Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Kar se avtomatskih menjalnikov tiče...da pristavim lonček z mojimi izkušnjami brez vetra v hrbet. 

Obračanje avtobusa... Ne nekega čungalunga, ampak SETRA, ki je špica v ponudbi in kvaliteti. 

Se pravi, obračanje, kjer se je premikalo 10 cm naprej in 10 cm nazaj. Z ročnim menjalnikom tik tak, z avtomatikom pa postanki, ker je bila armaturka v rdečem. Potrebno čakanje, da se je olje hladilo. 

Vsaka stvar je za idealne pogoje bp. 

Na mazdah, ki jih vozim, so ročni menjalniki. Voznik pač mora nekaj delat. 

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Napisano
pred 24 minutami je Shrek napisal:

Kar se avtomatskih menjalnikov tiče...da pristavim lonček z mojimi izkušnjami brez vetra v hrbet. 

Obračanje avtobusa... Ne nekega čungalunga, ampak SETRA, ki je špica v ponudbi in kvaliteti. 

Se pravi, obračanje, kjer se je premikalo 10 cm naprej in 10 cm nazaj. Z ročnim menjalnikom tik tak, z avtomatikom pa postanki, ker je bila armaturka v rdečem. Potrebno čakanje, da se je olje hladilo. 

Vsaka stvar je za idealne pogoje bp. 

Na mazdah, ki jih vozim, so ročni menjalniki. Voznik pač mora nekaj delat. 

Kakšen pa je menjalnik? Večina jih ima od zf as-tronic ki nima vandlerja, krmiljenje je pa zracno ker je v notranjosti klasicen rocni menjalnik, pregrevat se pa ne zacne olje v tem primeru ker ga nima v sklopki ampak se pregreva sama sklopka zaradi veckratnega speljevanja. Pri rocnem lahko toleriras obcutek s pedalom in nogo pri avtomatiko pac ne in ko speljes speljes. Drugace pa nwm ce je ze kdo videl taksno oranzno scanijo ki vozi dostavo za ljubljanske mlekarne no ta scania ima aisinov menjalnik v obliki tiptronica in wandlerjem menjalnik ima 6 prestav in je ta kombinacija namenjena izkljucno mestni dostavi in manjsim premikom ter veckratnim speljevanjem. Tako da dvomim da ima setra menjalnik z wandlerjem. Poznam pa primer kolega ki dela na benussi iveco se je pregrevala sklopka na as tronicu pri mestni voznji in veckratnem speljevanju. Drugace se pa tudi na osebnem da brez problema pregret lamelo pri veckratnem speljevanju ne da se na kamionu nebi.

Napisano

Bus bil turistični, ne mestni. 

Pregrevalo se je pa olje, ja. Na istem mestu z ročnim menjalnikom je lažje in hitreje. Lazje in bolj z občutkom speljuješ in kontroliraš premik vozila. 

Napisano
pred 3 minutami je Shrek napisal:

Bus bil turistični, ne mestni. 

Pregrevalo se je pa olje, ja. Na istem mestu z ročnim menjalnikom je lažje in hitreje. Lazje in bolj z občutkom speljuješ in kontroliraš premik vozila. 

Saj zato ker praviš da je bil bus turistični dvomim da je imel wandler in da se ni pregrevalo olje ampak lamela. Saj mestni avtobusi imajo wandlerje ker ne dosegajo hitrosti ampak večkrat speljujeo, tusristični pa imajo kakšne as tronice ki je vbistvu ročni menjalnik z zračnim krmiljenjem in elektronskim vklopom sklopke. Kakšen menjalnik je bil?

Napisano

Zdaj si me pa najdu... 

 

Screenshot_20210327_090259_com.android.chrome.jpg

Nekaj takega... 

 

Ne ravno ta... 

Napisano
Pred eno uro je Shrek napisal:

Zdaj si me pa najdu... 

 

Screenshot_20210327_090259_com.android.chrome.jpg

Nekaj takega... 

 

Ne ravno ta... 

Motor je mercedesov OM457 ali OM502, menjalnik je pa od zf AS tronic. Torej nima vandlerja ampak klasično lamelo in aktuator za vklop sklopke in težava je v pregrevanju sklopke ne olja. Olje je samo v mehanskem delu menjalnika kjer so zobniki in poteka menjava olja kot pri ročnem menjalniku.

Napisano

Bo držalo kot praviš. 

V glavnem, za tako stvar je ročni menjalnik zakon. 

Napisano
Pred eno uro je Shrek napisal:

Bo držalo kot praviš. 

V glavnem, za tako stvar je ročni menjalnik zakon. 

V Ameriki imajo enaki avti a z ročnim menjalnikom približno 30% višje cene. To velja še posebej za športne avtomobile. V zadnjem času so postali pravi hit in zelo iskani. 

 

 

Napisano (urejeno)

sto ljudi sto čudi,.. jaz sem prav trpel ko sm mel ročni menjalnik v nadomestnem vozilu prejšni teden,.. pa je mazda moj prvi avtomatik

Popravljeno od TiEn

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 35 minutami je TiEn napisal:

sto ljudi sto čudi,.. jaz sem prav trpel ko sm mel ročni menjalnik v nadomestnem vozilu prejšni teden,.. pa je mazda moj prvi avtomatik

O, verjamem. Kakor verjamem tudi, da tisti, ki si kupi električno kolo, navadnega več ne pogleda. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Napisano

@TiEn seveda, ker si se navadil na avtomatiko in če nekaj časa ne voziš ročnega res ni enostavno. Jaz imam na svojem ročni menjalnik, službeno pa vozim DSG-je in električne. Osebno imam najraje, da imam sam nadzor nad avtom, ker bistveno bolje predvidevam kaj se dogaja v prometu pred mano, kot pa to zna avtomatik. Po drugi strani pa je v počasnem gostem prometu v mestu pa je elektrika (se pravi brez menjalnika) najboljša, avtomatika pa nekoliko za njo, če seveda vožnjo smatraš kot nujo oziroma hočeš imeti čim manj dela in čim več konforta. Na avtocesti elektrika odpade in sta v igri le ročni in avtomatski, ko pa je za kako lokalno ovinkasto cesto pa je ročni zakon.

 

Tko, da vsak menjalnik zna nekaj najbolje in drugo sprejemljivo ter na koncu je res odvisno od vsakega kupca posebej ali je pripravljen svojo odločitev tudi kar konkretno doplačat tako pri nakupu, kot pri vzdrževanju.

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Ne da je težko vozit ročnega,..samo tečno mi je postalo šaltat pa sklopko stiskat, posebaj v kaki gužvi po mestih. Če se pa hočem igračkat pa lahko še zmerja dam v Manual pa šaltam na ročici menjalnika oz na volanu.

Popravljeno od TiEn

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 1 minuto je TiEn napisal:

Če se pa hočem igračkat pa lahko še zmerja dam v Manual pa šaltam na ročici menjalnika oz na volanu.

 

Kakor kol obračaš ni to isto  😉

33112_1.png

  • 1 mesec kasneje...
Napisano

Če kdo s Forscanom spremlja kake parametre, ga prosim če lahko preveri parametra:

LOCK_UP, SLIP_VALUE(1/min), GEAR_SEL

Napisano

Bom pa to jutri zjutraj naredil, zdaj se mi ne da ven, še zebe ko prasica... upam da se kej zboljša vreme k to ni za nikamor.

 

Pa povej a je treba da je avto ogret al ni važno 

Napisano

To maš na mestu, preveri še vmes ko se pelješ , najboljš da vklopiš pa potem preko graph shraniš cvs za nekaj minut al kokrkol :)

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Starejši gospod je bil povabljen na večerjo k dolgoletnemu prijatelju. Čudovito se mu je zdelo, ko je njegov prijatelj vsakokrat, ko je ogovoril ženo, uporabljal vzdevke kot srček, ljubezen moja, draga, bučka, itd. Par je bil poročen skoraj 70 let in seveda sta bila še vedno zaljubljena. Ko je bila žena v kuhinji, se je nagnil k gostitelju in ga vprašal: - "Mislim, da je to čudovito, da še po toliko letih ženo vedno kličeš s temi ljubezenskimi vzdevki." Starec je sklonil glavo: - "Moram ti povedati resnico: njeno ime sem pozabil pred kakšnimi 10 leti, zdaj pa me jo je na smrt strah vprašati, kako ji je ime..."
    • Tudi po moje je klima (oz. bolj nastavitev usmerjanja in pihanja zraka) slabša stran 30-tke, ker se nastavitev zapiranja in usmerjanja prezračevalnih rež ureja istočasno z enim "gumbom" in je veliko slabša kot v 6-tki.   
    • Zidar, vrtnar in električar se prepirajo katero delo je starejše. Reče zidar: - "Mi smo gradili že piramide!"  Izjavi vrtnar: - "Mi smo urejali rajski vrt!" Se oglasi električar: "To ni nič! Ko je Bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene..."
    • Neka ženska vstopi v center za socialno delo, spremlja pa jo petnajst otrok. – »Ojoj, saj niso menda vsi vaši?!« – »Pa, so...«  – »No, prav. Vse vas moram vpisati v knjigo. Povejte mi njihova imena.« – »To je moj najstarejši sin; ime mu je Saša. In to je najstarejša hči, Saša. Naslednji hčerki je ime Saša, nato pa se je rodil sin, Saša...« – »Ali je vsem ostalim tudi ime Saša?« – »Seveda, pravzaprav je to zelo praktično. Na primer, ko jih kličem na kosilo, samo zavpijem Saša in vsi pritečejo. Ko želim ustaviti nekoga, ki hoče steči na cesto, zavpijem Saša in kdor koli že je, se takoj ustavi. To je bila verjetno moja najpametnejša odločitev – da sem jih vse poimenovala enako.« Socialna delavka malo razmisli o teh argumentih, nato pa previdno vpraša: – »To razumem, ampak kaj pa, če želite, da pride samo en, določen otrok, in ne vsi?« – »Aha, takrat jih pa pokličem po priimku...«
    • Kaj je še hujše od slona v trgovini s porcelanom?   Jež v tovarni kondomov...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.