar sem si dal AndroidAuto, ne vidim več razloga za "original" navigacijo. Še posebej me impresijonira prikaz zastojev v realnem času in samodejni obvoz na lokalne ceste v primeru popolnega zastoja. Po mojem Google preko uporabnikov mobilnih telefonov sledi zastojem na cestah. Ažurnost te informacije je res neverjetna.

Tudi sam uporabljam navigacijo prek Carplay-a, ker tudi moj avto nima “original” navigacije. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Jest napisal:

Na voljo je posodobitev kartografije ...

image.png

 

https://www.mazda.si/lastniki/navigacija/

 

 

 

Ko grem gledati najdem za europo samo q4 od 2022. Izdano junija 2023. A mogoče ne gledam na pravi strani??

 

https://mazda.welcome.naviextras.com/maps-and-more.php

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Volume napisal:

Ko grem gledati najdem za europo samo q4 od 2022. Izdano junija 2023. A mogoče ne gledam na pravi strani??

 

https://mazda.welcome.naviextras.com/maps-and-more.php

 

To isto imam tudi jaz.... Novo še verjetno niso vsem poslali, meni pošljejo sporočilo, ko je nova... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.