Skoči na vsebino

ADITIV DATACOL - MAZDA 2.2 Dizel


rdecamazda6

Priporočeno sporočilo

Spoštovani,

najprej srečno 2022 Vsem!

 

Ali je še kdo prišel nasproti z aditivom DATACOL??

Redko kdaj se oglašam na forumu ampak bi z vami želel deliti zelo dobro uporabniško izkušnjo.

Preizkusil sem aditiv - čistilec za dizelske motorje omenjene firme DATACOL in moram reči, da je zadeva odlična. Motor lepše teče, mrzel zagonj je tišji, poraba je padla za 2 dcl na 100km.... mehanik je testiral injektorje (časovno odstopanje) in so vsi 4 (še original) v dobrem stanju kljub temu da ima avto 300.000 km! Na začetku sem bil skeptičen ampak po priporočilu mehanika, da je zadeva res dobra in najboljša trenutno na trgu (npr boljša od liqui moly, xado atomex ali antigrip25) in povrh vsega je rekel da ne vsebuje kerozina! In še ena dobra: dozira se vsakih 10.000 km - 15.000 km ..

 

Iz moje strani je zadeva dobila "žegn"!!

Ne vem točno kje vse imajo prodajna mesta, baje samo pri določenih mehanikih

Lep pozdrav,


 

datafuel 6dizel.PNG

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je rdecamazda6 napisal:

Spoštovani,

najprej srečno 2022 Vsem!

 

Ali je še kdo prišel nasproti z aditivom DATACOL??

Redko kdaj se oglašam na forumu ampak bi z vami želel deliti zelo dobro uporabniško izkušnjo.

Preizkusil sem aditiv - čistilec za dizelske motorje omenjene firme DATACOL in moram reči, da je zadeva odlična. Motor lepše teče, mrzel zagonj je tišji, poraba je padla za 2 dcl na 100km.... mehanik je testiral injektorje (časovno odstopanje) in so vsi 4 (še original) v dobrem stanju kljub temu da ima avto 300.000 km! Na začetku sem bil skeptičen ampak po priporočilu mehanika, da je zadeva res dobra in najboljša trenutno na trgu (npr boljša od liqui moly, xado atomex ali antigrip25) in povrh vsega je rekel da ne vsebuje kerozina! In še ena dobra: dozira se vsakih 10.000 km - 15.000 km ..

 

Iz moje strani je zadeva dobila "žegn"!!

Ne vem točno kje vse imajo prodajna mesta, baje samo pri določenih mehanikih

Lep pozdrav,


 

datafuel 6dizel.PNG

Lepo, da deliš mnenje. 👍A z dpf filtrom pa nimaš nobenih problemov glede na to , da vsi dizli najbrž končajo kariero pred 200 Kkm?🤔

Ha, šele sedaj sem videl, da je sedež zastopstva za Slovenijo kakih 5 min. hoje od mene. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Boss napisal:

Čistilec dizelskega napajanja... kaj pa to sploh pomeni?

Po domače-čistilec rezervoarja, cevi dovoda goriva in injektorjev. 🤗

Sem malo prebral zadevo, zanimivo, da odstrani vodo v nafti, ki je posledica dodajanja bio dizla. Se bom kar zapeljal do njih, da kupim to zadevo. 

Na tujih forumih zelo hvalijo si ta dodatek. 😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Lepo, da deliš mnenje. 👍A z dpf filtrom pa nimaš nobenih problemov glede na to , da vsi dizli najbrž končajo kariero pred 200 Kkm?🤔

Ha, šele sedaj sem videl, da je sedež zastopstva za Slovenijo kakih 5 min. hoje od mene. 😊

 

Mislim, da ma on prejsnjo generacijo sestice 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Deeyan napisal:

 

Mislim, da ma on prejsnjo generacijo sestice 🙂

Vseeno naj bi bil ta aditiv med boljšimi. Se ga pa ne da kupiti v prosti prodaji. Jaz ga bom probal pa da vidimo, če bo res kakšna izboljšava, kot obljubljajo. Je narejenih tudi par neodvisnih raziskav in vsaj škode ne dela, če že ne pomaga. 🤪

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Vseeno naj bi bil ta aditiv med boljšimi. Se ga pa ne da kupiti v prosti prodaji. Jaz ga bom probal pa da vidimo, če bo res kakšna izboljšava, kot obljubljajo. Je narejenih tudi par neodvisnih raziskav in vsaj škode ne dela, če že ne pomaga. 🤪

👍👌Mogoče konec težav z dpf-om.😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej, če bi tole zlival od nule , bi nekako veljalo da si zaradi tega brez težav naklepal toliko kilometrov.

 

Ne vem pa koliko ima to dejansko veze z antigripante. Antigripante, je za redno (bolj ali manj) dodajanje v gorivo, ker maže sistem. Tole je pa za čiščenje, se pravi enkrat ga kao sčisti, potem pa spet teče obična nafta skozi sistem. Verjetno je kombinacija obojega recimo optimalna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je SpEkTr napisal:

Zdej, če bi tole zlival od nule , bi nekako veljalo da si zaradi tega brez težav naklepal toliko kilometrov.

 

Ne vem pa koliko ima to dejansko veze z antigripante. Antigripante, je za redno (bolj ali manj) dodajanje v gorivo, ker maže sistem. Tole je pa za čiščenje, se pravi enkrat ga kao sčisti, potem pa spet teče obična nafta skozi sistem. Verjetno je kombinacija obojega recimo optimalna.

Jaz ga bom dajal noter vsakih 10Kkm ali tam nekje okoli. 

Moja 6-ka nima še toliko  kilometrov, tako, da mislim, da bo kar pomagalo. Jutri grem mimo njih, ko grem iz službe pa da vidimo, kako in kaj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Jaz ga bom dajal noter vsakih 10Kkm ali tam nekje okoli. 

Moja 6-ka nima še toliko  kilometrov, tako, da mislim, da bo kar pomagalo. Jutri grem mimo njih, ko grem iz službe pa da vidimo, kako in kaj. 

👍👌

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 1. 2022 ob 15:53 je Alex napisal:

Po domače-čistilec rezervoarja, cevi dovoda goriva in injektorjev. 🤗

Sem malo prebral zadevo, zanimivo, da odstrani vodo v nafti, ki je posledica dodajanja bio dizla. Se bom kar zapeljal do njih, da kupim to zadevo. 

Na tujih forumih zelo hvalijo si ta dodatek. 😄

@Alex si sprobal zadevo? Kako se ti zdi? Bi mogoce probal se jaz malo precistit to naso bio nafto😁😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je binel napisal:

@Alex si sprobal zadevo? Kako se ti zdi? Bi mogoce probal se jaz malo precistit to naso bio nafto😁😁

Ne še. Sem bil zmenjen za jutri, da, mi razloži iz prve roke zadevo, a sem žal zbolel... ne, ni kovid. 😊Če boš zainteresiran greva lahko skupaj pa še kupiva to in sprobava. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Ne še. Sem bil zmenjen za jutri, da, mi razloži iz prve roke zadevo, a sem žal zbolel... ne, ni kovid. 😊Če boš zainteresiran greva lahko skupaj pa še kupiva to in sprobava. 

Zmenjeno,ko bos spreman sporoci! Drz se😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo, danes sva bila z Gelipterjem na "izobraževanju" o tem aditiv pri "rdecamazda6". Moral bi biti z nama tudi binel a je imel na žalost druge opravke. 

Predavanje, tako teoretični del kakor tudi praktični sta bila res na vrhunskem nivoju. 👍

Z gelipterjem sva se prepričala, predvsem praktično, kakšne so glavne razlike med tem aditivovom-datacol in drugim izbranim z naše strani- liqui moly. (tega sva sama izbrala med mnogimi, ki so bili na razpolago, ker sva ga najbolj poznala 😊). Razlika je ogromna in predvsem opazna. Praktičen del je potekal tako, da smo v gorivo ( nafto) dodali vodo, pa žveplo in v vse to  aditiv datacol. Enako smo storili z liqui moly. Morali bi videti sami, kako reagira eden in drugi. ?zmeden? Nato sva izvedela praktično in se tudi sama prepričala, kakšna je razlika v kvaliteti nafte( Petrol vs mol). 

Beseda je nanesla tudi na motorna olja in smo skupaj ugotovili, kar smo že tudi mi na tem forumu,katera so najboljša. V glavnem, ta aditiv je že v mojem avtu, seveda ob polnem rezervoarju goriva. 

Pa da vidimo, kako se bo obneslo. 🤗

Še enkrat bi pohvalil našega "predavatelja", soforumaša rdecamazda 6, ki je odlično vodil predstavitev. 👍

Seveda je tudi on zaprisežen mazdaš, saj si lasti dve mazdi, prav tako, kakor vozi mazdo 6 tudi njegov oče. 😊 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Evo, danes sva bila z Gelipterjem na "izobraževanju" o tem aditiv pri "rdecamazda6". Moral bi biti z nama tudi binel a je imel na žalost druge opravke. 

Predavanje, tako teoretični del kakor tudi praktični sta bila res na vrhunskem nivoju. 👍

Z gelipterjem sva se prepričala, predvsem praktično, kakšne so glavne razlike med tem aditivovom-datacol in drugim izbranim z naše strani- liqui moly. (tega sva sama izbrala med mnogimi, ki so bili na razpolago, ker sva ga najbolj poznala 😊). Razlika je ogromna in predvsem opazna. Praktičen del je potekal tako, da smo v gorivo ( nafto) dodali vodo, pa žveplo in v vse to  aditiv datacol. Enako smo storili z liqui moly. Morali bi videti sami, kako reagira eden in drugi. ?zmeden? Nato sva izvedela praktično in se tudi sama prepričala, kakšna je razlika v kvaliteti nafte( Petrol vs mol). 

Beseda je nanesla tudi na motorna olja in smo skupaj ugotovili, kar smo že tudi mi na tem forumu,katera so najboljša. V glavnem, ta aditiv je že v mojem avtu, seveda ob polnem rezervoarju goriva. 

Pa da vidimo, kako se bo obneslo. 🤗

Še enkrat bi pohvalil našega "predavatelja", soforumaša rdecamazda 6, ki je odlično vodil predstavitev. 👍

Seveda je tudi on zaprisežen mazdaš, saj si lasti dve mazdi, prav tako, kakor vozi mazdo 6 tudi njegov oče. 😊 

Alex ...dobro napisano 👍👍👍😉😉pohvala mojstru za dobro razlago in  praktično prestavitev aditiva DATOCOLT.....😁Tudi jaz sem ga že natočil v rezervar .zdaj pa gassssss...😉😉😁

 

 

 

 

 

IMG_20220121_161427.jpg

IMG_20220121_161423.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

Skoda, da niste dali zraven se OMV nafte ... In katera je boljsa? Ter zakaj?

Že takoj lahko opaziš razliko. Mol je lepo prozorne barve, petrolova je zelo motna. Ko ju streseš in premešaš, se petrolova zelo peni, kot kako pivo, molova sploh nič. Tudi v dodanih aditivih, ki ščitijo motor, prednjači mol. Omv- jeva naj bi bila podobna Petrolovi. Tako, da se že veselim mol-a v Sloveniji namesto omv. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Alex napisal:

Že takoj lahko opaziš razliko. Mol je lepo prozorne barve, petrolova je zelo motna. Ko ju streseš in premešaš, se petrolova zelo peni, kot kako pivo, molova sploh nič. Tudi v dodanih aditivih, ki ščitijo motor, prednjači mol. Omv- jeva naj bi bila podobna Petrolovi. Tako, da se že veselim mol-a v Sloveniji namesto omv. 👍

Pri nas je MOL-a kolikor hočeš.... 😀

Nekaj je naredil svojih potem pa jih je kupil od Tuš-a in AGIP-a.... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Hixxy napisal:

In kakšna je razlika med njimi in Liqui Moly :)

 

Kakšne so bile reakcije?

 

Povej več :)

Največja in najbolj opazna razlika je ta, da liqui moly ne veže vode nase, ki je v rezervoarju in v pa v samem sistemu goriva. To se pozna tudi pozimi, ko tako izloči veš parafin. 

Datakol veže vodo nase, pri tem zviša malo temperaturo izgorevanja in  posledično tako tudi voda skupaj z gorivom "zgori". Druga, pomembna stvar je ta, da izredno lepo topi nečistoče, ki se pojavljajo v sistemu in samem motorju. 

To smo lepo videli ob predstavitvi. Tudi injektorje fajn "spuca". 

To sicer opravi tudi liqui moly, a mnogo slabše in nekako na pol. Takoj sem opazil zjutraj boljši in takojšen zagon motorja. Pa tudi nekako bolj tiho deluje, odkar sem vlil flaško noter. 😊 

Nisem zaposlen pri tej firmi, samo svoja opažanja povem. 🤗

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.