Skoči na vsebino

Adaptacija avtomatskega menjalnika


Priporočeno sporočilo

Takole, vceraj menjano olje v avtomatskem menjalniku in filter.

 

Avto ima 200.000 km. Ven je priteklo crno olje, ampak brez kakih usedlin (cca. 4,5 litra ga je slo ven). Zamenjal ga je Ravenol FZ.

Tudi po odstranitvi karterja je bila situacija presenetljivo cista - nekaj usedlin na magnetu in to je to - celo manj kot v tem videu https://www.youtube.com/watch?v=WBZ1v7FPknI, ki mi je sluzil kot postopek menjave.

 

Avto je ze prej menjal mehko - navzgor povsem mehko, navzdol mogoce z res malo trzanja, po menjavi pa se je "downshifting" se popravil in je skoraj tako nezaznaven kot "upshifting". Zdaj pa moram par sto kilometrov voziti nezno. No, vceraj sem se samo za eno prehitevanje na AC spozabil. =)

 

Adaptacije menjalnika po zgornjem postopku nisem opravil - se vam zdi, da bi jo vseeno moral?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Delce med lamelicami spre zato vrednosti tlakov med prestavljanjem odstopajo in se ponastavi. Pri nekaterih menjalnikih samo s testerjem naredis tcu reset in sledi ucenje z lepo voznjo, drugace se pa samo vklopi ko vrednosti presezejo limit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Filter menjalnika je ranga 25-30 evrov, ni pretirano drag.

 

Kupil sem rabljen avto, nisem imel vpliva na predhodno vzdr?evanje. Mi je pa odleglo, ko sem videl, da je bil oljni filter original Mazda, torej se na servisu ni pretirano var?evalo. ?e vpra?a? na uradnem servisu (jaz sem vpra?al), oni olja v avtomatskem menjalniku sploh ne bi menjali ... O?itno bi raje cel menjalnik ?ez kako leto ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Prebral sem temo pa nisem glih prisel do odgovora.

 

Vglavnem imam M6 2.5l AT. Avto ima 45k kilometrov. Mislim da Mazda priporoca menjavo olja na 180k.

 

Kdaj naj menjam olje v menjalniku? A priporocate original servis al kje to menjam? Koliko to stane?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

A je kdo opazil recimo iz druge v tretjo nekje s srednjim glasom, da preden salta obrati malo zanihajo? ?e recimo ne?no vozim tega ni, ravno tako ?e pohodim.

Jaz nisem, bom pa danes pozoren, itak bom naredil ene 80 km ... od tega precej po mestu, kjer bo menjal med 2. in 3. prestavo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.