Skoči na vsebino

Napotki za servisiranje Skyactive motorjev od letnika 2012 naprej


Priporočeno sporočilo

A ima slučajno 2 vijaka, enega za izpust in drugega za nalivanje .... gledam video? @scania zagotovo ve.

 

 

 

image.png

 

image.png

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za video! 👍 Sem šel na YT preden sem se lotil, pa sm našel samo videos od avtomatskih menjalnikov.

 

Ima dva vijaka ja, enega za izpust in enega za nalivanje. Je pa še tretji, kterga sem odvil. Po mojm je to kakšen by-pass. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je m42d4 napisal:

Hvala za video! 👍 Sem šel na YT preden sem se lotil, pa sm našel samo videos od avtomatskih menjalnikov.

 

Ima dva vijaka ja, enega za izpust in enega za nalivanje. Je pa še tretji, kterga sem odvil. Po mojm je to kakšen by-pass

 

Znanec strojni inženir je nekoč po nesreči odvil napačen vijak na menjalniku in so se mu sesule vilice. Karkoli to že je, ugotovil je zelo hitro, ko je prvič prestavil prestavno ročico, se je ta zataknila. Potem je avto z avtovleko odpeljal k mehaniku, ki je moral menjalnik razdreti in ga ponovno zložiti skupaj. 😪

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

A ima slučajno 2 vijaka, enega za izpust in drugega za nalivanje .... gledam video? @scania zagotovo ve.

 

 

 

image.png

 

image.png

 

 

 

Tako je en vijak za izpust in drugi za nivo in dolivanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Janez007 napisal:

 

Potem se potrebuje pri eni menjavi 2 novi alu podložki? Mogoče si že omenil, pa sem pozabil ...

Drži, koliko se spomnim sta enaki.  🙂

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi lahko kdo pomaga?

 

Na Autodoc sem želel naročiti zadnje ploščice za Mazdo 3 HB G120 MT letnik 2018 z električno ročno zavoro in sicer ATE 13.0460-2645.2  BAY0-26-43ZA.

Pravijo, da z mojim vozilom niso kompatibilne in predlagajo DELPHI LP3393 BAY0-26-43ZB😏

 

@scania, @Brane, @NevLado, ... in še kakšen mojster, bo res držalo mnenje Autodoca? 

 

https://www.autodoc.si/ate/20089925

 

https://www.autodoc.si/delphi/13813029

 

ATE katalog:
https://web.tecalliance.net/ate/en/parts/cars/part/3/13.0460-2645.2/detail?targetId=21146&typeNumber=21146#@brc/brands:Car;targetType:cars/assem:MAZDA%203%20(BM%2C%20BN)%202.0;targetType:cars;targetId:21146;typeNumber:21146/lnkparts:Disc%20Brake;targetType:cars;assemblyGroupId:100626;targetId:21146;typeNumber:21146/assignedPartDetail:13.0460-2645.2;targetType:cars;brandId:3;articleNo:13.0460-2645.2;targetId:21146;typeNumber:21146

 

 

Thank you for choosing us!

We kindly inform you that according to our technical department:

13.0460-2645.2 ATE is not compatible with your car.
The compatible alternative will be oen BAY0-26-43ZB = LP3393 DELPHI https://www.autodoc.si/lnk-71511233

We kindly ask you to confirm whether you would like to replace the incompatible spare parts with the alternatives we have offered.
Looking forward to your answer.

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A sem na Mazda ali filozofskem, zdravniškem, računalniškem, turističnem, električnem, jezikoslovnem forumu?  😃 

 

(Jamralnik v2, Računalništvo, Razni zanimivi posnetki in članki, Filmi, Poplave 2023, Orodje (poceni vs. drago, “noname” vs. brand name), Pohvalite se,...
Tole je pa kr smeh, Chat is back ..., Kava, Cepljenje - Korona in vse ostalo, Prigode v prometu, ponočnjaki, Popotništvo (ideje za izlete, dopuste), Pivo mi paše, Formula 1, Dopust tako ali drugače, Jezikanje, pravopis itd, Kuharija, Aktualni dogodki!, Razkurnik oz. Razpiiiizdnik, Mobilna telefonija, Sončna elektrarna, Bela tehnika, Spontana (naključna) srečanja, ...)

 

Že skoraj en dan pa čakam na odgovor na čisto konkretno osnovno vprašanje glede vzdrževanja Mazde. 🙃 Zakaj na Mazdo 3 VIN 3MZBN64660M341685 ne pašejo zadnje zavorne ploščice z oznako BAY0-26-23ZA, pašejo pa menda BAY0-26-23ZB? Saj takih Mazd 3 se po cestah vozi kar nekaj. 

 

Mogoče pa kdo ve, kakšna je razlika med W/O electric park brake in W/ electric park brake

Shop 2018 Mazda 3 2.0L SKYACTIV M/T Sport Hatchback Genuine Parts | Brake | OnlineMazdaParts.com

 

image.png

 

 

 

 


 

 
 
Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Brane napisal:

Ni udarca brez starca-tiste z B  je nova kat.št..  ATE 13.0460-2645.2 naroči bog ne daj delphi

Ja, kot je povedal brane, na koncu kataloška A/B,... pomeni novejši izdelek, torej hočeš čim višjo številko (sprememba materialov ali kaj podobnega).

 

Jaz sem šel iskat tvoj avto na roko, no pa dajmo:

 

Iščemo zadnje zavorne ploščice (rear axle), z električno zavoro (torej w/).... (w/o pomeni without!, torej da tega nimaš)

 

Tole je po katalogu od ATE

 

null

 

Tole je po katalogu od partsouq

 

null

null

Kar se tudi ujema na autodoc - https://www.autodoc.si/ate/20089925

 

 

Predlagam naročilo v mobilni aplikaciji, ker je cena še nižja!!

image.png

image.png

image.png

Aja še to -> 2018 je mogoče res nesrečen letnik, ker je ravno prišla ven nova serija 3ke... Jaz potem iščem kar 2017, pa si safe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh, hvala vam @Brane, @NevLado, @scania. Zakomplicirali so na Autodoc. Njihov oddelek za identifikacijo je na osnovi VIN ugotovil, potem ko sem zahteval zamenjavo za nekompatibilne Zimmermann, da omenjene ATE 13.0460-2645.2 ne bodo OK. 😏 🙃 Sedaj sem jih vseeno naročil, ker bolj zaupam vam. 🙂

 

Je pa tole reševanje reklamacije oziroma zamenjave, kljub doplačani opciji "varno naročilo", kar težavno oziroma zahteva veliko angažmaja, kontaktiranja preko klepeta, maila, ... Vsakič nov sogovornik (Lucas, Amanda, Vince, August ...) in različne informacije, recimo kdo krije stroške pošiljanja. Na koncu bodo stroške pošiljanja krili oni. Vsaj tako je obljubil zadnji sogovornik preko klepeta. Sedaj sem doplačal razliko v ceni 10,17€ (to gre pa gladko) in čakam na sledilno številko paketa. :) 

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato vzameš na servisu kamor voziš in ti odpade tvoj "dragoceni" čas, ki si ga porabil za reševanje reklamacije in na koncu te bo material prišel več, kot če bi vzel na servisu :) - razen če boš tudi sam menjal, ok res pa je da je to sedaj bolj kompliciran proces, kot če samo naročiš in dobiš pravo robo... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je sportman333 napisal:

Zato vzameš na servisu kamor voziš in ti odpade tvoj "dragoceni" čas, ki si ga porabil za reševanje reklamacije in na koncu te bo material prišel več, kot če bi vzel na servisu :) - razen če boš tudi sam menjal, ok res pa je da je to sedaj bolj kompliciran proces, kot če samo naročiš in dobiš pravo robo... 

 

To imaš prav. Po drugi strani pa sem v letih, ko ni več dela z otroki (razen stroškov), torej dosti časa in je to bolj zaradi veselja, da se lahko izbiram določene materiale. Ravnokar sem klical svojega lokalnega mehanika in se zmenil za termin - fino je, ker čisto nič ne teži, če pripeljem material s sabo. Povem mu, kaj je moja želja (kaj zamenjati) in mu tudi dam pooblastilo, da po potrebi popravi še kaj ter nabavi ustrezen material.  

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali si naročil na mobilcu? je bila nižja cena?

 

 

Drugače če kdo kaj naroča, naj izpostavim da naj se javi, imamo vsi tukaj avtodoc kode za 10 eur dodatnega popusta ki se jih splača unovčit, samo pred naročilom jo je treba vpisat

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 30. 8. 2023 ob 13:42 je NevLado napisal:

Ali si naročil na mobilcu? je bila nižja cena?

Drugače če kdo kaj naroča, naj izpostavim da naj se javi, imamo vsi tukaj avtodoc kode za 10 eur dodatnega popusta ki se jih splača unovčit, samo pred naročilom jo je treba vpisat

 

Ne, se bistveno bolje znajdem na navadnem ekranu. Sem pa videl, da so neki popusti z mobilno aplikacijo.

 

Sicer pa cene pri njih ves čas plešejo gor in dol. Meni so jih prodali za 46,77 €, danes so v akciji s 35% popusta 52,55€, na zalogi pa jih ni. Očitno je teh 10€ že všteto v nove cene. 🙃

 

ATE.JPG

 

image.png

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Janez007 napisal:

 

Ne, se bistveno bolje znajdem na navadnem ekranu. Sem pa videl, da so neki popusti z mobilno aplikacijo.

 

Sicer pa cene pri njih ves čas plešejo gor in dol. Meni so jih prodali za 46,77 €, danes so v akciji s 35% popusta 52,55€, na zalogi pa jih ni. Očitno je teh 10€ že všteto v nove cene. 🙃

image.png

 

image.png

Jajja jaz tudi, ampak potem samo naročim v mobilni aplikaciji, ker je ceneje

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.