Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

pred 5 urami je Lentus napisal:

@Slivka, če`b ti k`kmet s hribu, zraven motorke dobu še baterijsko laksarco, ali bi jo šenkau men, al jo obdržau?

 

Če bi jo dobil, bi jo obdržal.

Če bi jo moral plačat, bi se zmenil s teboj, da jaz plačam in obdržim motorko, ti pa plačaš in obdržiš laksarco. Volk cel in koza sita. Tako nekako...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Slivka napisal:

Jest mam pa en problem: nikjer več se ne dobi navadne priročne avtokarte Slovenije v tiskani obliki. Na Petrolu imajo eno avtokarto Slovenije in Istre velikosti rjuhe, kar je precej nerodno za uporabo...

 

https://trgovina.kartografija.si/izdelek/9789619329320/avtoatlas-slovenija-175000

 

https://www.emka.si/webapp/wcs/stores/servlet/sl/emkasi/avtoatlas-slovenija-1-75-000-1972683-pr

 

https://www.zemljevidi.net/avtokarte/avtoatlas-slovenija-v-merilu-175-000/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

nullNa voljo posodobitev kartografije za MZD Connect ... 

 

image.jpeg

 

INFOTAINMENT.MAZDAHANDSFREE.COM

 

image.jpeg

 

 

 

Kot kaze je na voljo tudi za Mazda Connect (novejse Mazde)

 

MAZDA.WELCOME.NAVIEXTRAS.COM

 

image.jpeg

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponavadi so dvakrat letno... Zadnja je bila junija lani ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

qua sem to jaz prav videl da je 3-letna posodobitev skoraj 200€ ? Sunce jim... pa se mi zdi da sem pred 3 leti plačal manj. 😬

  • Začuden 1
  • Zmeden 1

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spomladi 2021, ko sem jaz podaljseval, je bila enaka cena … okoli 183€ ..

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss tako je, dve leti ali več, pol pa updatama. Js ne vem, če sem v teh treh letih našel kako posodobitev med potovanji. AC postaje mi še zmera štepa in se dere ko zmešana na Vranskem, kako si dovolim furat 300% hitreje kot je dovoljeno :D :D

  • Haha 3
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je 50keda napisal:

@Boss tako je, dve leti ali več, pol pa updatama. Js ne vem, če sem v teh treh letih našel kako posodobitev med potovanji. AC postaje mi še zmera štepa in se dere ko zmešana na Vranskem, kako si dovolim furat 300% hitreje kot je dovoljeno :D :D

Uf, 300% na 60 omejitve, potem pa poraba raste s tem dinozaverskim motorjem :harhar:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja ... poraba, ja o tej pa ni za pisat, pa ne zato  ker je visoka/nizka, ampak ker nismo v pravi niti :P

 

Zdaj pa resno, a ma še kdo v problem s temi AC omejitvami, o tem se pogovarjamo vsako leto in vsi posodabljamo, a so se že komu zbrisale? :)  Problematični so Vransko, Sl. Konjice pa za Brezovico nisem ziher.

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je 50keda napisal:

@Boss tako je, dve leti ali več, pol pa updatama. Js ne vem, če sem v teh treh letih našel kako posodobitev med potovanji. AC postaje mi še zmera štepa in se dere ko zmešana na Vranskem, kako si dovolim furat 300% hitreje kot je dovoljeno :D :D


Potem imas pa fejst zastarelo kartografijo… Nazadnje sem se sicer peljal tam mimo pred nekaj meseci… a ni bilo nobenega opozorila glede prekoracitve hitrosti pri bivsi cestninski na Vranskem… Edino AMZS radar aplikacija na telefonu javi, da se peljem mimo CVV Vansko in vabijo na tecaj ;)

pred 22 minutami je 50keda napisal:

pa za Brezovico nisem ziher.


Mimo bivse cestninske na Logu se pa dostikrat peljem… in tam tudi ni opozorila…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem pa js ne znam posodabljat?

 

1. Grem po kartico v avto
2. Prklopim v PC

3. Zaženem Mazda Toolbox in stisnem update

4. Ko se konča odstranim kartico jo nesem v avto in konec.

 

A je treba še kje v avtu kako update proceduro spustit skozi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je 50keda napisal:

Potem pa js ne znam posodabljat?

 

1. Grem po kartico v avto
2. Prklopim v PC

3. Zaženem Mazda Toolbox in stisnem update

4. Ko se konča odstranim kartico jo nesem v avto in konec.

 

A je treba še kje v avtu kako update proceduro spustit skozi?

To je to, ostalo je avtomatika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je Nevlado napisal…
 

V Mazda Toolbox se preveris, katero kartografijo imas namesceno in kaj je na voljo (ce je kaj in ce imas aktivno narocnino)…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem posodobil zdaj nekaj dni nazaj, ker mi je veljalo še do 23.2.2023... torej sem za letos ven... pa bo držalo spet kako leto ali kaj več...

 

ker na nekih kosmatih živalih se teh kart zgleda ne da najti... :D

 

@Boss: jaz sem stric iz ozadja, vedno tu :) pa na Mazdi tudi ostajam, zdaj je 6ka, čez nekaj let pa verjetno CX-60 😛

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ze v originalu imel 16GB ... Pri prejsnji sestici pa se spomnim, da je bila 8GB in sem kupil drugo in ce se prav spomnim, sem kar preko Mazda Toolboxa naredil backup in potem restore na novo kartico ... ali pa sem prej se enostavno kopiral vsebino na novo kartico in potem preko Mazda Toolboxa uredil, da je delovala v avtu ... 

 

https://infotainment.mazdahandsfree.com/howto-windows-backup?language=sl-EU

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Hja, tisti v rdečem je pac vzpostavljal reševalni pas.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.