Skoči na vsebino

Mazda 2 2023


Tilen5

Priporočeno sporočilo

Alex, ti bi prav MORAL živet v Ljubljani; bi imel najlepši avto, v najlepši barvi ter živel v najlepšem mestu na planetu (vsaj po besedah aktualnega župana) :)))

 

Osebno mi je tanov Yaris prav všečen, ko jo ima sodelavka v neki temnomodri barvi, se prav rad ustavim in ga vedno pogledam. Zadeva naredi kvaliteten vtis.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Z M A J napisal:

Alex, ti bi prav MORAL živet v Ljubljani; bi imel najlepši avto, v najlepši barvi ter živel v najlepšem mestu na planetu (vsaj po besedah aktualnega župana) :)))

 

Osebno mi je tanov Yaris prav všečen, ko jo ima sodelavka v neki temnomodri barvi, se prav rad ustavim in ga vedno pogledam. Zadeva naredi kvaliteten vtis.

Ha, ha. 😊 Vse ja, a da bi živel v Ljubljani, to je zadnja opcija.😉 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Ha, ha. 😊 Vse ja, a da bi živel v Ljubljani, to je zadnja opcija.😉 

 

Č je pa do najlepše mesto na svetu de 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 7. 12. 2021 ob 20:22 je scania napisal:

Me zanima kako bo z garancijo, toyota ima 10let, to mazda sigurno nebo imela. In pa na servisu ce bo kaj se bodo kar lovili-nova tehnologija za mazda servise. Kar me pa najbolj firbec je pa olje bo toyotino ali prepakirano v mazda plastenke. Zanimive bodo tudi cene servisov saj pri toyoti ves cene servisov za 5+ let v naprej. Meni je sodelovanje toyote in mazde zelo vsec.

 

Kolk ima garancije Toyota? Kolikor jaz vem samo 3 leta oziroma če doplačaš ti dajo jamstvo še za dve leti. To je skupaj kvečjemu 5.

 

Edino če si mislil baterijo - ta pa res ima 10 let garancije. Ampak zgolj in samo to.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če se prostovoljno vključiš v "relax" po petih letih, ko preteče Toyotina garancija, se le ta, podaljša na 10 let ali 160000 prevoženih kilometrov. 

Toyota: "Po preteku tovarniške garancije vam nudimo možnost, da se brezplačno vključite v program jamstva Toyota Relax*. Kot dokaz kakovosti, zanesljivosti in vzdržljivosti naših vozil vam po vsakem rednem servisu ponujamo brezplačno popravilo vozila v primeru morebitne okvare  (vse do starosti vozila do 10 let ali 160.000 km), pod pogojem, da vaš avtomobil servisirate pri pooblaščenem partnerju Toyota.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od aprila ima v našem koncu Toyota 10 let jamstva (3 leta tovarniške garancije, naprej pa krijejo, če je avto redno vzdrževan pri njih po programu Relax).
Žena je oktobra iz Mazde 2 prešla na Toyoto Yaris Hybrid. Če bi malo počakala, bi lahko ostala na Mazdi 🙂
Sam sem sicer kar zagovornik teh (Toyotinih!) hibridov. Meni je ta umirjena vožnja res všeč. Že leta jih spremljam (in občasno vozim) in res so super - za umirjenega voznika. Tisti, ki rad pritiska, običajno ni tako zadovoljen, čeprav je glavni razlog nezadovoljstva predvsem neobičajen glas ob priganjanju. In zanimivo - če bi takrat meril zadeve, bi videl, da sploh ni težava v hitrosti/neodzivnosti, pač pa zgolj v doživljanju tega zaradi neobičajnega zvoka. Po tehničnih podatkih niso nič počasnejši, le naša precepcija doživljanja je tako zmedena, da moti občutek.
Ko to enkrat odmisliš ali pa sploh voziš brez priganjanja, pa je to Toyotin hibrid zakon. Pri Toyoti stvari niso podvojene kot pri hibridih nekaterih drugih znamk, zato z vzdrževanji ni skrbi. Sodelavec ima Priusa Plugina, drugi Corollo hibrid, oba super zadovoljna. Žena z Yarisko tudi, čeprav pravi, da je bila Mazda 2 boljša za vozit - predvsem bolj športna. In to verjamem, ker ima (trenutna) Mazda 2 res dobro podvozje, menjalnik, motor ... sedaj jo ima sin in je še pri hiši.
Če bo torej koga kaj zanimalo o Yariski (oziroma novi Mazdici), naj kar vpraša.

UPDATE: vidim, da me je Alex prehitel 🙂

Popravljeno od kacnje
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem šel na poskusno vožnjo cololle, mi je prodajalec prvo povedal za to 10-letno podalšano jamstvo na hibride. Baje, tako mi je zatrdil, da niso imeli še niti ene reklamacije oziroma okvare na te menjalnike in prav tako na baterije. Zato so lahko šli v to dodatno garancijo do 10 let, ker stvarem zaupajo. Kot sem že napisal, tej hibridi, s tem menjalnikom, kot pri Toyoti, definitivno niso zame. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je kacnje napisal:

Od aprila ima v našem koncu Toyota 10 let jamstva (3 leta tovarniške garancije, naprej pa krijejo, če je avto redno vzdrževan pri njih po programu Relax).
Žena je oktobra iz Mazde 2 prešla na Toyoto Yaris Hybrid. Če bi malo počakala, bi lahko ostala na Mazdi 🙂
Sam sem sicer kar zagovornik teh (Toyotinih!) hibridov. Meni je ta umirjena vožnja res všeč. Že leta jih spremljam (in občasno vozim) in res so super - za umirjenega voznika. Tisti, ki rad pritiska, običajno ni tako zadovoljen, čeprav je glavni razlog nezadovoljstva predvsem neobičajen glas ob priganjanju. In zanimivo - če bi takrat meril zadeve, bi videl, da sploh ni težava v hitrosti/neodzivnosti, pač pa zgolj v doživljanju tega zaradi neobičajnega zvoka. Po tehničnih podatkih niso nič počasnejši, le naša precepcija doživljanja je tako zmedena, da moti občutek.
Ko to enkrat odmisliš ali pa sploh voziš brez priganjanja, pa je to Toyotin hibrid zakon. Pri Toyoti stvari niso podvojene kot pri hibridih nekaterih drugih znamk, zato z vzdrževanji ni skrbi. Sodelavec ima Priusa Plugina, drugi Corollo hibrid, oba super zadovoljna. Žena z Yarisko tudi, čeprav pravi, da je bila Mazda 2 boljša za vozit - predvsem bolj športna. In to verjamem, ker ima (trenutna) Mazda 2 res dobro podvozje, menjalnik, motor ... sedaj jo ima sin in je še pri hiši.
Če bo torej koga kaj zanimalo o Yariski (oziroma novi Mazdici), naj kar vpraša.

UPDATE: vidim, da me je Alex prehitel 🙂

Veš mogoče kakšno olje imate v yarisu 0w8 ali 0w16?

Na testu sem imel porabo 3,5 ampak to je vožnja 20minut, kakšno imate porabo na vaši?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za olje pojma nimam.
Mislim, da ima skupno povprečje 3,4 (se pozna, da je hladnejše). Sicer pa iz Tunjic v Ljubljano ji nameri 2,7, nazaj pa 3,7. Zato bo tvoja poraba precej realna.
Kot ostalim Toyotinim hibridom (glede porabe) "ustreza" mestna vožnja, vaške ceste, manjši gor/dol ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je kacnje napisal:

Za olje pojma nimam.
Mislim, da ima skupno povprečje 3,4 (se pozna, da je hladnejše). Sicer pa iz Tunjic v Ljubljano ji nameri 2,7, nazaj pa 3,7. Zato bo tvoja poraba precej realna.
Kot ostalim Toyotinim hibridom (glede porabe) "ustreza" mestna vožnja, vaške ceste, manjši gor/dol ...

Super, hvala ti :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Ko sem šel na poskusno vožnjo cololle, mi je prodajalec prvo povedal za to 10-letno podalšano jamstvo na hibride. Baje, tako mi je zatrdil, da niso imeli še niti ene reklamacije oziroma okvare na te menjalnike in prav tako na baterije. Zato so lahko šli v to dodatno garancijo do 10 let, ker stvarem zaupajo. Kot sem že napisal, tej hibridi, s tem menjalnikom, kot pri Toyoti, definitivno niso zame. 😊

Tudi zame ne😁

Smo imeli eno corollo hibrida v službi in nikomur ni bila všeč. Vsi so govorili,da tole ne gre nikamor,da se samo dere v visokih obratih. Je pa res,da so naši službeni avti iz VW grupe, vsi po vrsti dizli ter avtomatiki. Corolla te prisili, da voziš počasi in ekonomično,kar je verjetno tudi naloga hibridov.  Drugače pa zelo udoben avto, ki žal v meni ne prebudi čustev in veselja do vožnje, kot moji avti v garaži😁.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je kupid napisal:

Tudi zame ne😁

Smo imeli eno corollo hibrida v službi in nikomur ni bila všeč. Vsi so govorili,da tole ne gre nikamor,da se samo dere v visokih obratih. Je pa res,da so naši službeni avti iz VW grupe, vsi po vrsti dizli ter avtomatiki. Corolla te prisili, da voziš počasi in ekonomično,kar je verjetno tudi naloga hibridov.  Drugače pa zelo udoben avto, ki žal v meni ne prebudi čustev in veselja do vožnje, kot moji avti v garaži😁.

👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je kupid napisal:

Tudi zame ne😁

Smo imeli eno corollo hibrida v službi in nikomur ni bila všeč. Vsi so govorili,da tole ne gre nikamor,da se samo dere v visokih obratih. Je pa res,da so naši službeni avti iz VW grupe, vsi po vrsti dizli ter avtomatiki. Corolla te prisili, da voziš počasi in ekonomično,kar je verjetno tudi naloga hibridov.  Drugače pa zelo udoben avto, ki žal v meni ne prebudi čustev in veselja do vožnje, kot moji avti v garaži😁.

Gre minimalistično slabše od G165 motorja. Meni je pa prav fajn toyotina hybridna tehnologija, malo moraš razmišljat in predvidevat :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem zjutraj napisal - velika večina res misli, da Toyotini hibridi ne gredo nikamor. Ampak ljudi res zavede zgolj neobičajen zvok (ki se itak pojavlja zgolj pri bolj dinamični vožnji, klancih ali teh malo slabotnejših motorjih). Ko to udomačiš, vidiš da ni razlike v hitrosti (lahko človek preveri tudi po tehničnih podatkih). Kdor pa rad vozi umirjeno in je pogosto v mestih, kolonah ... pa sploh uživa.
Ni pa za vsakega. Se strinjam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še policija je dobila Corolle hybrid in se bodo morali naučiti jih vozit ali kaj?

 

 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je mazdaman napisal:

Še policija je dobila Corolle hybrid in se bodo morali naučiti jih vozit ali kaj?

 

 

Če hočeš izkoristit njihov potencial se splača :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Citat

Med temi vozili so zato tudi 'hibridi' oz. vozila na hibridni pogon, ki bodo v strjenih naseljih med drugim zmanjšala zvočno onesnaževanje.

 

Tale citat je pa mene nasmejal do konca... to bo ja vzrok, sirene bodo tulile, ampak ej motorja pa ne boste slišali. 👍

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Boss napisal:

 

Tale citat je pa mene nasmejal do konca... to bo ja vzrok, sirene bodo tulile, ampak ej motorja pa ne boste slišali. 👍

Boss verjamem, da policijska vozila večino voženj opravijo ko niso na njuni vožnji (to ne pomeni, da so takrat počasni) in takrat niso prižgane sirene.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojej... a nisi dojel poante? Moderni avti večino zvoka, ki ga proizvajajo in se ga sliši nekoliko dlje od samega avta je od gum. Pri počasnih vožnjah morajo imeti elektro avti in hybridi vgrajen generator zvoka za zaščito pešcev. Ampak glede na to kako pešci padajo na cesto bi rabili vsi vsaj odprt auspuh in fi cca dva inča, da bi kaj zaleglo.

 

V glavnem, hočem povedat, da argument o zmanjševanju zvočnega onesnaženja je tolk trhlen in iz trte zvit, ker dejansko so le sirene vir motečega zvočnega onesnaženja pa četudi so manj v uporabi. Vprašaj v kakšnem blokovskem spalnem naselju, ko je policaj ob treh ponoči vklopil sirene in je prebudil pol naselja. A jih je zbudila in motila sirena al zvok motorja?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je scania napisal:

Koliko berem bi se naj mazda 2 od mazde prodajala se naprej. Zdaj sem pa totalno zmeden. Kaj zdaj bo mazda 2 hybrid (toyota) in mazda 2 (mazda). Bom probal poiskat clanek, je se kdo to zasledil?

Kot sem uspel zaslediti, je mazda letos dala na trg malo bolj  navito mazdo 2 GT. Ta naj bi se prodajala vzporedno z novo(Yaris varianto) , ki pride na trg 2022.

Mazda2-3.jpg
WWW.CARBUYER.CO.UK

Efficiency improvements and new range-topping...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.