Skoči na vsebino

Poštena debata o rabljenih avtih


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

?e bom v roku par mesecev kupil nekaj kar bo za glavni wagen nadomestilo E46 3 karavanko, sem v resni dilemi kaj kupit, ker ne vem katermu avtu sploh zaupati (ene matra elektronika, druge rjavenje, tretji imajo katastrofalno nezanesljive motorje, ?etrti kombinacijo vsega na?tetega).  :blush:

 

?elel bi 6-valjni in atmosferski bencinski motor, med 2.5 in 3.5, ker imam na zalogi 1 LPG sistem, vse komplet za 6-valjni motor in bi ga potem z veseljem zase uporabil. Je pa tako, da sem v veliki dilemi katero znamko sploh gledati, ker recimo BayerischeMullWagen sploh nisem ljubitelj (?eprav imam trenutno 2 pisana nase), ampak se ne morem in ne ?elim poistovetiti s tipi?nim lastnikom te znamke, ki ne upo?teva omejitev hitrosti, ne uporablja smernikov, izsiljuje prednost, itd.  :rolleyes: (tudi menda jim je kvaliteta po 2004 letniku strahovito padla na vseh podro?jih). Mi je pa precej v?e? zadnji pogon, torej ostane na izbiro le ?e MB (no in kak?en Lexus, hehe), pa da premore 6-valjne motorje. 

 

Kar se dizlov ti?e, ga rabljenega niti nimam poguma kupit (razen mogo?e Golf II, a ta pa je rahlo prestar, hehe), sicer pa kot dr. Pelko pove, je rabljen dizel z 250 ali 300.000km zelo pogosto jama brez dna in tega ?porta se raj?i ne bom ?el. Pri novej?ih dizlih poleg tega ?e na forumu berem, da ga niti ne sme? ugasnit kadar bi ?elel in potem na silo vozi? dodatne kilometre, ker se ti je ravnokar za?elo ?i??enje DPF. To mi je sli?ati grozno, da je avto tvoj poglavar in se mu mora? prilagajati.  :aaaaa:

 

No, ?e smo realni in po?teni, ima dizel poleg minusov tudi pluse, npr. tisti ob?utek sunka v hrbet, ko pritisne? plin (?eprav gre ponavadi atmosferski bencinc z isto konjenico praviloma hitreje, ampak ni pa efekta udarca v hrbet).  :danzoman:

 

Ker tole ni mi?ljeno kot prosti spis, ?elim prebrati va?a mnenja o zanesljivih vozilih in sicer vsaj v velikosti trenutne 3-ke karavanke ali razred ve?ji od nje.

 

Ko razmi?ljam kako hitro se lahko naserje? pri nakupu rabljenega avta (svoje R Lagune 2002 zlepa ne bom pozabil), pa koliko nekih skritih napak, uff (moja najljub?a znamka ostaja ?e zmeraj Mazda, da ne bo pomote in to vsakomur z veseljem in ponosom povem, nima pa ?al nobenega vozila, ki bi mi bil trenutno zanimiv).  :zoom-zoom:

 

Vabljeni k pisanju svojega mnenja in pa sre?no ter zadovoljno vo?njo ?e naprej!  :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na ?elje (V6, bencin, zadnji pogon, 2,5 litre delovne prostornine,...) mi pride na misel samo en avto. Ampak ne verjamem, da ima? dovolj denarja zanj:

 

Ford Capri

 

Druga?e pa bi svetoval, da si mogo?e malo pogleda? med Subaruji. Outback, Impreza, mogo?e Forester... So kar priznani po svoji zanesljivosti. Skoraj kot Toyota...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SUBARU in plin nista dolgoro?na re?itev. Pri novej?ih je potrebno ?telanje ventilov vsakih 60000 in za to je potrebno vzeti motor ven.

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ne vem kak?en prora?un je v igri in katere letnike gleda?, tudi ne vem, kak?en motor ima? v Z-ju, a ?e bi ostal na BMW-ju, bi ti priporo?al model s 3.0i motorjem do letnika 2007. Menim, da je to en izmed top vrhunskih motorjev iz Muenchna, pa tudi plin lepo prebavlja.

Kolega ima Z-ja s tem motorjem, poezija za vo?njo in u?esa.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja motor M54B30 mi je precej dobro poznan.  :P

 

Prora?un je fleksibilen, recimo med 5 in 10 Jur?kov, ve? pa nikakor ne, ker mi je prioriteta v par letih raje kak?en obmorski stanovanje ali wikend kot pa se zapufat za avto v stilu povpre?nega Janeza.  sramezljiv

 

Avtomatskim menjalnikom v starih vozilih se bo verejtno tudi pametno izogniti, razen kot mi razni mehaniki svetujejo, MB ima zelo vzdr?ljive avtomatske, menda. 

 

LPG sistem naj bi mi pokrival do nekje letnika 2005 ali 2006, tako mi je svetoval pokojni Denis (LPG ma?ek), ker novej?a vozila imajo ?e preve? elektronike in mi bo nagajalo. 

 

Kar se pa Mazde ti?e, sem se pravzaprav zmotil in bi z veseljem vzel kak?nega Xedosa 9, ker ta mi je ?e od nekdaj v?e?, pa tudi ta plin sem imel za identi?en motor (KLDE v Mx6).

 

@Slivka, ?e dobro da nisi predlagal Honde NSX, da bo zadeva ?e ve?ja rariteta.  :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja motor M54B30 mi je precej dobro poznan.  :P

 

Prora?un je fleksibilen, recimo med 5 in 10 Jur?kov, ve? pa nikakor ne, ker mi je prioriteta v par letih raje kak?en obmorski stanovanje ali wikend kot pa se zapufat za avto v stilu povpre?nega Janeza.  sramezljiv

 

Avtomatskim menjalnikom v starih vozilih se bo verejtno tudi pametno izogniti, razen kot mi razni mehaniki svetujejo, MB ima zelo vzdr?ljive avtomatske, menda. 

 

LPG sistem naj bi mi pokrival do nekje letnika 2005 ali 2006, tako mi je svetoval pokojni Denis (LPG ma?ek), ker novej?a vozila imajo ?e preve? elektronike in mi bo nagajalo. 

 

Kar se pa Mazde ti?e, sem se pravzaprav zmotil in bi z veseljem vzel kak?nega Xedosa 9, ker ta mi je ?e od nekdaj v?e?, pa tudi ta plin sem imel za identi?en motor (KLDE v Mx6).

 

@Slivka, ?e dobro da nisi predlagal Honde NSX, da bo zadeva ?e ve?ja rariteta.  :D

Xedosa mas pa ravnkar enga na netu :D sam ni pa RWD :)

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13399602

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta 9-ka se ze dolgo prodaja in ocitno se ni prisla cena do realnega nivoja za skoraj polnoletni avto.

 

Je bilo z avtomatskimi menjalniki teh avtov kaj tezav?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta 9-ka se ze dolgo prodaja in ocitno se ni prisla cena do realnega nivoja za skoraj polnoletni avto.

 

Je bilo z avtomatskimi menjalniki teh avtov kaj tezav?

 

kolker je men znano so bli ti avtomatiki uredu, gre za klasi?en avtomatski menjalnik

 

Bi mi bil pa od vseh teh, ki sm ti jih nalimu res zelo interesantna Honda Legend, Pa tut Cadillac mogo?e, pa ?e malo ma prevo?enih, ?e seveda kilometri ?timajo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Legend sem doslej le 1x videl v ?ivo in je res zverina. Tole s 305PS mora biti dobra zadeva. Te?ava zna biti avtomatski menjalnik in morebitni nadomestni deli?  sramezljiv

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne glede koliko sem bolj Mazda?, ampak tukaj bi glasoval za Legend. 4 leta mlaj?a, 100 jurjev manj kilometrov, bistveno bolj udaren motor pa Honda izgleda tudi bistveno bolj moderno - sploh notri.

 

Minus legende pa je vi?ji stro?ek registracije, Rezervne dele pa bo? te?ko dobil tako za enega kot za drugega, ker sta oba precej eksoti?na avtomobila pri nas - ampak sta pa obenem oba resna in elegantna avtomobila.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Berem ?lanek in ?e takrat je imela aktivni tempomat ter skoraj 2 toni netto te?e. Temu primerno ni posebej posko?na za skoraj 300PS, vsaj ne na pospe?evanje (atipi?no za H).  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak aktivni je bil malo drugacen, pisk opozarja da moras bremzat, ne bremza/pospesuje sam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Poštena debata o rabljenih avtih
  • 2 leti kasneje...

Zdravo. 

 

Bom izkoristil kar tale temo, da ne odpiram nove... Kolega želi prodati Cliota, letnik 2011, je njegov 2. lastnik, 1. lastnika ni prodal. Kupil ga je leta 2020. Zdaj je opazil, da je označen del v drugačnem odtenku, kot ostala površina avta. Takoj seveda pomisliš, da je bil karamboliran, ampak je čudno, saj je enaka razlka tudi na zadnjem delu avta (glej sliko). Gre morda za drugačen material/barvanje teh dveh delov, kot ostalih? Ko ga je kupil naj ne bi bil karamboliran, tudi sam z njim ni imel karambola.

Clio.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je TiEn napisal:

razlika v kovina/plastika

odbijači so plastični zato pod svetlobo oddajajo na moment drugačen odtenek, dokaj znan pojav

 

Točno tako je kot si napisal👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je. Niki ne bo enak odtenek barve. Najbolj se to vidi na kaki rdeči, oranžni, plavi in beli barvi. Četudi je temeljna barva na obeh, bo vedno pod določenim kotom opaziti razliko. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri tako starem avtu, to itak ne vpliva na ceno, kdor mu bo pametoval, da je bil karamboliran, mu ga pač ne bo prodal, in po drugi strani vedno lahko reče, da je pač odbijač popravljal zaradi parkinga, itd...in je pač drugega odtenka, tako da za moje pojme ni to nek big deal.....vedno so pa vsi kupci ki kupujejo 10+let stare avte najbolj pametni, sploh ker želijo takega kot da bi ga iz salona vzeli :), razni šveroti pa še z merilci laka, itd....in ti potem zbijajo ceno za 50€ 🤣

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je sportman333 napisal:

pri tako starem avtu, to itak ne vpliva na ceno, kdor mu bo pametoval, da je bil karamboliran, mu ga pač ne bo prodal, in po drugi strani vedno lahko reče, da je pač odbijač popravljal zaradi parkinga, itd...in je pač drugega odtenka, tako da za moje pojme ni to nek big deal.....vedno so pa vsi kupci ki kupujejo 10+let stare avte najbolj pametni, sploh ker želijo takega kot da bi ga iz salona vzeli :), razni šveroti pa še z merilci laka, itd....in ti potem zbijajo ceno za 50€ 🤣

Razne švercote na brzino pošlješ od tam, kjer so vsi prišli. Če ne plačajo cene, ki si jo določil, se pač odpeljejo domov z dolgim nosom. Jaz take modele takoj odrežem, da ne filozofirajo naprej. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.