Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

Ja sej ja ... cvetober inteligence na kupu. Ena izjavi, da je kajenje kot hrana in da sama z masko teka po Golovcu. Bi res rad videl takega, ki resno teče, da mu to normalno ratuje z nagobčnikom na frisu. Otroci ne smejo v šolo, ampak istočasno pa ni panike it v terme v rdečo cono samo pokažeš, da maš rezervirano.

 

Kogar spomladi v privat sektorju v gostinstvu niso uničli, ga bodo pa zdaj enkrat za zmeri. Dobri so teli gostinci, da jih s palicami in lopatami ne potolčejo, ker vlada jim je onemogočila sredstva za preživljanje. Bravo vlada.

 

Da pa svojo neznansko nesposobnost dodatno dokazujejo v Bruslju je bilo pa s predstavitvijo projektov za evropska sredstva za katera kandidirajo. So se v Bruslju za glavo držali, ker vse skupaj je bilo kot propaganda za predvolilne obljube in kar imajo slabe izkušnje s tatovi tipa Orban so seveda SLovenijo dali na hladno. Un kretenoidni Črnač se je očitno ukalkuliral, ko je mislil, da bodo ta sredstva spravili pod nadzor SDS-a. EU je res butasta ampak tolk pa spet ne in izkušnje z višegrajskimi komunjarami je očitno dobro bremzo potegnilo. Ta kratko bomo pa vsi mi potegnili.

pred 42 minutami je Slivka napisal:

Majhna razlika kljub vsemu je: Italijanom ni problem nosit maske VES čas. Pri nas pa ves čas zahtevajo odstop vlade, ki zahteva maske...

Ja temle oblastnim kvizlingom so lahi in jodlarji bolj pomembni kot domači ljudje. No ja sej ogri in hrčki so tud pred nami tako, da je čisto normalno delovanje teh .. da ne rečem kaj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 16. 10. 2020 ob 6:37 je Slivka napisal:

Posočje na tem zemljevidu ni prave barve.

 

Vsaj zaenkrat smo še rumenčki, ne rdečkarji...

 

Nic vec :)  ...

 

7f2cab44fed77c922881.jpeg
WWW.ZURNAL24.SI

Le dan po objavi uradnega seznama rdečih regij, sta mejo presegli še dve regiji: goriška in primorsko-notranjska.

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi na obali  smo zaenkrat še oranžni. Bomo videli, koliko časa bo tako. Čeprav sva šla z ženo včeraj hodit in res ni bilo gužve nikjer. Podobno kot v marcu, ko je bilo vse zaprto. Izgleda, da je folk ugotovil, da ni več šale. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ha, prehitro sem se hvalil, da ni ljudi zunaj. Danes sem vozil v koloni od Strunjana proti Kopru. Verjetno ni potrebno posebej poudariti, da je bila samo vsaka 30 tablica z obale. 😋

  • Začuden 1
  • Zmeden 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Bossek napisal:

Sej to veste, da ze lep cas tablice nic ne povedo? 🤔

 

Moja mazda ima GO (Nova Gorica grb) ze od zacetka. Pa je vec na gorenjskem in v ljubljani kot pa kjerkoli v goriski regiji

Že, že... a ne morejo imeti vsi primorci tablic Lj, MB, Po, Kr... 😏

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah dej no Alex, ko pa je Ljubljana vsak dan med delovniki polna tablic iz cele Slovenije (tud zdaj v teh bebastih cajtih) pa ni kej dost nerganja pa čeprav zarad tega vse prevečkrat stojimo v kolonah. Recimo tud mojo prvo Mazdo je v Ljubljani stotalkal en kreten iz Kopra, pa kaj naj zdej, kr vse Primorce zarad tega sovražim, al kaj? :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Boss napisal:

Ah dej no Alex, ko pa je Ljubljana vsak dan med delovniki polna tablic iz cele Slovenije (tud zdaj v teh bebastih cajtih) pa ni kej dost nerganja pa čeprav zarad tega vse prevečkrat stojimo v kolonah. Recimo tud mojo prvo Mazdo je v Ljubljani stotalkal en kreten iz Kopra, pa kaj naj zdej, kr vse Primorce zarad tega sovražim, al kaj? :whatever:

 

pred 50 minutami je Boss napisal:

Ah dej no Alex, ko pa je Ljubljana vsak dan med delovniki polna tablic iz cele Slovenije (tud zdaj v teh bebastih cajtih) pa ni kej dost nerganja pa čeprav zarad tega vse prevečkrat stojimo v kolonah. Recimo tud mojo prvo Mazdo je v Ljubljani stotalkal en kreten iz Kopra, pa kaj naj zdej, kr vse Primorce zarad tega sovražim, al kaj? :whatever:

Sej ne sovražim nobenega. Hotel sem samo povedati, da, se veliko ljudem fučka za vse odredbe in priporočila in se vedejo, kot da živijo v steklenem balončku.Potem se pa čudimo, da so vse ostrejše omejitve. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

 

Sej ne sovražim nobenega. Hotel sem samo povedati, da, se veliko ljudem fučka za vse odredbe in priporočila in se vedejo, kot da živijo v steklenem balončku.Potem se pa čudimo, da so vse ostrejše omejitve. 

In zgleda da serjejo denar za morebitno kazen... Nevem,no... Jaz nebi upal iti čez vikend z LJ tablico na drug konec Slovenije, sploh pa na obalo,kjer se pričakuje kakšna kontrola.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

In zgleda da serjejo denar za morebitno kazen... Nevem,no... Jaz nebi upal iti čez vikend z LJ tablico na drug konec Slovenije, sploh pa na obalo,kjer se pričakuje kakšna kontrola.

Vse naredim,sam da sem kontra J...i pa tud če plačam.......:vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Alex napisal:

 

Sej ne sovražim nobenega. Hotel sem samo povedati, da, se veliko ljudem fučka za vse odredbe in priporočila in se vedejo, kot da živijo v steklenem balončku.Potem se pa čudimo, da so vse ostrejše omejitve. 


Saj se tebi tudi fučka, ko “lumpas” okoli... :zvizga::jezicek: Virus se požvižga na to, kar reče Janša... Tudi če si zaenkrat se v oranžni regiji, se lahko okužiš v sosednji vasi... Eno je zdrava kmečka pamet, eno je pa slepo uboganje, kar vlada zapove... 

  • Začuden 1
  • Ljubim 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jest napisal:


Saj se tebi tudi fučka, ko “lumpas” okoli... :zvizga::jezicek: Virus se požvižga na to, kar reče Janša... Tudi če si zaenkrat se v oranžni regiji, se lahko okužiš v sosednji vasi... Eno je zdrava kmečka pamet, eno je pa slepo uboganje, kar vlada zapove... 

Točno tako in tudi velikokrat že rečeno akaj ko eni tega ne slišijo... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:


Saj se tebi tudi fučka, ko “lumpas” okoli... :zvizga::jezicek: Virus se požvižga na to, kar reče Janša... Tudi če si zaenkrat se v oranžni regiji, se lahko okužiš v sosednji vasi... Eno je zdrava kmečka pamet, eno je pa slepo uboganje, kar vlada zapove... 

Jaz sem se "sprehajal" po oranžni regiji in  iščem silil v rdeče. Druga pesem pa je! ko gre nekdo iz rdeče v rumeno. 😛

Sicer pa, kaj se niti sekiram kaj kdo dela... 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to ravno zelim povedati... da je virusu cisto vseeno, kaksne barve je dolocena regijs... Eni samo slepo verjamete temu, kar vam politiki recejo in vedno bolj izgleda, da so mozgani cisto na off...

 

V casu epidemije, pandemije ali kakorkoli ze to sranje imenujemo.... je lahko tudi “sprehajanje” po “oranzni” regiji lahko rizicno... To kar se dela je predvsem zaradi takih, ki ne znajo razmisljati z kastno glavo... Kaj mislis, da tisti, ki imajo rezervacije izpred dolocenega datuma, da so imuni? In cel kup tistih, ki so v raznih pravilnikih oznaceni kot “izjeme”... 

 

Jaz zase ne morem trditi, da sem ali nisem okuzen, imam pa to smolo, da zivim na podrocju, ki so ga oznacili kot rdece... Enako tudi ti zase ne mores trditi, da si ali nisi okuzen... imas pa to sreco, da zivis na obmocju, ki je druge barve in se zato lahko kao prosto gibljes okoli... Ce veljajo omejitve naj veljajo za vse ali za nobenega... in naj bodo zivljenjske... ne pa “staisticne” ... 

 

Sploh pa so take izjave, kdo ima kaksno tablico na avtu, kje se giblje in podobno ... cisto v stilu sedanje vlade, ki deluje in govori zelo sovrazno in se samo se hujska enega proti drugemu... Vsega smo krivi ljudje... navadni drzavljani...

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Jest napisal:

Saj to ravno zelim povedati... da je virusu cisto vseeno, kaksne barve je dolocena regijs... Eni samo slepo verjamete temu, kar vam politiki recejo in vedno bolj izgleda, da so mozgani cisto na off...

 

V casu epidemije, pandemije ali kakorkoli ze to sranje imenujemo.... je lahko tudi “sprehajanje” po “oranzni” regiji lahko rizicno... To kar se dela je predvsem zaradi takih, ki ne znajo razmisljati z kastno glavo... Kaj mislis, da tisti, ki imajo rezervacije izpred dolocenega datuma, da so imuni? In cel kup tistih, ki so v raznih pravilnikih oznaceni kot “izjeme”... 

 

Jaz zase ne morem trditi, da sem ali nisem okuzen, imam pa to smolo, da zivim na podrocju, ki so ga oznacili kot rdece... Enako tudi ti zase ne mores trditi, da si ali nisi okuzen... imas pa to sreco, da zivis na obmocju, ki je druge barve in se zato lahko kao prosto gibljes okoli... Ce veljajo omejitve naj veljajo za vse ali za nobenega... in naj bodo zivljenjske... ne pa “staisticne” ... 

 

Sploh pa so take izjave, kdo ima kaksno tablico na avtu, kje se giblje in podobno ... cisto v stilu sedanje vlade, ki deluje in govori zelo sovrazno in se samo se hujska enega proti drugemu... Vsega smo krivi ljudje... navadni drzavljani...

Se strinjam. Tudi jaz se izogibam gužvi zato pa grem hodit ali teči v naravo. Kaj sem jaz kriv, če je bilo povsod polno ljudi (tudi skupine po dvajset) po vseh strunjanskih, izolski in ostalih hribih?  Kaj naj bom zato doma zaprt, če nekdo ne upošteva  navodil stroke? Tudi na cesti od Kp do Izole se je trlo ljudi, baje. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poleg tega tudi rezervacija v nastanitvi ni vec razlog, da lahko nekdo iz rdece prehaja v oranzno regijo ... Nic pa nisem zasledil, da omejitev ne bi veljala tudi za lastnike vikendov ali plovil ... Torej se vedno so izjeme tisti, ki imajo denar :( ... Sem mnenja, da ce ukrepi veljajo za vse, naj veljajo za vse z "razumnimi" izjemami ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kopirano iz ene FB objave:

 

Razlika med Avstrijo in Slovenijo...
- Kancler Kurz v petek, 16.10.20 napove tiskovno konferenco glede novih COVID-19 ukrepov za ponedeljek, 19.10.20 ob 10:30.
- Danes ob 10:30 vlada in zadolženi ministri predstavijo situacijo ter ukrepe. 
- Ukrepi stopijo v veljavo v petek, 23.10.20 ob polnoči.

Pregled ukrepov:

 

 


Nobenega zapiranja, groženj, panike, le poziv k temu, da se držimo pravil, saj bo ob nadaljevanju trenda naraščanja okužb v decembru 6000 okužb dnevno - vsi pa vemo kaj to pomeni... da se ... pa sploh ni tako težko!

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

Kopirano iz ene FB objave:

 

Razlika med Avstrijo in Slovenijo...
- Kancler Kurz v petek, 16.10.20 napove tiskovno konferenco glede novih COVID-19 ukrepov za ponedeljek, 19.10.20 ob 10:30.
- Danes ob 10:30 vlada in zadolženi ministri predstavijo situacijo ter ukrepe. 
- Ukrepi stopijo v veljavo v petek, 23.10.20 ob polnoči.

Pregled ukrepov:

 

 


Nobenega zapiranja, groženj, panike, le poziv k temu, da se držimo pravil, saj bo ob nadaljevanju trenda naraščanja okužb v decembru 6000 okužb dnevno - vsi pa vemo kaj to pomeni... da se ... pa sploh ni tako težko!

Sedaj je tako vseeno kaj pravijo ali grozijo itd,odvisno je le od mene če se bom okužil. Pred kratkim sem doktoriral iz virusa KOVID 19.ko je žena bila bolana jaz pa živel z njo in preprečil,da bi se okužil,vse imam v malem prstu in ko ti pride vse v navado sploh ni težko. Prej ko se boste temu prilagodili prej se ne boste več obremenjevali s temi ukrepi ki sledijo.:bravo:

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.