Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Zanima me kvaliteta FAI verig, saj za naše mazda katere druge znamke skorajda ni za dobit. Na raznoraznih forumih sem prebral že razna mnenja o tej znamki, veliko jih pravi, da so katastrofa, veliko jih pa pravi, da so vredu. Konkretno za Mazdo pa nisem nikjer zasledil nobenega govora za FAI verige.

Napisano

Jaz imam izkušnje pri toyoti s febi ina in contirech. Te so ok, mislim se danes gredo ti avti brez problema bilo je pa menjano preventivno. Kolega je FAI menjal na n47 motorju od bmw in je po 80000km spet menjal se je raztegnila je pa res da ni menjal zobnikov odmicne gredi kar je bila tezava, drug kolega je pa FAI menjal na mercedesu w204 om651 motor in je brez problemov pa ima zdaj 120000km od menjave. Za mazdine dizle mislim da drugo kot FAI nemors dobit za bencinarje pa mislim da je bga in skf. Katere ketne so vgradili tistim ki ste ze menjali?

Napisano (urejeno)

ja, v našem koncu me pride FAI 200€ komplet kit z zobniki, na Autodocu je ta kit trenutno 130€.

Našu sm pa neko firmo HJL in pa še eno, ki sm pa sploh prvič slišu zanje.

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

2013-2018 Mazda 3 2.2 Diesel SKYACTIV-D 2012-2018 Mazda CX5 2.2 Diesel SKYACTIV-D. 2013-2018 Mazda 6 2.2 Diesel SKYACTIV-D. 1 x...

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

Mazda 6 2.2L Diesel Skyactiv 2013 - 2018. Mazda 3 2.2L Diesel Skyactiv 2013 - 2018. Mazda CX-5 2.2L Diesel Skyactiv 2012 - 2018...

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

Mazda 3 6 CX-5 2.2L Skyactiv Diesel Timing Chain Kit. 1 x Oil Chain Guide Rail. 1 x Timing Chain. 1 x Timing Chain Tensioner. 2 x Timing...

 

Popravljeno od Deeyan
Napisano
pred 4 minutami je Deeyan napisal:

ja, v našem koncu me pride FAI 200€ komplet kit z zobniki, na Autodocu je ta kit trenutno 130€.

Našu sm pa neko firmo HJL in pa še eno, ki sm pa sploh prvič slišu zanje.

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

2013-2018 Mazda 3 2.2 Diesel SKYACTIV-D 2012-2018 Mazda CX5 2.2 Diesel SKYACTIV-D. 2013-2018 Mazda 6 2.2 Diesel SKYACTIV-D. 1 x...

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

Mazda 3 6 CX-5 2.2L Skyactiv Diesel Timing Chain Kit. 1 x Oil Chain Guide Rail. 1 x Timing Chain. 1 x Timing Chain Tensioner. 2 x Timing...

 

Samo kaj, ko moraš plačati zraven še carinske dajatve + storitve carine. Ziher morš računati zraven še kakih 60-70€.🙄

 

 

Napisano (urejeno)
Pravkar je Alex napisal:

Samo kaj, ko moraš plačati zraven še carinske dajatve + storitve carine. Ziher morš računati zraven še kakih 60-70€.🙄

 

jebi ga, če je kvaliteta top se splača, ampak ne poznam nobene te znamke

Popravljeno od Deeyan
Napisano
pred 2 minutama je Deeyan napisal:

 

jebi ga, če je kvaliteta top se splača, ampak ne poznam nobene te znamke

Kaj pa original? Kakšna znamka je? 

 

 

Napisano

Najcenejše ne dajaj notri...

Sem na prejšnji M6 dal najcenejšo notri in se je po 80k raztegnila, originalna je zdržala 240k, pa še ni bila raztegnjena.

Me je pa mehanik prepričal, ker smo imeli glavo dol, da bi se splačalo še verigo takrat menjat...


Naučil sem se, da se najcenejših materialov ne splača vgrajevat - tega se sedaj držim tudi pri drugih stvareh (hiša, comp, ...)

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Napisano
Napisano

Original cca 800, tukaj je še Febi za 250. Dejan koliko km imaš prevoženih, da boš menjal? Si kaj pogledal kolikšna je vrednost CC_DIF_WOA, meni kaže trenutno okoli 1,3 in še ne bom menjal. Prevoženih imam prek 200k. "Nachbau" keten res ne hvalijo najbolj, čeprav naj bi bil Febi ok.

 

lp, Samo

$_59.JPG
WWW.EBAY-KLEINANZEIGEN.DE

NEU FEBI STEUERKETTENSATZ MAZDA 3 BM 6 GJ CX-5 2.2 DIESEL SH01 SHY1 Möglicher Versand. Ich habe...,FEBI STEUERKETTEN SATZ...

 

Napisano
pred 12 minutami je samuel napisal:

Original cca 800, tukaj je še Febi za 250. Dejan koliko km imaš prevoženih, da boš menjal? Si kaj pogledal kolikšna je vrednost CC_DIF_WOA, meni kaže trenutno okoli 1,3 in še ne bom menjal. Prevoženih imam prek 200k. "Nachbau" keten res ne hvalijo najbolj, čeprav naj bi bil Febi ok.

 

lp, Samo

$_59.JPG
WWW.EBAY-KLEINANZEIGEN.DE

NEU FEBI STEUERKETTENSATZ MAZDA 3 BM 6 GJ CX-5 2.2 DIESEL SH01 SHY1 Möglicher Versand. Ich habe...,FEBI STEUERKETTEN SATZ...

 

 

Počasi prihajam na 191kkm, CC_DIF_WOA še pa nisem čekiru, bi pa s preventive menju na 200kkm, ker tiste tamale, ki grejo na oljno črpalko rade pokajo

Napisano
pred 6 minutami je Deeyan napisal:

 

Počasi prihajam na 191kkm, CC_DIF_WOA še pa nisem čekiru, bi pa s preventive menju na 200kkm, ker tiste tamale, ki grejo na oljno črpalko rade pokajo

A tamale, da so problem, ne me strašit :p. A je možno, da tudi zaradi zamašenega sita??

 

lp, Samo

Napisano

Male verige se je bolj za bati kakor velike. Velika ta opozori ko so vrednosti prevelike, pri tamali pa ko pride do opozorila je že prepozno.

 

Izkušeni mehaniki Mazd preventivno zamenjajo malo verigo pir 150-160.000

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

sem šou še mal bolj pod drobnogled počekirat raznorazne forume glede FAI avtodelov in v večini primerov pravijo, da so deli zelo dobri in hkrati solidna cena.

 

Majo pa tut spletno stran zelo lepo urejeno, tak da pomoje niso lih za šalo :)

 

Cert-170427-9001-2015.jpg
FAIAUTO.COM

Statement of Quality Policy FAI Automotive plc sources, procures, stores, packs and distributes replacement automotive parts under an...

 

Napisano
pred 4 urami je Deeyan napisal:

sem šou še mal bolj pod drobnogled počekirat raznorazne forume glede FAI avtodelov in v večini primerov pravijo, da so deli zelo dobri in hkrati solidna cena.

 

Majo pa tut spletno stran zelo lepo urejeno, tak da pomoje niso lih za šalo :)

 

Cert-170427-9001-2015.jpg
FAIAUTO.COM

Statement of Quality Policy FAI Automotive plc sources, procures, stores, packs and distributes replacement automotive parts under an...

 

Najbrž je ta znamka v redu. Če gledaš za karkoli na spletu, je vedno toliko in toliko ljudi super zadovoljnih, veliko je zadovoljnih in seveda se najdejo  tudi zelo nezadovoljni kupci. 🤔

 

 

  • 2 tedna kasneje...
Napisano
On 7/7/2021 at 2:48 PM, mazdaman said:

Male verige se je bolj za bati kakor velike. Velika ta opozori ko so vrednosti prevelike, pri tamali pa ko pride do opozorila je že prepozno.

 

Izkušeni mehaniki Mazd preventivno zamenjajo malo verigo pir 150-160.000

 

Glede tele "male verige" - kje se ta zadeva nahaja in ali jo imajo vse šestice? Na 2009 2.2d sem namreč pri cca. 320.000 km, pa še ni nihče nič omenil glede te verige.

Napisano

Kolikor je meni znano so skyactive motorji tisti kritični za malo verigo. Pri starih se je ta dolga raztegovala.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Videl sem da imamo pri skyactiv dizlih 2 pida za verigo. A je mogoče eden za tamalo verigo?

Poslano z mojega SM-G780F z uporabo Tapatalk

Napisano
dne 16. 7. 2021 ob 15:22 je mazdaman napisal:

Kolikor je meni znano so skyactive motorji tisti kritični za malo verigo. Pri starih se je ta dolga raztegovala.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

 

Tocno tako, na prejsnji generaciji ai samo spremljal kot odstopanja in ko je doseglo svojo mejo si dal menjat in je to blo to 🙂

dne 16. 7. 2021 ob 13:20 je SoulMan napisal:

 

Glede tele "male verige" - kje se ta zadeva nahaja in ali jo imajo vse šestice? Na 2009 2.2d sem namreč pri cca. 320.000 km, pa še ni nihče nič omenil glede te verige.

 

Ta tamala veriga je vezana iz glavne gredi na oljno crpalko, zarad tega lahk nastane velik problem, ce gre cugrunt

Napisano
pred 11 minutami je Deeyan napisal:

Ta tamala veriga je vezana iz glavne gredi na oljno crpalko, zarad tega lahk nastane velik problem, ce gre cugrunt

Vem, da nekaj jih je že odtrgalo, ali ve kdo pri katerih realnih km?

So temu bolj podvržene CD150 ali CD175?

Pri katerih km se jo menja, da si še na varni strani, hkrati pa ne pretiravaš?

Napisano
pred 31 minutami je Janez007 napisal:

Vem, da nekaj jih je že odtrgalo, ali ve kdo pri katerih realnih km?

So temu bolj podvržene CD150 ali CD175?

Pri katerih km se jo menja, da si še na varni strani, hkrati pa ne pretiravaš?

Če dovolite meni do besede. Zadnje čase nikakor ne morem pred mikrofon. 🤔

V glavnem, kolikor sem zasledil na raznih forumih, se to dogaja zelo poredko tudi pri avtih, ki so prevozili preko 300Kkm. In res je, v teh nekaj primerih je bilo govora o 175 avtomatik in pa pri  par cx 5.

Verjetno je teh avtomatiko več prodanih. 🤔

 

 

 

Napisano
pred 3 minutami je Alex napisal:

Če dovolite meni do besede. Zadnje čase nikakor ne morem pred mikrofon. 🤔

V glavnem, kolikor sem zasledil na raznih forumih, se to dogaja zelo poredko tudi pri avtih, ki so prevozili preko 300Kkm. In res je, v teh nekaj primerih je bilo govora o 175 avtomatik in pa pri  par cx 5.

Verjetno je teh avtomatiko več prodanih. 🤔

 

 

Js ne bom caku na 300kkm,da bo kej narobe... 😬

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano

Sem lani bil pri Selmarju in mi je pokazal eno cx 5,ki se ji je srgala pri 170k in eni 6ki pri 220k km!

:nevem: 

Napisano
 
Js ne bom caku na 300kkm,da bo kej narobe...
Jaz tudi ne. Bom prej prodal

Poslano z mojega SM-G780F z uporabo Tapatalk

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.