Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Pravkar je TiEn napisal:

A vi kupujete kar na lider ?

Jaz sem vzel enkrat Nexenke zimske (sicer za ne-mazda dimenzijo), prišlo čez 3 dni bp, frišne, najcenejše daleč naokrog.

 

Gre se za to kar sem že razlagal, da je na liderju ubistvu avtomatska borza - glede na porast in dobavo ti oni prilagajajo ceno. Danes je lahko tale falken guma 144,48, jutri bo mogoče že 150, če bomo fejst klikal :D

 

Mene zanima če ima kdo pri roki kak zakonik, kako je s hitrostnimi razredi in indeksom teže. Namreč tele falken imajo 96Y, cena mi je zelo ugodna, homolomo ima 92W, jaz bi jih kar vzel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 41 minutami je NevLado napisal:

Ja, ampak kje pa to piše, da imam lahko višje številke? Sem bolj pikolovski človek :D 

Jaz sem vedno do sedaj imel višji hitrostni razred. Ne sme bit nižji. Pa nosilnost moraš gledati. 

Preberi tukaj. 

WWW.GUME-DIREKT.COM

Ob naročilu pnevmatik , dobite hitro in brezplačno dostavo za naročilo vsaj 2 pnevmatik - samo na...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je NevLado napisal:

Jaz sem vzel enkrat Nexenke zimske (sicer za ne-mazda dimenzijo), prišlo čez 3 dni bp, frišne, najcenejše daleč naokrog.

 

Gre se za to kar sem že razlagal, da je na liderju ubistvu avtomatska borza - glede na porast in dobavo ti oni prilagajajo ceno. Danes je lahko tale falken guma 144,48, jutri bo mogoče že 150, če bomo fejst klikal :D

 

Mene zanima če ima kdo pri roki kak zakonik, kako je s hitrostnimi razredi in indeksom teže. Namreč tele falken imajo 96Y, cena mi je zelo ugodna, homolomo ima 92W, jaz bi jih kar vzel.

Kupi,boš zadovoljen....👍 Na 3ki sem imel zimske in so še zdaj v funkciji in so top....😉

XL so bolj trde a je garant,da ti robove ne bo pobralo....:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še tale zapis iz trgovine "gume na dom". 

Kakšen hitrostni razred izbrati za zimske pnevmatike?

Zakon dovoljuje montažo zimskih pnevmatik z nižjim indeksom hitrosti (do 2 razreda navzdol od hitrostnega razreda, ki je vpisan v homologaciji), kot je to za letne pnevmatike.
Pri letnih pnevmatikah pa se je potrebno strogo držati določil navedenih v homologacijskem kartončku avtomobila (na avtomobil lahko namestite pnevmatike z enakim ali višjim hitrostnim razredom).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prekopiral iz internetne strani Agencije za varnost prometa.

 

Pnevmatike na vozilu morajo po velikosti, nosilnosti in kategoriji hitrosti ustrezati pnevmatikam, ki so v potrdilu o skladnosti vozila ali v soglasju k registraciji vpisane v rubriki »dovoljene pnevmatike« ali v drugem ustreznem dokumentu o vozilu. Uporaba drugačnih pnevmatik je mogoča le po dodatni odobritvi vozila,  razen  v  primeru  namestitve pnevmatik z večjo nosilnostjo ali kategorijo hitrosti.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 8. 2. 2023 ob 21:34 je NevLado napisal:

Jaz sem vzel enkrat Nexenke zimske (sicer za ne-mazda dimenzijo), prišlo čez 3 dni bp, frišne, najcenejše daleč naokrog.

 

Gre se za to kar sem že razlagal, da je na liderju ubistvu avtomatska borza - glede na porast in dobavo ti oni prilagajajo ceno. Danes je lahko tale falken guma 144,48, jutri bo mogoče že 150, če bomo fejst klikal :D

 

Mene zanima če ima kdo pri roki kak zakonik, kako je s hitrostnimi razredi in indeksom teže. Namreč tele falken imajo 96Y, cena mi je zelo ugodna, homolomo ima 92W, jaz bi jih kar vzel.

Si uzel pol falken? 

 

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Martin Cufer napisal:

Jst bom letos vrgu gor te Atlas Sport Green 2 . Po review-jih zelo uredu guma za ta denar.Tud fotr jih je vozil enkrat na svojem avtu in je reku,da je bil z njimi zadovoljen. 

Za ta denar sigurno.... 👌

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je SpEkTr napisal:

VIdim da je pa sedaj v izbor dimenzij 225 45 19 prišla tudi Sava UHP2, ki jo do sedaj pri nas nisem zasledil. Guma naj bi bila dobra, ni pa ravno tihe sorte.

UHP2 je super guma, v suhem noro drži in se bolj malo rabi, lahko mirne duše z njo nabiraš kilometre še pa še

 

Je pa zaradi tega ker je bolj trde zmesi slabša v mokrem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Liderpnevmatik je iz Andore ;)… mozen je edino prezvem pri pogodbenih vulkanizerjih (tudi po SLO)… Naceloma je OK… pac globalni trgovec oz. borza …

 

Pa cena lahko menda niha… odvisno od ponudbe in povprasevanja…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj pravim, da liderpnevmatik je kot nekaksna borza ... Izgleda so tiste tadrazje se kaksna stara zaloga v nekem skladiscu, ki ji niso spreminjali cene  ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je SpEkTr napisal:

Zgleda da so gume kot sir in vino - starejše so, dražje so :) Očitno gre za kvalitetno staranje :)

 

image.png

Ne vem kaj te muči🤔izberi gumo in poglej kdo med vsemi ima najcenejšo in jo kupiš....👍

Sedaj je zadnji čas za nakup,saj vidiš že sam,da cene bliskovito naraščajo.....:aaaaa:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.