Skoči na vsebino

SUV - modna muha?


323 BA

Priporočeno sporočilo

SUV...baaah

iz primerjalnega testa v autobildu:

"SUV vozila v ve?ini primerov uporabnikom ne ponujajo nobene prednosti ob primerjavi s klasi?nimi karavani, ker so vozno bolj okorna (v ve?ini slovenskih medijev je to sinonim za '?portno in dinami?no' vo?njo ?"

 

https://www.volan.si/novosti/novice/6568126-primerjalni-test-revije-auto-bild//

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tej suvi so po mojem res modni trend... strinjam se z nem?kimi ugotovitvami. Ko sem jaz kupil zopet karavana so me vsi kolegi spra?evali zakaj ne suva?Zakaj pa ja? Tudi ?e bi jih imelo 99,9% ljudi suv ga jaz ne bi imel. ?e samo visoko sedenje mi ne ustreza. Ko pravijo, da je bolj?i pregled... pregled na kaj?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tej suvi so po mojem res modni trend... strinjam se z nem?kimi ugotovitvami. Ko sem jaz kupil zopet karavana so me vsi kolegi spra?evali zakaj ne suva?Zakaj pa ja? Tudi ?e bi jih imelo 99,9% ljudi suv ga jaz ne bi imel. ?e samo visoko sedenje mi ne ustreza. Ko pravijo, da je bolj?i pregled... pregled na kaj?

 

Avtomobilska industrija "tipa", kaj lahko vse vr?e v prodajo. O?itno je trg dovolj zanimiv, da se najdejo kupci za SUV-e. Zakaj so priljubljeni? Mogo?e nekateri radi gledajo nad druge avte, se te?je vstajajo iz nizkih sede?ev, se ?utijo mo?nej?e v tak?nem avtu... razlogov je ogromno.

Saj v mtb kolesarstvu je ista pa?ta. 9, 10, 11, 12-redne kasete, veriga zvita kot ka?a, kolesa iz 26" na 27,5", 27,5"+, 29", vse to je marketing. Pa? ljudje kupujejo, ?e lahko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni osebno visji sedezi bolj ustrezajo... Je lazje vstopanje in izstopanje ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej nisi v penziji... :)

 

 

Ne ?e :) ... ampak vseeno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

Na evo, kam je odpeljala tale obsedenost s SUV-i. Ostali avtomobilski razredi in oblike izginjajo hitreje kot pivo iz hladilnika sredi poletne vročine. Sem kar mal žalosten kam gre vse skupaj. Obup. 😟

 

WWW.ZURNAL24.SI

Letošnje leto je bilo precej radodarno z novimi avtomobilskimi modeli, žal pa smo se morali od marsikaterega tudi za vedno – ali pa vsaj za...

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Žalosten 2
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Svet gre počasi v maloro, to govorim že deset let. Vse kar je dobro se bo zjebalo počasi. 

Za ene dobro, za druge slabo. Tako kot živi danes povprečen zemljan, je na daljši rok nevzdržno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 1. 2023 ob 18:21 je Boss napisal:

Na evo, kam je odpeljala tale obsedenost s SUV-i. Ostali avtomobilski razredi in oblike izginjajo hitreje kot pivo iz hladilnika sredi poletne vročine. Sem kar mal žalosten kam gre vse skupaj. Obup. 😟

 

WWW.ZURNAL24.SI

Letošnje leto je bilo precej radodarno z novimi avtomobilskimi modeli, žal pa smo se morali od marsikaterega tudi za vedno – ali pa vsaj za...

 

 

SUV- modna muha? Prej realnost, mislim da bomo čez deset let vsi vozili take ali drugačne SUV-e. Govorim o novih vozilih, ker dugega ne boš dobu v salonu. Za rabljen avto se bo verjento dobila še kak limuzina. 🙂

  • Všeč 2
  • Jezen 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah folku očitno res paše kupovanje te plastike - veliko vlogo igra tudi občutek, da imaš nekaj "novega".

 

Če boš šel v VW po Polota, ti bodo predlagali T-Crossa. če boš šel v Renault po Cliota, ti bodo predlagali Capturja. Če boš šel v Mazdo po 3ko, ti bodo predlagali CX-30, etc etc. Večini folka to pač paše. In tukaj proizvajalce prav en kurc briga, kako je ta suv ekološi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi znale kake limuzine obstat, predvsem pri izkoristku in podaljševanju dosega, ko se govori o elektriki...

 

Npr. tanov Hyunadi Ioniq 6 (limzuina) bo imel v primerjavi z Ioniq 5 (SUV) ob enaki bateriji 100km več dosega , cca 600 proti cca 500. Govorimo na papirju, realno imata oba manj...

 

Hyundai ioniq 6 ima količnik upora 0,21 :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je SeekK napisal:

Bi znale kake limuzine obstat, predvsem pri izkoristku in podaljševanju dosega, ko se govori o elektriki...

 

Npr. tanov Hyunadi Ioniq 6 (limzuina) bo imel v primerjavi z Ioniq 5 (SUV) ob enaki bateriji 100km več dosega , cca 600 proti cca 500. Govorimo na papirju, realno imata oba manj...

 

Hyundai ioniq 6 ima količnik upora 0,21 :)

In oba sta eno sranje od avta. Kot vsi električarji na sploh. Jaz si ne bi upal pozimi na. eno orenk potovanje z njima. 

Recimo kako smučanje. 

Te zna kak infarkt zadet po poti, ko čakaš kje v kaki zasneženi koloni. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je SeekK napisal:

Pri 15 stopinjah januarja se zasnežena kolona sliši kot mokre sanje...nažalost 😕

Sem gledal ene vremenarske mačke na italijanski tv. Po 15. januarju naj bi prišla orenk ohranitev (burian iz Sibirije). Bomo videli, če bo kaj res. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Sem gledal ene vremenarske mačke na italijanski tv. Po 15. januarju naj bi prišla orenk ohranitev (burian iz Sibirije). Bomo videli, če bo kaj res. 🤔

 

Vsi delamo na tem... tud če sam gledaš vremenarske mačke dobr vpliva na samo ohranitev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Te zna kak infarkt zadet po poti, ko čakaš kje v kaki zasneženi koloni. 

Vidiš, to je v bistvu plus, če te rabijo oživljat je vsa elektrika za defibrilator takoj pri roki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.