Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 2 minutama je SpEkTr napisal:

Kako je s celoletnimi gumami? Za ženo razmišljam, da bi vzel celoletne, ker se itak praktično skorajr nič ne vozi, in se mi ne da šraufat gor pa dol te gume..A če kupim all sesson pomeni, da pozimi ni v prekršku, če v avtu nima verig?

Glej, važno je, da na gumi piše M+S. M+S oznaka pomeni mud+snov in je po zakonodaji tretirana kot guma, ustrezna za po snegu.

 

Prava zimska guma pa ima poleg M+S oznake še "goro z zvezdico" - tega pa na celoletni ne boš našel. 

 

Jaz ti priporočam da vzameš mišelinove all season ki so se izkazale za nekako najboljše - moraš se pa zavedat, da je nemogoče da ima guma enak material ki je poleti trd, pozimi pa mehak. Če se vozi glih 5kkm na leto pa kupi savo in basta.

 

Če mi ne verjameš iz prve, imaš tukaj še prvi googlov rezultat - https://www.moskisvet.com/visoki_obrati/kaj-pomenijo-oznake-na-pnevmatikah.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Aha, pol mora še verige vozit okol. Hja, se mi je zdelo da je en haklc. Pol bi bilo vseeno, če se vozi z zimskimi vseskozi. :)

Saj gledal sem Michelin in Goodyear. Za slednjo so rekli, da je malenkost boljša kot Mihcelin, predvsem zaradi obrabe. No , cena je tam tam. Mah, itak da se ne vozi praktično nič, do salona 1.5km, pa včasih 6km do Kranja, potem je pa že konec. Kar se mene tiče, sploh ne bi rabila avta - no roko na srce, so situacije kjer ti avto res olajša ..otroci, opravki,..ipd. Zato pa ne vem, če ima res smisel še, da vsak let 2x gume mečeme gor in dol. Letne so bile lani fuč in so na original BMW alu felgah, zimske so pa na enih grdih jeklenkah :)

Če dam celoletne na ALU , bo še lepše zgledalo recimo.

 

Je pa varianta, da bi dal gor zimsko, ker sej pravim, nekih relacijh niti ni, da bi ful zjebal gumo..ali pač.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo lani mami na njen avto namontiral celoletne. Enako je naredil tast. Oba sta zadovoljna, oba delata manjše število kilometrov po lokalnih cestah. Mama nima niti vinjete..

 

Občasno vozim mamin avto in poleti ni občutka da ti pobira gumo, kot ti to dela na zimskih. Pozimi kar sem vozil pa tudi nisem imel občutka da bi drsela, tudi ob mokri cesti in speljevanju v klanec ne. Nisem je pa nikol vozil po zasneženi cesti, tudi ona ne. Sem bil pred tem precej skeptičen do teh gum, ampak se mi zdijo dobra opcija za takšne variante. Tud testi kažejo da so neka solidna kombinacija, v nobenih pogojih pa ekstremno ne blestijo.

Popravljeno od SeekK
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ima celoletna guma oznako "M+S", potem ni nujno, da ima se verige v prtljazniku... 

 

WWW.PROMET.SI

Prometno informacijski center za državne ceste RS

 

image.jpeg

 

Je pa razlika se vedno precejsnja... 

 

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 minutes ago, SeekK said:

Mi smo lani mami na njen avto namontiral celoletne. Enako je naredil tast. Oba sta zadovoljna, oba delata manjše število kilometrov po lokalnih cestah. Mama nima niti vinjete..

 

Občasno vozim mamin avto in poleti ni občutka da ti pobira gumo, kot ti to dela na zimskih. Pozimi kar sem vozil pa tudi nisem imel občutka da bi drsela, tudi ob mokri cesti in speljevanju v klanec ne. Nisem je pa nikol vozil po zasneženi cesti, tudi ona ne. Sem bil pred tem precej skeptičen do teh gum, ampak se mi zdijo dobra opcija za takšne variante. Tud testi kažejo da so neka solidna kombinacija, v nobenih pogojih pa ekstremno ne blestijo.

Katere gume?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

34 minutes ago, DonFelipe said:

M+S pomeni celoletne in verige mora imeti v prtljažniku. 

Snežnih verig ne potrebuješ v kolikor imaš zimske gume, ampak so priporočljive za vsak slučaj.


Pri SAVA nimaš kaj zgrešiti.

Sava all weather praviš, lih berem mal review-je.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je SpEkTr napisal:

Katere gume?

 

Mama Hankook Kinergy 4S 2 X

Tast Michelin Michelin CrossClimate

 

Ko sem izbiral za mamo sem se orientiral predvsem na rezultate v mokrem...ubistvu me je tale test kar prepričal ko sem naletel...v spominu imam da je bila tud cenovno nekoliko nižje kot ostale. Je pa bilo tako, da smo mogli letne gume zamenjat, ker so ratale tako trde, ne zaradi obrabe...in je potem padla odločitev o celoletni.

 

WWW.TYREREVIEWS.COM

All season tyres are trying to be one tyre for every situation, but as we know no tyre can excel in every category, meaning tyre manufacturers often take away from one area to be better in ...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je NevLado napisal:

Kleber imaš še “nove”, to je verjetno fora

Ne Kleberce so dve zime vožene. 7kkm Sava pa to zimo in imajo cca 30kkm za sabo z dovolj profila.... 👍

V prejšnjem postu se hotel samo povedat to kar smo že ugotovili nekateri tukaj, da so Sava zimske za en drek za mokro cesto, za po snegu pa odlične.... 👍

Celoletne gume so pa namenjene zmernemu podnebju in niso primerne za tukajšne razmere, o tem veliko piše po netu! Jaz jih nebi nikoli kupil razen da jih še zelo, zelo izboljšajo! 👍

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako hudo sicer ni - na testu je pisalo za Michelino: 

Quote

Najbolje se je izkazala Michelin pnevmatika crossclimate. Michelin to pnevmatiko propagira kot letno pnevmatiko, ki je uporabna tudi pozimi. Naš test je pokazal, da ima pnevmatika dobre lastnosti tako na suhi kot na mokri cesti, kjer je bila povsem enakovredna letnim oziroma zimskim pnevmatikam, slabša pa je na snegu, kjer ni bila na enaki ravni kot zimske pnevmatike. Povedano s številkami: na suhi cesti je Michelinova pnevmatika dobila oceno 2,2. Dobre letne pnevmatike na suhem dobijo oceno 1,4, dobre zimske pnevmatike pa pri poletnih temperaturah za vožnjo po suhi cesti dobijo oceno 3,6.

 

Na mokri cesti je Michelin pnevmatika dobila oceno 2,5, dobre letne pnevmatike dobijo oceno 2,0, dobre zimske pnevmatike pa oceno 2,1. Na snegu je Michelin pnevmatika dobila oceno 3,4 – dobre letne pnevmatike na snegu dobijo oceno 5,5, dobre zimske pnevmatike pa oceno 2,4. To dokazuje, da je Michelin pnevmatika dobra alternativa na suhi in mokri cesti, ne pa tudi na zasneženih cestah. Povedano drugače: tisti vozniki, ki se lahko izognejo vožnji po zasneženi cesti, ker ob sneženju lahko počakajo, da so ceste splužene in posoljene, so v pnevmatiki crossclimate dobili primerno celoletno pnevmatiko.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Bini napisal:

Kaj pravi pa "kasko" , če imaš prometno nesrečo v zimskih razmerah s tako gumo? 🤔

Pa kaj sanjate ljudje. :lol:

 

Po zakonu je M+S guma tretirana kot zimska guma, tudi če ni. Po navodilih proizvajalcev so pa samo gume s snežinko in goro dejansko zimske gume.

 

pred 1 uro je NevLado napisal:

Glej, važno je, da na gumi piše M+S. M+S oznaka pomeni mud+snov in je po zakonodaji tretirana kot guma, ustrezna za po snegu.

 

Prava zimska guma pa ima poleg M+S oznake še "goro z zvezdico" - tega pa na celoletni ne boš našel. 

 

Jaz ti priporočam da vzameš mišelinove all season ki so se izkazale za nekako najboljše - moraš se pa zavedat, da je nemogoče da ima guma enak material ki je poleti trd, pozimi pa mehak. Če se vozi glih 5kkm na leto pa kupi savo in basta.

 

Če mi ne verjameš iz prve, imaš tukaj še prvi googlov rezultat - https://www.moskisvet.com/visoki_obrati/kaj-pomenijo-oznake-na-pnevmatikah.html

 

 

 

Tu ni kaj več za debatirat, daljeee

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 2. 2023 ob 12:03 je NevLado napisal:

Nič še. Čakam amzs test


Evo ga >> 

WWW.AMZS.SI

50 pnevmatik za 50-letnico testov


70143352-CB53-4CF2-99FF-6665AFA4A622.jpeg

 

DE072B51-34F7-4C41-A83E-BF3025E92716.jpeg

 

 

  • Všeč 2
  • Hvala 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Jest napisal:


Evo ga >> 

WWW.AMZS.SI

50 pnevmatik za 50-letnico testov


70143352-CB53-4CF2-99FF-6665AFA4A622.jpeg

 

DE072B51-34F7-4C41-A83E-BF3025E92716.jpeg

 

 

To dimenzijo uporabljajo dan danes le še najmanjši mestni avtomobili. Za dimenzijo, ki jo uporabljamo na Mazdah (18" in 19")je ta tabela in tej testi  le pogojno uporabno. Različne dimenzije iste gume se namreč različno obnašajo. 

  • Všeč 6
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je TiEn napisal:

Meh jst bom kar falken fk520 naročil

Ej, sem gruntal - ampak 144 eur je en kos (https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/falken/azenis-fk520/225-45-zr19-96y-1363744, nexenka pa 87 eur (https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/nexen/n-fera-su4/225-45-zr19-96w-1252024)

 

 

 

A je res toliko boljša za to razliko v ceni?? 40%!!!! https://www.tyrereviews.com/Tyre/Nexen/N-Fera-SU4.htm

 

Jaz sem ravnokar na liderju naročil nexenke.

Sepravi enake kot @SpEkTr

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je TiEn napisal:

Nevem pol sm še 1x pogledu mogoče se jih res ne splača,... kaj pol nexen gang ?

 

Sej ma ta nexen rob za zaščito ne ?

40% cene

 

350 eur te pridejo vse 4 z dostavo vred, če to ni dobra cena potem pa nevem kaj :D 

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.