Skoči na vsebino

Skupinski Chip tuning pomlad 2021-Tunerc


Alex

Priporočeno sporočilo

Ko prebiraš(am)te poste je edina prava odločitev bencinar😉😄, pa brez zamere, stari dobri dizli so bili še pred uvedbo dpf filtrov (vsaj za hondo vem do 2008 še prejsnji model)...to s temi dpf/egr in ostalim sranjem, same potencialne težave z sodobnimi dizli. Ravno zaradi tega sem se jaz odločil za bencinarja in ne več dizla....manj potencialnih komplikacij...na manjko navora se pa ze navadis oz.vzames v zakup😁...je pa res da ne poznam/nimam izkusenj z novodobnimi turbo bencinarji, kaksna je tam tehnologija in zanesljivost, itd...ampak trend gre v to smer, razen če boste presedlali na elektriko😉😄

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je sportman333 napisal:

Ko prebiraš(am)te poste je edina prava odločitev bencinar😉😄, pa brez zamere, stari dobri dizli so bili še pred uvedbo dpf filtrov (vsaj za hondo vem do 2008 še prejsnji model)...to s temi dpf/egr in ostalim sranjem, same potencialne težave z sodobnimi dizli. Ravno zaradi tega sem se jaz odločil za bencinarja in ne več dizla....manj potencialnih komplikacij...na manjko navora se pa ze navadis oz.vzames v zakup😁...je pa res da ne poznam/nimam izkusenj z novodobnimi turbo bencinarji, kaksna je tam tehnologija in zanesljivost, itd...ampak trend gre v to smer, razen če boste presedlali na elektriko😉😄

Enako 👍👍👍😁😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Boss napisal:

Fajn bi blo, da maš tud EGR spucan in za piko ni i samo pobereš ven še MAF ter ga sčistiš s tistim sprejem. Pol si pa ready to go...

 

Sej ce ze mas sesalnega dol je nekak logicno, da vse v kompletu spucas, sej se vse na sesalnemu drzi s sesalno loputo vred

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh to čipanje.

Na mojem vagu imam PB. Mogoče pa zdaj imam res realne konje, kakor piše na papirju.... alpa več. Bo?! Na valje pa ga ne bom peljal. Glavnem razlika se pozna🤠

Popravljeno od AmpeR
  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Živjo, malo sem brskal po forumu in žal brez uspeha, namreč odprtih imam par vprašanj glede remapa.

 

Jaz si lastim Mazdo 3, 2018, 2.2 150KM Avt. Vsekakor manjka nekaj moči in sem se začel odločati za optimizacijo. Ima kdo kakšne izkušnje na dolgi rok? Vsekakor je pomemben kvaliteten remap. Nekaj sem se zanimal pri Tunercu in Enigmi. Pri Enigmi naj bi stisnili do 210KM z ročnim menjalnikom kar se mi zdi kar malo preveč (nerealno, nesigurno...?)

Ponavadi imam zgolj za vikende kakšne relacije, je lahko skrb glede DPF/EGR?

 

Hvala za mnenja.

 

LP, Žiga

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 8. 2021 ob 19:23 je ziga_90 napisal:

Živjo, malo sem brskal po forumu in žal brez uspeha, namreč odprtih imam par vprašanj glede remapa.

 

Jaz si lastim Mazdo 3, 2018, 2.2 150KM Avt. Vsekakor manjka nekaj moči in sem se začel odločati za optimizacijo. Ima kdo kakšne izkušnje na dolgi rok? Vsekakor je pomemben kvaliteten remap. Nekaj sem se zanimal pri Tunercu in Enigmi. Pri Enigmi naj bi stisnili do 210KM z ročnim menjalnikom kar se mi zdi kar malo preveč (nerealno, nesigurno...?)

Ponavadi imam zgolj za vikende kakšne relacije, je lahko skrb glede DPF/EGR?

 

Hvala za mnenja.

 

LP, Žiga

Jaz ti bi kar Ervina priporočil. Je mojstr ni kej. 

Dpf odstraniš in egr blindiraš ter softwersko rešiš. Potem pa gasa :bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je FuManchu napisal:

Jaz ti bi kar Ervina priporočil. Je mojstr ni kej. 

Dpf odstraniš in egr blindiraš ter softwersko rešiš. Potem pa gasa :bravo:

Pozabite na chip tuning teh motorjev. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od mazd, ki jih poznam ni Ervin nobene zrihtal. On je strokovnjak a pri mazdi po moje nima toliko izkušenj oz je motor toliko poseben

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je mazdaman napisal:

Od mazd, ki jih poznam ni Ervin nobene zrihtal. On je strokovnjak a pri mazdi po moje nima toliko izkušenj oz je motor toliko poseben

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

Res je. Tudi svojemu bratu je rihtal mazdo 6  in so morali potem dati nazaj na original (nazaj dpf filter gor,  odblokirali so egr nazaj ) in naložili so original mapo. 

Tudi, ko berem po tujih forumih je problem v pregrevanju motorja pri daljših, hitro vloženih avtocestnih hitrostih. Nekateri rešijo ta problem z menjavo hladilnika intercoolerja z večjim. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je FuManchu napisal:

Jaz imam z njim samo dobre izkušnje že 15let. 

Saj ga vsi hvalijo. A je tudi sam priznal, da so Mazdini dizli zelo specifični in jih nikakor ni lahko tunati. Stare motorje da, te nove skayactiv pa ne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Saj ga vsi hvalijo. A je tudi sam priznal, da so Mazdini dizli zelo specifični in jih nikakor ni lahko tunati. Stare motorje da, te nove skayactiv pa ne. 

To je dobro al slabo?

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je FuManchu napisal:

To je dobro al slabo?

Slabo za naše motorje, ker smo poizkusi vse, da bi uspelo a niti po dveh urah dela in nešteto  različnih  map nam ni uspelo. Ko se motor segreje v visokih obratih trokira in meče motor v zasilni program zaradi zaščite motorja. Škoda. 🙄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Alex napisal:

Slabo za naše motorje, ker smo poizkusi vse, da bi uspelo a niti po dveh urah dela in nešteto  različnih  map nam ni uspelo. Ko se motor segreje v visokih obratih trokira in meče motor v zasilni program zaradi zaščite motorja. Škoda. 🙄

Kako pa v tujini rešujejo ta problem?

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Kako pa v tujini rešujejo ta problem?

Baje, da je edino enemu članu z mazda foruma v Nemčiji uspelo dobro to narediti. Na poljskem je tudi problem, prav tako na Češkem. Obstajajo sicer neke serijske mape a to ni to. Ne vem, kako se obnesejo dolgoročno. Itak je že problem z temi našimi dpf filtri. Kako se obnašajo po nekaj časa vožnje z temi mapami mi ni znano. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Citius Hrvaska - brez problema. Nasi zasavci in savinjci vozijo tja. 2 poznam ki imata to ze dobro leto.

 

brez kakrsnihkoli odstranjevanj dpfjev ali karkoli.

screen.png
CITIUS.HR

Mi smo jedno od prvih poduzeća u Hrvatskoj koje se profesionalno bavi chip tuningom. Uz naše...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za čipirat na 185 konjev lahko naredi avto  tudi naš soforumaš Batko iz Kopra. To ni nek večji problem. Problem pride pri "ta pravem" tuningu na 200+ konjev. 185 konjev je v bistvu serijska mapa in je že tovarniško tako "odprt" zadnji model 2,2.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Boss napisal:

Ja sej, zakaj pa ne greš samo na to? 185KM bo kar naredilo razliko pa vseeno si na "varni" strani in ne bo jebe. :nevem:

 

Saj se že dogovarjava za termin. V kratkem, mislim, da bova rešila. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 hours ago, Alex said:

Za čipirat na 185 konjev lahko naredi avto  tudi naš soforumaš Batko iz Kopra. To ni nek večji problem. Problem pride pri "ta pravem" tuningu na 200+ konjev. 185 konjev je v bistvu serijska mapa in je že tovarniško tako "odprt" zadnji model 2,2.

Ha ha ta pravi tuning ki ga ti omenjas pa ni chip tuning. Ce hoces res v realnosti imeti 200+ rabis zamenjati in dodati kar nekaj strojne opreme….menjati turbino, intercooler, cevi itd.

 

eno je chip tuning drugo pa tuning. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je marko91 napisal:

Ha ha ta pravi tuning ki ga ti omenjas pa ni chip tuning. Ce hoces res v realnosti imeti 200+ rabis zamenjati in dodati kar nekaj strojne opreme….menjati turbino, intercooler, cevi itd.

 

eno je chip tuning drugo pa tuning. 

Dobro jutro....😊😆😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.