Skoči na vsebino

Poraba: bencin vs. dizel

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 38 minutami je scania napisal:

Danes sem prevzel za vikend test cx5 g194 awd takumi. Povprečna poraba od tankanja 6,9 (250km) poraba zadnji trip 6,5 (Slovenska Bistrica - Murska Sobota - Slovenska Bistrica). Nisem preveč za suv ampak ta cx5 je prvi suv pri katerem sem res res res uzival v vožnji. Koliko bi le bila poraba brez awd.

20221021_203532.jpg

Opa... a bomo dobili še enega "spreobrnjenca"? 😊

 

 

Napisano
pred 5 minutami je Alex napisal:

Opa... a bomo dobili še enega "spreobrnjenca"? 😊

Zaenkrat samo test. Je pa res da si nisem mislil da bom tako navdušen z vožnjo. 

Napisano

Ja, verjamem, da si navdušen. Po eni vožnji po avtocesti... Tudi nad punco si navdušen, ko se dobita enkrat na teden za dve uri. Ko se pa enkrat poročiš z njo pa komaj čakaš, da kdaj gre kam za vsaj dve uri...

  • Haha 6
  • Začuden 1
  • Ljubim 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 10 urami je scania napisal:

Zaenkrat samo test. Je pa res da si nisem mislil da bom tako navdušen z vožnjo. 

Ma ne, s tem zastarelim G194 motorjem? 🤣

 

Tudi sam si ne bi mislil, da je lahko takšna razlika. G194 AT je pač najboljši motor za tele naše Mazde, vgrajujejo ga pa žal le v resne modele. 😀

  • Všeč 7
  • Haha 2
Napisano (urejeno)

Evo še malo slikic in igranja. Uspel spravit na 5,8 na relaciji Ptujska Gora - Slovenska Bistrica, po omejitvah in brez oviranja s premišljeno vožnjo. Ampak ok, tega nemores izvajat ker potem ze mozgani pecejo kje pospesevat kje odvzet gas da bos prisel do naselja z 50 itd itd. Za normalno uporabo bi rekel da je realna poraba od 7 do 7,5. Pod črto avto je super 🙂

20221022_080708.jpg

20221022_080721.jpg

20221022_083001.jpg

Popravljeno od scania
Napisano
Pred eno uro je scania napisal:

Evo še malo slikic in igranja. Uspel spravit na 5,8 na relaciji Ptujska Gora - Slovenska Bistrica, po omejitvah in brez oviranja s premišljeno vožnjo. Ampak ok, tega nemores izvajat ker potem ze mozgani pecejo kje pospesevat kje odvzet gas da bos prisel do naselja z 50 itd itd. Za normalno uporabo bi rekel da je realna poraba od 7 do 7,5. Pod črto avto je super 🙂

20221022_080708.jpg

20221022_080721.jpg

20221022_083001.jpg

Poraba na dolgi rok norm.voznje je 8l, ni nobene razlike glede na M6 z enakim motorjem.

  • Všeč 5
  • Zmeden 1
Napisano

Malo off topic, šipka za avtomatski menjalnim ni več bela ampak rjava, pa hladilnik avtomatskega menjalnika je zelo lepo dostopen spredaj tako da spiranje menjalnika je cist enostaven brez tim ekart masine. G165 ni imel hladilnika avtomatskega menjalnik, te močnejše verzije in dizli pa zgleda imajo vsi. 

20221022_073914.jpg

20221022_073925.jpg

Napisano
pred 3 urami je scania napisal:

Evo še malo slikic in igranja. Uspel spravit na 5,8 na relaciji Ptujska Gora - Slovenska Bistrica, po omejitvah in brez oviranja s premišljeno vožnjo. Ampak ok, tega nemores izvajat ker potem ze mozgani pecejo kje pospesevat kje odvzet gas da bos prisel do naselja z 50 itd itd. Za normalno uporabo bi rekel da je realna poraba od 7 do 7,5. Pod črto avto je super 🙂

20221022_080708.jpg

20221022_080721.jpg

20221022_083001.jpg

Na gibanico si šel na Ptujski gori.....😉👍

Napisano
pred 33 minutami je Bini napisal:

Na gibanico si šel na Ptujski gori.....😉👍

Je bilo samo slikanje, so me malo grdo gledali ker sem za 3min blizu stopnic postavil. 🙂

Napisano
pred 50 minutami je NevLado napisal:

Ejejej pobčki, ko tele vaše porabe poslušam se mi zdi, da bi bil za vas dovolj G75 :lol:

..... pa dizl ne G..... 😉

  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano
pred 56 minutami je NevLado napisal:

Ejejej pobčki, ko tele vaše porabe poslušam se mi zdi, da bi bil za vas dovolj G75 :lol:

Zanimivo, a ne? Zadnja vožnja Kp-Udine in nazaj, tempomat na 140-150, povpr. poraba 6,3/100.Pa če ni to zastonj.. 😊

 

 

Napisano
pred 10 minutami je Alex napisal:

Zanimivo, a ne? Zadnja vožnja Kp-Udine in nazaj, tempomat na 140-150, povpr. poraba 6,3/100.Pa če ni to zastonj.. 😊

Ne ni, ker če se ti voziš z povprečjem 6,5 in jaz z povprečjem 8,5, bova v 1 letu pri 30kkm pridelala za 850 eur razlike (po trenutni ceni goriva). Jaz sem dal 10 tisoč manj za avto kot ti, tako da imam 11 let fore, da te ujamem. 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano
pred 8 minutami je NevLado napisal:

Ne ni, ker če se ti voziš z povprečjem 6,5 in jaz z povprečjem 8,5, bova v 1 letu pri 30kkm pridelala za 850 eur razlike (po trenutni ceni goriva). Jaz sem dal 10 tisoč manj za avto kot ti, tako da imam 11 let fore, da te ujamem. 

Ha, ha, se pravi, po tvoji logiki, da če kupiš avto za 5 jurjev in pije 20 l/100, si še vedno v prednosti. 🤣🤣

 

 

Napisano (urejeno)

image.png

image.png

image.png

 

Razliko cene med G122 in X186 nadoknadiš pri prevoženih 270.000 km, če je poraba X186 pol litra nižja na 100 km od G122 in upoštevamo današnjo ceno bencina/avta.

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 7 minutami je Janez007 napisal:

image.png

image.png

image.png

 

Razliko cene med G122 in X186 nadoknadiš pri prevoženih 270.000 km, če je poraba X186 pol litra nižja na 100 km od G122 in upoštevamo današnjo ceno bencina/avta.

Koga briga za prihranek. Važen je podatek, kako malo pije. 😉

 

 

Napisano
pred 10 minutami je Alex napisal:

Ha, ha, se pravi, po tvoji logiki, da če kupiš avto za 5 jurjev in pije 20 l/100, si še vedno v prednosti. 🤣🤣

Ne, jaz ti govorim za najin primer, kako nima veze tiste 2 litra manj porabe :D 

Napisano (urejeno)
pred 9 minutami je Alex napisal:

Koga briga za prihranek. Važen je podatek, kako malo pije. 😉

Če ti povem, da je na naši M3 G120 dolgoročna poraba 6,1 l/100 km, pa se 90 % vozi po avtocesti. Da ne govorim o legi na cesti, vodljivosti, enostavnosti motorja (brez kakršnegakoli preklapljanja režima in posledično lukenj v navoru, GPF filtrov in raznih senzorjev okoli tega laboratorija ...). 😀

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Če ti povem, da je na naši M3 G120 dolgoročna poraba 6,1 l/100 km, pa se 90 % vozi po avtocesti. Da ne govorim o legi na cesti, vodljivosti, enostavnosti motorja (brez kakršnegakoli preklapljanja režima in posledično lukenj v navoru, GPF filtrov in raznih senzorjev okoli tega laboratorija ...). 😀

Sem zajebo stvar, zamenjal sem super  avto za laboratorij.... 😉

Upam, da mi ne bo žal za to potezo, aja pa še 10 jurjov sem doplačal🥴

Pije pa 0.2 manj kot prej in ima 60konjev več, jebi ga ne bo računice... 😊😂👍

Napisano (urejeno)
pred 8 minutami je Bini napisal:

Sem zajebo stvar, zamenjal sem super  avto za laboratorij.... 😉

Upam, da mi ne bo žal za to potezo, aja pa še 10 jurjov sem doplačal🥴

Pije pa 0.2 manj kot prej in ima 60konjev več, jebi ga ne bo računice... 😊😂👍

 

Tile moje odgovore je treba brati kot odgovor na Alexovo hvaljenje - vse kar imam jaz, naredim jaz, je najboljše. 😂

 

Zdaj pa zares. Za CX-30 je X186 najboljša izbira, ker ni na voljo še boljšega, a tudi bolj požrešnega G194. 😀

Če po spletu iščeš težave glede motorjev X186, jih ne najdeš, vsaj jaz ne. Tudi na Mazdinih servisih so jih po nekaj letih previdnosti začeli hvaliti. 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 4 minutami je Bini napisal:

Sem zajebo stvar, zamenjal sem super  avto za laboratorij.... 😉

Upam, da mi ne bo žal za to potezo, aja pa še 10 jurjov sem doplačal🥴

Pije pa 0.2 manj kot prej in ima 60konjev več, jebi ga ne bo računice... 😊😂👍

V bistvu si se tako ti, kot vsi ostali tu na forumu ki so kupili ta nov biser od motorja zafrknil, ker niso vzeli kakega opla, 2.0 benzinarja iz konca 80-ih.

Preverjena zadeva. 😉

 

 

Napisano
pred 6 minutami je Janez007 napisal:

 

Tile moje odgovore je treba brati kot odgovor na Alexovo hvaljenje - vse kar imam jaz, naredim jaz, je najboljše. 😂

 

Zdaj pa zares. Za CX-30 je X186 najboljša izbira, ker ni na voljo še boljšega, a tudi bolj požrešnega G194. 😀

Če po spletu iščeš težave glede motorjev X186, jih ne najdeš, vsaj jaz ne. Tudi na Mazdinih servisih so jih po nekaj letih previdnosti začeli hvaliti. 

Saj se tudi jaz samo hecam, tak da ni problema..... 😉👍

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano

Samo vozite se z X motorji, js bi vam privoscil se manjso porabo, samo da cimprej naredita 200k km, da bomo govorili ali je motor dober ali ne. Da bom vedel ali zamenjati 2.5 za 3 litre al ne 😛

 

To kolko pije dokler je v meji normale je zame gladko vseeno. Ne vem pa kje ta meja normale pri porabi je xD

Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

Sem zajebo stvar, zamenjal sem super  avto za laboratorij.... 😉

 

Te povsem razumem. In ravno zaradi tega jaz še vedno vztrajam pri svojih starih dizelaših, čeprav ima eden od njiju že preko 340.000. Mogoče ima pa toliko kilometrov ravno zato, ker je super motor v super avtu.

 

Za laboratorijsko tehniko pa itak vemo, da je po štirih, največ petih letih že povsem zastarela in potrebna menjave, zraven pa tako draga, da prodaš ledvico, eno oko pa še ritno luknjo nekajkrat ponudiš "v najem", da zbereš dovolj denarja...

  • Haha 1
  • Zmeden 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

V bistvu si se tako ti, kot vsi ostali tu na forumu ki so kupili ta nov biser od motorja zafrknil, ker niso vzeli kakega opla, 2.0 benzinarja iz konca 80-ih.

Preverjena zadeva. 😉

E...ja jaz se nisem zaje...🤣🤣🤣🤣😁zame je TOP  avto 😉

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.