Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 29 minutami je Alex napisal:

Nekaj me res zanima. Koliko od vas, ki se niste cepili bi se, če bi bili trenutno na oblasti kulovci? 🤔 Ker poznam kar veliko ljudi, ki jim je to glavnini edini razlog, da, se niso cepili. 😉

Verjetno je res nekaj takih, ki se odločajo na osnovi političnih preferenc. Zato tam, kjer so na oblasti desni je verjetno več levih skeptikov, ampak vseeno ni neke blazne razlike in to je tud en od vzrokov zakaj Twito ne razmišlja o obveznem cepljenju. Naenkrat bi se lahko "zaratil" še z delom svojega volilnega telesa.

 

Določen del ljudi je bil alergičen tudi na retoriko siljenja v cepljenje in zmerjanja ter poniževanja drugače mislečih in tistih, ki so bili v dvomu. Verjetno bi te dejansko kulovci celo znali prepričat, saj ne bi tako arogantno nastopali z argumentom moči in bi raje z močjo argumenta.

 

Smo pa tudi ljudje, ki nam zazvoni alarm, ko vidimo, da se nekdo izmika odgovorom, ki se gre cenzuro, če mnenja strokovnjakov niso usklajena z vladno željo in tako dalje. Je pri meni je tako, ko se nekdo recimo na sodišču izmika, zavlačuje, izloča dokaze, se lovi na proceduralne finte in napake, da pač v mojih očeh je kriv. In tako tudi reagiram. Če pa zraven poznam še malo zgodovine in barabije farmacevtskih mega podjetij pa je zadeva še toliko težja, da bi jim pa zdaj kr naenkrat verjel.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Bossek napisal:

Evo ... pisarna 4/5. Samo se jaz sem kar - 🤷‍♂️

 

A veš, da kr mal navijam zate... lepo da braniš trdnjavo pa četudi sam.

 

Aja pri nas je pa glavni navijač cepljenja spet odsoten, ker ima najmlajši sin spet vročino. Hja ko ima človek od začetka decembra do danes vse skupaj 10 dni prisotnosti je tud smeh. Na začetku so znali vodini celo razlagat, da bo cepljenje pomenilo manj odstotnosti in manj stroškov za firmo in glej ga zlomka naenkrat so tisti utihnili in tako potihem na samem se znajo celo zahvalit meni necepljenemu, da ravno tako ves čas branim trdnjavo.

 

Sej ne da ne paše taka pohvala, ampak vseeno tudi sam čutim precejšnjo izčrpanost, ker biti vsak dan v povprečju 10 ur na šihtu v polnem pogonu tud ni mačji kašelj. In tole se vleče predolgo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma zanimivo mi je ker sam sem bil petek in soboto precej "prehlajen" (2 ure smrkav, naslednjo uro zamesen nos, .... ampak nikoli vrocine). V nedeljo sem bil ze ok. Vmes se testiral in -. Danes se za vsak slucaj, ker grem jutri v pisarno, spet testiral in spet -.

 

Nacelomo pri nas ni tak problem ker delamo od doma in ce nisi res povozen pol si pac doma in delas. Ce ne bi imel jutri sestanka bi tudi sam do srede vztrajal.

 

Drugace pa pri nas cepljenja, ker vem da je to glavna debata: en 2* moderna, en 2*astra, za enega nisem 100% ali 2* moderna ali pfizer ter nato se 1 pfizer, ena necepljenja, jaz pa 2* astra + pfizer.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bossek napisal:

Ma zanimivo mi je ker sam sem bil petek in soboto precej "prehlajen" (2 ure smrkav, naslednjo uro zamesen nos, .... ampak nikoli vrocine). V nedeljo sem bil ze ok. Vmes se testiral in -. Danes se za vsak slucaj, ker grem jutri v pisarno, spet testiral in spet -.

 

Nacelomo pri nas ni tak problem ker delamo od doma in ce nisi res povozen pol si pac doma in delas. Ce ne bi imel jutri sestanka bi tudi sam do srede vztrajal.

 

 

Jaz sem pa skos na šihtu na lokaciji in nimam v dveh letih niti dneva dela od doma, niti bolniške. Nosek ni bil smrkav, na dva dni samotestiran in je to to. Je pa res, da privat se ne družim več toliko pa ne zaradi tega ker ne bi hotel, ampak ker enostavno zaradi odsotnosti pridem dostikrat kar utrujen in nimam niti volje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Boss napisal:

 

A veš, da kr mal navijam zate... lepo da braniš trdnjavo pa četudi sam.

 

Aja pri nas je pa glavni navijač cepljenja spet odsoten, ker ima najmlajši sin spet vročino. Hja ko ima človek od začetka decembra do danes vse skupaj 10 dni prisotnosti je tud smeh. Na začetku so znali vodini celo razlagat, da bo cepljenje pomenilo manj odstotnosti in manj stroškov za firmo in glej ga zlomka naenkrat so tisti utihnili in tako potihem na samem se znajo celo zahvalit meni necepljenemu, da ravno tako ves čas branim trdnjavo.

 

Sej ne da ne paše taka pohvala, ampak vseeno tudi sam čutim precejšnjo izčrpanost, ker biti vsak dan v povprečju 10 ur na šihtu v polnem pogonu tud ni mačji kašelj. In tole se vleče predolgo.

Je pa kar precej ljudi na raznih FB, ki pozivajo goloba, da naj se dokončno izjasni o cepljenju, da bodo vedeli, ali ga voliti ali ne. 🤪Kam smo prišli. 😊

Gremo pa v soboto v Italijo na smučanje. Da preverimo, kako se oni kaj držijo. 😊 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

36 minutes ago, Boss said:

 

Jaz sem pa skos na šihtu na lokaciji in nimam v dveh letih niti dneva dela od doma, niti bolniške. Nosek ni bil smrkav, na dva dni samotestiran in je to to. Je pa res, da privat se ne družim več toliko pa ne zaradi tega ker ne bi hotel, ampak ker enostavno zaradi odsotnosti pridem dostikrat kar utrujen in nimam niti volje.

 

Dobro moje delo je tako, da je kdaj celo bolje delat od doma. Ko si v pisarn skoz nekdo vletava not pa bi se rad pogovajral pa sprasval ... Doma pa lahko v miru podelas maile, spucas kake simple taske. Pa itak skoz visimo na chatih tko da ni neke razlike :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Jaz sem pa skos na šihtu na lokaciji in nimam v dveh letih niti dneva dela od doma, niti bolniške. Nosek ni bil smrkav, na dva dni samotestiran in je to to. Je pa res, da privat se ne družim več toliko pa ne zaradi tega ker ne bi hotel, ampak ker enostavno zaradi odsotnosti pridem dostikrat kar utrujen in nimam niti volje.

 

Brez zamere ker se vtikam, ampak socialni stik pomeni marsikaj :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je NevLado napisal:

 

Brez zamere ker se vtikam, ampak socialni stik pomeni marsikaj :) 

Po moje  tudi. Ni štos v temu, da se skriješ v klet in kričiš: "jaz se pa nisem okužil". Pač moraš normalno živeti (kolikor se pač da in zame osebno se ni nič spremenilo) in normalno uživati življenje. Sam se okužbe oziroma tega, da bi bil pozitiven niti malo ne bojim.😉

Smo cepljeni in to je to.

Če pa imaš že od prej probleme se pa bodo normalno v tem času korona krize  samo potenciali in udarili na plano. Mi smo že rezervirali smučanje februarja v Italiji, tri dnevno potovanje za prvi maj in počitnice v Franciji v začetku avgusta. Potrebno je razmišljati pozitivno. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je NevLado napisal:

Tle Boss govori bolj o temu, da je tako zmatran, da se mu ne da nikamor. To na dolgi rok vodi v totalno sranje. Res pa je, da je slabše jit na pivo, če se ti ne da, kot pa jit in bit tam tečen.

Saj smo zmatrani vsi, ko pa moramo nadomeščati manjkajoče. A vseeno se mora najti čas za prijatelje za kak pogovor, pijačo. Seveda ne rabimo riniti v gnečo. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

Lepo, da uživaš v tem, da "druge" maltretirajo in tebe pustijo pri miru - upam, da si ponosen sam nad sabo, da te take stvari veselijo. :bravo:

Sam si se odločil,da te matretirajo,samo to sem hotel povedat.Mi je pa žal,da je tako in bi bil bolj vesel,da bi vsi živeli normalno in veselo....😊 👍

Pa malo se sprosti in daj živce na pašo....😉

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Alex napisal:

Je pa kar precej ljudi na raznih FB, ki pozivajo goloba, da naj se dokončno izjasni o cepljenju, da bodo vedeli, ali ga voliti ali ne. 🤪Kam smo prišli. 😊

Gremo pa v soboto v Italijo na smučanje. Da preverimo, kako se oni kaj držijo. 😊 

 

 

Žalostno a ne, da je ratal cepilni status in pa cepilno prepričanje faktor odločitve. Ampak to niso krivi tisti, ki se zdaj odločajo komu dati glas le  na osnovi tega, ampak tisti, ki so s svojimi neustavnimi odloki povzdignili cepljenje na najvišji prestol in se zadnje leto govori praktično samo o tem. Pralnica mozga press.

 

Kar se pa Italije tiče boš pa razočaran, ker ne zahtevajo več cepilnega statusa - zdaj jim je bolj važno, da bi ja sploh kdo prišel. Men je smešno, da se kr tolčem po kolenih, zate pa ne vem. 😆

 

Tudi Italija nekoliko omilila ukrepe - 24ur.com

 

pred 13 urami je Bini napisal:

Sam si se odločil,da te matretirajo,samo to sem hotel povedat.Mi je pa žal,da je tako in bi bil bolj vesel,da bi vsi živeli normalno in veselo....😊 👍

Pa malo se sprosti in daj živce na pašo....😉

 

Hvala za skrb, z mojimi živčki je čist vse ok - jaz se zjutraj lahko pogledam v ogledalo in sem zadovoljen s sliko, ki jo vidim.

 

Glede tvojega prvega stavka pa takole - pravno ne zdrži tvoja navedba kot tudi tista ne, da je ženska sama kriva, če jo partner pretepa, kaj pa ni šla stran.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je NevLado napisal:

 

Brez zamere ker se vtikam, ampak socialni stik pomeni marsikaj :) 

 

Drži popolnoma, ampak po 11 urah zdoma skoraj vsak dan je pač jeba. Interakcije imam v službi dovolj, ker ne dalam od doma, ampak dejansko komaj čakam, da se to sranje neha. Pa ne zaradi kovid omejitev, ker ko enkrat razčistiš pri sebi, da nisi ti tisti, ki izgublja s temi omejitvami in preseliš prioritete drugam je vse skupaj praktično neboleče.

 

Edino kar je problem je to, da so sodelavci tolk odsotni,  a delo pa mora biti narejeno. Ja sej manj pomembne stvari dajemo na stran in delamo samo tisto res nujno, ampak na dolgi rok se tudi to ne izzide. In če ne bomo kmalu nehali z norostjo in pač zavesto rekli "fuck it" ter se vrnili v brezkarantenske čase, bodo ljudje dejansko izgoreli.

 

In ko ljudje izgorijo ali pa dobija zraven še psihične težave pa so lahko zadaj meseci in celo leta rehabilitacij - upam, da si tega ne želimo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

 

Žalostno a ne, da je ratal cepilni status in pa cepilno prepričanje faktor odločitve. Ampak to niso krivi tisti, ki se zdaj odločajo komu dati glas le  na osnovi tega, ampak tisti, ki so s svojimi neustavnimi odloki povzdignili cepljenje na najvišji prestol in se zadnje leto govori praktično samo o tem. Pralnica mozga press.

 

Kar se pa Italije tiče boš pa razočaran, ker ne zahtevajo več cepilnega statusa - zdaj jim je bolj važno, da bi ja sploh kdo prišel. Men je smešno, da se kr tolčem po kolenih, zate pa ne vem. 😆

 

Tudi Italija nekoliko omilila ukrepe - 24ur.com

 

 

Hvala za skrb, z mojimi živčki je čist vse ok - jaz se zjutraj lahko pogledam v ogledalo in sem zadovoljen s sliko, ki jo vidim.

 

Glede tvojega prvega stavka pa takole - pravno ne zdrži tvoja navedba kot tudi tista ne, da je ženska sama kriva, če jo partner pretepa, kaj pa ni šla stran.

Boss, tudi sam sem vesel, da se sproščajo ukrepi in mi je že čisto vseeno, kdo je cepljen trikrat, kdo enkrat in kdo nobenkrat in kdo je prebolel. 

Važno je, da se počasi odpre stvari in ukine preverjanje potrdil pred trgovinami, ker je sedaj to že vse skupaj itak brez veze. Kot pravi lepo italijanski pregovor "Chi si e visto si e visto". (kdor preživi-preživi). Izgleda, da drugače ne gre. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je g.Wankel napisal:

A če se zdej umiri situacija pred aprilom, bomo imeli spet prelet letal? :D

Ne bi bilo slabo. Meni so vojaška letala všeč. Lahko tudi tanki pridejo, samo, da se to konča. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

 

Žalostno a ne, da je ratal cepilni status in pa cepilno prepričanje faktor odločitve. Ampak to niso krivi tisti, ki se zdaj odločajo komu dati glas le  na osnovi tega, ampak tisti, ki so s svojimi neustavnimi odloki povzdignili cepljenje na najvišji prestol in se zadnje leto govori praktično samo o tem. Pralnica mozga press.

 

Kar se pa Italije tiče boš pa razočaran, ker ne zahtevajo več cepilnega statusa - zdaj jim je bolj važno, da bi ja sploh kdo prišel. Men je smešno, da se kr tolčem po kolenih, zate pa ne vem. 😆

 

Tudi Italija nekoliko omilila ukrepe - 24ur.com

 

 

Hvala za skrb, z mojimi živčki je čist vse ok - jaz se zjutraj lahko pogledam v ogledalo in sem zadovoljen s sliko, ki jo vidim.

 

Glede tvojega prvega stavka pa takole - pravno ne zdrži tvoja navedba kot tudi tista ne, da je ženska sama kriva, če jo partner pretepa, kaj pa ni šla stran.

Samo da si ok 👍,glej s pretepenimi ženskami pa ravno nimam izkušenj.....☹️😒

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Alex napisal:

Ne bi bilo slabo. Meni so vojaška letala všeč. Lahko tudi tanki pridejo, samo, da se to konča. 😉

 

Tole je nevarna kombinacija - Janša na oblasti in tanki na ulicah. 😬

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cepljenih je v bolnišnicah vedno več, ker je več tistih, ki prebolevajo zelo blago obliko covida-19 in so sprejeti v bolnišnico zaradi drugih razlogov, je na novinarski konferenci pojasnila vodja posvetovalne skupine za cepljenje Bojana Beović.

Gasi internet,trgaj kablove 🙈🤣🤣🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Martin Cufer napisal:

Cepljenih je v bolnišnicah vedno več, ker je več tistih, ki prebolevajo zelo blago obliko covida-19 in so sprejeti v bolnišnico zaradi drugih razlogov, je na novinarski konferenci pojasnila vodja posvetovalne skupine za cepljenje Bojana Beović.

Gasi internet,trgaj kablove 🙈🤣🤣🤣

Bum... 1:1.,🤪

WWW.RTVSLO.SI

Val okužb z različico omikron se ne umirja. Po...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.