Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

59 minutes ago, Alex said:

To ni namenjeno tebi. Nisi tako pomemben. 😉 Zadeva, drugega anticepilca.😉

Sem cepljen. Zame tole ni politicno, tako kot zate kjer je vsak ki je proti tebi avtomatako necepljen. 

jaz sem cepljen a za ostale nima pravice govoriti - OSEBNA ODLOCITEV!

 

Ja spet se je nekdo dovolil uzaliti Alexa, takoj zakleniti. Vse do takrat ko bo on zalil spet pol foruma, pol slovencev, tujcev….

 

8 minutes ago, Alex said:

In Boss, tudi. 😊

Boss ne zali tu nikogar, vse kar prebiram od njega so odgovori ki jih zeli tudi argumentirati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Janez007 napisal:

Razne viagre, ki jih jemljete :) , ali kontracepcijske tabletke, ki jih jemljejo vaša dekleta, imajo veliko več stranskih učinkov, kot cepiva proti Covidu. Pa se o tem skoraj nič ne govori. Mislim, da se je zgodba okrog cepiv napihnila preko vseh meja, in to je po mojem glavni problem. Ker je zgodba aktualna, želijo biti vsi pametni, in s pomočjo socialnih omrežij, forumov,... v ospredje prihajajo tudi tisti, ki o medicini in farmaciji nimajo pojma.

 

Nisem vedel, da je uporaba viagre al pa kontracepcijskih tablet potrebna za obisk prireditev, gostinskih lokalov, opravljenje dela, odhodov v tujino. Tudi tega, da če jih ne jemlješ, da se moraš na 48 ur testirat mi ni bilo znano? No  vsak dan nekaj novega. :nevem:

 

Zakaj je zadeva tako aktualna? Zato ker je čisto preveč škrbin, nekosistentnosti izjav stroke, spreminjanje izjav, po vrhu pa kaj je najbolj občutljivo je to, da je to cenzura, ki jo že dolgo nismo videli. Če bi soočili mnenja si postavili argumente za in proti na mizo in spregovorili o njih odkrito z odprtimi kartami, sem 100% prepričan, da sploh ne bi bilo težav s cepljenjem. Seveda pa za kaj takega mora biti dejansko zadeva taka, da argumenti za cepljenje držijo vodo - žal trenutno jih ne.

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Janez007 napisal:

Saj tako je tudi na drugih področjih. Na primer na avdio forumu so najbolj "pametni" ljudje s srednješolsko komercialno izobrazbo, ki prodajajo hi-fi opremo, in z lahkoto tolčejo po izjavah doktorjev fizike in elektrotehnike in jih tudi preglasijo.

 

Sicer ne poznam dogajanja na tem področju ga pa na svojem in pri nas imamo največ težav z raznoraznimi doktorji in njihovimi odločitvami v stilu jaz imam doktorat kaj maš pa ti. Izkušnje, dolgoletno delo na področju, poznavanje sistemov v nulo, so v veliki večini bolj pomembni, kot pa da ti nekdo maha s svežimi papirji in dokazuje s tem, da je večvreden.

 

Ampak najboljši so tisti, škoda da so v manjšini, ki sicer imajo formalno zelo visoko izobrazbo ampak vseeno vejo, da znajo premalo v praksi in se pri svojih odločitvah vedno zanesejo na ljudi z izkušnjami in praktičnimi znanji. Takrat je zgodba uspešna.

  • Všeč 2
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 minute ago, Boss said:

 

Nisem vedel, da je uporaba viagre al pa kontracepcijskih tablet potrebna za obisk prireditev, gostinskih lokalov, opravljenje dela, odhodov v tujino. Tudi tega, da če jih ne jemlješ, da se moraš na 48 ur testirat mi ni bilo znano? No  vsak dan nekaj novega. :nevem:

 

Zakaj je zadeva tak oaktualna? Zato ker je čisto preveč škrbin, nekosistentnosti izjav stroke, spreminjanje izjav, po vrhu pa kaj je najbolj občutljivo je to, da je to cenzura, ki jo že dolgo nismo videli. Će bi soočili mnenja si postavili argumente za in proti na mizo in spregovorili o njih odkrito z odprtimi kartami, sem 100% prepričan, d asploh ne bi bilo težav s cepljenjem. Seveda pa za kaj takega mora biti dejansko zadeva taka, da argumenti za cepljenje držijo vodo - žal trenutno jih ne.

Tocno tako! Cepljenje bi moralo biti namenjeno zgolj in samo za proti koroni. Ne pa oglasevano za potovanja, koncerte, obiske….wtf kam je slo tole. Zdaj pa v razmislek: Sam sem cepljen, zena ni, sva sla z avtodomom v italijo (nobene kontrole na meji), sva na enakih koncih, enakih stikih. Potem greva s trajektom v albanijo. V albaniji nobenih mask, pravil itd. Vstopiva nato v CG, na meji nobenih zahtev, spet sva na enakih mestih, restavracijah….bla bla.

enako potem sledi Bosna in Hrvaska dalmacija. Na nobeni meji nikakrsne kontrole oz vorasanja po ti pct.

Ona se pred vstopom v Slo testira v makarski, dobi eu pecat na celo, jaz ga imam cel cajt.

 

se vrneva v slo, na Rupi spet samo mahajo, nobene kontrole niti pasosev.

 

moj point, jaz sem cepljen, a le ona je 100% da ne prenasa oz je okuzena ker se je sla testirat, meni ni treba ker mam ‘paper’ ze nekaj casa.

 

Nauk basni: kako sem lahko jaz kot cepljen preprican da ne prenasam zadeve, medtem ko se ona testira in ima ‘aktualen rezultat stanja’?

 

Vse skupaj je smesno ker smo ljudje, od potnikov, carinikov, policistov….zato ne moremo pricakovati, da se bodo ukrepi izvajali 100%….zatorej moje mnenje: ukiniti vse skupaj - NE BO RAZLIKE.

 

Verzija Alex: policisti na meji ki ne cekirajo so levi, in spodbujajo sirjenje korone.

 

pa za bossa, ce sem prav opazil veckrat omenja ozracje: prihajajo climate lockdowni (to pa ni sala).

  • Všeč 5
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je marko91 napisal:

Jaz pa tebe ne. Kje je pa tvoj prisklednik bini? Eto zaljenje se zacenja

Res zanimivi kako hitro , ko zmanjka argumentov preide na žaljenje. Ampak kaj češ človek je fenomen , strokovnjak, enciklopedija , poznavalec avtov , mehanik in še kaj bi se našlo v enem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Janez007 napisal:

Če bi se dilemo o tem, ali je Zemlja okrogla ali ploščata napihnila do te mere, kot se je dilema glede Covid cepiv, bi danes pol zemljanov verjela, da je zemlja ploščata.

 

Žalostno, ampak tako je. Adijo pamet. 

 

Neposrečene primerjava, saj nismo spoznali, da je zemlja okrogla šele pred enim letom. Ogromno ljudi je to najprej domnevalo, dokazovalo na zelo osnovnem nivoju z opazovanjem posrednih dokazov in ne na osnovi tega, da bi dejansko videli okroglo zemljo.

 

Začelo se je v stari grčiji

- pitagora je pred skoraj 2500 leti predvideval, da je krogla najbolj primerno telo kako naj bi bila oblikovana zemlja

- aristotel je to povezoval s senco, ki jo zemlja meče na lunino površje

- arhimed je to povezoval z izbočenostjo tekočin.in da je zato verjetno, da je okrogla

 

Zakaj sem to zapisal, vsi ti in tudi vsi kasnejši znanstveniki so znali dokazat okroglost zemlje in skozi ves ta čas, do iznajdbe satelitov, ko smo končno videli zemljo iz vesolja je bilo dokazov toliko, da o ploščatosti verjame res izredno malo ljudi. Ti kljub poskusom, da bi dokazali ravnost vedno naletijo na oviro, kjer se njihovo dokazovanje ustavi in gredo poskusit po drugi poti.

 

In kje je razlika s cepivi proti kovidu. Poznamo ga manj kot eno leto, to da nosi ime cepivo (čeprav po zdravniški definiciji ne bi smelo) nikakor ne pomeni, da opravlja svojo funkcijo. To se bo dokazalo ali pač ovrglo šele čez čas, tako kot se je za druga cepiva. Verjetno vemo, da so obstajala razno razna cepiva, ki so prišla skozi vsa testiranja in bila odobrena uradno in pa tudi cepiva, ki niso prišla čez vse faze testiranja in bila tudi neodobrena. Celo tako hudo je bilo, da so padale odškodnine.

 

Ne glede kaj se dogaja s kovid cepivi je eno in edino dejstvo, da so vsa še vedno v eni izmed testnih faz in zato imajo odobreno le začasno odobritev, ki se jo dodeli le v izjemnih primerih oziroma kadar je res nujno. Ampak to pomeni, da v bistvu še vedno nimamo ne odobritve za trajno uporabo, ne varnostnega certifikata, niti ni dovolj dolgo v uporabi, da bi lahko mirno rekli vse je v redu vse je OK, to je nekaj najboljšega kar se nam je zgodilo v zadnjem letu in pol.

 

In to je vsa poanta zakaj toliko govora o tem. Mislim, da upravičeno, si pa seveda želim, da bi cepivo delovalo in res ustavilo epidemijo kot so to obljubljali lani pozno jeseni. In kje smo danes? Zdaj ste se kar sprijaznili, da je ok, če cepivo ne povzroči imunosti, če ne prepreči prenosa virusov. Iz vseh tistih visokoletečih obljub kako bo cepivo rešilo vse težave ste pristali na bistveno bistveno nižji standard in zdaj je dovolj le predvidevanje, da mogoče pa je vsaj potek bolezni blažji. Kaj pa če so vas tudi s tem nategnili?

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je robertk6 napisal:

Res zanimivi kako hitro , ko zmanjka argumentov preide na žaljenje. Ampak kaj češ človek je fenomen , strokovnjak, enciklopedija , poznavalec avtov , mehanik in še kaj bi se našlo v enem.

Se oglaša ta pravi., 🤣

pred 56 minutami je marko91 napisal:

Jaz pa tebe ne. Kje je pa tvoj prisklednik bini? Eto zaljenje se zacenja

Škoda. Sem prav pogrešal tvoje komentarje. 😊

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

 Jest, boš zamrznil to temo, kot si predlagal? 🤔

 

 

Bil je predlog... pa vidim, da si ti edini, ki si za to... Tako, da mislim, da ni nobene potrebe po zaklepu tele teme... Sem ugotovil, da se ti prvi ne bos znal brzdati in bo tako spet zasmetenih cel kup drugih tem... Je bolje, ce bom moral pucati samo v eni temi :D ... Zaenkrat ti kar dobro uspeva smetenje in zaljenje tistih, zaradi katerih si stisnil "rep med noge" in naprej "sral" z alter nickom ... 

  • Všeč 3
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No meni je pri vsem tem zanimivo predvsem to, da je tale koronca in covid ena redkih stvari, kjer pa je cel svet dokaj na istem (vsaj kar jaz spremlal).

 

Primer spodaj je za USA, ampak vidim iste primere Avstralija, Nizozemska, Portugalska, ....

 

Recimo USA (treba tudi odpret pa mal komentarje pogledat) ... pac tukaj so komentarji kjer bi komplet vse zaprl ... ni tezko najti kontra:

 

No in pa potem vpletena politika:

 

Popravljeno od Bossek
  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej poglej, dejansko PCT ni zadost, bo treba še maskice nosit. Torej takole mimo ovinkov počasi priznavajo, da so s PCT-ji kiksnl, sej so to generatorji širjenja okužb. Da ne bo kdo narobe razumel - če se že gremo vse skup tole je to ustrezna odločitev.

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/na-javnih-prireditvah-poleg-pogoja-pct-znova-zapovedane-zascitne-maske.html

 

 

Kulturniki so sicer na nogah, ampak kaj pa če bi predstave prestavili v cerkev. Tam PCT ni obvezen in nošnja mask prav tako ne. 🤪

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je marko91 napisal:

Jaz pa tebe ne. Kje je pa tvoj prisklednik bini? Eto zaljenje se zacenja

Zanimivo, da me pogrešaš.... 😆

Če te zanima uživam v dvo dnevnem izletu po Gorenjskem in koristim na polno bone, tiste katere tako eni ne boste koristili, ker jih je zapovedal J. J.... :harhar:

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Bini napisal:

Zanimivo, da me pogrešaš.... 😆

Če te zanima uživam v dvo dnevnem izletu po Gorenjskem in koristim na polno bone, tiste katere tako eni ne boste koristili, ker jih je zapovedal J. J.... :harhar:

Lepo. Bravo. Ja, eni bodo raje namakali noge doma v lavorju kot da bi, bognedaj, koristili bone, ki jim jih je dala njim sovražna vlada. Pa razumi ti take mandeljce. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 hours ago, Alex said:

Lepo. Bravo. Ja, eni bodo raje namakali noge doma v lavorju kot da bi, bognedaj, koristili bone, ki jim jih je dala njim sovražna vlada. Pa razumi ti take mandeljce. 😊

Teli vasi ‘eni’ vidva stalno isceta politicne konflikte - stalno.

Jaz sem izkoristil bone, druge dal pa starsem. Nenazadnje je to NAS dnar! Ce vama ni jasno kako drzava funkcionira, to ni podarjeni to je iz davkoplacevalskega denarja.

 

probajta napisat en post brez politike in je… ljudi ki se ne strinjajo z vama.

 

sem cepljen (za brez veze se zavedam)

sem izkoristil bone (svoj denar)

probajta najti kak druzga zaljivga v neskladju z vajinim mnenjem

 

spet sta v naprej profilirala cloveka

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je marko91 napisal:

Teli vasi ‘eni’ vidva stalno isceta politicne konflikte - stalno.

Jaz sem izkoristil bone, druge dal pa starsem. Nenazadnje je to NAS dnar! Ce vama ni jasno kako drzava funkcionira, to ni podarjeni to je iz davkoplacevalskega denarja.

 

probajta napisat en post brez politike in je… ljudi ki se ne strinjajo z vama.

 

sem cepljen (za brez veze se zavedam)

sem izkoristil bone (svoj denar)

probajta najti kak druzga zaljivga v neskladju z vajinim mnenjem

 

spet sta v naprej profilirala cloveka

Sem ti samo odgovoril kje sem na tvoje provokativno vprašanje in nisem mislil tebe za te bone ampak na splošno poznam nekaj takih asov, ki jih iz inata ne bodo koristili! Izgovor imajo, da oni pa ne bodo bremenili naše države in proračuna po drugi strani so pa polni denarja in jim je tole drobiž.... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

55 minutes ago, Bini said:

Sem ti samo odgovoril kje sem na tvoje provokativno vprašanje in nisem mislil tebe za te bone ampak na splošno poznam nekaj takih asov, ki jih iz inata ne bodo koristili! Izgovor imajo, da oni pa ne bodo bremenili naše države in proračuna po drugi strani so pa polni denarja in jim je tole drobiž.... :nevem:

in kje je problem ce se clovek odpove? Se posebej ce si lahko to privosci? A so boni obvezni?

torej kje ke problem? Berem samo fovsijo do premozenja drugih. 

Popravljeno od marko91
  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro, pa kaj tem modelom ni jasno. Če so kamioni moji, lahko zahtevam od zaposleni kar hočem.

To, da morajo bit cepljeni je še najmanj. Pa ni to javni sektor, kjer rdeči bitles vedri. 

Podpiram lastnike teh prevoznih  podjetij in da bi bilo čim več takih. 👍

G. Klobasa pa lahko klobasa naprej neumnosti. 😊

https://www.24ur.com/novice/korona/delodajalci-necepljenim-soferjem-grozijo-z-odpovedjo.html

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Alex napisal:

Dobro, pa kaj tem modelom ni jasno. Če so kamioni moji, lahko zahtevam od zaposleni kar hočem.

To, da morajo bit cepljeni je še najmanj. Pa ni to javni sektor, kjer rdeči bitles vedri. 

Podpiram lastnike teh prevoznih  podjetij in da bi bilo čim več takih. 👍

G. Klobasa pa lahko klobasa naprej neumnosti. 😊

https://www.24ur.com/novice/korona/delodajalci-necepljenim-soferjem-grozijo-z-odpovedjo.html

Hvala bogu, da nimaš tovornjakov... 

  • Všeč 6
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes smo v naši firmi vsi, ki smo se cepili, dobili dodatna dva dni dopusta. 👍 Pohvalno za našega direktorja, ki skrbi za zdravje svojih zaposlenih. 

Seveda so zagriženi  antiecepilci v  firmi  takoj zbirali podpise, da je to diskriminacija do anticepilcev. 

Dobili so prijazen odgovor, da imajo tudi oni možnost zastonj  cepljenja, do sredine septembra. In bodo tudi oni lepo deležni dodatnih dveh dni dopusta. Že razmišljam, kje ju bom izkoristil. Z boni, seveda. 😊

 

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.