Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

na moji šestici je na vsem lepem prenehal delovati radio - čez zvočnike se ne sliši nič

Poizkusil sem z resetom, odklopil akumulator, preveril varovalke... - nič ne pomaga

Avto sem odpeljal na uradni servis in sporočili so mi da je po vsej verjetnosti crknil radio. Strošek menjave 1600€ x-(

Ima kdo kakšno idejo kam bi se obrnil da pogledajo če je res kar pravijo na servisu?

Napisano

Ce je pripeljan iz tujine, je lahko garancija tudi samo 3 leta ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Ženi tole pravkar omenim, ki največ vozi M6 2018 FL in pravi, da se to njej zgodi večkrat začasno, po končanju telefonskega klica (na zaslonu radio, a iz zvočnikov nič). Potem pritisne * (priljubljene), izbere postajo in zadeva spet špila. 

Napisano

Meni se je to enkrat zgodilo, ko je naenkrat med vožnjo vse zablokiralo in nato je postal ekranček črn. Glasba je ugasnila. Ustavil sem avto, ga ugasnil in ponovno vžgal. Ni delovalo. Naslednji dan zjutraj pa je zopet normalno vse  skupaj delovalo. 🤔 In nikoli več se ni ponovilo. 

 

 

Napisano (urejeno)
pred 12 minutami je Alex napisal:

Meni se je to enkrat zgodilo, ko je naenkrat med vožnjo vse zablokiralo in nato je postal ekranček črn. Glasba je ugasnila. Ustavil sem avto, ga ugasnil in ponovno vžgal. Ni delovalo. Naslednji dan zjutraj pa je zopet normalno vse  skupaj delovalo. 🤔 In nikoli več se ni ponovilo. 

Črn ekran se je občasno pojavljal pri štartu nazaj (namesto vzratne kamere), pa enkrat med vožnjo v dežju. Potem so zamenjali SD navigacijsko kartico in tega pojava od takrat ni več.

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 14 minutami je Alex napisal:

Meni se je to enkrat zgodilo, ko je naenkrat med vožnjo vse zablokiralo in nato je postal ekranček črn. Glasba je ugasnila. Ustavil sem avto, ga ugasnil in ponovno vžgal. Ni delovalo. Naslednji dan zjutraj pa je zopet normalno vse  skupaj delovalo. 🤔 In nikoli več se ni ponovilo. 

Enako...se mi je tudi neni naredili na CX5...😉😉😁

Zoom zoom.

Napisano (urejeno)

Kaj takega se na CX-30 "PREMIUM"ne zgodi.....😊😉👍 

:zoom-zoom:

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano (urejeno)

Se raj volan zguli al pa ogledalo zatakne kot pa radio crkne 🤪

Popravljeno od TiEn

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
On 11/14/2022 at 2:52 PM, FuManchu said:

Iz katerega konca si?

Iz okolice Vrhnike

23 hours ago, 50keda said:

Čakaj mazda je 2018 letnik a ni več pod garancijo avto?

 

Drugače pa samo radio ne špila al cel infotainment ne špila?

Avto ni več v garanciji

Je pa tako da infotainment dela normalno samo glasu ni novenega

Imate kakšen predlog kam bi peljal da preverijo ali je res vzrok v tadiju ali je kaj drugega

Popravljeno od rovnca
Napisano
dne 14. 11. 2022 ob 14:46 je rovnca napisal:

na moji šestici je na vsem lepem prenehal delovati radio - čez zvočnike se ne sliši nič

Poizkusil sem z resetom, odklopil akumulator, preveril varovalke... - nič ne pomaga

Avto sem odpeljal na uradni servis in sporočili so mi da je po vsej verjetnosti crknil radio. Strošek menjave 1600€ x-(

Ima kdo kakšno idejo kam bi se obrnil da pogledajo če je res kar pravijo na servisu?

Po vsej verjetnosti? Mislim te mazda pooblaščenci ga pa res serjejo no. :D Al crkne radio al pa ne, nema izmedžu, sej ni baba da bi enkrat cvilila enkrat pa ne.

 

Moj nasvet? Na uč poglej, da ni kak kabel kje pregrižen. Varovalke imaš dvoje, ene znotraj ene zunaj. 

 

Potem pelji v LJ na interclass ali BTC. Naj ti za ziher povejo. 

 

Ko boš bil 100%, da je crknu radio, pokliči tvojega zavarovalniškega agenta. Če imaš kasko, boš mogoče lahko kaj namutil.

Napisano
pred 8 minutami je rovnca napisal:

Iz okolice Vrhnike

 

Če se ti da avto v Nm peljat, poznam jaz specialiste. Verjetno bo kar nekaj časa za čakat ampak zrihtal ti ziher bodo.

N7rRRL1.jpg

Napisano
31 minutes ago, FuManchu said:

Če se ti da avto v Nm peljat, poznam jaz specialiste. Verjetno bo kar nekaj časa za čakat ampak zrihtal ti ziher bodo.

Hvala za odgovor

Mi lahko daš kobtakt?

36 minutes ago, NevLado said:

Po vsej verjetnosti? Mislim te mazda pooblaščenci ga pa res serjejo no. :D Al crkne radio al pa ne, nema izmedžu, sej ni baba da bi enkrat cvilila enkrat pa ne.

 

Moj nasvet? Na uč poglej, da ni kak kabel kje pregrižen. Varovalke imaš dvoje, ene znotraj ene zunaj. 

 

Potem pelji v LJ na interclass ali BTC. Naj ti za ziher povejo. 

 

Ko boš bil 100%, da je crknu radio, pokliči tvojega zavarovalniškega agenta. Če imaš kasko, boš mogoče lahko kaj namutil.

Hehe sem ga imel na interclassu in niso ziher al je radio al kaj drugega.

 

Bom še enkrat preveril varovalke v labini - teh še nisem.

 

Napisano

Jaz bi pogledal še konektor, ki pod sovoznikovem sedežem pride na ojačevalec  - ta se zna zrukat in potem prekinja.

Napisano
pred 14 minutami je rovnca napisal:

Hvala za odgovor

Mi lahko daš kobtakt?

 

Sem ti poslal na privat.

N7rRRL1.jpg

Napisano
dne 15. 11. 2022 ob 15:55 je rovnca napisal:

Hvala za odgovor

Mi lahko daš kobtakt?

Hehe sem ga imel na interclassu in niso ziher al je radio al kaj drugega.

 

Bom še enkrat preveril varovalke v labini - teh še nisem.

 

Adijo pamet :rispekt:

No, dobro zrihtaj in prosim tudi javi, kaj je bilo - večina folka pride takole na forum po pomoč, potem pa nikoli ne javi, kaj so zrihtali :D 

  • 4 tedne kasneje...
Napisano

No nekako sem prišel zadevi do dna.

Po obisku uradnega servisa ki je bil mnenja da je po vsej verjetnosti crknila enota za ekranom sem poiskal še drugo mnenje pri mojstru na avtoakustiki žgajnar. Možakar se je zavzel da mi pomaga rešiti problem a kljub najbolši volji tudi on ni bil prepričan ali je odpovedala enota za ekranom ali pa sam radio.

Obe enoti staneta okrog 1400€ - vsaka.

Zato sem šel na ebay in najprej naročil rabljeno enoto za ekranom za 250€ - ni odpravila problema. Na srečo sem se s prodajalcem dogovoril da mu jo vrnem tako da me ni koštalo nič.

Potem sem na neki švedski strani našel še rabljen radijo tudi za 250€ in izkazalo se je da je napaka na njem. 

Sedaj po menjavi se deluje kot je treba

  • Všeč 6
  • Ljubim 2
Napisano
pred 9 minutami je rovnca napisal:

No nekako sem prišel zadevi do dna.

Po obisku uradnega servisa ki je bil mnenja da je po vsej verjetnosti crknila enota za ekranom sem poiskal še drugo mnenje pri mojstru na avtoakustiki žgajnar. Možakar se je zavzel da mi pomaga rešiti problem a kljub najbolši volji tudi on ni bil prepričan ali je odpovedala enota za ekranom ali pa sam radio.

Obe enoti staneta okrog 1400€ - vsaka.

Zato sem šel na ebay in najprej naročil rabljeno enoto za ekranom za 250€ - ni odpravila problema. Na srečo sem se s prodajalcem dogovoril da mu jo vrnem tako da me ni koštalo nič.

Potem sem na neki švedski strani našel še rabljen radijo tudi za 250€ in izkazalo se je da je napaka na njem. 

Sedaj po menjavi se deluje kot je treba

Super. 🤘 Zelo lepo od tebe, da si nam javil, kako si odpravil problem in kaj je bilo narobe. Pa javi kaj tudi o lepih stvareh glede avta. 😊

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Koliko forumašev je potrebnih za menjavo 1 žarnice?   Okoli 1200, par 10 gor al dol. 1, da zamenja žarnico in objavi prispevek o svoji novi izkušnji 14, da delijo podobne izkušnje in tudi da bi se jo dalo menjati drugače 7, da opozorijo na nevarnosti pri menjavi 27, da izpostavijo slovnične napake 53, da preklinjajo in ozmerjajo te, ki iščejo slovnične napake 41, da popravijo slovnične napake v prispevkih "napadalce-popravljavcev" 6, da povejo, da je pravilni izraz svetilka in pa še 6, da tem povedo, da so ***** 2, ki delata v električarskem poslu da povesta da je pravilni izraz "svetilni element" 17 vsevedežev, ki so "bili" v električarskem poslu in povejo, da je žarnica čisto v redu izraz 109, da povedo, da ta odsek foruma ni namenjen žarnicam in da naj preselijo temo v pravilen odsek 209, da zahtevajo, da udeleženci prenehajo o isti temi pisati v 3 različnih odsekih foruma 111, da opozorijo na to, da vsi uporabljamo žarnice in je zato takšna tema upravičena 306, da povejo, katera metoda menjanja je najboljša, katera znamka je boljša od katere, in katera znamka je zanič. 27, da objavijo povezave do različnih tipov žarnic 14, da pove, da so bile povezave nedelujoče in objavijo popravljene. 33, da citirajo nekaj objav in dodajo, "jaz tudi" 14, da citirajo te in dopišejo "jaz tudi" 12, da jih pove, da ne bodo več sodelovali na forumu zaradi "žarniške afere". 4, da predlagajo, da se napiše FAQ o žarnicah 28, da vprašajo, kaj FAQ je 5, da vprašajo "a nismo o tem govorili pred kratkim" 148, da povedo, da najprej pogooglaj o žarnicah, predno objaviš 1, da čez pol leta začne vse to še enkrat...
    • Šta ispadne kad se pare pudlica i šarplaninac? Pudlici ispadnu oči...
    • Nikoli, nikoli, zares nikoli, se ne zadržuj, ko je treba prdniti. V nasprotnem primeru zadržani prdec potuje navzgor po tvojem telesu vse do možganov in tako dobiš usrane ideje...  
    • Pravijo, da če ženska ni nataknjena čez noč, je pa čez dan.   Če to res drži, moja šefla že dolgo ni bila nataknjena ponoči. Sploh pa ne to noč...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.