Skoči na vsebino

Škoda Enyaq iV 80


kacnje

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je AmpeR napisal:

Sej bo NEK2😆 in obstoječe omrežje🤣.

To res ne pije vode....

Po mojem ne bo nove nek2, če gre na referendum. V  bistvu ne bo šlo več nič skozi, ker bo za vsako stvar referendum. In bodo enkrat eni proti, drugič drugi. Ne verjamem, da bi šle skozi niti vetrne elektrarne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Alex napisal:

Po mojem ne bo nove nek2, če gre na referendum. V  bistvu ne bo šlo več nič skozi, ker bo za vsako stvar referendum. In bodo enkrat eni proti, drugič drugi. Ne verjamem, da bi šle skozi niti vetrne elektrarne. 

 

Odvisno. Če bodo dali dejasnkim strokovnjakom možnost razlage in pojasnila ljudem bo šlo skozi, če pa bodo to spet ugrabili politiki za svojo samopromocijo bo pa zakon padel za eno leto pol bodo pa ponavljal. NEK2 rabmo pa če se vsi na glavo postavijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

 

Odvisno. Če bodo dali dejasnkim strokovnjakom možnost razlage in pojasnila ljudem bo šlo skozi, če pa bodo to spet ugrabili politiki za svojo samopromocijo bo pa zakon padel za eno leto pol bodo pa ponavljal. NEK2 rabmo pa če se vsi na glavo postavijo.

Jaz bom prvi proti. Upam, da nas bo čim več. Pa razlaga gor ali dol. Bomo videli potem naše ptiče,ki ne znajo leteti edini v Evropi mimo vetrnih elektrarn n okoljevarstvenike, ki to zagovarjajo. Me zanima, če bodo tudi tako kampanjo naredili proti NEK2. Če bodo imeli kohones. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa čedalje več ga bo primanjkovalo saj se promet elektrificira, ogrevanje se seli na toplotne črpalke itd. Se pa vedno nasmejim, ko nelkateri razlagajo o veternih in sončnih elektrarnah zraven pa ne vedo niti približno kolko jih rabiš, da narediš ekvivalent jedrski elektrarni.  Cele hribe bi morali pozidat s tem vetrnicami in ogroma polja solarnih celic postavt, da bo zaleglo pa še to le v vetrovnem in sončnem dnevu.

 

No ja če bodo dali možnost strokovnjakom, da bodo zadeve predstavili in razložili zakaj je taka odločitev najbolj primerna ne bo referendum padel, ker ljudje vseen niso tolk neumni, d ane bi razumeli, da če štroma ni, da jim doma ne bo nič delovalo in da so takoj 150let preseljeni v preteklost. Je pa res, da vedno bodo nekateri, ki tega ne razumejo in se nočejo niti poglobit v problematiko.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Pa čedalje več ga bo primanjkovalo saj se promet elektrificira, ogrevanje se seli na toplotne črpalke itd. Se pa vedno nasmejim, ko nelkateri razlagajo o veternih in sončnih elektrarnah zraven pa ne vedo niti približno kolko jih rabiš, da narediš ekvivalent jedrski elektrarni.  Cele hribe bi morali pozidat s tem vetrnicami in ogroma polja solarnih celic postavt, da bo zaleglo pa še to le v vetrovnem in sončnem dnevu.

 

No ja če bodo dali možnost strokovnjakom, da bodo zadeve predstavili in razložili zakaj je taka odločitev najbolj primerna ne bo referendum padel, ker ljudje vseen niso tolk neumni, d ane bi razumeli, da če štroma ni, da jim doma ne bo nič delovalo in da so takoj 150let preseljeni v preteklost. Je pa res, da vedno bodo nekateri, ki tega ne razumejo in se nočejo niti poglobit v problematiko.

Kaj smeha bo, ko bo referendum padel(itak tričetrt folka ponavadi ne ve, za kaj se gre pri referendumih) in bodo v pat poziciji. Ko bo referendum za to, se bom sam angažiral, da bo čim več folka proti. Tudi zastonj popoldan bom aktiven. Takrat bodo naravovarstveniki, ki bodo na naši strani, moji zavezniki. Sedaj itak samo štejejo ribe v ribnikih in ni neke koristi od njih. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No zdaj pa še napiši razlog, da bi bil proti, al sam mal tko, da bi nagajal in da si kontra, ko so drugi za? Ne resno povej kaj te muči, da bi bil kontra. Ampak please daj kak argument, ker o FB strokovnjakih, Potrču, Mesecu, Fajonki se mi ne da debatirat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vedno več je sončnih elektrarn. Ampak kaj to pomeni? Za vsak kw "zelene energije, ki je ni" potrebuješ kw plinske, termo in jedrske...

 

Ena benz črpalka zamenjana na elektro polnilnico potrebuješ cca 1MW močno trafo postajo. 

 

Kam bomo šli po štrom? Rešitev NEK3. ...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Boss napisal:

No zdaj pa še napiši razlog, da bi bil proti, al sam mal tko, da bi nagajal in da si kontra, ko so drugi za? Ne resno povej kaj te muči, da bi bil kontra. Ampak please daj kak argument, ker o FB strokovnjakih, Potrču, Mesecu, Fajonki se mi ne da debatirat.

Ker sem pač gradnji  jedrskih elektrarn. Pa ni važno, kdo da predlog, ali levi ali desni. Vse države v Evropi bodo počasi zapirale jedrske elektrarne, na zgrajeni dve se jih šest zapira, mi jih bomo pa gradili (zgodba z TEŠ  je zgolj slučaj😉). Nimamo rešenih odlagališč jedrskih odpadkov niti za obstoječo, razen za nizko radioaktivne in srednje radioaktivne odpadke, postavljena je  na visoko rizičnem potresnem območju. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Alex napisal:

Ker sem pač gradnji  jedrskih elektrarn. Pa ni važno, kdo da predlog, ali levi ali desni. Vse države v Evropi bodo počasi zapirale jedrske elektrarne, na zgrajeni dve se jih šest zapira, mi jih bomo pa gradili (zgodba z TEŠ  je zgolj slučaj😉). Nimamo rešenih odlagališč jedrskih odpadkov niti za obstoječo, razen za nizko radioaktivne in srednje radioaktivne odpadke, postavljena je  na visoko rizičnem potresnem območju. 

Delno te podpiram,ampak kje je druga rešitev za pokritje večje porabe energije? 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez stroma bo tudi elektricna kitara spilala bolj potiho :) ... 

 

Saj jaz tudi nisem ravno navdusen na jedrsko elektrarno... ampak druge alternative so se slabse :) ... Od nekod pa je treba dobit elekricno energijo... ker porabnikov je vedno vec (toplotne crpalke, klime, EV,...) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Alex napisal:

Ker sem pač gradnji  jedrskih elektrarn. Pa ni važno, kdo da predlog, ali levi ali desni. Vse države v Evropi bodo počasi zapirale jedrske elektrarne, na zgrajeni dve se jih šest zapira, mi jih bomo pa gradili (zgodba z TEŠ  je zgolj slučaj😉). Nimamo rešenih odlagališč jedrskih odpadkov niti za obstoječo, razen za nizko radioaktivne in srednje radioaktivne odpadke, postavljena je  na visoko rizičnem potresnem območju. 

Česa te je torej strah, da si proti? Odlagališče jedrskih odpadkov je še najmanjši problem. Trenutno je nastal zato, ker bi ga morala zagotovit Hrvaška saj dobi polovico elektrike iz NEK-a. Zato ker se delajo budale se pač konstantno izpostavlja problem skladiščenja. Ko bo enkrat drugi blok samo naš bomo tudi sami se ukvarjal z odpadki brez španovije s hrčki.

 

Potresno območje ni problem saj je reaktor v betonski konstrukciji in bi moral biti rušilni potres, ki bi zravnal vse živo, ampak po seizmoloških projekcijah takega potresa ne tem območju ne more biti. Lahko je manjši a proti tem je NEK varen in se tudi samodejno izključi v takih primerih. Tip reaktorja v NEK ni tak kot je tisti v Črnobilu niti tak kot je tisti na otoku treh milj. Fukušima je bila varna potresno ampak žel niso računali na cunami zato je tam šlo narobe zato, ker je prišla zraven voda in zalila generatorje. Predvidevam, da Krško cunami ne bo zalil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, še marsikaj se ne ve, kar se NEKa tiče. V KK je najvarnejša na svetu. V Fukušimi so generatorji delali pod vodo, problem je bil v tem, da so bili rezervoarji za nafto zunaj kj jih je voda odnesla, pa ni bilo napajanja z gorivom. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno konkretno vprašanje - si probal kako vpliva sama 'jaka muzika' in sama klima na porabo? Na primer sem nekdo ki uziva v dobri glasbi z basom, ker delam tudi do 1000km na dan point to point. In potem na primer stojiš nekje, muzika igra, klima dela....pri bencinu gredo litri, start stop se prilagaja....bi pri elektriki bil živčen in gledal na ekran? Nenazadnje ojačalo za glasbo kuri tudi med vožnjo kar konkretno...gre za 1kw in več

Popravljeno od jures

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jures, tega pa nisem poskusil. Avto sem imel tudi premalo časa, da bi mi to padlo v oči (kot verjetno še kaj zanimivega). Klime v (P)HEV in BEV imajo skoraj vedno Eco način, ki ima pač vgrajeno varčevanje. Tudi Enyaq je imel nek ECO gumbek narisan na zaslonu, ampak tudi za to ne poznam podrobnosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...
dne 20. 7. 2021 ob 16:23 je Deeyan napisal:

Ta skoda je men osebno zelo posrecen model, edino tisto, kar je pod pokrovom se mi ne dopade 🥺


Meni se pa ravno tisto pod pokrovom dopade… Navor tak, da se lahko skrije vsak dizel ali turbobencinar ;) …

 

Vceraj naredil en manjsi roadtrip… od doma do Celovca cez Ljubelj, potem nazaj cez Borovlje in potem dalje do Zelezne kaple in potem cez jezersko nazaj domov… Res je takrat, ko ga na AC pohodis, trenutna poraba kar visoka in se doseg precej zmansjuje… Prav tako v hrib… kjer vlece kot nor ;) … ampak se precej tudi nazaj pridobi z rekuperacijo potem, ko gres navdol ali med zaviranjem…

 

Enyaq-a sem prevzel predvcerajsnjim popoldan z napolnjenostjo baterije dobirh 20%. Zvecer sem na hitri polnilnici v Kranju napolnil do 85%… kar me je kostalo dobrih 20€… in nato naredil okoli 350 km in avto vceraj popoldan vrnil s podobnim stanjem baterije, kot sem ga prevzel…


40D1CF6F-344C-4762-AAF3-A0F180B1C192.jpeg


F858E59A-47A5-4378-BDDD-59E579CC7530.jpeg

 

9E54AF5F-4F0C-4E54-ACB2-EC19314DEAAF.jpeg

 

 

 

Povprecno porabo na tem roadtripu sem imel 15,6 kWh/100 km… 

5549F45D-4A8F-4E96-B474-0FC54BD110B8.jpeg

 

 

Pa se nekaj nakljucnih slik…

 

0F7A4DCD-E30D-49AC-B4EC-FBD627B421B6.jpeg

8845E132-8590-4B30-A0F5-598336D12B93.jpeg

76049982-2E0F-4BB3-BD43-5AC93663F432.jpeg

6784D52A-9E06-41A1-9FC0-170B7FCC3339.jpeg

74C32522-94D1-45E6-B9B7-EB00C0D2308A.jpeg

97779B9A-CE3F-47A6-9645-117FA94D331D.jpeg

0C3A2E33-95AB-4A9A-A874-ED30C66CD124.jpeg

CB5D9EA3-687F-4D36-B916-491AC1967548.jpeg

54AD2889-B6B4-4BE4-8905-52B2B9C5A8E2.jpeg

BE22089E-8535-42AA-85F8-BAA565C863BE.jpeg

7F5AC48A-649C-49EF-B6C3-58EF91BE28E9.jpeg

1B556164-FAFA-49C1-8003-4BFED9F60302.jpeg
 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Jest napisal:


Meni se pa ravno tisto pod pokrovom dopade… Navor tak, da se lahko skrije vsak dizel ali turbobencinar ;) …

 

vceraj naredil en manjsi roadtrip… od doma do Celovca cez Ljubelj, potem nazaj cez Borovlje in potem dalje do Zelezne kaple in potem cez jezersko nazaj domov… Res je takrat, ko ga na AC pohodis, trenutna poraba kar visoka in se doseg precej zmansjuje… Prav tako v hrib… kjer vlece kot nor ;) … ampak se precej tudi nazaj pridobi z rekuperacijo potem, ko gres navdol ali med zaviranjem…

 

 

 

Enyaq-a sem prevzel predvcerajsnjim popoldan z napolnjenostjo baterije dobirh 20%. Zvecer sem na hitri polnilnici v Kranju napolnil do 85%… kar me je kostalo dobrih 20€… in nato naredil okoli 350 km in avto vceraj popoldan vrnil s podobnim stanjem baterije, kot sem ga prevzel…


40D1CF6F-344C-4762-AAF3-A0F180B1C192.jpeg


F858E59A-47A5-4378-BDDD-59E579CC7530.jpeg

 

9E54AF5F-4F0C-4E54-ACB2-EC19314DEAAF.jpeg

 

 

 

Povprecno porabo na tem roadtripu sem imel 15,6 kWh/100 km… 

5549F45D-4A8F-4E96-B474-0FC54BD110B8.jpeg

 

Če pretvoriš v porabo na bencin je to slabe 4 litre na 100,odlično😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če pretvoriš v res pazljivo vožnjo je za par kapljic nafte manj kot 12 let star dvolitrski turbo-dizel s šestimi potniki takrat, ko je vozil skupaj s skoraj novim e-golfom s štirimi potniki na relaciji Solkan - okolica Celja (nek hrib proti Laškemu)...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj, ga pa nisi doma nafilal... premalo časa?

 

Ampak tole mi je zanimivo, da si imel porabo le 15,6kWh. A je bilo veliko enakomerne vožnje do 100km?. Men v mestni vožnje skoraj ne rata pod 17kWh pridet. Če je pa AC hitrost od 130-140km/h pa je preko 20kWh. In to z avti, ki so manjši, lažji in bol aerodinamični.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj, ga pa nisi doma nafilal... premalo časa?
 
Ampak tole mi je zanimivo, da si imel porabo le 15,6kWh. A je bilo veliko enakomerne vožnje do 100km?. Men v mestni vožnje skoraj ne rata pod 17kWh pridet. Če je pa AC hitrost od 130-140km/h pa je preko 20kWh. In to z avti, ki so manjši, lažji in bol aerodinamični.

Ne znaš prav vozit. Ti si še old school Diesel Fahrer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Všeč 1
  • Haha 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Zakaj, ga pa nisi doma nafilal... premalo časa?

 

Ampak tole mi je zanimivo, da si imel porabo le 15,6kWh. A je bilo veliko enakomerne vožnje do 100km?. Men v mestni vožnje skoraj ne rata pod 17kWh pridet. Če je pa AC hitrost od 130-140km/h pa je preko 20kWh. In to z avti, ki so manjši, lažji in bol aerodinamični.


Saj dokler sem bil na AC, do Trzica, je bila povprecna poraba tudi 26 ali 27 kWh/100km… pa potem do Ljubelja tudi se, na drugi stran pa je zrekuperiral kar nekaj elektrike… Potem sem pa nazaj grede iz Celovca sel proti Borovljam in potem do Zelezne kaple... ampak me je navigacija peljala kar precej cez ene hribe ... torej veliko gor in potem spet dol ... Vsec mi, ko gre tako fajn v klanec... :) ... 

 

Doma nisem filal, ker ni bilo v avtu kabla za šuko vtičnico… samo uni drugi za “tamale” mestne polnilnice do 22kW… Tahitre imajo pa itak kabel ze na sami polnilnici… Sem najprej probal v Stanezicah ... ampak tam je samo 11 kW ... in se mi zdi, da je je pisalo, da bo do 100% polnil slabih 6 ur ...Potem sem sel na AC v Voklem na Petrol... tam mi ni uspelo zalaufati polnjenja z nobeno apliakcijo, ki sem jih prej namestil... Bi clovek priackoval, da bo delovalo vsaj s Petrolovo OneCharge... pa je pri skeniranju kode vedno jamral, da ne najde polnilnice v bazi... Po ene 15 minutah jajcanja sem sel do Vrtaca na Primskovem, kjer je Moon-ova 120 kW polnilnica... Tam je slo pa "s prve" z uporabo aplikacije gremonaelektriko.si ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:


Saj dokler sem bil na AC, do Trzica, je bila povprecna poraba tudi 26 ali 27 kWh/100km… pa potem do Ljubelja tudi se, na drugi stran pa je zrekuperiral kar nekaj elektrike… Potem sem pa nazaj grede iz Celovca sel proti Borovljam in potem do Zelezne kaple... ampak me je navigacija peljala kar precej cez ene hribe ... torej veliko gor in potem spet dol ... Vsec mi, ko gre tako fajn v klanec... :) ... 

 

Doma nisem filal, ker ni bilo v avtu kabla za šuko vtičnico… samo uni drugi za “tamale” mestne polnilnice do 22kW… Tahitre imajo pa itak kabel ze na sami polnilnici… Sem najprej probal v Stanezicah ... ampak tam je samo 11 kW ... in se mi zdi, da je je pisalo, da bo do 100% polnil slabih 6 ur ...Potem sem sel na AC v Voklem na Petrol... tam mi ni uspelo zalaufati polnjenja z nobeno apliakcijo, ki sem jih prej namestil... Bi clovek priackoval, da bo delovalo vsaj s Petrolovo OneCharge... pa je pri skeniranju kode vedno jamral, da ne najde polnilnice v bazi... Po ene 15 minutah jajcanja sem sel do Vrtaca na Primskovem, kjer je Moon-ova 120 kW polnilnica... Tam je slo pa "s prve" z uporabo aplikacije gremonaelektriko.si ... 

Heh....porabil si najmanj 2h svojega časa , za benz/dizel tank pa 3minute, to tudi steje...za moje pojme el.avto no go....po drugi strani koliko pa sploh stane ta famozni škodilak 60k+ eur?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.