Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

11 hours ago, Bini said:

Pišeš na dolgo in široko pa same domneve in nič rešitev!

Kje so rešitve,da bo tega vsega že enkrat konec🤔

Ni tako preprosto kot se zdi....:nevem:

Čez mesec dva bomo spet tam kot smo bili lani,žal.😭

Bomo zaradi neumnih in enolicnih postoplkov. Po celem svetu TO NE DELUJE. Stejnse prebolele med cepljene. Pa dejanske mrtve zaradi korone, ne s korono. Nalijmo si cistega vina prvo. Po dveh letih nimamo statistike ali kategorije ogorzenih po letih. Niti ene analaize na kateri bi gradili smiselne ukrepe. To je stroka? Vse v isti kos in ubijat ekonomijo? Bravo

 

ampak ne zdaj so tu necepljeni kot nov razlog za prelaganje odgovornosti. Kdo je naslednjinstarsi solarjev, ki UPAM da ne bodo nasedli in cepili nedolNe otroke!

 

21 hours ago, canyon said:

za1x z vsem k sm na fermi govoru ni noben cepljen, sef skladisca pravi da ce kdo hoce masko nosit naj jo nosi, ni pa obvezna, na bencinskih crpalkah pa tud noben nic ne rece, tud nikjer ni nobenih obvestil za maske, pa redko kje vidis koga od zaposlenih da ima masko, vecinoma so tud zaposleni brez maske 

To je clovesko

Popravljeno od marko91
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 hours ago, robertk6 said:

 Odlično delo novinarji 🤣🤣🤣🤣

Evo tocno to kot pri 03:20 - v sloveniji (in svetu) stejemo umrle za korono vse ki so bili pozitivni ob smrti ne glede na vzrok smeti. Uradna izjava!

se pravi ce sem pozitiven pa se utopim, padem po stengah sem med umrlimi s korono!!!!!!

osnovna napaka - nimamo dejanske cifre koliko jih je korona sploh ubila…

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jao, en teden me ni, pa cela vojna tukaj. Pa še en teden me ne bo. Dejmo mal zadihat in zapojmo skupaj Kumbaya. Eni dajemo gor dejstva okol te jebene krize, drugi pa vse kar znate je to, da želite vse najslabše drugi strani. A smo res tolk daleč zabredli sedaj al smo že na splošno takšni, samo rabili smo trigerje, da privre to iz nas? Ne vem, no. Jebenih 2 dni ekstra dopusta, haha. How low can we go?!

[mention=7569]marko91[/mention] evo, tale statistika ne laže (absolutno število mrtvih by SURS):
image.png.271e5444c6f19a0f79da5570beb7cd52.png

Tole je uradna statistika al na roke natipkan Excel?
Kje je statistika, koliko je bilo povečanih samomorov, koliko umrlih z boleznimi, ki bi se jih dalo rešiti, pa ljudje niso prišli do zdravnika? Itd, itd, itd...
Koliko je umrlih po posameznih starostnih skupinah??

Virus je med nami in terja žrtve, to noben ne zanika. Vendar zmetati cifre na kup in jih prestaviti kot apokalipso, je mal preveč na prvo žogo.

Sem prvi v vrsti, da se zaščiti ranljive skupine, naj se cepi tiste, ki si to želijo, amen.
V zgodovini je vedno bilo tako, da so starejši ščitili najmlajše, sedaj pa hočemo to narediti ravno obratno. Pa dobro ljudje, a smo nori?? Cepiti želimo lastne otroke z zvarkom, za katerega noben ne bo dal roke v ogenj, razen nas samih. Za 0% smrtnosti otrok. Đizs.

PS: zgornji YT video nazorno prikazuje kako nas kuhajo kot žabe. Noro. Izklopite TV in msm spletne portale, pa boste videli, da obstaja v lajfu še kaj drugega kot jebena manipulacija z tem virusom.


PS: če se navežem na statistiko nazaj, koliko starostnikov so ubili na ventilatorji kot taščo mojega bratranca? Bo kdo kdaj odgovarjal za to?!



Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je 50keda napisal:

@marko91 evo, tale statistika ne laže (absolutno število mrtvih by SURS):

image.png.271e5444c6f19a0f79da5570beb7cd52.png

 

Pa sej ne zanikamo preseženega števila mrtvih, ampak tako NIJZ kot tudi na kovid 19 sledilniku izjavljajo, da to niso vse smrti zaradi kovida ampak zaradi celotnega dogajanja v družbi v tem času, predvsem lockdowni, socialne distance/osamitve, marsikje skoraj nemogoč dostop do zdravstvenih storitev. Anksioznost, depresija, stres, itd itd, ki so posledica vseh mogočih represivnih ukrepov. Tako na eni strani kao razlagajo, da rešujejo življenja, a na drugi jih ravno zaradi takih ukrepov uničujejo oziroma ubijajo. A si smemo dovolit, da rešimo nekoga s tem, da pogubimo nekoga drugega?

 

kovid 19 - sledilnik

 

 

Tale dva odstavka, ki ju najdeš tukaj sta zelo zgovorna in dejansko povesta vse

 

Citat

 

Prednost spremljanja presežnih smrti je, da se ni treba zatikati pri izbiri med smrtmi “s covidom-19” in smrtmi “zaradi covida-19”, ampak se lahko kompleksnemu vprašanju vzrokov smrti povsem izognemo.
Namesto neposrednega vpliva te bolezni na umrljivost se raje vprašamo, kakšne posledice na umrljivost ima epidemija kot celota. Torej ne samo bolezen sama, temveč tudi ukrepi, ki jo spremljajo. Ukrepi, ki pomembno usmerjajo naše obnašanje, vplivajo na naše okolje, življenjske razmere in počutje ter omejujejo naš dostop do zdravstvenih in drugih storitev.

Zanima nas, koliko več ljudi je umrlo, kot bi sicer pričakovali — ne glede na neposredni vzrok njihove smrti , saj s tem lahko kar najbolj celovito ocenimo posledice koronakrize na umrljivost v državi.

 

Zanimiv mi je tud podatek, ki se skriva na sledilniku, da recimo v 2020 ima slovenija 17,5 %presežek smrtnosti in to kljub ali ravno zaradi ukrepov, Švedska, ki pa večino tega ni imela pa "samo" 8%. Teh skoraj 10% razlike pomeni dobrih 2000 mrtvih več, kot če bi imeli Švedski model. Te so verjetno koleteralna škoda.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Bossek napisal:

@pob : 

 

 

Zanimiva stran .... sele zdaj nasel.

 

Ali ta link: 

 

 

To je res dobra stran in pove ogromno. Lani kljub presežnemu številu mrtvih je bila povprečna starost umrlih najvišja do zdaj tako, da mi ni jasno zakaj taka panika. Živimo skoraj 10 let dlje kot v času osamosvojitve.

 

1990 70,1
1991 70,0
1992 70,1
1993 70,3
1994 70,3
1995 70,9
1996 71,1
1997 71,4
1998 71,3
1999 71,5
2000 71,8
2001 71,7
2002 72,3
2003 72,5
2004 72,5
2005 73,3
2006 73,2
2007 73,6
2008 74,1
2009 74,7
2010 75,0
2011 75,5
2012 76,0
2013 76,1
2014 76,9
2015 76,9
2016 77,3
2017 77,7
2018 77,9
2019 78,1
2020 79,2
  • Všeč 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

4 hours ago, Alex said:

Sem hotel že sam napisati, pa, sem mislil, da se bo užalil. 🤣🤣

Aha provokatorja sta nazaj. Itak

https://www.google.com/amp/s/amp.freep.com/amp/5323095001

8 hours ago, pob said:

Jao, en teden me ni, pa cela vojna tukaj. Pa še en teden me ne bo. Dejmo mal zadihat in zapojmo skupaj Kumbaya. Eni dajemo gor dejstva okol te jebene krize, drugi pa vse kar znate je to, da želite vse najslabše drugi strani. A smo res tolk daleč zabredli sedaj al smo že na splošno takšni, samo rabili smo trigerje, da privre to iz nas? Ne vem, no. Jebenih 2 dni ekstra dopusta, haha. How low can we go?!
 


Tole je uradna statistika al na roke natipkan Excel?
Kje je statistika, koliko je bilo povečanih samomorov, koliko umrlih z boleznimi, ki bi se jih dalo rešiti, pa ljudje niso prišli do zdravnika? Itd, itd, itd...
Koliko je umrlih po posameznih starostnih skupinah??

Virus je med nami in terja žrtve, to noben ne zanika. Vendar zmetati cifre na kup in jih prestaviti kot apokalipso, je mal preveč na prvo žogo.

Sem prvi v vrsti, da se zaščiti ranljive skupine, naj se cepi tiste, ki si to želijo, amen.
V zgodovini je vedno bilo tako, da so starejši ščitili najmlajše, sedaj pa hočemo to narediti ravno obratno. Pa dobro ljudje, a smo nori?? Cepiti želimo lastne otroke z zvarkom, za katerega noben ne bo dal roke v ogenj, razen nas samih. Za 0% smrtnosti otrok. Đizs.

PS: zgornji YT video nazorno prikazuje kako nas kuhajo kot žabe. Noro. Izklopite TV in msm spletne portale, pa boste videli, da obstaja v lajfu še kaj drugega kot jebena manipulacija z tem virusom.


PS: če se navežem na statistiko nazaj, koliko starostnikov so ubili na ventilatorji kot taščo mojega bratranca? Bo kdo kdaj odgovarjal za to?!


 

Ne se truditi, kar da ta vlada ven je pribito sveto. Pa ceprav v excelu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je marko91 napisal:

Aha provokatorja sta nazaj. Itak

https://www.google.com/amp/s/amp.freep.com/amp/5323095001

Ne se truditi, kar da ta vlada ven je pribito sveto. Pa ceprav v excelu

Odgovori mi raje v drugi temi, kjer so tvoje nesramne navedbe, ali si se kaj spremenil ali še vedno misliš, da lahko žališ cel forum. Še vedno čakam odgovor. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 minutes ago, Alex said:

Odgovori mi raje v drugi temi, kjer so tvoje nesramne navedbe, ali si se kaj spremenil ali še vedno misliš, da lahko žališ cel forum. Še vedno čakam odgovor. 😉

Imas veliko odgovorov, ce mislis da si sedaj pozornost obrnil se motis, mene bi bilo ze sram, ce bi takole otrocje reagiral.

Alex ti si internetni fenomen, res. Svaka ti cast, zrel za paihologa….

 

a moram sedaj jokcat administratorju in nalimati linke tvojih zaljivih postov iz vseh 15 let?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha se moram odzvat, da razjasnim, ker sem očitno preveč zašifriral moje sporočilo.
Ne nobena vlada ni izdala tega in excel sem nardil sam, iz uradnih podatkov SURSa (teh strani, ki so jih kmalu za mano našli oz. navajali tudi ostali). Naredil pa sem excel izključno za vas, da bi se lepo dalo razbrati, da je absolutna številka večja. Zakaj točno pa so narastle, no to pa ne bomo zvedeli nikoli ;) Govoriti o tem, da je to samo zaradi ukrepov ali pa samo zaradi same bolezni je brezpredmetno. Over and out.

 

@Boss mene prav zanima, kaj si bodo zmislili to zimo, ko enostavno trenutno preganjanje k cepljenju ne bo dovolj. Zanima me, kako dolgo se bo zatiskalo oči, in da je to enostavo isto kot s sto procentno kontracepcijo :D Če nočeš zanositve se pač z nobenim tudi valjaš ne. Pa se ljudje kljub temu valjajo vse povprek :P

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naredil sliko objave od prijatelja na FB. Spada skorajda pod temo o smehu, pa vendar gre za resne teme.

"Umrli na lažji način"? Wait what?

30935b438cb13b15ca28a4e472ef8eb4.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes je bila tiskovka, minister je rekel da smo ze dve leti v tem, da delajo noc in dan….

a vse kar imamo je kvazi nacrt do 6.9 orientiran zgolj in samo v stroake (samotestiranje)

postelj je toliko kolikor jih je bilo……150-250….po 6.9 pa bomo videli kako bo, se se posvetujejo…pa dobro….

zdaj gre pa ze meni cepljenemu na k da vsak odgovor mora vsebovati ‘samo cepljenje’ je resitev. g. Minister……nimate niti enega odgovora niti ni nihce po dveh letih prioravljen, tole je farsa vseh fars.

 

skoraj sem s stola padel ko je rekel, da so od teh na intenzivni le trije cepljeni in da imajo le lazje simptome bolezni….ja zakaj so pa potem hospitalizirani????

Ne morejo in ne zmorej vec lagati. 
Za koji k sem se potem cepil ce se bo treba se 3ic, 4ic…..stanje je pa (ce verjames) slabse.

 

A medtem pol evrope povsod na dopustih preko celega sveta pa ne bi vedel niti za eno t.i. zarisce.

 

Ni samo hrvaska nabito polna in prezasedena, Slovenske kapacitete so cse polne, KG, Bled, Bovec, Prekmurje….v glavnem tujci in nekaj slovencev z boni. Kje so okuzbe? Delta je pa ja neunicljiv? A pridejo potem ko se bomo samo Slovenci borili med seboj?

 

To kar pa delajo otrokom v šoli je pa skrajno podlo…..

 

Ampak krivi smo mi - ker smo tiho.

 

katastrofa res.

Pa se toleniz prve roke - necakinja dela v ZD na testiranjih. Ene in iste osebe hodijo z razlicnimi karticami. Ko je nekdo pozitiven pride se po nekaj pcr testov za kolege da imajo 6 mesecev frej. 
ZD osebje NE SME legitimirati prislekov, operira lahko samo z zdravstvenimi karticami. 
Obraze si zapomne, obraz je enkrat joze, enkrat ivo…..

Se pravi da je ze tako malo stevilo okuzb zlagano in nekontrolirano. Urdebe, pravila…..so lahko kakrsnakoli, ce jih nihce ne izvaja so nepomembna.

 

Na meji s HR pa vse vec ljudi pravi da policija samo maha. Neke vrste upora da terorja nad ljudmi ne bodo izvajali

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, pob said:

Naredil sliko objave od prijatelja na FB. Spada skorajda pod temo o smehu, pa vendar gre za resne teme.

"Umrli na lažji način"? Wait what?

30935b438cb13b15ca28a4e472ef8eb4.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 

No comment

Popravljeno od marko91
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@marko91, hvala za info. Me ne čudi, res. :/

Drugače pa, sam se ne nameravam testirati pred odhodom v Slovenijo, pač pa grem na mejo brez teh sranj. Naj mi napišejo karanteno in jo pošljejo po pošti - podpisovati ne mislim ničesar. Amen.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

45 minutes ago, pob said:

@marko91, hvala za info. Me ne čudi, res. 😕

Drugače pa, sam se ne nameravam testirati pred odhodom v Slovenijo, pač pa grem na mejo brez teh sranj. Naj mi napišejo karanteno in jo pošljejo po pošti - podpisovati ne mislim ničesar. Amen.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 

Itak, mi smo šli rajši na eno ornk kosilo za 400 kun...precej bolj koristno porabljen denar.  Itak sem hotel biti v karanteni, ker itak delam od doma, no pa se policaju niti ni dalo osebnih pogledat tako da ,...takle mamo :)

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak, mi smo šli rajši na eno ornk kosilo za 400 kun...precej bolj koristno porabljen denar.  Itak sem hotel biti v karanteni, ker itak delam od doma, no pa se policaju niti ni dalo osebnih pogledat tako da ,...takle mamo
Točno tako. Money well spent. :D

Tudi jaz imam možnost dela od doma, tako da v skrajni sili bom izkoristil to možnost.
Ampak računam na to, da dokumentov ne podpišem in jih 14 dni ne prevzamem na pošti. Katantena traja 10 dni, tako da ups.

Zdrav sem in ne rabim se nobenemu zagovarjati.

PS: lani smo šli po enem tednu morja domov, ker je Kazzo tako rekel in smo se usrali. Letos jih nabijem na k.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Itak, mi smo šli rajši na eno ornk kosilo za 400 kun...precej bolj koristno porabljen denar.  Itak sem hotel biti v karanteni, ker itak delam od doma, no pa se policaju niti ni dalo osebnih pogledat tako da ,...takle mamo :)

Če bi pa gledali osebne potem bi pa jamrali zaradi gužve....😁 Vedno je nekaj narobe,samo jamranje.....🤪

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebe lud zbunjenog, ker to je edini stavek, ki bi razložil situacijo, ki jo imajo pri kolegu v službi.

 

Sva prej pozno popoldne skoraj eno uro, k dve babi čvekala po telefonu in mi je razložil, da sploh ne ve kaj naredit. V glavnem, en njegov sodelavec jim je lepo, ko so sedeli pri kosilu spročil "veselo" novico, da je bil na testiranju pozitiven, ampak da naj jih ne skrbi, ker je cepljen in ne bo nič. Vsem so baje samo vilce dol padle in noben ni pojedel kosila do konca. Bili so namreč do kosila ves čas skupaj. Seveda je ratal rompompon in je fasal prenekatero kletvico. Ta se je sicer branil, da je povedal zdravnici, ampak mu je rekla, da če je cepljen ne gre v karanteno in ker se dobro počuti tudi ne na bolniško pa je pač prikorakal veselo v službo.

 

Seveda so pol zadevo vzeli v roke nadrejeni, ki so pač po stari navadi zagnali paniko in zdaj ni več nikomur jasno kaj morajo naredit. Ostali cepljeni ne gredo v karanteno, kljub rizičnem stiku, za necepljene ne vedo kaj bi, ker imajo v ponedeljek začetek projekta in morajo biti vsi na lokaciji. Nekak so se zdaj zmenili, da bodo v ponedeljek šli popolnoma vsi na testiranje, še prej pa klicali vsak svojega dohtarja, da sumijo, da imajo simptome in da jih bo dal na brezplačno testiranje. Pol bodo pa videli kako naprej. Kaos od kaosa.

 

Sicer ne vem kaka navodila so dobili zdravniki, ampak samo to, da ni zdravnica temu rekla, da naj se samoizolira za vsaj en teden se mi zdi, da je to prav v načrtu, da namensko povečujemo število okužb. Ker vsi teli PCT pogoji in njihovo izvajanje je narejeno tako, da bodo okužbe povečevali in ne zmanjševali.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.