Skoči na vsebino

Ssangyong


DonFelipe

Priporočeno sporočilo

Živjo, 

ker nimamo v Sloveniji omenjenega foruma sem se odločil da bom vprašal kar tukaj.

 

Ker trenutno ni od Mazde in japoncev nič pametnega se bo znanec po vsej verjetnosti odločil za terenca omenjene korejske znamke.

 

Kakšne so pa kaj vaše izkušnje z omenjeno znamko?

 

Hvala za pomoč 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iskreno.... Nevem zakaj bi se ob poplavi vseh ostalih suvov in terencev zagrel ravno za to znamko. V najboljsem primeru bo težava "zgolj" v iskanju nadomestih delov. Razen če mu je oblika tako všeč .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Brane napisal:

Motor ima od mercedsa za drugo se ne ve preveč ker jih je zelo malo

To vem, sploh od starejših modelov MB so motorji in moram reči da lepo delujejo.

Svoj čas je bila to znamka skupaj z Daewoo-jem potem pa so se ločili.

 

pred 6 urami je Nejc1986 napisal:

Iskreno.... Nevem zakaj bi se ob poplavi vseh ostalih suvov in terencev zagrel ravno za to znamko. V najboljsem primeru bo težava "zgolj" v iskanju nadomestih delov. Razen če mu je oblika tako všeč .

Kot vidim ima kar dobro prodajno-servisno mrežo in tudi ni jih veliko. A je z rezervnimi deli problem?

Ne gre za obliko in ostalo, ampak za uporabnost oziroma funkcionalnost.

Verjetno ne bo kupil novega, ampak katerega od starejših modelov (Actyon, Musso, ...)

 

pred 4 urami je g.Wankel napisal:

Kaj, a korejski Chevroleti pa niso več kul? 😪🥰

Tudi to gledava, ampak kot večini med njimi ni terencev in enoprostorcev, ampak limuzine in manjši modeli.

Vprašal pa sem tukaj ker nimamo omenjenega foruma tako za večino japoncev in korejcev ; enako sem naredil za Chevrolet

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj sosed je imel Rexona. Za začetek moram povedat, da je ta moj sosed zelo žejen, če me razumeš in mislim, da me. Tista reč je bila stara že, ko jo je kupil, potem ga je pa vozil še enih 10 let. Torej, ta avto je bil vsako leto vsaj enkrat pod cesto. Pa ne zaradi avta, ampak, kot sem že omenil, je bil voznik zelo žejen. Ko smo ga pospremili na odpad, je imel okoli 400.000 km. Kakšnih hudih okvar ni imel. Je pa res, da se je lastnik bolj sekiral zaradi praznega flaškona kot pa zaradi izginjanja motornega olja. Ga je na vsake toliko malo dolil, pa je... V glavnem, zadeva je še mene navdušila, ampak v Sloveniji ne dobimo Rexona s sedmimi sedeži, ki je npr. na voljo v Italiji. Potem smo se pa odločili, da naša stara petka še ni tako zelo stara in da 320.000 km, kolikor jih ima naša petka, še ni tako grozno veliko in da jo bomo vozili še naprej. Zato nismo šli na Rexona. Je trpežno in udobno vozilo, precej nezahtevno in spodobno opremljeno. Pa še cena ni tako blazno visoka. Vsaj takrat ni bila, ko smo si mi to ogledovali...

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse napisano mi je jasno, to naj te ne skrbi.

Je pa zanimivo da je teh vozil več na podeželju kot v mestu kar je po eni strani tudi razumljivo.

Pa tudi res je, da je pri nas bolj okrnjena modelna ponudba medtem ko je pri sosedih italijanih in madžarih bolj številčna ter ne samo ''terenska'' oziroma SUV in pickup-ovska.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel tast Kyrona 2,0 d 4wd in v 6 letih brez večjih napak. Precej manj težav kakor prej z ML 430 z plinom.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je mazdaman napisal:

Imel tast Kyrona 2,0 d 4wd in v 6 letih brez večjih napak. Precej manj težav kakor prej z ML 430 z plinom.

Verjamem. 

Mercedes-Benz ML sploh ni pravi terenec ampak je samo za poziranje. 

Ssangyong Kyron je bil ko je prišel ven zelo drag (7 miljonov tolarjev) ampak je nudil več terenskosti in na veliko so ga kupovali vikendaši.

Eden pa je bil tudi v bivšem Taxi Intereks 

Najcenejsi%20taxi%20v%20Ljubljani%202.jp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je DonFelipe napisal:

Verjamem. 

Mercedes-Benz ML sploh ni pravi terenec ampak je samo za poziranje. 

Ssangyong Kyron je bil ko je prišel ven zelo drag (7 miljonov tolarjev) ampak je nudil več terenskosti in na veliko so ga kupovali vikendaši.

Eden pa je bil tudi v bivšem Taxi Intereks 

Najcenejsi%20taxi%20v%20Ljubljani%202.jp

 

Samo oblika je pa čisto azijska. Grd kot spaka. 🤪

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

A nisi ti daleč najbolj goreč zagovornik azijskega oblikovanja.

Mazdinega kodo ja.A zadnje čase ga tudi oni lomijo in delajo grde avte. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj. Avto je za vozit, ne pa za gledat. 

 

Če pa že hočeš avto za gledat - in da ga gledajo tudi vsi drugi - pa najprej poštimaj garažo (vsaj ploščice po tleh, če ne kar topli pod), potem pa noter parkiraj Bavarca ali kaj od nemške trojice. Pa vsako nedeljo škafec in krpico, odpret vrata in ga razkazovat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 
A Ssangyong Kyron je pa pravi terenec?
Dej nehi

Manjkajo mu samo zapore difov ostalo je pa klasika.

Je pa res da ml je šel po terenu zelo dobro z svojimi elektronskimi pomagali


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je g.Wankel napisal:

 

A Ssangyong Kyron je pa pravi terenec?

Dej nehi

Seveda ni čistokrvi terenec, ampak mnogi ga koristijo za vleko prikolic in hlodov. 

 

pred 4 minutami je mazdaman napisal:


Manjkajo mu samo zapore difov ostalo je pa klasika.

Je pa res da ml je šel po terenu zelo dobro z svojimi elektronskimi pomagali


Sent from my iPhone using Tapatalk

No, tip iz Polhovega Gradca ga je lepo predelal in upravljal tudi z dronom

 

pred 3 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 Obstajajo ljudje, ki imajo avto za gledat. Kaj taki počno z ženskami, mi je res uganka.

Zadnjih 18let šteje samo še lepota oziroma so res delani s pomočjo ličil.

Zanimivo da je Musso sedaj pick-up in ne več karavan ;)

 

Hudič je pa če ti na Rextonu rja napade podvozje. Sedaj mi je jasno zakaj jih je toliko po odpadih 

WWW.NIVAOFFROADTEAM.COM

Off Road Forum

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je mazdaman napisal:


Manjkajo mu samo zapore difov ostalo je pa klasika.

Je pa res da ml je šel po terenu zelo dobro z svojimi elektronskimi pomagali


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

No sej zapora diferenciala je nekak vstop v svet terencev :) 

Mal so mi samo na smešne izjave, ker je vsak njegov post v smislu ''kitajec, korejec je top, vse ostalo je zanič''. Mazda ni vredu, Mercedes ni vredu, zadnjič je bil Matiz (ali neko podobno spekedralo) avto za prave voznike, moderni avti s pomagali pa za razvajence.

A praktično lahko z MLom isto vlečeš hlode kot s Kyronom. Tudi kar nekaj delov na Ssangyongu je iz Mercedesa 😏

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je g.Wankel napisal:

 

No sej zapora diferenciala je nekak vstop v svet terencev :) 

Mal so mi samo na smešne izjave, ker je vsak njegov post v smislu ''kitajec, korejec je top, vse ostalo je zanič''. Mazda ni vredu, Mercedes ni vredu, zadnjič je bil Matiz (ali neko podobno spekedralo) avto za prave voznike, moderni avti s pomagali pa za razvajence.

A praktično lahko z MLom isto vlečeš hlode kot s Kyronom. Tudi kar nekaj delov na Ssangyongu je iz Mercedesa 😏

Res je. 

Ampak omenjeno/e zaporo/e zelo redko kdo razume, kaj šele vklopi.

Današnja vozila pa so res samo s pomagali za razvajence in imajo poudarek na komforti in estetiki, ne pa več praktičnosti in ostalih lastnostih.

Lahko bi to počel tudi z ML-om ampak to je bolj šminkerski oziroma pozerski voz. 

Ni mi en prijatelj, po rodu bosanec, rekel : Ssangyong je Mercedes za sirotinju ;)

Drugače pa prve generacije ki so bile na voljo pri nas so ponujale odlično osnovo za terenske predelave ; poznam tipa ki je Kyron-a predelal in mu še danes služi.

Zanimivo da pa se pri nas ni obnesla limuzina Ssangyong/Daewoo Chairman na osnovi W140 ; sta samo 2 v Sloveniji

Popravljeno od DonFelipe
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je DonFelipe napisal:

Res je. 

Ampak omenjeno/e zaporo/e zelo redko kdo razume, kaj šele vklopi.

Današnja vozila pa so res samo s pomagali za razvajence in imajo poudarek na komforti in estetiki, ne pa več praktičnosti in ostalih lastnostih.

Lahko bi to počel tudi z ML-om ampak to je bolj šminkerski oziroma pozerski voz. 

Ni me en prijatelj, po rodu bosanec, rekel : Ssangyong je Mercedes za sirotinju ;)

Drugače pa prve generacije ki so bile na voljo pri nas so ponujale odlično osnovo za terenske predelave ; poznam tipa ki je Kyron-a predelal in mu še danes služi.

Zanimivo da pa se pri nas ni obnesla limuzina Ssangyong/Daewoo Chairman na osnovi W140 ; sta samo 2 v Sloveniji

Meni se pa ne zdi zanimivo,da se chairman ni obnesel . Kdor hoče imeti avto kot statusni simbol,bo vzel kakšno drugo znamko. Da pa bi dal toliko denarja za korejsko kopijo S razreda,pa hvala lepa. Raje isti denar takrat za mondea,vectro, alfo 156.... 

 

Podobno je bilo s kio opirus (wannabe MB E) ali pa Hyundai xg30.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To, da je s Kyronom vlačil drva in prikolico,... Saj ne vem, a naj sploh začnem...

 

Sem kmet an s hribu doma, saj veste. Torej, bukov hlod premera 28 cm in dolžine 4 metre (to ni ravno majhen hlod) je težak 720 kg. In kaj je to potem tak problem potegnit? Možakar na posnetku pa je vlačil precej tanjše.

Prikolica? Ja, montiral je verige, da je imel na travnati površini boljši oprijem, ni pa prekoračil dovoljene obremenitve vozila. Jaz na BTjko montiram verige na vsa štiri kolesa.

 

Vozilo je za to, da služi človeku in ne, da človek služi vozilu. In da vozilo služi, je oblika samo toliko pomembna, da je vozilo oblikovano v praktičen in pregleden stroj, ostalo je nepomembno.

 

Vedno več ljudi dela nenormalne stvari in vedno manj ljudi dela normalne stvari. In tako nenormalno vedno bolj postaja normalno in normalno vedno bolj nenormalno. In tako tisti, ki so normalni, vedno bolj postajajo nenormalni in nenormalni vedno bolj normalni. In tako gre svet hudiču v rit. Jaz pa vedno bolj postajam čudak - vsaj okolica je takega mnenja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc1986, glej korejske kopije niso slabe, samo potrebno je pač vedeti da niso namenjene tako kot originali za izstopanje in kardaširanje. Gre pač za luksuz v normalni preobleki. 

Pri nas so se preizkušali tudi Hyundai Equus, Mitsubishi Diamante in Honda Legend, a žal zaman. 

Pa smo spet tam : pri nas je bolj pomemben nemški image kot vse ostalo, pa če tudi se 3x preblača, samo važno da je značka.

Tudi Lexus ki je podznamka Toyote je za specifičen krog ljudi ; njim je važna kvaliteta in ne kvantiteta!

 

Slivka, ti imaš pick-up kateri je res delovno vozilo in ne šminka!

To so pa res za kakšen robnik zajahati, v resnici pa ne vidijo niti trave, kaj šele makadama ali da bi šli z njim na daljšo pot.

Pri teh kvazi SUV-jih hitro presežeš uradnih 3500kg skupne teže ker so že sami zelo težki. 

Očitno je folk preslepljen da mu je oblika oziroma face value bolj pomemben od ostalih lastnosti.

Danes biti normalen je zelo težko oziroma nemogoče ; verjameš ali ne poznam dosti normalnih kateri se niso uspeli prilagoditi kreljotom in so naredili samomor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.