Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Bini napisal:

Jaz pogledam teste, izberem dobre gume na testu, ki so na vrhu a ne premium in nato prebrskam vse živo, da najdem sveže za najnižjo ceno... 😉 Ps; ne kupi prefrišne.... 😁😉

 

Kaj je mišljeno pod "premium" in zakaj ne premium? In ne razumem nasveta "ne kupi prefrišne..." :D Se počutim kot vesolc po prebranem :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 11 minutami je Haxballer napisal:

 

Kaj je mišljeno pod "premium" in zakaj ne premium? In ne razumem nasveta "ne kupi prefrišne..." :D Se počutim kot vesolc po prebranem :D

1. Ljudje kupijo avto za30- 40K € in gor trpajo cheap gume. Premium gume (good year, michelin, conti,pogojno hankook) so jim enostavno predrage. Ne jih poslušati. Če hočeš izbrati dobre gume, kupi premium.😉

2.Prefrišne gume. Tu je nekdo ustrelil kozla, da so sveže gume slabe. Da morajo stati na dežju in snegu vsaj eno sezono. In, da je dobro, da vmes potepuški psi opravljajo potrebo po njih. Zopet ne jih poslušati. Kupi vedno najbolj sveže, kot jih dobiš. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede točke 2 se strinjam.

Glede točke 1 pa niti ne. Ni vse črno belo. Fora je pa samo v tem, da za 50% manj denarja dobiš mogoče 10-15% slabšo gumo.. če sploh, velikokrat je v nekih segmentih lahko celo boljša - recimo en tak segment je hrup, ki ga pnevmatika proizvaja.

 

je pa po tej logiki dokaj težko. Potem lahko rečeš, da vedno kupiš vse naj, pa je res? Nekdo ki veliko da nase, a potem tudi veliko (kvalitetne hrane) da vase, al je samo hrenovke cel teden. Takih je precej. V bistvu bi moralo bitit tako, avto bi moral šele na drugem mestu :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je SpEkTr napisal:

Glede točke 2 se strinjam.

Glede točke 1 pa niti ne. Ni vse črno belo. Fora je pa samo v tem, da za 50% manj denarja dobiš mogoče 10-15% slabšo gumo.. če sploh, velikokrat je v nekih segmentih lahko celo boljša - recimo en tak segment je hrup, ki ga pnevmatika proizvaja.

 

je pa po tej logiki dokaj težko. Potem lahko rečeš, da vedno kupiš vse naj, pa je res? Nekdo ki veliko da nase, a potem tudi veliko (kvalitetne hrane) da vase, al je samo hrenovke cel teden. Takih je precej. V bistvu bi moralo bitit tako, avto bi moral šele na drugem mestu :)

Sem imel na stari 6-ki nexen letne, res da le pol leta, ker sem jo potem prodal. Kot sem takrat napisal, guma je bila  dobra v mokrem in precej tiha. Se je pa že poznala dokaj hitro, po par mescih večja obraba (premehki robovi gume). Prej sem imel na istem avtu conti in so bile precej boljše v vseh segmentih vožnje.Še prej pa GY F1  assimetroc 5, ki so bile superiorne v vseh pogledih. Edino razpok na bokih so imele več. 😊Najbrž bi naredil z Conti tudi veliko več kilometrov kot z nexen. 

Sicer pa vsak naj kupi in da na avto kar hoče. Avto je njegov. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Možno, ampak od tega je že kar nekaj let, pa dvomim da si mel gor ravno NFERA 4 model? Saj ne rečem, premium zna bit v katerem parametru boljša, je pa cena nesorazmerno višja od tega za kolikor je boljša. A veš uno načelo 20-80 - ko dosežeš z 20% vložka ali truda 80% nečesa, je v redu, ko pa to postane obrnjeno pa nekak ni več smisla :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Haxballer napisal:

 

Kaj je mišljeno pod "premium" in zakaj ne premium? In ne razumem nasveta "ne kupi prefrišne..." :D Se počutim kot vesolc po prebranem :D

So ti že drugi razložili ,zato ne bom ponavljal,bilo pa je malo na hec napisano,ker eni to foro poznajo😉👍 Je treba kar frišne kupit,sedaj je pravi čas za nakup dokler ni prevelikega povpraševanja.....:bravo:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@TiEn,tale test je tudi zanimiv....🤔

Jaz bi o teh razmislil in tudi cena je ugodna čeprav spadajo v premium segment.....😉👍 Imajo že tudi novejše FX520,ki so približno po isti ceni,odvisno kje jih kupiš.👍

Screenshot_20230201-142327.png

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je SpEkTr napisal:

Možno, ampak od tega je že kar nekaj let, pa dvomim da si mel gor ravno NFERA 4 model? Saj ne rečem, premium zna bit v katerem parametru boljša, je pa cena nesorazmerno višja od tega za kolikor je boljša. A veš uno načelo 20-80 - ko dosežeš z 20% vložka ali truda 80% nečesa, je v redu, ko pa to postane obrnjeno pa nekak ni več smisla :)


Takrat sem izbiral med Nfera SU1 in SU4 … pa sem potem vzel SU1… 

 

https://www.mazda-si.net/topic/17120-gume/?do=findComment&comment=378343

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Falken

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Falken Azenis FK520 suit your car? Find the best tyre for your car read 11 reviews for the Falken Azenis FK520 and compare to other...



Kumho

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Kumho Ecsta PS71 suit your car? Find the best tyre for your car read 48 reviews for the Kumho Ecsta PS71 and compare to other Ultra...

 

Nexen

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Nexen N Fera SU4 suit your car? Find the best tyre for your car read 62 reviews for the Nexen N Fera SU4 and compare to other Ultra...

 

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je TiEn napisal:

Falken

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Falken Azenis FK520 suit your car? Find the best tyre for your car read 11 reviews for the Falken Azenis FK520 and compare to other...



Kumho

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Kumho Ecsta PS71 suit your car? Find the best tyre for your car read 48 reviews for the Kumho Ecsta PS71 and compare to other Ultra...

 

Nexen

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Nexen N Fera SU4 suit your car? Find the best tyre for your car read 62 reviews for the Nexen N Fera SU4 and compare to other Ultra...

 

In kaj misliš......🤔

Pred eno uro je NevLado napisal:

Pa lahko po zakonu kupiš večji indeks nosilnosti?

Kolikor jaz vem JA👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

16 minutes ago, TiEn said:

Falken

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Falken Azenis FK520 suit your car? Find the best tyre for your car read 11 reviews for the Falken Azenis FK520 and compare to other...



Kumho

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Kumho Ecsta PS71 suit your car? Find the best tyre for your car read 48 reviews for the Kumho Ecsta PS71 and compare to other Ultra...

 

Nexen

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Nexen N Fera SU4 suit your car? Find the best tyre for your car read 62 reviews for the Nexen N Fera SU4 and compare to other Ultra...

 

Dober nabor, zdej pa mal prebrat in raziskat :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Bini napisal:

@TiEn,tale test je tudi zanimiv....🤔

Jaz bi o teh razmislil in tudi cena je ugodna čeprav spadajo v premium segment.....😉👍 Imajo že tudi novejše FX520,ki so približno po isti ceni,odvisno kje jih kupiš.👍

Screenshot_20230201-142327.png

No ko gledaš tale graf in primerjaš recimo bridgestone t005 pa sava uhp2 si rečeš 2,5 mokra cesta proti 3,1 to mora bit razlika...

 

V realnosti minimum :D 

 

Jaz bom počakal na amzs test 2023 pa se potem odločim 

pred 20 minutami je TiEn napisal:

Falken

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Falken Azenis FK520 suit your car? Find the best tyre for your car read 11 reviews for the Falken Azenis FK520 and compare to other...



Kumho

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Kumho Ecsta PS71 suit your car? Find the best tyre for your car read 48 reviews for the Kumho Ecsta PS71 and compare to other Ultra...

 

Nexen

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Nexen N Fera SU4 suit your car? Find the best tyre for your car read 62 reviews for the Nexen N Fera SU4 and compare to other Ultra...

 

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike-225-45-19-92-W/?m[26]=on&m[46]=on&m[69]=on

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj bo test odzunaj? Sicer meni ni avtomobil na prvem mestu tko, da dosti kompliciral ne bom :D

pred 10 minutami je Bini napisal:

In kaj misliš......🤔

Kolikor jaz vem JA👍

Kar sem na hitro prebral Nexen za 100 oz 106 € niso slaba izbira

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Kot je mislim da Boss nekoč rekel, da bi morali testirat gume z , recimo, 30 Kkm. Takrat bi se videlo, a je guma premijska ali ne. In pa, a se je splačalo pršparat 10€ ali pa dat toliko več.

Se strinjam. Nove gume ali skoraj nove so več ali manj vse dobre. Kot praviš, kvaliteta se izkaže na dolgi rok in kako takrat guma reagira, se obnaša. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem se tudi jaz strinjam, kvaliteta se pokaže na dolgi rok. Pri mojem načinu vožnje sem jaz premium gumo vedno zamenjal zaradi starosti in nikoli zaradi obrabe.

Drugače premium letna guma 19 col za Mazdo 6 pride cca 200 EUR po kosu, zgoraj ste pisali, da je npr. pol cenejša guma lahko samo za 20% slabša v kakovosti od premium. Včasih te lahko ravno ta razlika v kakovosti reši v kočljivi situaciji, zdaj ali razlika v ceni odtehta razliko v kakovosti, pa naj vsak presodi zase.

  • Všeč 1
  • Hvala 1

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Alex napisal:

Se strinjam. Nove gume ali skoraj nove so več ali manj vse dobre. Kot praviš, kvaliteta se izkaže na dolgi rok in kako takrat guma reagira, se obnaša. 

Ja ampak,če gume ne kupiš in je nimaš tudi po 30kkm ne moreš vedet,če je dobra ali ne.....🤔

Vedno je potreben nek kompromis,ki ga moreš ponavadi vedno sam sprejeti na podlagi različnih podatkkov,ki jih imaš.....😉

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je jacques33 napisal:

zgoraj ste pisali, da je npr. pol cenejša guma lahko samo za 20% slabša v kakovosti od premium. Včasih te lahko ravno ta razlika v kakovosti reši v kočljivi situaciji, 

 

Včasih pa ravno za teh 20% boljša guma povzroči, da se ti kdo v rit zaleti :-)

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Zmeden 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.