Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

3 minutes ago, Janez007 said:

Tudi če jih je zaradi Covid umiralo "samo" po 5 na dan (150 na mesec), to še vedno ni primerljivo z gripo (150 na leto). Poleg tega pa so tudi pri gripi zaradi gripe umirali predvsem ljudje z dodatnimi zdravstvenimi težavami - ranljivejši. So pa tudi to ljudje in si je treba prizadevati, da ostanejo pri življenju.

nekaj jih je zmeraj umrlo naravmo, zaradi starosti, sm pa tud dost pricevanj od svojcev in 2 prijateljev slisal ki delata v domovih za ostarele, da ko se je zacela karantena in so ljudi pozaprli po sobah, so zaceli dozivljati tesnobo in depresijo in mislilo da so jih usi zapostili, ker jih ni prisel nihce pogledat, ceprav so se slisali po telefonu  ... tesnoba in depresija sta pa tud naredila svoje, najbolj kruto zgodbo k sm pa slisu od prijateljice, ki mi je sama povedala pa je da se je njen dedek sam dejansko izstradu, ker ni hotel/mu ni pasalo jest zaradi depresije, ki je bila posledica karantene ... ko je umrl so ga pa oznacili kot smrt zaradi covida ... 

in to ni edini primer .... takih in podobnih primerov je bilo v zadnjem letu nazalost ogromno ... 

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Ali pa ne. Glede na to, da je takih, ki podpirajo trenutno vlado le kakih 28%, bi bili precepljeni najbrž večja 🤔

Ok. Kakih 25% je pusijev, ki se bojijo injekcij. 10% pa ne verjamejo ničemur, česar ne morejo primi z roko. Tej se ne bi cepili nikoli. Tako, da bi bilo verjetno na koncu isto število v vsakem primeru. 🤔

Se pa strinjam s teboj, da je kar nekaj ukrepov bedastih. Recimo, kakšna razlika je, če greš v nek Lidl, ki je prosto stoječa zgradba, ne rabiš Pct potrdila, v nek Špar ali Mercator, ki je v nakupovalnem centru, pa le z Pct? Ali pa, zakaj ni možno brez Pct na terase lokalov? 

Pa na vrtove gostiln? 🤔

 

Saj veš kdo nam je to zakuhal,če bi bili precepljeni bi bili danes kot Danci.....😊

No saj bomo ampak šele drugo leto....😭

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 minutes ago, Janez007 said:

Jaz bi dodal kratko besedo, ki spremeni zadevo, v pomojem bolj realen opis: "ne gre več le za zdravje".

sej realno ni nikoli slo za zdravje ... 

jebe se njim za zdravje prebivalstva,

ker zdrav clovek, ni profitabilen za farmacijo in zdravstvo ... 

kolegica ki je ze pred casom odsla iz zdravstva sama pravi, da fizicne poskodbe kot so zlomi, urezi in podobno oz. pri menjavi organov, je trenutno zdravstvo recimo da dobro kar se tice glede izvedbe ... to znajo izvajat, ce bi pa zdele mojga brata vprasu bi pa reku da se tega ne znajo, ker so mu ze 2x zajebal operacijo noge po kompliceranem zlomu in je ze 2 leti na bolniski, ker so do sedaj zmeraj nekaj zajebal, da se rane ne celijo, narobe vstavljeni sravfi in tako dalje ... kar se pa tice ostalih bolezni pa pac delajo tako, da je clovek cim vec v sistemu in da ga futrajo z raznimi tableti ... enostavno si cifra, ki jo sistem oskublja ... 

simpl k pasul ... 

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Janez007 napisal:

Ja se strinjam, da ne moremo na zadevo gledati samo ozko, samo z enega zornega kota. Zato me pa pretirano poenostavljanje moti. Ni vse dobro, ni pa tudi vse slabo. Niso vsi ukrepi v namen zdravja, ni pa tudi vse zarota.

Bi ti lajkal pa ne morem....😩

👍👍👍👍👍.........

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Bi ti lajkal pa ne morem....😩

👍👍👍👍👍.........

 

 

Pejt na FB pa tam lajkaj ... :P Nikoli vam nic ni prav... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

9 minutes ago, Janez007 said:

Ja se strinjam, da ne moremo na zadevo gledati samo ozko, samo z enega zornega kota. Zato me pa pretirano poenostavljanje moti. Ni vse dobro, ni pa tudi vse slabo. Niso vsi ukrepi v namen zdravja, ni pa tudi vse zarota.

jest bom reku samo to ... cas bo pokazal kaj je res in kaj ne ... ampak se realno stanje zmeraj bolj kaze, kako nas bombandirajo z propragando ... 

ce se kdo misli da nam farmacija in medicina sluzita ... think again 

v tem dokumentarcu lepo pokazejo kalo realno svet deluje .... nazalost je realnost taka ... 

 

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Janez007, se strinjam. Ampak takoj, ko bodo postavili zdravje ljudi na prvo mesto, pred kapital in ko bodo začeli logično sprejemat ukrepe za zajezitev virusa, potem se mi lahko začnemo pogovarjat o spoštovanju ukrepov in ravnanju v dobrobit vseh. Do takrat se pa vidimo na kakšnem trgu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

13 minutes ago, Janez007 said:

Ja potem pa je odgovor zate (glede na izkušnje, mnenje) @canyon popolnoma jasen: ne hodit več k zdravnikom in v lekarno, ki ti želijo samo slabo. Zadevo reši sam, da bo bolje zate.

nc bat, se jih izogibam kokr le lahko, narisem se samo takrat ko pac rabim bolnisko za kaksen teden in to je to, to pa se je v zadnjih 3 letih zgodilo 1x 

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest je blokiral lajke, diktatura! 😂

 

Drugače pa, baje da vitamin C in D pripomoreta k temu, kako dobro se naš imunski sistem bori proti virusu(?). Sam oba jemljem že več časa kot je korona, pa moram reči, da odkar redno jemljem nisem bil niti sezonsko bolan. Navadno sem bil na zimo 1-2x doma s kakšno virozo, sedaj pa že kar nekaj časa ne *knocks on wood*.

 

V kolikor imate namen jemanja prehranskih dopolnil zmeraj prečitajte kakšno dozo lahko. Pri vitaminu C načeloma ni problema, ker je topljiv v vodi in se ga 'poščije' kar ga je presežka v telesu. D je pa topljiv v maščobi, tako da je pri njem potrebno malo pazljivosti.

 

Je pa vitamin D, kot je znano, vitamin, ki ga pridobimo s soncem, zato pa tudi porast okužb v ne-poletnih mesecih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss nocem bit zaljiv ampak zadnje nekaj dni delujes kot da scrollas po FB in sem kopiras vse kar najdes :D

 

Ne vem ce je kar tako preprosto no. Da ti prides do trgovskega centra, te varnostnik ne spusti not ker nimas PCT in ti bos tozil varnostnika osebno direktno. Mocno mocno dvomim da tole pije vodo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bossek napisal:

@Boss nocem bit zaljiv ampak zadnje nekaj dni delujes kot da scrollas po FB in sem kopiras vse kar najdes :D

 

Ne vem ce je kar tako preprosto no. Da ti prides do trgovskega centra, te varnostnik ne spusti not ker nimas PCT in ti bos tozil varnostnika osebno direktno. Mocno mocno dvomim da tole pije vodo.

👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bossek napisal:

@Boss nocem bit zaljiv ampak zadnje nekaj dni delujes kot da scrollas po FB in sem kopiras vse kar najdes :D

 

Ne vem ce je kar tako preprosto no. Da ti prides do trgovskega centra, te varnostnik ne spusti not ker nimas PCT in ti bos tozil varnostnika osebno direktno. Mocno mocno dvomim da tole pije vodo.

👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi mnenja, da ce nimas kaj za napisat, preskoci… Ne spet provocirat… in se obnasat tako otrocje…

 

Lahko pa kliknem na gumb “oznaci kot spammerja” … samo ne vem potem, kaj se zgodi… 😇 … lahko pa probam ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Jest napisal:

Jaz sem tudi menja, da ce nimas kaj za napisat, preskoci… Ne spet provocirat… 

Se strinjam. Na večini forumov je celo prepovedano lepit samo smeškote pod odgovor brez, da bi kaj napisal. Zato bi bilo to dobro tudi tukaj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Bossek napisal:

@Boss nocem bit zaljiv ampak zadnje nekaj dni delujes kot da scrollas po FB in sem kopiras vse kar najdes :D

 

Ne vem ce je kar tako preprosto no. Da ti prides do trgovskega centra, te varnostnik ne spusti not ker nimas PCT in ti bos tozil varnostnika osebno direktno. Mocno mocno dvomim da tole pije vodo.

 

Ne dragec, poglej si kako država in zakonodaja deluje. Saj ni težko, samo veliko časa ti vzame. Tudi jaz nočem biti do nikogar pokroviteljski samo mislim, da smo prišli v čase, ko bo zelo dobro, da si vsak zase prebere zakonodajo. Če tega ne bomo vedeli nas bodo peljali scat kot to že počnejo. 

 

Kar se pa tiče termina Nuremberška obramba pa to ni nov termin in je nastal daleč daleč nazaj v zgodovini, ko so na Nuremberškem sodišču sodili nacistom po 2. svetovni. V večini so se ti zagovarjali na način, da so samo izvajali ukaze od zgoraj, kar je seveda nonsens.

 

Mogoče bo lažje razumljivo takole: šef ti naroči, da pretepeš al pa umoriš neko osebo. Oboje je kaznivo dejanje in s tem , ko si kršil zakone si pač kriv. Tukaj ni odstopanje pa ne glede kdo ti je to naročil. In to velja za VSE zakone.

 

Kdorkoli jih krši sam odgovarja in nepoznavanje zakonov te ne odvezuje odgovornosti. Tole si je treba zapomnit, ker imam občutek, da vse preveč pozabljamo na to in potem se ljudje čudijo kako na sodišču potegnejo takratko.

 

 

Pa dajmo to še v današnji situaciji ponazorit. Recimo natakarica te lahko vpraša ali imaš PCT in to je vse kar lahko naredi. Ti odgovoriš recimo z da in tukaj je konec preverbe. V kolikor zahteva dokazila o stanju tvojega PCT-ja že posega na področje, kjer zakonsko ne sme poizvedovati pa naj si gre za osebne podatke, zdravstveno stanje, GDPR itd. Še 1x odloki ne presežejo zakonov in so lahko dovoljeni le toliko, da so še v okvirju zakonov. Zakoni pa seveda z ustavo. 

 

Verjemi in tukaj lahko staviva, da bo vrhovno ali pa ustavno sodišče tale PCT na koncu razveljavilo. Žal je edini problem ta, da bo trajalo še kar nekaj mesecev predno bodo to zmleli. In to ve vlada zato pa se poslužuje takega načina vladanja z odloki.

 

 

Drugače pa ker te skrbi moje sodelovanje na socialnih omrežjih. Nisem ne na Twitterju, ne na Instagramu, ne na Tik Toku in tudi ne na FB-ju. Je pa res, da na FB-ju imam odprt račun od leta 2008 in edine slike gor so tiste od moje druge Mazde, ki sem jo leta 2008 poslikal in objavil čist iz fore, da sem preveril kako stvar deluje. In to je to. Tako, da please ne mi več FB-ja naprej metat, ker to si kiksnil kot si dolg in širok.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Janez007 napisal:

Ja se strinjam, da ne moremo na zadevo gledati samo ozko, samo z enega zornega kota. Zato me pa pretirano poenostavljanje moti. Ni vse dobro, ni pa tudi vse slabo. Niso vsi ukrepi v namen zdravja, ni pa tudi vse zarota.

 

Si predstavljate, da ljudje vse "vzamemo v svoje roke". Razpad sistema, pol se nas med sabo pobije, pol nas umre od lakote, bolezni, ... Sistem (spoštovanje lastninske pravice, pravne države, ....) je pri taki veliki množici ljudi nujno zlo in ljudje ga moramo upoštevati. 

 

No kako pa ti temu rečeš, da točno to počenja naša vlada z odloki. Se pravi mimo demokratično izvoljenega parlamenta. Torej si je sama vzela zakonodajo v svoje roke in odloča kakor ji paše brez, da bi komurkoli odgovarjala. Tak modus operandi je v diktaturah pa ne mi zdaj nekih opravičil iskat, da pri nas še ni tako hudo.

 

Vladati z odloki je tipičen način nedemokratičnega načina vladanja. Zakaj to počnejo je pa več ali manj znano. Zato ker so že davno nelegetimna oblast, ki nima ustrezne parlamentarne večine, da bi sprejela ustrezen zakon in ga spravila skozi parlament.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Alex napisal:

Res je. O bremzah se lahko pogovarjamo, če ne drugega iz svojih in  izkušenj drugih. 

Če se na to nič ne razumem oziroma ne zaupam drugim, bom vprašal mehanika, ki mu zaupam in ima on izkušnje že vrsto let. Vsekakor pa ne bom za bremze vprašal doktorja ali zobozdravnika. 

Če me pa v trebuhu boli več časa, ne bom vprašanj postavljal na tem forumu niti na FB niti ne bom debatiral o tem. Poklical bom zdravnika, kakor vi vsi ostali in mu zaupal.. Mogoče bi se lahko malce pogovarjali edino glede ukrepov. Pa še tukaj pride prevelikokrat do izraza le pripadnost političnemu polu. 

Sedaj so nekateri proti ukrepom, ker ne marajo trenutne vlade, če bi bili na oblasti kulovci, bi bili ta drugi proti. Tako je tudi v drugih državah, le da je tam tega znatno manj. Ljudje drugod ne povezujejo toliko ukrepov z politiko. Tam so taki res v veliki manjšini. Na, začetku kakega ukrepa je velik halo, pozneje se pa vsi navadijo na to in lepo v večini primerov spoštujejo ukrepe. Tako je sedaj z vstopom v centre in drugod z obveznim Pct dokazilom. Vse poteka normalno in brez problemov. 

 

Čist tko, a ti si že kdaj slišal za besedno zvezo "drugo mnenje"? Jaz sem to moral spoznat v svojo škodo, ker sem davno nazaj verjel svojemu zobozdravniku. Ta mi je zruval dva zoba, češ da sta preveč poškodovana in ko mi je hotel še tretjega sem ga ustavil in poiskal drugega zobozdravnika. Ta je pogledal moje prvotne RTG slike in se samo za glavo držal, kako sem dovolil, da mi zruva dva zoba, ki bi se ju dalo zrihtat. Ta drugi zobar mi je tretji zob pozdravil in zrihtal ter je po 20 letih še vedno lepo v čeljusti in opravlja svojo delo. Ko mi je ta drugi zobar rekel, da bi lahko zrihtal tudi tista dva, ki ju nisem več imel sem u popolnoma verjel saj je to dokazal na tretjem zobu. 

 

In tako je to v vsakodnevnem življenju... marsikdo trdi, da je stroka, ampak marsikdo od teh lahko tud fejst zajebe. To velja za vse profile pa ne glede al je mehankar, vulkanizer, vodoinštelater al pa zdrvanik, pravnik, profesor, raziskovalec, izumitelj. Mene prepričajo tisti, ki znajo logično argumentirat, ki stvar razložijo tako, da pije vodo. Da se ne sprenevedajo, da se ne precenjujejo v svojem znanju in kar je najbolj pomembno da povedo naravnost brez preusmerjanja pozornosti in osebne diskriditacije tistih, ki ne mislijo tako kot oni. Ne morem si pomagat ampak takim bolj zaupam kot tistim drugim, ki so vse drugo.

 

 

Kot drugo je pa škoda ker spremljaš samo MSM-ja in zato ne veš kaj se po svetu dogaja. Daleč od tega, da je tak o mirno in pohlevno kot misliš da je. Folk je že marsikje znorel na polno samo cenzura pač preprečuje, da bi MSM verniki to slišali in videli. Glede na to, da si totalno obremenjen tudi s politiko in delitvijo na vaše in naše ti lahko povem, da kdorkoli bi izvajal tak teror in zlorabo oblasti bi bil z moje strani deležen enake obravnave. Razlika je edino v tem, da tak način vladanja kot ga izvaja maršal Twito se nihče od teh drugih sploh ne bi privoščil.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.