Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

Hmmm, a da je človek zdrav pa sploh ni več opcija? Se pravi so zdaj vsi generatorji virusa sam baje cepljeni malo manjši al kako pa ne glede al si zdrav ali dejansko bolan? Fuk teli družbi je šla pamet res v maloro.

  • Všeč 3
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 hours ago, Boss said:

Hmmm, a da je človek zdrav pa sploh ni več opcija? Se pravi so zdaj vsi generatorji virusa sam baje cepljeni malo manjši al kako pa ne glede al si zdrav ali dejansko bolan? Fuk teli družbi je šla pamet res v maloro.

zgleda da nč več .... sej veš, da je zdravstvo in farmacija je tud biznis kokr use ostale branže .... zdrav človek pa pomeni, da nimajo več stranke oz. profita od tega človeka .... 

Popravljeno od canyon

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi ga je treba držat glih dovolj bolanga, prestrašenga, da mu lahko prodajaš vseskupi a da ga obdržiš pri življenju. Pomirjevala proti anksioznosti gredo zadnje čase odlično v promet.

  • Všeč 2
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@pob zanimivo in zalostno

 

No pri nas tega ni. Druzimo se isto kot prej pa a smo cepljeni ali ne. Ravno drug teden bomo imeli krst ... povabljeni so vsi (ni bilo nobenih pogojev). In do sedaj tudi se  nismo imeli primeru da bi neko rekel "ne pridem, ker bodo tudi necepljeni.

Pogovor glede cepljenja v vecini krat poteka ... "si cepljen? ja. ok" ali obratno "si cepljen? ne. ok" :D

 

Je pa zanimivo recimo ... dons bil s familijo v lipico. Ob 14h voden ogled, skupina vodena lepo brez karkoli, ko se je slo v hlev maske gor in toj blo to. Potem ob 15h pa predstava (isto gres kot skupina) ... ampak je pa pogoc PCT. Ker tisto prej je ogled, to je pa predstava.

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

65915769_fp-fb.jpg
WWW.RTVSLO.SI

Na Islandiji je polno cepljenih 86,5 odstotka odraslih, kar to otoško državico s 368.000 prebivalci uvršča v sam svetovni vrh precepljenosti. Kljub temu število novih okužb strmo narašča, izbruh je celo največji v...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Scr3am napisal:
65915769_fp-fb.jpg
WWW.RTVSLO.SI

Na Islandiji je polno cepljenih 86,5 odstotka odraslih, kar to otoško državico s 368.000 prebivalci uvršča v sam svetovni vrh precepljenosti. Kljub temu število novih okužb strmo narašča, izbruh je celo največji v...

 

Saj to je bistvo vsega, da ne zboliš za hudo obliko in s tem preživiš in ne obremeniš preveč zdravstva! Ampak tega se eni še vedno ne zavedajo... 

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ti pise, da je zdravstvo obremenjeno in da bolniki ze čakajo na postelje. To da pa zbolis za lazjo obliko? Really? Streljanje v prazno k nimajo proti argumenta.  99% mladih obolelih imajo blazjo obliko pa cepljenj ali ne. 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah dej no Bini, to so ugibanja, ki sploh nimajo temeljev nobeni uradni študiji. Nihče je še ni izvedel ampak so samo domneve glede na to kako naj bi delovalo "cepivo". Nekaj je pa pač teorija in nekaj drugega praksa - praksa, ki jo niso izvedli ampak so samo ponavljali navedbe proizvajalcev. Sej veš tko kot recimo Hofer al pa Volkswagen v reklamah trdijo da so najboljši.

 

Zanimivo postaja, da počasi še MSM obračajo ploščo, ker še pred kratkim takih stavkov sploh nisi videl napisanih. In ja, kar nekateri že nekaj časa govorimo in nas cepilci tipa Bini proglašate za budale, tole počasi sicer s stisnjenimi zobmi govorijo tudi že strokovnjaki. Enostavno v neki fazi ne morejo več trditi, da je tako, če ni pa ne glede kakšnega političnega pritiska so deležni.

 

Citat

 

A številni strokovnjaki na Islandiji priznavajo, da cepivo ni čudežna rešitev, kot so upali.

 

Glavni islandski epidemiolog Thórólfur Gudnason je tako prejšnji teden ugotovil enako kot njegova danska kolegica Tyra Grove Krause, namreč da cepljenje ni privedlo do kolektivne imunosti, kot so upali, navaja The Nation.

 

 

In v članku lepo piše, da spet porast okužb začenja hrometi zdravstveni sistem Islandije. Se pravi, ko morajo ljudje v bolnico to pač ni lažji potek bolezni. Da pa je manj mrtvih je pa v veliki meri "kriva" mutacija, saj ti bo vsak infektolog, imunolog, mikrobiolog znal povedati, da v zelo veliki večini primerov virusov z mutacijami, dejansko zmanjšuje nevarnost in povečuje hitrost okuževanja. Ne virus ni pameten ampak gre tukaj za čisto matematiko in statistiko saj virus, ki ubije gostitelja se bo nehal širit najbolj pa se bo širil tisti, ki je manj nevaren in visoko nalezljiv. To je pač čisto biološko dejstvo.

 

Zato recimo je ebola bila tako hitro zajezena, saj je bila preveč smrtna, da bi se hitro širila.

 

 

V glavnem, da končam in ponovim že ne vem katerič. Države spet niso pripravile zdravstvenega sistema in povečale začasne kapacitete za morebitne kovid bolnike. Zakaj bi, ker to pač stane in so raje vse stavile na eno karto - cepljenje. Žal kot kaže na napačno.

 

 

  • Všeč 3
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Ah dej no Bini, to so ugibanja, ki sploh nimajo temeljev nobeni uradni študiji. Nihče je še ni izvedel ampak so samo domneve glede na to kako naj bi delovalo "cepivo". Nekaj je pa pač teorija in nekaj drugega praksa - praksa, ki jo niso izvedli ampak so samo ponavljali navedbe proizvajalcev. Sej veš tko kot recimo Hofer al pa Volkswagen v reklamah trdijo da so najboljši.

 

Zanimivo postaja, da počasi še MSM obračajo ploščo, ker še pred kratkim takih stavkov sploh nisi videl napisanih. In ja, kar nekateri že nekaj časa govorimo in nas cepilci tipa Bini proglašate za budale, tole počasi sicer s stisnjenimi zobmi govorijo tudi že strokovnjaki. Enostavno v neki fazi ne morejo več trditi, da je tako, če ni pa ne glede kakšnega političnega pritiska so deležni.

 

 

In v članku lepo piše, da spet porast okužb začenja hrometi zdravstveni sistem Islandije. Se pravi, ko morajo ljudje v bolnico to pač ni lažji potek bolezni. Da pa je manj mrtvih je pa v veliki meri "kriva" mutacija, saj ti bo vsak infektolog, imunolog, mikrobiolog znal povedati, da v zelo veliki večini primerov virusov z mutacijami, dejansko zmanjšuje nevarnost in povečuje hitrost okuževanja. Ne virus ni pameten ampak gre tukaj za čisto matematiko in statistiko saj virus, ki ubije gostitelja se bo nehal širit najbolj pa se bo širil tisti, ki je manj nevaren in visoko nalezljiv. To je pač čisto biološko dejstvo.

 

Zato recimo je ebola bila tako hitro zajezena, saj je bila preveč smrtna, da bi se hitro širila.

 

 

V glavnem, da končam in ponovim že ne vem katerič. Države spet niso pripravile zdravstvenega sistema in povečale začasne kapacitete za morebitne kovid bolnike. Zakaj bi, ker to pač stane in so raje vse stavile na eno karto - cepljenje. Žal kot kaže na napačno.

 

 

Zgleda, da tej debati ne bo konca, ker pa prehaja že vse skupaj v nek kreg in brezvezno trmo proti cepljenju se ne mislim več razpravljat. Čas bo pokazal vse in zaenkrat uspeva meni ne pa necepljenim, bomo videli kako bo čez kako leto.... 🤔

 

  • Všeč 1
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet nam MSM mediji lansirajo novice, ki jih mi, navadna raja, želimo slišat.

 

Kako nam po letu in pol še vedno ni jasno, da obračajo številke pozitivnih, obolelih, umrlih vedno v svojo korist. Torej, v času pred cepivom je bilo večina smrti ljudi pripisana covidu (saj to nam je sedaj že jasno po vsem tem času?), sedaj ko je cepivo, pa so številke smrti padle - logično. Sedaj nekdo cepljen, ki je umrl v prometni nesreči, ni umrl od covida in številke se lepo poklopijo. Hočem samo povedat, da operirati s številkami je tako enostavno kot iti na sprehod v park.

 

Da pa so MSM mediji začeli obračat ploščo, mi je tudi jasno, saj prihaja jesen, kjer bo znova virus na polno haral. Torej, propaganda za tretjo pikico v polnem teku in pa čredo je potrebno imeti pod nadzorom z temi lockdowni še naprej, cepljen, necepljen, nema veze.

 

 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Bini napisal:

Zgleda, da tej debati ne bo konca, ker pa prehaja že vse skupaj v nek kreg in brezvezno trmo proti cepljenju se ne mislim več razpravljat. Čas bo pokazal vse in zaenkrat uspeva meni ne pa necepljenim, bomo videli kako bo čez kako leto.... 🤔

 

 

 

Prav tako kot uspeva tebi, kateri si cepljen... uspeva tudi meni, ki nisem ... Kdo ima bolj prav? Ampak oznaciti za budale tiste, ki se nismo cepili, pa ni ravno prav ... ali? Sam nikogar ne obsojam in ne oznacujem z raznimi vzdevki... Vsak naj se sam odloci... Zal pa je tako, da nekateri mislijo drugace in se zelijo odlocati namesto drugih ... 

Kdo pa zagotavlja, da cepljeni okuzijo "le" 2 cloveka (ne bolnika), necepljeni pa 3?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

57 minutes ago, Jest said:

 

 

Prav tako kot uspeva tebi, kateri si cepljen... uspeva tudi meni, ki nisem ... Kdo ima bolj prav? Ampak oznaciti za budale tiste, ki se nismo cepili, pa ni ravno prav ... ali? Sam nikogar ne obsojam in ne oznacujem z raznimi vzdevki... Vsak naj se sam odloci... Zal pa je tako, da nekateri mislijo drugace in se zelijo odlocati namesto drugih ... 

Kdo pa zagotavlja, da cepljeni okuzijo "le" 2 cloveka (ne bolnika), necepljeni pa 3?

 

Jest; mogoče si se cepil po "naravni" poti in niti ne veš, da ti zato uspeva 😉

 

Jaz sem izkusil obe poti in priporočam cepljenje še vsem necepljenim (sicer raje z mRNA cepivi kot z vektorskimi). Bo pa slej ko prej vsak izkusil cepljenje bodisi "po naravni poti" (upam, da brez hujših zapletov) bodisi z brizgo.

 

Popravljeno od vzupan3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce res... ampak ce sem se "cepil po naravni poti" in tega niti ne vem... je to cist OK :P ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jest napisal:

 

 

Prav tako kot uspeva tebi, kateri si cepljen... uspeva tudi meni, ki nisem ... Kdo ima bolj prav? Ampak oznaciti za budale tiste, ki se nismo cepili, pa ni ravno prav ... ali? Sam nikogar ne obsojam in ne oznacujem z raznimi vzdevki... Vsak naj se sam odloci... Zal pa je tako, da nekateri mislijo drugace in se zelijo odlocati namesto drugih ... 

Kdo pa zagotavlja, da cepljeni okuzijo "le" 2 cloveka (ne bolnika), necepljeni pa 3?

Oprosti, če sem komu namenil preveč grdih besed te niso bile kar tako na suho ampak v odgovorih na nekatere čudne trditve, ki niti malo ne držijo.... 

Uspeva ti mogoče res, ampak kam pa lahko greš s tem uspehom. Še malo pa v trgovino ne boš mogel. Meni to sicer ni všeč ampak vse kaže na tak potek te pandemije... 😥

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kam pa nemorem, ce nisem cepljen? Ne razumem? Maska, razdalja oz. vsi ostali ukrepi enako veljajo za vse isto. Edina razlika je ta, da se moram jest enkrat tedensko testirat ti pa ne. Pa se to dolocene drzave ob vstopu zahtevajo PCR test pa cepljen gor ali dol.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Scr3am napisal:

Kam pa nemorem, ce nisem cepljen? Ne razumem? Maska, razdalja oz. vsi ostali ukrepi enako veljajo za vse isto. Edina razlika je ta, da se moram jest enkrat tedensko testirat ti pa ne. Pa se to dolocene drzave ob vstopu zahtevajo PCR test pa cepljen gor ali dol.

V tujino marsikam ne moreš razen, da greš v karanteno 5 dni pa PCR test si plačaš 2x,to pa zato, ker smo rdeči ali kake barve že. Če si doma je pa res vseen ali si ali nisi.... 😟

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Poenostavljeno:

3 na potenco 10 je 59.049

2 na potenco 10 je    1.024 (cepljeni)

 

Če nekdo s svojo kužnostjo okuži 3 bolnike, vsi trije pa spet 3 naprej, ... vse skupaj se zgodi 10 x je na koncu okuženih 59.049 ljudi.

Če nekdo (zaradi cepljenosti) s svojo kužnostjo namesto treh okuži "le" 2 bolnika, ta dva pa spet 2 naprej, ... vse skupaj se zgodi 10 x je na koncu okuženih 1.024 ljudi.

 

Torej razlika po 10-tih ciklih je cca. 60 kratna! Razlika med 100 hospitaliziranimi v primerjavi s 6.000 hospitaliziranimi je razlika med normalnim obratovanjem in kolapsom, ki si ga nobeden med nami ne želi. 

 

Mojster manipulacije - od kje ti te informacije, da z matematičnimi funkcijami dokazuješ razliko kužnosti med cepljenimi in necepljemi. A si mogoče zaposlen na IJS, ker tisti tam nas zasipavajo s takimi napovedmi v stilu babe Vange.

 

A lahko prosim, dobimo vir od kje si to privlekel, ker tole počasi presega meje zdravega razuma. Še dobro, da nisi napisal, da jih necepljeni okužijo 8 ker pol bi v 10 krogih bilo že samo v Sloveniji okuženih več kot milijardo.🙃

 

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem jest sem marsikam sel pa nisem imel odrejene nobene karantene. Pac pcr test to je pa to. Sodelavec (cepljen) je sel v egipt pa je ravno tako moral opraviti pcr test. Potrdilo, da je cepljen ni bilo dovolj. Mi pa na kraj pameti ne pade, da bi se cepil, da lahko normalno potujem. Za tisto enkrat do dvakrat na let kar potujem. Hvala lepa.

  • Všeč 4
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, doktor fizike se spozna tudi na infektologijo in imunologijo, popoldne pa še mikrobiologijo študira. Dej no, ne se hecat. Teli modeli na IJS samo ševilke mečejo v izračune in pred vsako trditvijo je beseda če. Če se bo dogajalo tako kot zdaj.... če bo šlo v tej smeri kot pred enim tednom bo tako... če bo en okužil toliko ljudi bo tako, če jih bo pa malo manj bo pa drugače.

 

Daj preberi kako sestavljajo svoje napovedi ampak ne preletet temveč podrobno preberi. Do zdaj so se pa večinokrat zmotili, ampak nič ne de, saj meteorologi tud kiksnejo.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 8. 2021 ob 9:35 je vzupan3 napisal:

 

Jest; mogoče si se cepil po "naravni" poti in niti ne veš, da ti zato uspeva 😉

 

Jaz sem izkusil obe poti in priporočam cepljenje še vsem necepljenim (sicer raje z mRNA cepivi kot z vektorskimi). Bo pa slej ko prej vsak izkusil cepljenje bodisi "po naravni poti" (upam, da brez hujših zapletov) bodisi z brizgo.

 

 

Marsikdo je za covidom zbolel še preden je bil uradno pri nas - mogoče sem tudi sam med temi, saj sem bil lani februarja bolan kot že 20 let ne, osebna zdravnica je rekla, da to ni gripa, pač pa je lahko korona. Rezultatov iz laboratorija nisem nikoli videl, dala me je odležati dokler ne bom bolje za v službo. To je to, po treh dneh od tega pregleda sem šel v službo.

Lahko, da sem prebolel asimptomatsko, who knows. Lahko da sploh nisem.

 

Dokler se bom počutil zdravega in sposobnega preboleti ta virus, se ne bom šel cepit, ker dejstvo je, da poznam ogromno ljudi, ki je to zguralo brez težav, pa pazi to, nekateri živijo faking od junk fooda in ostalega shita, nezdravo as fuck, pa jih to ni niti mal prizadelo. Dejstvo je, da osebno poznam zelo veliko ljudi, ki je preguralo virus in niti eden ni utrpel nekih posledic. Sicer poslušam ljudi, ki poznajo ljudi, da imajo posledice. Ok, verjamem, da nekatere virus bolj prizadane kot druge. Verjetno isto kot pri cepivih, vsak pozna nekoga, ki pozna nekoga, ki ga je cepivo neslo oz mu pustilo posledice.

Je pa igranje s statistiko tukaj, številke so znane celemu svetu - kakšna je smrtnost na splošno in kakšna je smrtnost po posameznih starostnih skupinah. Vsak zase ve in to naj tako ostane, ne pa da se ljudi "mehko" posiljuje.

 

Nekaj pa res ne razumem, pa upam, da mi lahko kdo pri tem pomaga.

Zakaj se gredo ljudje, ki so preboleli covid brez težav, cepit? A ni to dokaz, da imajo dovolj močen imunski sistem, da lahko pregura to virozico? 

Hvala.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno bolj zaradi "ugodnosti", ki jih imajo če so cepljeni. Sej to z zdravjem itak nima veze, ker če oblast lepi plakate z naslovom "cepila sem se, da lahko potujem" potem očitno ni fora v tem, da ohraniš sebe zdravega ampak, da lahko okol skačeš navkljub umetnim prepovedim, ki so namenjen samo nagajanju ljudem.

 

Kolk pa to pomaga pa zdajle vidimo na Islandiji, ki je najbolj precepljena v Evropi (po nekaterih podatkih celo čez 90% odrasliuh nad 18 let) pa tolčejo rekorde pozitivnih na testih PCR. Nikoli niso prišli čez 100 na dan, včerajšnji podatek je pa že 170. Kaj je zdaj to?!?!

 

Pri nas pa pred tri četrt leta. 50-60% precepljenosti je cilj in bo dovolj za konec epidemije. Pred pol leta 60-70%. pred tremi meseci so že bili med 70-80% , da bo dovolj. Danes pa poslušam, da nas edino več kot 90% precepljenost reši. Pa dobr, Islandci majo nad 90 pa jih glih tako ne rešuje širjenja pozitivnih.

 

Torej očitno "stroka" ne ve nič, če takole spreminjajo izjave. Razumem, da politično nastavljeni pač blebetajo kot jim politika ukaže, ampak če gremo po tej poti bo torej treba 110-120% precepljenost al kako?

 

A se lahko nehamo farbat pa si nalijmo čistega vina in dejansko lotimo stvari kot je potrebno. Dost je manipulacij s številkami, dovolj so se hecali in dajmo situacijo sprejet tako kot je. Zaščitimo in izolirajmo najbolj ranljive ostali pa pač "life goes on".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Lahko ti sam povem, če si že eni ne upate ... 😀 1992 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 1996 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2000 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2004 (razlog: "novi obraz", ki je obljubljal marsikaj boljšega od takratne oblasti) 2011 (razlog: samo da ne bi slučajno še enkrat zmagal Pahor, ki sem ga pomagal izvolit in je bil kot predsednik vlade polom) Učimo se celo življenje in sem se naučil, da obstaja le majhna verjetnost, da bo tisti, ki zna dobro kritizirati aktualno oblast, boljši, ko bo sam prišel na oblast. Pri Ivanovih obljubah je bilo marsikaj zdravega, a kasneje udejanjenega zelo malo, veliko pa slabih praks. Sploh pa so me kasneje prepričali takratni njegovi brezplačniki, nora tv, .. polni laži, sovraštva, primitivizma. Name so naredili obraten učinek od njihovega namena - prepričali so me koga ne smem več volit.   In potem vsakič na naslednjih volitvah vržemo kocko in upamo, da bomo zadeli ... Jaz še nisem. 😀    
    • video-93070d25345430fd40731c5049d6e255-V.mp4
    • Ta tvoj izgleda tak pošteni skok naprej. Glave glih ne rabim snemljive, ostalo pa so karakteristike za prste obliznit.   Bom pogledal še video. In dal v "spomin". Saj kolko sem škrt, bom čakal, da Bosch krepne.   Nimam drugega Boscha, komot grem vstran. Razen šraufarc, tako ali tako preferiram orodje na kablu.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.